Bağlılık

A$k Me$k olayları, derin ve içsel hadiseler...
Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

see u letter..
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

=0[] :006 :( :014
kristalize

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Bağlılık,tekrar

Mesaj gönderen elisirg »

Bu başlıkta saçma sapan şeyler yazmışım,başlığın önünü bu şekilde kapatmak istemedim,konuya dönecek olursak; arkadaşlarım hem öğrenciliklerini hem de özel ilişkilerini gayet güzel devam ettiriyorlar;ama sevmekten korkan yok değil bu hayatta...
kristalize

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Bağlılık sadece iki insan arasında mıdır.Bir fanatiğin takımına bağlılığı da bağlılıktır mesela.Karşıdaki insan değil, elle tutulur değil, karşılık vermiyor ama nasıl bağlanabiliyor insan.Demek ki karşıdakinden birşey almak gerekmiyor, burada farklı bileşenler giriyor işin içine diyorum ve topu sosyolaglara atıyorum
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

KoRn_eR yazdı:Bağlılık sadece iki insan arasında mıdır.Bir fanatiğin takımına bağlılığı da bağlılıktır mesela.Karşıdaki insan değil, elle tutulur değil, karşılık vermiyor ama nasıl bağlanabiliyor insan.Demek ki karşıdakinden birşey almak gerekmiyor, burada farklı bileşenler giriyor işin içine diyorum ve topu sosyolaglara atıyorum
+10

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

=) Tabi ki de bağlılık sadece insan ilişkilerinde söz konusu değil;ama takım tutmak bir yere ait olmayı hissettiriyor en azından bana, bu bağlılık aldatmacasız,güven dolu; oysaki diğer bağlılılarda bu güveni kurmak çok zor en azından benim için,hele de benim için...
kristalize

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

KoRn_eR yazdı:Bağlılık sadece iki insan arasında mıdır.Bir fanatiğin takımına bağlılığı da bağlılıktır mesela.Karşıdaki insan değil, elle tutulur değil, karşılık vermiyor ama nasıl bağlanabiliyor insan.Demek ki karşıdakinden birşey almak gerekmiyor, burada farklı bileşenler giriyor işin içine diyorum ve topu sosyolaglara atıyorum
Varsa ben bi de psikologlara atıorum...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

Bağımlı değil de bağlı kalabiliosan bi insana o sana yamuk yaptıında cok da üzülmene gerek yok bence.. onun yaptıı bi hata için ondan fazla üzülmeye degecegini zannetmiyorum..

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

Bağlı kalabilmek çok zor! Herkes yalan söylüyor etrafta kime güveneceğini bilemiyor insan,güven olmayınca bağlı olunmuyor zaten...

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

kim naaptı sana yahu direk duvar örmüşsün açık kapı yok .. Herkes yalan söylemez düzgün birileri cıkar karşına merak etme.

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

=) Sevgiden korkarım ben birinin bir şey yaptığından değil...
kristalize

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

aman yarabbim.. nolmuş buraya böle.. sosyolog-psikolog fln.. (aslında psikolog bi üye olsa şöle forumda aradabi dolansa hiç fena olmaz harbi.. :P )

ya bence bağlılık bi ihtiyaç.. bağlanmadan yaşanmaz bence.. insan kendini bi yerlere ait hissetmek ister bi şekilde.. bu da bağlılıkla olur (dine, çevreye, hayvana, nesneye, insana, renge vs..).. işler beklediğimiz gibi gitmediğinde canımızı en çok acıtcak olan insanlar arası bağlılık heralde.. ama nolursa olsun insan bi şekilde bağlanıo birilerine.. ki bence gerekli bişi bu.. çünkü bazı şeyler bağlanmadan çekilmiyo.. önemli olan körü körüne bağlanmamak bence (sadece kişiler arası bağlılık için diil tabe..).. herşeyin farkında olmak lazım; at gözlüklü, bağlanmış insan modeline uymamak.. hem, kötü bişi olursa ondan sonra çekceğimiz acıyıda daha katlanır hale kılar bu belki..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

freaky
Üye
Üye

Mesaj gönderen freaky »

Aşk; bağlanmaktır zaten... Her şeyin bir bedeli var sonuçta, poligamik bir aşk olabilir mi?
Rats and Vampires