Dabbe / D@bbe (2005)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

trabrock yazdı:bizim arkadaş gitmiş filme beğenmemiş
ben de ii biişe olacağını sanmıyorum dünyada bile doru dürüst korku filmleri yapılamıyo bizde nasıl yapsınlar
benjede
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen frantic_kenan »

Bir ben mi sevdim bu filmi yahu ? :(
This is the voice of silence no more...

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

trabrock yazdı:bizim arkadaş gitmiş filme beğenmemiş
ben de ii biişe olacağını sanmıyorum dünyada bile doru dürüst korku filmleri yapılamıyo bizde nasıl yapsınlar
valla uzakdoğu sinemasında oldukça güzel korku filmleri yapılıyor. hollywood'un içine ettiği filmler uzakdoğu'da çevrilmiş haliyle oldukça güzel. yönetmen de orada filmler yönetmiş. dünya sadece amerikadan ibaret değil. :)
betterman.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

ya bir film daha vardı önceden kurandan sureler falan okunuyordu gerçi ben gitmedim ama milletin dediğne göre cok kötü bir filmdi bu da öyle bir şey olmasın :016 sakın para tuzağı :-D
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

gercek kesit'i izleyenlerdenseniz pek begenirsiniz...
ama yok biz korku filmine geldik korkmak istiyoruz dıyosanız yanlıs yerdesınız baska fılme gıdın.

butun salon yarıldık bız... o kadar cok hata ve sacmalık var ki.. oyunculuklara hıc gırmıyorum bıle.

sahsen ben verdıgım paraya acımadım cunku dunyayı kurtaran adamdan berı hıc bu kdr gulmemıstım bı turk fılmınde...

ayrıntılı yorumum:

http://www.nedir.net/goster.php?k=dabbe/casey

walkon
Üye
Üye

Mesaj gönderen walkon »

irenç otsi bi film :x gitmeyin sakın ha :023 kurtlar vadisine gtmenizi tavsie ederimm :013
SoNuNu DüŞüNeN KaHRaMaN OlaMaZ...

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bi tek ben beğendim galiba :( :oops:

Kullanıcı avatarı
soundevil
Üye
Üye

Mesaj gönderen soundevil »

esperanza yazdı:valla uzakdoðu sinemasýnda oldukça güzel korku filmleri yapýlýyor. hollywood'un içine ettiði filmler uzakdoðu'da çevrilmiþ haliyle oldukça güzel. yönetmen de orada filmler yönetmiþ. dünya sadece amerikadan ibaret deðil. :)
bence amerika daha güzel yapýo.. gerçi öle seninki gibi bi genelleme ytapmak zor olacak ama Halka filmini örnek verirsek.. Amerikan versiyonunu izlemiþtim önce halka 1 ve 2 nin.. bayaðý korkutucuydu. fazla etkileyici deðil ama en azýndan izlerken bi gerilme oluþturuyo..
Japon yapýmýný izledim sonra.. öyle sakin sakin bitirdim filmi.. belgesel gibi yani.. sadece amerikan Samara nýn adý Sadako olmuþ.. sadako dedikleri zaman biraz irkiliyordum :-D ...
en iyisi türk korku filmleri.. daha soðrusu filmi.. þimdiye kadar en çok korktuðum film "Büyü"
I was going up the stairs, i met a man who wasn't there.. He wasn't there again today.. I wish; i wish he go away

Kullanıcı avatarı
soundevil
Üye
Üye

Mesaj gönderen soundevil »

frantic_kenan yazdı:bi tek ben beðendim galiba :( :oops:
walla öle oldu galiba :010 .. normalde ben çok korkarým dini olaylar yüzünden insanlarýn baþýna biþeler gelen filmlerden.. ama nedense bu o etkiyi yaratamadý.. bilmem bilgisayarla fazla haþýr neþir olduðum için kabullenemedim mi acaba :-D
ama filmin baþýnda telefon çalarken görüntü kayýyordu ya.. benim aklýma bikaç þey gelmiþti.. böyle ordaki insanlarý falan gösterseydi biraz, Tarýk'ýn yaþadýðý zorluklarý falan.. saidstçe oldu galiba ama öyle olmayýnca korkmuyoz iþte
I was going up the stairs, i met a man who wasn't there.. He wasn't there again today.. I wish; i wish he go away

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

soundevil yazdı:
frantic_kenan yazdı:bi tek ben beğendim galiba :( :oops:
walla öle oldu galiba :010 .. normalde ben çok korkarım dini olaylar yüzünden insanların başına bişeler gelen filmlerden.. ama nedense bu o etkiyi yaratamadı.. bilmem bilgisayarla fazla haşır neşir olduğum için kabullenemedim mi acaba :-D
ama filmin başında telefon çalarken görüntü kayıyordu ya.. benim aklıma bikaç şey gelmişti.. böyle ordaki insanları falan gösterseydi biraz, Tarık'ın yaşadığı zorlukları falan.. saidstçe oldu galiba ama öyle olmayınca korkmuyoz işte
aslında ilerki safhalarda tarığın yaşadıklarını baya bi gösterdi..

ozlem_a
Cin Seddi
Cin Seddi
İletişim:

Mesaj gönderen ozlem_a »

merhaba, dün ben de d@bbe'ye gittim, aslında fragmanlarından çok şey bekledim filmden, bu yüzden pek de umduğumu bulmadım. bu gülme hadisesi bizim salonda da yaşandı, benim eleştirilerim şu yönde olacak,
ilk olarak oyunculuklara değinmek isterim esas kız hariç (ki kendisini tv dizilerinden de tanıyoruz) diğerleri gerçekten çok duygusuzdu. yukarıda bahsi geçmiş "gerçek kesit" ya da "parmak izi"nde oynayan amatör oyuncular gibiydi, evet şu sıralar tanınmayan oyuncuları oynatmak rabette. oyuncuların olaylara verdiği tepkilerin "yahu yapamıyoda mı veremiyo, yoksa bu sahnenin duygusu bu mu "diye düşünüyorsunuz, bir ipucu elde edemiyorsunuz. sizi korkutan effectler oluyor, d@bbe yazısını çözmek için, daha doğrussu izleyiciye o heyecanı vermek için çok uzatmışlar olayı. neyse sonuç olarak gece biraz korktum :)

siz yine de 3 kulvallah 1 elham okumadan filmi seyretmeyin! :-D
sevgiler...

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

fragmanlarını gulerek seyrettim...
makyajlar da gerçekçilik sıfır..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

walkon yazdı:irenç otsi bi film :x gitmeyin sakın ha :023 kurtlar vadisine gtmenizi tavsie ederimm :013
kurrtlar vadisininde ondan kalır yanı yok hani :-D
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
THE_ROCK
Üye
Üye

Mesaj gönderen THE_ROCK »

ben gitmeyi düþünüyordum ama vazgeçtim bu kadar adam beðenmediðine göre iyi deðildir
HAYATIMI YAÞANABÝLÝR KILMAK ÝÇÝN UÐRUNDA ÖLEBÝLECEÐÝM BÝRÞEY ARIYORUM

Kullanıcı avatarı
TuGBiSH
Üye
Üye

Mesaj gönderen TuGBiSH »

THE_ROCK yazdı:ben gitmeyi düşünüyordum ama vazgeçtim bu kadar adam beğenmediğine göre iyi değildir
siddettlee tavsiye ecıorum kulak sağlığın ve zaman kaybememek için gitmeee:)
korku fılmınden cok iğriti edici komedi fılmı gipiii

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

bloodline666 yazdı:
walkon yazdı:irenç otsi bi film :x gitmeyin sakın ha :023 kurtlar vadisine gtmenizi tavsie ederimm :013
gittim demeyin abi iflmin neolduu baştan belli

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

balgam yazdı:
bloodline666 yazdı:
1 kere gidersin 2 kere gidersin bizim burada adam be sayamadım herkesle gidiyor kaç sefer gitmiştir bu kadar mı parasımı cok yoksa polata mı aşık ben anlamadım adamı bırakamıyor o filmi üstelik her akşam da izliyorlar eski bölümlerini reyting de baya yükseliyor o kanalın

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

bloodline666 yazdı:
balgam yazdı:
bloodline666 yazdı: kurrtlar vadisininde ondan kalır yanı yok hani :-D
1 kere gidersin 2 kere gidersin bizim burada adam be sayamadım herkesle gidiyor kaç sefer gitmiştir bu kadar mı parasımı cok yoksa polata mı aşık ben anlamadım adamı bırakamıyor o filmi üstelik her akşam da izliyorlar eski bölümlerini reyting de baya yükseliyor o kanalın
MALİNGEN

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

gittik gördük nasibmzi aldık :010 nese yorumlara gelince oyunculuk sıfır bu kadar berbat olur :023 sdce mzklerle blmm nelerle işte ..biara bi kaç sahnede tırstımm öle böle değil...flme ztn tam anlmyla odaklanamadım salondakilerin çığlıkları,adamın birininn vay anam vay değişiyle milletin 15 dk gülmesii daha bir sürü şey :-D nese daha fazla şey bekliodum hrlde ama yne iidii iştee :014
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

İğrenç bir film.Gereksiz ses efektleri mi dersin iğrenç oyunculuk mu dersin tam anlamıyla felaket.Valla paranıza ve zamanınıza yazık.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
rue_metal
Üye
Üye

Mesaj gönderen rue_metal »

bencede berbat bi flimdi ama gerçek olmasıda insanı ürkütmüyor dil dabbe die birşeyin var olduğunu bilmek istemezdim doğrusu
**_a7x_**

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

tek sözle " dabböööööööööö " :p :p

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Gecen biriyle konusuyoduk kimdi hatırlamıyorum nabız'la birebir aynı bir filmmiş nabız filmini izlemedim ama bunu izledim hakketten iğrenç bir film ya...

Hani korku bakımından değil cidden çok fos çıktı bu da ya...
All mankind loves a lover.

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

ar-af var bide dabbe ya benzeyen ama nabız da da iş yok ki:(

Kullanıcı avatarı
youth_55
Üye
Üye

Mesaj gönderen youth_55 »

filmde bişeyi konuşcakları zamn manzarası güzel bi yere gidiolar hep.bu dikkatimi çekmişti.bi de çok yawaş gelişio film.konu güzel ama gerisi kötü bnce.