Myspace vs Facebook

internet boşluğu...
bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

r1g0r yazdı:MySpace'in müzik olayını bir yere kadar korur ama bozulacak elbet. Türkiyenin yadsınamayacak gerçekleri var çünkü. Arkadaşlık için gitse de bir birikim olsa insanın üzülmem. Git diyince giden, laftan anlayan, espritüel olan, bir şeyler paylaşabilen bir kişi arkadaş arasa/dadansa gam yemem ama dediğim gibi buranın da bazı gerçekleri var maalesef. Facebook yine iyidir, bizimkiler isim soyisim yerine yakışıklı genç, mad boy, crazy king yazmadıkları sürece
hahaaa ben gördüm buna benzer isimler :010

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Feci gelişiyor bu facebook ben bunu anladım
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
Lysippe
Haberci & Moderatör
Haberci & Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Lysippe »

25 :p

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

bad-dua yazdı:
r1g0r yazdı:MySpace'in müzik olayını bir yere kadar korur ama bozulacak elbet. Türkiyenin yadsınamayacak gerçekleri var çünkü. Arkadaşlık için gitse de bir birikim olsa insanın üzülmem. Git diyince giden, laftan anlayan, espritüel olan, bir şeyler paylaşabilen bir kişi arkadaş arasa/dadansa gam yemem ama dediğim gibi buranın da bazı gerçekleri var maalesef. Facebook yine iyidir, bizimkiler isim soyisim yerine yakışıklı genç, mad boy, crazy king yazmadıkları sürece
hahaaa ben gördüm buna benzer isimler :010
http://www.facebook.com/profile.php?id=837345326 misal..

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen hi_fi_girl »

ya bağlanamıyorum ben rocktr.com a yaaaa

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

hi_fi_girl yazdı:ya bağlanamıyorum ben rocktr.com a yaaaa
baglanamiyorum derken?

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

facebook'a pek bi sardım çok hoşuma gitti
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
murti
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen murti »

bende rocktr grubuna katıldım orda:D
hayatın gizini vereceğim sana!!!

benle derdin varsa bana gel!!

Kullanıcı avatarı
angelssmile
Üye
Üye

Mesaj gönderen angelssmile »

İlkokul 5. sınıftan beri görmediğim arkadaşımı buldum dedikleri kadar varmış valla :D o beni buldu aslında.. bi de okulun grubuna falan da katılmamıştım nerden aklına geldi de arattıysa..
۞I dont belong anywhere!!!۞ • DeviantArt • MySpace •  last.fm

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Trimpot yazdı:
baglanamiyorum derken?
tıklıyorum öle salak salak kalıyo sayfa ama galba benim tarayıcıda problem var :S

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

hi_fi_girl yazdı:
Trimpot yazdı:
baglanamiyorum derken?
tıklıyorum öle salak salak kalıyo sayfa ama galba benim tarayıcıda problem var :S
evet. o zaman zaman bende de oluyor.
sanirim fazla yukleniliyor artik :)

Kullanıcı avatarı
hi_fi_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Trimpot yazdı:
hi_fi_girl yazdı:
Trimpot yazdı: baglanamiyorum derken?
yani benden kaynaklı değil?

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

hi_fi_girl yazdı:
Trimpot yazdı:
hi_fi_girl yazdı: tıklıyorum öle salak salak kalıyo sayfa ama galba benim tarayıcıda problem var :S
yani benden kaynaklı değil?
muhtemelen.
ama bu sorun surekli oluyorsa ve diger sayfalarda da oluyorsa orasini bilemiyorum.

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

:wink:
dont speak..

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

Facebook gerçekten amacına uygun kullanıldığında dier ucuz arkadaşlık siteleri gibi saçma salak şeylerle uğraşılmadığında faydalı bi oragnizsayon,misal dün 98 yılından beri görüşmediğimiz ortaokul arkadaşlarıyla toplandık yaklaşık 15 kişi gerçekten çok güzel bi deneyimdi =) herkes birini tanımaya çalışıodu eski resimlerden fln baya ilginç güsel anlar oldu,kapıdan girenlere artık bu kimdi bakmaya başlamıştık :D
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

MySpace tasarımları için

www.myspaceturk.com

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

arkadaşlar heryerde olduğu gibi facebook'ta da Türk karşıtları var

http://www.facebook.com/group.php?gid=2355513972&ref=mf

adresine girip, sayfanin sol alt kosesinde bulunan "Report Group" a tiklayıp ondan sonra "reason" bolumunden "attacks individual or group" secenegini sectikten sonra "Additional Comments" kismina "This group humuliating a nation" yazip gondermek. lütfen arkadaşlarınızı da haberdar edin.

bunu yapabirizi değil mi
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Facebook'un, myspace-music kısmı benzeri "band" kısmı açılmış..Bi ara takılmak lazım...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Kısayolda eklenmiş siteye dikkatimi çekti :) Tıklayınca heralde direk facebook rocktr grubuna gidiyor..

Resim
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Haha süper olmuş bak dikkatimi çekmemişti benim...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

facebooka üye olsam da, beni büyüyelemedi niyeyse :D

Kullanıcı avatarı
SuPeRGiRL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SuPeRGiRL »

Facebook MySpace'ten çok farklı.. Yonja'ya benziyor tanıdıkları isimle bulma açısından ama bu kesinlikle daha seviyeli. (Yonjayı da bildiğimi söyleyemem gerçi)

MySpace bazen çok faydalı olabiliyor. (tabi her şeyde olduğu gibi saçmalanmadığı sürece) bulletin gönderme, şarkı dinletme gibi uygulamalrın yanı sıra MySpace Records isimli bir plâk şirketi var ve bu şirket MySpace üzerinden popüler olmuş kişilere albüm yapıyor. (örnek:Mickey Avalon)

Facebook'ta tek rahatsızlık veren uyarı mesajları olsa gerek. Ama onlar da kapatılabiliyormuş. Bir de gizlilik ayarları olması güzel. Kısım kısım gizleyebiliyorsun hejm de. Ben biraz sevdim sanırım =)
Supergirls dont cry...
Supergirls just fly...

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

bana gore myspace, amacını şaşmış bi durumda şu an.. gerçi ne niyetle kullandığına gore değişiyor.. fakat kesinlikle facebook la kıyaslamamalı bence...
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Facebook’un katkılarıyla: reklamlar
Türkiye’deki kullanıcı sayısının 1 milyonu, değerinin ise 10 milyar doları aştığı şu günlerde Zuckerberg’in Facebook’u, üyelerinin özel bilgilerini para karşılığında reklam şirketleriyle paylaşabileceğini açıkladı. Buna benzer bir ifade, Facebook’a kaydolmak için onayladığımız sözleşmede zaten var. Yani kullanıcı bilgilerini satmak için kullanıcılardan tekrar izin almalarına gerek yok. Öyleyse bu açıklamadan nasıl bir anlam çıkartmak gerek?
Bir hafta kadar önce Facebook yeni reklam platformu Social Ads’i (Sosyal Reklamlar) tanıttı. Social Ads, Facebook üyelerinin ilgi duyduklarını belirttikleri ürünlerin reklamlarının, pazarlamacılar tarafından kullanıcıların resimlerine iliştirilmesine olanak tanıyor. Social Ads, bir gece içerisinde mahremiyetlerinin ihlal edildiğini iddia eden kullanıcılardan binlerce protesto e-postası gelmesine yol açmış ve Zuckerberg, Facebook kullanıcılarından özür dilemek zorunda kalmıştı.
Bu son açıklamayla Facebook kullanıcı bilgilerinin reklam amaçlı kullanımı konusunda kararlı olduğunu ortaya koyarken, kullanıcı bilgilerini satabileceği olası müşterilere de “Tekliflerinizi hazırlayın” dercesine göz kırpmış oldu.

İşe bir de reklamcılar açısından bakalım. Facebook, reklamcılara kullanıcıların alışkanlıklarını, zevklerini, politik görüşlerini ve daha pek çok ayrıntıyı sunan altın yumurtlayan bir tavuk. Küçük firmaların bu bilgilere karşılık istenecek parayı ödeyemeyeceği (Facebook sürümden kazanmayı düşünmediği sürece) ortada. Ancak e-posta kutularımızı doldurmaya yetecek kadar çok büyük firma var. Her 10 bin e-posta bir müşteri olarak mı dönüyor? Öyleyse boşver 9 bin 999’u, ne yaparsa yapsın e-postalarla. Kullanılan bant genişliği, harcanan enerji, yaratılan sayısal kirlilik kimin umurunda!..

e-posta adresinize gelen hurda e-postaların, saçma reklamların daha fazlasına kendinizi hazırlasanız iyi olur. Varsayalım sadece 50 şirket Facebook’tan kullanıcı bilgilerini satın aldı. Her birinin günlük 2 e-posta göndermesi durumunda silinecek e-posta sayısı günde 100 artmış olur. Bu e-postaların her biri (reklam içerikli olduklarından genelde bolca resimli olacakları için) ortalama 500 kilobyte olsun. Bu demektir ki Facebook kullanıcısı başına 50 megabyte veri. Türkiye’deki 1 milyon Facebook kullanıcısını düşünecek olursak, toplam kullanılacak bant genişliği yaklaşık 48 terabyte eder. (1 terabyte=1024 gigabyte=1048576 megabyte.) Büyük olasılıkla gerçek rakamlar burada verdiğim rakamları aşacaktır.
Bu duruma karşı yapılabilecekler belli: Ya e-posta kutunuzu dolduran reklamlarla yaşamaya alışacaksınız, ya da Facebook’a elveda diyerek nispeten daha ferah bir posta kutusuna kavuşacaksınız.

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

Facebook iyi güzel bir cok arkadasıma ulastım bu sayede ama cok cocuksu geliyor gifler rakı sofraları bira yollamalar felan boku cıkıyor zaten yavas yavas gelen maiilerde cabası ..
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...