Crysis

Oyun dünyası...
Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Crysis

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Almanyada yaşayan 3 kardeşin kurduğu Crytek firmasının, Farcry dan sonraki en büyük yapımı olan crysis, tamamı Türkçe olarak, dağıtıcı ve yapımcı EA games damgasıyla çıktı.Oyunda Crytek firmasının geliştirdiği Cry engine fizik ve grafik motorunun daha gelişmişi olan cry engine 2 kullanılmış.Bu zamanki yapılmış olan oyunların içerisinde en güzel grafiğe sahip olan oyunlardan biri.Bu da bir Türk olarak bizlerin gurur duymasını sağlıyor.Ayrıca oyun, Windows vista ve DirectX 10 ile çalışacak sadece.

Oyunun içeriği ve seslendirmesine örnek olabilecek güzel bir vidyo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BwMQw07fMZw[/youtube]

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

geçenn günn başka bi yerdee izledimm onca senelerden sora oyunlarda Türkçe dialoğu görmekk insanı şaşırtıoo, alışmadım komik geldi brzda sanki :D
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

çok güzel türkçe olması, ayırca tükçenin güzelliğide oyuna ayrı bir hava katmış gibi diyaloglarda kullanılar bir - iki argo kelime tam yerine oturmuş. Aslında bir PC oyuncusu olarak Cevat Yerli ismine teşekkür etmek gerekir.

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen st_anger_07 »

ama vistayi 1 gb remi nerden bulak abi

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

Oyun illa ki vista istemiyor. ben xp pro ile (2gb ram) gayet iyi bir sekilde oynadim.
Türkler tarafindan yapilmasi ayri bir gurur nedeni fakat bana grafikleri yetersiz geldi.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Oyun esas Dx10 desteği ile yapılan ilk oyun olarak tanıtıldı.Ama Dx9x lerde de yani , xp 'de de çalıştırabilirsiniz oyunu.

crysis için sisteminiz yeterli mi buradan bakın ; http://ww1.electronicarts.co.uk/ViewPopup.aspx?id=260

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

Sabah Gazetesi'nin sitesinde yaptığı habere göre Crysis 1 hafta içinde 3 bin satarak bir rekora imza attı. Aral'ın 1 ayda düşündüğü miktarı 1 haftada yakalayan Crysis, Yerli kardeşlerin beklentilerini karşılamış gibi gözüküyor.

Kaynak: http://www.trgamer.com/haberler.asp?id=12883
http://arsiv.sabah.com.tr/2007/11/23/ha ... 69ABA.html

Kullanıcı avatarı
st_anger_07
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen st_anger_07 »

abi keske soyle beyoglunun arka sokaklarini anlatan bi oyun olsaydi istanbul mafyasi seklinde yani turkler ve bu donanim hep amerikan oyunlarinda oldugu icin insana cok garip ve guzel bi duygu verioyr mutlaka almak lazim

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

Ona daha var. Önce böyle oyunlara ilgi göstermek gerekiyor. Özellikle orjinallerini almak gerek. Bu arada Aral İthalat 1 sene önceki oyunları 20 Ytl den satışa sundu haberiniz olsun.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Oyunu gecikmeli olarak biraz önce bitirdim.512 mb ekran kartımla 1024 çözünürlükte, sadece muhteşem uzaylı yapılarında biraz kasmasına rağmen çok güzel oynadım.2gb ram e sahip olduğumda vistayla birdaha oynamak isterim.Çünkü dx9 daki grafiklerle arasında baya fark var.
Far cry ı bitirmeden silme nedenim olan ; rambovari takılarak bütün görevleri üstlenme crysis de çok daha mantıklı yapılmış.Yeri geldiğinde kore ordusunun bir birliğine kafa tutuyor, yeri geldiğinde de görünmezliği kullanarak ince işler yapıyor, özel kuvvetlerden askerlerle omuz omuza aynı cephede savaşıyorsunuz.
Bir oyunu Türkçe düblajla oynamak o kadar müthiş birşeymiş bunu bu oyunda anladım.Gerçi bazen çok fazla argo kullanıyorlar :D ama yine de seslendirme başarılı.
10 üzerinden 9.4 :P
When you're pushed, killing's as easy as breathing