En Son İzlediğiniz Film ve Hakkında Yorum

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

KoRn_eR yazdı:Recep ivedik 2 nin en korsan haline baktım.50. dakikaya kadar dayanabildim.Açmam bidaha da herhalde..Ayrıca; evet, en korsanından izledim.Bu kadar değer veriyorum o filme
şahsen korsanına bile vakit ayırmam... hele ki 50dk.

en son düşes i izledim ve çok beğendim. zaten oyuncularını da çok severim...
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

bir de recep ivedik hakkında kötü eleştiri yapınca "entel dantel konuşmayın işte paldır küldür ama komik işte." deyip işin içinden çıkıyorlar. ben biri seyretmiştim. gülünecek pek bir şey yoktu. oysa iyi niyetliyimdir ülkemdeki yapılanlara karşı. ivedik in türkiye deki seyircisiyle televizyon programlarını seyreden seyirciler arasında bir paralellik kurulabilir. derin bir istatistiki analiz gerekiyor ama siz raporu bunca insana sunsanız bile anlamak istemezler. neden? belli bir seviyeyi geçmek için bazı şeyleri görmek gerekir.

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

beğendimmi? hayır! ama beğenen insanlara saygı duymak gerekir,bence abartıosunuz.
dont speak..

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

bilmiyorum ama recep ivedik konusunda beğenenlerden çok beğenmeyenlerin fikrine saygı gösterilmediğini düşünüyorum. beğenme, beğenmeme konusunda ise şimdiye dek sinemada para verip daha saçma filmler izledim, bilgisayar başında çok daha saçma filmlerin riplerini izledim. o nedenle öyle büyük bir zaman kaybı olarak görmüyorum ancak tercih etmeyeceğim bir film. bu da bir gerçek.
en son benjamin button'ın tuhaf hikayesi'ni izledim. hikaye zaten yeterince merak uyandırıcı. bir noktadan sonra tahminlerinizde başarılı olmaya başlıyorsunuz ancak bu kez de oldukça şaşırtıcı olaylar yaşanıyor ve film uzun süresine rağmen kesinlikle saate baktırmıyor.
betterman.

Kullanıcı avatarı
stigma_26
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen stigma_26 »

Do You See What You See?: Shorts from Turkey
Çok iyiydi... Festival kapsamýnda izledim, ikinci bir gösterimi de Türk - Ýngiliz Kültür Dernegi'nde(Ankara) olacak bu cumartesi günü... Kaçýrmayýn, izleyin derim=)

Ayrýca bu adresten de festival hakkýnda ayrýntýlý bilgi edinebilirsiniz...

http://2009.ifistanbul.com/
That's me in the corner...

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

the spirit.. kötü kötü kötü.. ulan nedir bu son zamanlardaki filmlerden çektiğim benim ya!!
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

Recep İvediğe gülenlerin film zevkini ve espri anlayışını anlayamıyorum. Kaba saba argo bir adam hele. Her neyse uzatmadan...

The Pursuit Of Happyness / Umudunu Kaybetme'yi izledim. Tavsiye edebilirim gayet başarılı ve inanılmaz etkileyici sahneler var.
Dram en sevdiğim tür artı biyografi olması hikayanin gerçek yaşamdan alıntı olması iyice güzellik katıyor benim açımdan.

Mağara-Tuvalet sahnesi. İnanılmaz zekice.

Resim
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

whatsername yazdı:Twilight..
Şimdi, bir gençlik filmiyle yine karşı karşıyayız. Kitaptan uyarlama. 2005 yılında Amerika'da satış rekorları kırmış ve Amerikan kütüphaneciler birliği 2005 yılı en iyi kitap ödülünü almış. (Buralar gereksiz bilgi kapsamına da girebilir, evet.)
Bir vampir ve bir insan aşkı konusu var. İmkansız aşk kavramını farklı bir açıdan ele alıyor diyebiliriz. En dandirik vampir filmi olabilir kendileri fakat işlenişi, akıcılığı çok güzel. Tabi kızlara daha bir hitap ettiği de gerçek. Yani Edward Cullen karakterine kötü söz söyleyen ya da söyleten bir kız görmedim daha:)
Çok süper değil, çok da kötü değil ama.. Yine de ben beğendim.
Ha, kitapları daha çok tercih edilebilir bence, o ayrı..
İtiraf ediyorum. Filmi değil Robert'i beğendim ben.
fgsgdhfjkdf :-D
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

simsiyah_85 yazdı:Recep İvediğe gülenlerin film zevkini ve espri anlayışını anlayamıyorum. Kaba saba argo bir adam hele. Her neyse uzatmadan...

The Pursuit Of Happyness / Umudunu Kaybetme'yi izledim. Tavsiye edebilirim gayet başarılı ve inanılmaz etkileyici sahneler var.
Dram en sevdiğim tür artı biyografi olması hikayanin gerçek yaşamdan alıntı olması iyice güzellik katıyor benim açımdan.

Resim
will smith burada işi olup da sevinince gözlerim dolmuştu :)

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Edmond yazdı:
simsiyah_85 yazdı:Recep İvediğe gülenlerin film zevkini ve espri anlayışını anlayamıyorum. Kaba saba argo bir adam hele. Her neyse uzatmadan...

Resim
will smith burada işi olup da sevinince gözlerim dolmuştu :)
Çok etkileyiciydi oyunculuğu. Bende yaşadım benzer durumları. (:

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

pride & glory yi izledim ve tabi ki mutluyum edward ım her zamanki gibi mükemmel oyunculuğunu sergilemiş durumda. colin farrell ı hiç sevmem ben. tipini de beğenmem ama o da çok iyiydi. performansıyla kendinden nefret ettirdi... neyse çok beğendim. tavsiye ederim...
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

sonunda benjamin button'u izledim.2saat 40dk sürmesine rağmen hiç sıkılmadım
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

simsiyah_85 yazdı:
whatsername yazdı:Twilight..
Şimdi, bir gençlik filmiyle yine karşı karşıyayız. Kitaptan uyarlama. 2005 yılında Amerika'da satış rekorları kırmış ve Amerikan kütüphaneciler birliği 2005 yılı en iyi kitap ödülünü almış. (Buralar gereksiz bilgi kapsamına da girebilir, evet.)
Bir vampir ve bir insan aşkı konusu var. İmkansız aşk kavramını farklı bir açıdan ele alıyor diyebiliriz. En dandirik vampir filmi olabilir kendileri fakat işlenişi, akıcılığı çok güzel. Tabi kızlara daha bir hitap ettiği de gerçek. Yani Edward Cullen karakterine kötü söz söyleyen ya da söyleten bir kız görmedim daha:)
Çok süper değil, çok da kötü değil ama.. Yine de ben beğendim.
Ha, kitapları daha çok tercih edilebilir bence, o ayrı..
İtiraf ediyorum. Filmi değil Robert'i beğendim ben.
fgsgdhfjkdf :-D
Heheh zaten bu Robert hep "kusursuz erkek" rollerinde.. Harry Potter'da Cedric Diggory rolü de öyleydi.. Yakışıklı, zeki, süper karakter falan.. :P

Milyoner (Slumdog Millionaire)'i izledim.
Aldığı oscarlar helali hoş olsun demekten başka bir şey bırakmadı. Güzeldi. Çok beğendim.
Lasciate mi cantare

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Benjamin Button'ı izledim.Karamizah,dram,yer yer psikolojiyi dürten replikler ve oyunculuklar harika.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

sonunda süper bi film izledim.. *benjamin button*.. iyi olcağından emindim ama çıkarkenki krizimi beklemiyodum.. halada aynı mod on.. fena çarptı.. çarptı!!
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Gölgesizler'i izledim bugün.
Kitabının çok güzel olduğunu söyleyen çoktu ama ben filmi vasatın biraz üstünde buldum.. Filmin sonuna kadar kesin bir fikre varmak çok zor -ki sonunda da "hah işte her şey tamam" diye bir düşünceye de sahip olamadım. Havada kaldı bazı şeyler.. Ama beğeneni de oldukça var bu filmin. Bir de neredeyse her sahnede Candan Erçetin şarkıları dinlemek baydı biraz..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Requiem For A Dream'i izledim.Harika ötesi bir film.Farklı,sıradan değil her bakımdan.Ve uyuşturucu gerçeğini çok muhteşem anlatmış,etkilenmemek elde değil.
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

nihayet izledim benjamin buttonu ((: ne kadar uzun olsa da beni etkileyen o kadar çok sahnesi var ki!! benjamin nin daisy ile motora bindikleri sahne benim çok hoşuma gitti ben de istiyom :oops:

Milk i izledim açıkcası izlemekten zevk aldığım söylenemez.gay psikolojisini kafamda hiç bir zaman mantıklı bir yere oturtamamışımdır.. bi kere estetik değil :P neyse... onların mücadeleleri acıklı son beni hiç etkilemedi.
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

slumdog millionaire!! kesinlikle çok güzel bir film!! Yarışmada ki sorular ve çocuğun yaşadıkları arasında çok güzel bağ kurmuşlar!! senaryo harika yazılmış! izleyinnnn ((:

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

dev!l_O_ yazdı:slumdog millionaire!! kesinlikle çok güzel bir film!! Yarışmada ki sorular ve çocuğun yaşadıkları arasında çok güzel bağ kurmuşlar!! senaryo harika yazılmış! izleyinnnn ((:
:wink: kötü bi sonla bitse daha etkileyici oldurdu die düşünüorum :)
dont speak..

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

wolfali yazdı:Requiem For A Dream'i izledim.Harika ötesi bir film.Farklı,sıradan değil her bakımdan.Ve uyuşturucu gerçeğini çok muhteşem anlatmış,etkilenmemek elde değil.
requiem for a dream bnm için bi kalsiktir.client mansell in solosunu ne zamn duysam hep bu film gelir aklıma,kolay unutulmayacak bişi bnce.
bu arada nihayet benjamin button'uda seyretme fırsatı buldum .hiçbirşeyin sonsuza dek sürmeyeceği fikrini pekiştirdi bende.gerçekten etkileyici bi film.
dont speak..

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

Resim

çok başarılı bir animasyon. o kadar akıcı ki, dialogları takip etmek için ekstra bir dikkat gerektiriyor. bence hayata dair şüpheleri olanlar için bir çeşit bilgi küpü tadında seyirlik.

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=waking+life

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

waking life gerçekten çok kaliteli bir filmdir. kesinlikle tavsiye edilmeli.
betterman.

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Bir aradayız hepsi bu. bir kitaptan sinema uyarlaması. audrey tautou başrolde((: zaten audrey tautou nun içinde olduğu filmeri koşulsuz seven biri olarak bu filmede bayıldım ((:

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

*rec*.. baya bi gerdi.. kaçan kovalayan bi kameranın elindeki kameradan olması farklı olmuş..