Eternal Sunshine Of The Spotless Mind - Sil Baştan (2004)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Eternal Sunshine Of The Spotless Mind - Sil Baştan (2004)

Mesaj gönderen SleeplessSoul »

Oyuncu kadrosunda Jim Carey,Kate Winslet,Elijah Wood,Kristen Dunst gibi Holywood'un tanıdık simalarını bulunduran benim görüşüme göre dev yapıt.Adını Alexander Pope'un bir şiiri olan Eternal Sunshine Of The Spotless Mind'dan almış bir film.Ayrılık sonrası ayrılılan sevgiliyle herşeyi insanın kafasından atmak istemesi fikriyle Charlie Kaufman'ın(ki bu adam Holywood'un en iyi senaristlerindendir) yazdığı senaryonun Jim Carey'nin üstün karakter oyunculuğula birleşmesi hatta bunun yanında Kate Winslet ve diğer oyuncuların üstün perfomanslarıyla inanılmaz bir film.Konusu kısaca şöyle Joe Barrish(Jim Carey) bir süredir birlikte olduğu sevgilisinin son kavgalarından sonra Clementine Kruczynski(Kate Winslet)'in bilimsel bir deneyde kendisini aklından sildirdiğini öğreniyor.Buna çok sinirlenen Joe Barrish bu deneye katılmaya karar veriyor.
Kötü biten uzun süreli bir ilişkinin ardından bu filmi ilk izlediğimde evdeki halimi hatırlıyorum.İnanılmaz derecede çok ağlamıştım.Önerim bu filmi izleyecekseniz knt.niz olmadığı bir zamanda izleyin yoksa hele bir de duygusal bir insansanız eski sevgilinizi aramanız büyük bir olasılık. Bilmiyorum belki de bu filme hayran olduğum için ben abartıyorum. Ama şiddetle öneriyorum izlemenizi..
En son SleeplessSoul tarafından 11 Ara 2006 21:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

ilk başta tüm izleme çabalarıma rağmen uykuma yenik düşerek izliememiştim ancak sonrasında 2 kere üst üste izledim filmi ve her bitişte ağzım açık kaldı nası inanılmaz bi filmdir o öyle.nası can yakıyo hele o soundtrack en can alıcı yerde çıkıyo kalıyosun böle şarkının etkisiyle hönk diye....tek kelimeyle mükemmel tek kelimeyle harika bi film....
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

film önce hiç bitmyecek gibi gelmişti bana ama sonuş olarak gerçekten gayet güzel bi filmdi..izlemeden önce bi çok yorum okudum filmle ilgili anlayanlar sewmişş anlamayanlar berbat, rezil falan demişler, anlayana kadar izleyinn..

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

bu başlığı açmayı isterdim açan arkadaşa gıpta ettim şimdi helal be abi..en süper filmlerimdendir jim carrey nin sadece şaklaban olm bu imajını truman show dan sonra göstere göstere yıktığı bi film bence bu ve benim ilk beşimdedir kesinlikle ama türkiyeye gelen filmlerin en büyük sıkıntısı olarak türkçeye bok gibi çevrilmesi ve 1buçuk sene kadar geç gelmesiyle adeta türk eleştirmen ve film çevirmenlerinden beni nefret ettiren film olmuştur..yine de her nekadar türkiyeye özel olarak yapılmış komplo olarak baksam da süper bi filmdir izlemeyenlerin enaz 2 olmak üzere izlemelerine büyük bi şevkle tavsiye ederim :010
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
angelofthell
Üye
Üye

Mesaj gönderen angelofthell »

mükemmel bi film
bildiğimiz klasik aşk hikayelerinden ayrı bi yere sahip
hatta olayı abartıp kimi zaman ben de hafızamı sildirip aynı kişiye tekrar aşık olmayı hayal etmişimdir :oops:
dying is an art, like everything else.
I do it exceptionally well.

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen rahibe_teresa »

filmi 2 defa isledim ve her islediimden sonra filmden etkilenip birilerini tamamen aklımdan silmeye çalıştım. :005
\\ kimdi giden kimdi kalan giden mi suçluduR heR zaman.. //

malayki_koma
Üye
Üye

Mesaj gönderen malayki_koma »

cdsi var ama izlemek daha masip olmadı izlerim bi ara...

Kullanıcı avatarı
vehayat
Üye
Üye

Mesaj gönderen vehayat »

süper tek kelimeyle çok da fazla yoruma gerek olmayan bir film oyunculuklar konu kurgu herþey mükemmel
"zaman geçer büyürüz sertleþir dünya"

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

off off... hayatımın filmleri arasına yerleşmesinden çok memnunum.. farklı.. gerçekten farklı.. içlerde bi yerlere fena dokunan bi film..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
bloodyMary
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen bloodyMary »

ı'll fine without you!!!!!
_____riot girl_____ BARIŞAROCK---müzikal isyan

Kullanıcı avatarı
3291
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 3291 »

çoðu eleþtirmenlere göre 2006nýn en iyi filmi..
iki kalbin birbirini bulduðunda ne olursa olsun ayrýlamayacaklarýný mükemmel anlatmýþ..

Kullanıcı avatarı
doacan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen doacan »

everybody s gotta learn sometime

Kullanıcı avatarı
fanta
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fanta »

izlediim en ii filmlerden....
edison bile pişman...

Kullanıcı avatarı
matiere
Üye
Üye

Mesaj gönderen matiere »

malayki_koma yazdı:cdsi var ama izlemek daha masip olmadı izlerim bi ara...
cd yi çöpe at biaz daha tutacaksan :(
ra

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Senaryo,oyunculuk herbirşeyi müthiş.Güzel dersler veriyor.Derinden etkileyici...
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
CHaRLoT
Üye
Üye

Mesaj gönderen CHaRLoT »

jim careyi gözümde abarttığımı sandığım bir film oldu. film senaryo konu ve ele alınış tarzı iyiydi izlerken bitmesin denilten tarzda ama bilmiyorum

Kullanıcı avatarı
utkugk
Üye
Üye

Mesaj gönderen utkugk »

migrosta vcdsini gördüm. hem de sudan ucuz sadece 1.99! hem de orijinal. ne güzel lan