Requiem For a Dream (2000)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

tek kelimeyle sarsıcı bir film. etkisinden kurtulmak çok zor

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

izledikten sonra kolay kolay kendime gelemediğim, mükemmel soundtrackleri olan harıka kurgulu ,alkıslanacak bır fılm bence..
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

acaip bi film ya psikolojik savaş gibi
insanı strese sokuyo
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen nodoubt_16 »

houseofholy yazdı:tek kelimeyle sarsıcı bir film. etkisinden kurtulmak çok zor
+1
Korkma Hadi Konuş Anlat Niye Sustun En Son Sen Tutuştun Nefretle Beni Bekle Karanlığım Uyanmadan Beni Uyut...

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

Ben mi garibim hiç etkilenmedim be :D

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

gerçekten çok etkilendim bende. böyle 15 - 20 dakika kendime gelemedim film bittikten sonra..bende tribe girmiş gibiydim :) arşivlerde olması gereken bi film ...
tüm soundtrack ini indirdim anında :)
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
goqhan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen goqhan »

plastic yazdı:gerçekten çok etkilendim bende. böyle 15 - 20 dakika kendime gelemedim film bittikten sonra..bende tribe girmiş gibiydim :) arşivlerde olması gereken bi film ...
tüm soundtrack ini indirdim anında :)
evet yaa film kadar soundtracklarıda cok etkiliciydi...

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

soundtrack diyecektim mevzusu gecmis bile.
harika bir album.

ozellikle cleaning apartment harika bir sarkidir.

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

summer overture parçasında da kendini iyi hissetmek mümkün deil, nasıl bi bunalım havası warsa, mahvediyo insanı ....
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
PUNKY_SPuTniK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen PUNKY_SPuTniK »

sıkmasam kendimi hungur hungur ağlıyacaktım ilk izlediğimde arşivde mutlaka bulunması gereken filmlerden..
daha dün annemizin cüzdanını çalarken okul duvarlarına grafity yaparken şimdi anarşist olduk sokakları doldurduk. sevinçliyiz hepimiz polislerden kurtulduk..!
www.mahlukat.com punk webzine

relisys
Üye
Üye

Mesaj gönderen relisys »

tek kelime 'mükemmel'
Where is she ??

Kullanıcı avatarı
matiere
Üye
Üye

Mesaj gönderen matiere »

ölmeden önce izle.her seferinde tükürüümle boğuluyorum üfffffffffffff bak yine başlıo
ra

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

ben diecek söz bulamıyorum.. sonunda vcdsini bulupda izlemiş olmamın verdiği aşırı mutluluk, gözümün önünde bi anda belirip kaybalon sahnelerin ürpertisinin, koluma ve başıma giren ağrıların, korkunun, şokun (vs..) yanında hiç ama hiç kalır.. ibonun sayesinde soundtracki dinleyebilmiştim önceden.. o zaten filmi izlemeye gerek kalmadan tüylerimi diken diken etmişti.. filmle birlikteki halini anlatmama gerek yok sanırım.. off.. off..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Sarsıcı, etkileyici, ibret verici
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
utkugk
Üye
Üye

Mesaj gönderen utkugk »

tanımların ve tariflerin yetersiz kalacağı bir filmdir. insanı etkiler ama neden etkilediğini anlamzsınız. nolmuş yani uyuşturucu bağımlısı iki zibidinin hayatı kararıyo. temeli böyle ama muhtemelen yönetmenin zekasının ürünü öyle bir yapım ki bi yerden sonra karakterlerin hepsinin paralel şekilde iyiden kötüye kayan hayatlarında onlar kadar üzülür, onlar kadar acı çeker hale geliyorsunuz. sebebini bilmeden. uyuşturucunun ne kadar kötü bişey olduğunu alttan alta hissediyorsunuz ama sizi bozan bu olmuyor. dünyanın ne kadar kötü bir yer olduğunu düşünmekle meşgulsünüz çünkü. amacı da budur herhalde filmin. ruh emici gibi mutluluğu emmeyi amaçlıyor. sonundaysa kukuletasını indirip öpücüğü konduruyor...
hayatımda en etkilendiğim filmlerden biridir. ama bunda kışın bi gece yarısında camı, kapıyı, ışığı ve her türlü düşünme algımı kapattığım ve nispeten mutlu hissettiğim bir zamanda izlememin de payı vardır muhtemelen.

filmden bahsedip de müziğinden bahsetmemek olmaz. çünkü bu ikisi ayrı düşünülemez. filmin en öldürücü yerlerinde devreye girerek yüksek dozda hüzün enjektesi yapar. değişik mevsimlerde değişik versiyonları çalar.

Kullanıcı avatarı
matiere
Üye
Üye

Mesaj gönderen matiere »

pain!!!
ra

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

angel_of_the_hell yazdı:ben diecek söz bulamıyorum.. sonunda vcdsini bulupda izlemiş olmamın verdiği aşırı mutluluk, gözümün önünde bi anda belirip kaybalon sahnelerin ürpertisinin, koluma ve başıma giren ağrıların, korkunun, şokun (vs..) yanında hiç ama hiç kalır.. ibonun sayesinde soundtracki dinleyebilmiştim önceden.. o zaten filmi izlemeye gerek kalmadan tüylerimi diken diken etmişti.. filmle birlikteki halini anlatmama gerek yok sanırım.. off.. off..
Ben sana dedim ama 2 gün kurtulamadım etkisinden... Senin gibi cocuklara izletmemek lazım ama neyse :P
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

Darkfuneral yazdı:
angel_of_the_hell yazdı:ben diecek söz bulamıyorum.. sonunda vcdsini bulupda izlemiş olmamın verdiği aşırı mutluluk, gözümün önünde bi anda belirip kaybalon sahnelerin ürpertisinin, koluma ve başıma giren ağrıların, korkunun, şokun (vs..) yanında hiç ama hiç kalır.. ibonun sayesinde soundtracki dinleyebilmiştim önceden.. o zaten filmi izlemeye gerek kalmadan tüylerimi diken diken etmişti.. filmle birlikteki halini anlatmama gerek yok sanırım.. off.. off..
Ben sana dedim ama 2 gün kurtulamadım etkisinden... Senin gibi cocuklara izletmemek lazım ama neyse :P
baak seeeeeenn.. görüşürüz ibik efendi.. :P
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

çok güzel film ya. izlenmesi gerek soundtrackide muhteşem ben bittim

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LQl_Y3yExxg[/youtube]
dont speak..

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

KoRn_eR yazdı:Sarsıcı, etkileyici, ibret verici
aynen öyle ve darren aronofsky inanılmaz bir iş çıkarmış filmin her karesi insanı etkilior (müziklerden bahsetmeme gerek yok sanırım) izlediğim en iyi 3 film arasındadır
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

Buzdolabı çekimleri,hapları yutuş anları ve yutarken çıkan o ses,Televizyon sunucusunun bağırmaları:kırmızı et yokk kırmızı et yokk!Enerjii enerjii...
Harry'nin Marion'un hayalini gördüğü anlar (köprünün sonunda görüyor ve aşağı düştüğünü hissediyor.)
Sara'nın televizyon açtığı anlar...
bunların hepsi öyle ilginç ve etkileyici çekilmiş ki. Bir televizyon açma sahnesinin beni bu kadar etkileyeceğini hiç düşünmezdim.

Kullanıcı avatarı
merfee
Üye
Üye

Mesaj gönderen merfee »

çok garip bi film yha hayatımda böle bişi izlemedim resmen gerio insanı... cidden baya bi etkilendimm

Kullanıcı avatarı
CHaRLoT
Üye
Üye

Mesaj gönderen CHaRLoT »

eroinin nasıl bi hayat olduğunu en çıplak ve acıtasyon anlatan film. ve filmin şiirsel akış tarzı insanın kanını donduruyor bu yüzden tekrar tekrar izlenmeli.