Karga / The Crow (1994)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Karga / The Crow (1994)

Mesaj gönderen dead_or_alive »

The Crow (1994)
Yonetmen: Alex Proyas
Yazan: James O'Barr (Çizgi roman yazarı ve çizeri)
Senaryo: David J. Schow, John Shirley (III)
Oynayanlar:
Brandon Lee.... Eric Draven (The crow)
Ernie Hudson.... Polis Albrecht
Michael Wincott.... Top Dollar
David Patrick Kelly.... T-Bird
Sofia Shinas.... Shelly Webster

1994 yapımı fantastik aksiyon film. İnsanlar bir zamanlar şuna inanırlarmış: "Birisi öldüğünde kargalar onun ruhunu ölüler dünyasına taşırmış. Fakat bazen ruhla beraber çok büyük bir hüzünde taşınırmış ve ruh asla sükunete kavuşmazmış. Ve bazen, sadece bazen, karga bu ruhu yanlış şeyleri düzeltmesi için geri getirirmiş.". Kahramanımız nişanlısının öcünü almak için geri gelir.

Filmin baş rol oyuncusu Brandon Lee (Eric Draven) film sırasında vucudunda kan torbalarının patlaması için gereğinden fazla miktarda barut konulmasından dolayı ters bir yerinden yaralanıp hastaneye yetiştirilemeden kan kaybından ölmüştür. Silahların içine birsine gerçek kurşun konuldu söylentileri de vardır. Bu açıdan daha çok dikkat çeken sadece ölümü değil, canlandırdığı roldaki karakterinin de ölüp sonra canlanması ve de yapımcılar tarafından bilgisyarla Brandon Lee'nin de canlandırılması çok ilginç tesadüflerdir. Tesadüfler böyle bitmez tabi, çok ünlü olan babası Bruce Lee'de mafyanın arkasında olduğu düşünülen bir suikasta kurban gitmiştir.. İlginç olan Bruce Lee'nin bir filminde de canlandırdığı ünlü aktör karekterin çoğu insan tarafından öldürülme sahnesinde Mafya'nın oyuncuların arasına karışıp gerçek silahla öldürme girşimi ve olayın Brandon Lee'nin ölümüyle benzeşmesi, Brandon Lee ölümünün de bir set-up (oyun) olduğu söylentilerine yol açmıştır. Bruce Lee ve Elvis gibi o da öldü mü ölmedi mi söylentilerinin arasına karışmıştır. Tabi işin arkasında Mafya'dan korunmak için yapması ve Bruce Lee'nin film temalarında ki olayların gelişiminde ki benzerlikler bu söyletileri güçlendirir.

Resim

Kullanıcı avatarı
vehayat
Üye
Üye

Mesaj gönderen vehayat »

ben bu filmi çok sevmiþtim ve yukarda yazýlanlarý okuyunca çok üzüldüm gerçekten bööle saçma biþi yüzünden öldü þimdi yani brandon lee çok þaþýrdým.......
"zaman geçer büyürüz sertleþir dünya"

Kullanıcı avatarı
3291
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 3291 »

serinin ilk filmi güzel diyorlar sadece..,
izleyebileceðimi umuyorum..