Angela'nın Külleri / Angela's Ashes (1999)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
deli_mor
Üye
Üye

Angela'nın Külleri / Angela's Ashes (1999)

Mesaj gönderen deli_mor »

1999 İrlanda Yapımı.Frank Mc Court'un aynı adlı romanından uyarlama.Yönetmen Alan Parker.

Angela nın külleri ", iki büyük dünya savaşı arasındaki yıllarda Birleşik Amerika'da başlayıp İrlanda''da devam eden bir yoksulluk, çaresizlik öyküsünü konu alıyor. İrlandalı yazar Frank McCourt'ın aynı adlı anılar kitabından uyarlanan filmde, alkolik bir babayla hasta bir annenin çocuklarının yaşadığı sefalet ortamı gözler önüne seriliyor. Başrollerinde Emily Watson, Robert Carlyle, Joe Breen, Ciaran Owens ve Michael Legge'in oynadığı film, John Williams tarafından hazırlanan özgün müzikleriyle Oscar'a aday gösterildi.

İzlediğim en mükemmel dramalardan birisiydi. Bir filmi izlemeden önce kitabını okumak daha iyi oluyor film de olmayan ayrıntıları da anlatıyor böylece ama filmi de etkileyiciydi.ayrıca kitabın devamı olan umuda yolculuk henüz filme alınmadı.

drexler
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen drexler »

lisedeyken sınıftaki kızlar harıl harıl kitabını okurdu ve överdi..güzel olmalı..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

kitabını okumuştum ama unuttum ya nasıl birşeydi acaba güzel olduğunu hatırlıyorum da
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

bi türlü bulamadığım film.... herkes çok övüor
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
herhangi_biri
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen herhangi_biri »

ktabını okumustm bayya güseldi
-_-MiDineTte-_- hiç bir yıldız yok gökyüzün de ulaşamayacagımız...

poacher
Üye
Üye
İletişim:

angela...

Mesaj gönderen poacher »

bende okudum filminide izledim ama kitapton sonra filmi çok basit geldi ya kitap güzel ama çok daraldım okurken harbiden dram yani neler çekmişler yaaaa