Dövüş Kulübü / Fight Club (1999)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Edmond yazdı:bu filmden sonra pek çok kızın içinde aniden yeşeren bir Marla Singer ortaya çıkmıştır.

halen imdb nin en iyi 250 film listesinde 32. sırada.http://www.imdb.com/chart/top
abi orada oylar yazıyo... sıralama pek bi garip..

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

r1g0r yazdı:
Edmond yazdı:bu filmden sonra pek çok kızın içinde aniden yeşeren bir Marla Singer ortaya çıkmıştır.

halen imdb nin en iyi 250 film listesinde 32. sırada.http://www.imdb.com/chart/top
evet sıralamaya koymada bir sorun var gibi.fakat o sıralama şu an internet alemindeki en güncel,en geçerli sıralama.yani dünyadaki filmlerle ilgili bir haber yapılacaksa kaynak olarak imdb gösterilir.

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

Edmond yazdı:
r1g0r yazdı:

evet sıralamaya koymada bir sorun var gibi.fakat o sıralama şu an internet alemindeki en güncel,en geçerli sıralama.yani dünyadaki filmlerle ilgili bir haber yapılacaksa kaynak olarak imdb gösterilir.
evet. onun notlarına bakarım giderken bi filme de oy sayısına göre sıralamamışlar sanki filmleri

Kullanıcı avatarı
e_s_r_a
Üye
Üye

Mesaj gönderen e_s_r_a »

kaçıncı sırada bilmem ama izlediğim eeeen güzel filmlerdn biri kaç kere izledm daha kaç kere izlerim bende bilmiyorum...
bence HARİKA BİŞEEYYYY....
benim işte başka söze ne gerek...

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

cokguzel bır fılm fıght club ..
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

mukemmel bı fılm :002 baska soze gerek yok..
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
KRST
Üye
Üye

Mesaj gönderen KRST »

harika ya daha ötesi hatta...

Kullanıcı avatarı
ignore
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ignore »

bazı şehirlerdefilm adı altında gruplar kurulup sadece dövüş amaçlı olsada ya da birçok insan güzel deyip düşüncesini pek çözemesede çok çok güzel bir filmdir.edward norton da brad pitt de çok başarılıdır.konu ve filmde verilen mesajlar çok sağlamdır özellikle.

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

fight club'u :-D seveni ben de seviyom.. :-D

Kullanıcı avatarı
Issued
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Issued »

bi fight club bi trainspotting zaten
her þehrin bir hikayesiher hikayenin bir kahramanýher kahramanýn bir düþmaný vardýr

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

benim bir tezim var; trainspotting, fight club ve requiem for a dream üçlüsünü izleyen kendisini alternatif, sisteme karşı duran, büyümüş gibi görüyor. bilmem belki de haksızım ama elimde değil, böyle düşünüverdim işte :010 :-D
betterman.

Kullanıcı avatarı
Issued
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Issued »

yhok oyle bi þey :D:D

kendini alternatif olarak görenler 3 ünü de izlemiþ oluolar.

alternatif olmak ön þart
her þehrin bir hikayesiher hikayenin bir kahramanýher kahramanýn bir düþmaný vardýr

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

Issued yazdı:yhok oyle bi şey :D:D

kendini alternatif olarak görenler 3 ünü de izlemiş oluolar.

alternatif olmak ön şart
öyle olsun bakalım :) ama ben biraz ısrarcıyım tezimde :-D
betterman.

Kullanıcı avatarı
Issued
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Issued »

o zaman hemen çürütiim

ben filmlerin 3 ünü de dvd üzerinden küçük teyzemle beraber izledim

--senin tezine göre teyzemin de alternatif bi kiþilige bürünmesi gerekio di mi? ama o teyze cumartesi gecesi reina da yemek yiodu , ve hala evde gülþen dinleyebilio.

--bu durumda senin tezin benim hiper popüler teyzem tarafýndan bozuluo.sonuçta 3 filmi de izlemiþ bi insan kendisi :)

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

olabilir :) sonuçta bir tez. hala bir gerçek değil. kim bilir bir gün teyzen tüm o popülerlikten sıkılır ve kendisini alternatif olarak görmeye başlar? yani hala tam olarak çürütemedin :-D
betterman.

Kullanıcı avatarı
Issued
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Issued »

hahahaha teyzemi tanýosam öyle bi þey mümkün diil.

kýyamet alameti falan sayýlýr

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

süpper ! :014
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

dövüş kulübün ilk kuralı, dövüş kulübü hakkında konuşmamaktır.Dövüş kulübü nün ikinci kuralı da, kulüp hakkında konuşmamaktır..

malayki_koma
Üye
Üye

Mesaj gönderen malayki_koma »

bu filmi sevenler mutlaka saklambaç(hide and seek) ide izleyin

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

layne yazdı:benim bir tezim var; trainspotting, fight club ve requiem for a dream üçlüsünü izleyen kendisini alternatif, sisteme karşı duran, büyümüş gibi görüyor. bilmem belki de haksızım ama elimde değil, böyle düşünüverdim işte :010 :-D
aslında fena bir teori değil.ama içinde bir kaç tane yanlış barındırıyor.ayrıca bir kaç tane de eksik barındırıyor.birincisi trainspotting ve fight club artık kült olmuş filmlerdir.bunu anlamak için çok ama çok fazla film seyretmiş olmak gerekir.ikinci olarak requiem for a dream gerçek bir film değildir.o bir belgeseldir.zaten o filmde pek çok şey normal hayatta örneklendirebileceğimiz kadar açık bir şekilde anlatılmıştır.farklı bir durum yoktur.tabi biraz daha yumuşatırsak belgesel film de diyebiliriz.
+requiem for a dream, düş sokağı sakinleri ,sınırsız ve sınıfsız bir toplum.gereğinden fazla bir hayranlık besleme,rockçı adam dans etmez.<--bunlar aynı tip insanların zırvalıklarıdır.

trainspotting ve fight club gibi kaliteli filmleri seyreden insanların filmi seyrettikten sonra değişik bir ruh haline bürünmeleri kadar doğal bir durum yoktur.çünkü hiç birimiz anamızın karnında farkındalıklara ulaşamıyoruz.

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

malayki_koma yazdı:bu filmi sevenler mutlaka saklambaç(hide and seek) ide izleyin
şu robert de niro nun olduu film deilmi..küçük kıs ve bebeği falan filan, emily miydi: ))

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

dead_or_alive yazdı:
malayki_koma yazdı:bu filmi sevenler mutlaka saklambaç(hide and seek) ide izleyin
şu robert de niro nun olduu film deilmi..küçük kıs ve bebeği falan filan, emily miydi: ))
evet o ..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

herşeyini kaybetmedikçe özgür olamassın
hayatta sahip oldukların sana sahip olmaya başlar,

film süper gerçekten..
dont speak..

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

saklambaç ve dövüş kulübü arasında ne gibi bi benzerlik var ki:S

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

“biz tüketiciyiz. tutkulu bir yaşam tarzının yan ürünleriyiz. cinayet, suç, fakirlik bunlar beni ilgilendirmiyor. benim için önemli olan magazin dergileri. beş yüz kanallı televizyon, iç çamaşırımda kimin adının yazdığı...”

“ sahip oldukların, sonunda sana sahip oluyorlar.”

“biz kadınlar tarafından büyütülmüş bir erkek nesliyiz. başka bir kadının aradığımız şey olduğunu hiç sanmıyorum.”

“babalarımız bizler için birer tanrı modelidir. eğer babalarımız bizi terkettiyse, tanrı nasıl olur. tanrının senden hiç hoşlanmadığı olasılığını düşünmelisin. o seni hiç istemedi. hatta büyük olasılıkla senden nefret ediyordur. bu başına gelebilecek en kötü şey değil. ona ihtiyacımız yok. lanetinin affedilmesini boş ver. biz tanrının istenmeyen çocuklarıyız.”

“önce teslim olmalısın. her şeyden önce korkmayı bırakıp, bir gün öleceğini kabullenmelisin. sadece her şeyi kaybettikten sonra özgür kalabiliriz.”

“burada, yaşayan en güçlü ve en zeki erkekleri görüyorum. bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor, ya da beyaz yakalı köle olmuş. reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde... nefret ettiğimiz işlerde çalışıp, gereksiz şeyler alıyoruz. bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. bir amacımız ya da yerimiz yok. ne büyük savaşı yaşadık, ne de büyük buhranı. bizim savaşımız ruhani bir savaş. en büyük buhranımız hayatlarımız. televizyonla büyürken milyoner film yıldızı ya da rock yıldızı olacağımıza inandık, ama olmayacağız. bunu yavaş yavaş öğreniyoruz. ve bu yüzden çok kızgınız."

“sizler işiniz değilsiniz, sizler paranız kadar değilsiniz, bindiğiniz araba değilsiniz, kredi kartlarınızın limiti değilsiniz.sizler iç çamaşırı değilsiniz. sizler dünyanın dans edip, şarkı söyleyen pisliklersiniz."

“sizler özel değilsiniz. sizler güzel yada eşi olmayan kar taneleri değilsiniz. sizler herkes gibi çürüyen organik maddelersiniz"