Tanrıkent / City of God (2002)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
buzdan_kanat
Üye
Üye

Tanrıkent / City of God (2002)

Mesaj gönderen buzdan_kanat »

Brezilya nın 1960 lı yıllarda başlayan ve 80 li yıllarda giderek tırmanan ve halen dünyanın en tehlikeli yerlerinden birisini oluşturmasının hikayesidir. Bu şehrin hikayesini anlatabilmek için şehirde yaşayan bir çok insanın hayatları, bu karakterlerden biri olan Buscape in gözünden anlatılmaktadır. Küçük, fakir ve zenci bir çocuk olan Buscape hem çoks ağlıksızdır hem de çok korkmuştur. Hem diğerleri gibi suçlu biri haline gelmekten korkmakta hem de az maaşlı bir işle yenitenemeyecek kadar da akıllı olduğunu bilmektedir. Oldukça vahşi bir ortamda yetişen bu çocuğa talih hiç gülmemiştir ancak gerçekleri başka bir gözle görebileceğinin farkına varmıştır. Farklı bir göz...bir sanatçının gözü...Profesyonel bir fotoğrafçı olur ki bu da onun kurtuluşu haline gelecektir.

Yön: fernando meirelles
Gör: cesar charlone
Sen: braulio mantovani
Müz: ed cortàs, antonio pinto
Oyn: matheus nachtergaele (sandro cenoura), seu jorge (mane galinha), alexandre rodrigues (buscape), leandro firmino da hora (l ilze pequeno), philippe haagensen (bene), douglas silva (dadinho), jonathan haagensen (cabeleira) tür: dram
süre: 2 saat 13 dakika

Filmi seyrettikten sonra,tüm yaşananların gerçek olduğunu öğrendiğimde bir kere daha seyretme gereği duydum.Tam anlamıyla mükkemmel bir film.Şiddetle tavsiye ederim diyebilirim.

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

gerçek yaşamdan uyarlanmış olan en ii film lerden biri diyebilirm :010 ..rio nun arka sokakları çok pistir :P ...aslında öyle izleyiciler varki manyaktı der filme, bazıları vardır ki izlemeyin iğrenç ötesi faln..ama gusel olması lazım :010

Kullanıcı avatarı
UnknownArtist
Üye
Üye

ok

Mesaj gönderen UnknownArtist »

Çok güzel film...

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

brezilya yapımı en ii film gibi geliorr bana..

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

sinemada izlemiştim güzel değişik filmdi :014
YalnızLığı aNLa

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Gercekten ızledıkten sonra cok etkılendıgım bı fılm ıdı :010 hatta dur arsıv den cıkarıp bı daha ızleyesım geldı :-D
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...