The Jacket (Çıldırış) - (2005)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
doacan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

The Jacket (Çıldırış) - (2005)

Mesaj gönderen doacan »

adrien brody, keira knightley, jennifer jason leigh, kris kristofferson, daniel craig, brad renfro ve tilda swinton'ın rol aldıkları film.filmi anlamak için dikkatli izlemek gerek.adrien brody ve keira knightley in başrol oynaması bile bana yeter ki zaten film oldukça başarılı
En son doacan tarafından 30 Ara 2008 04:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

birazcık kelebek etkisi ni hatıratıyor film..ama güzeldi izlemeye değer

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

mükemmel bi film bana göre keira knightley e özellikle pek sevmememe rağmen hasta olmuştum ama neden burda kimsenin dikkatini çekmemiş anlamadım..adrien brody nin burnunu soyutlayıp izlediğim ilk filmi diyebilirim =) özellikle olabildiğine orjinal senaryosuyla beni çivilemişti psikolojik gerilim istiyosanız tek film öneririm o da budur
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

güzel filmdi, etkileyiciydi ama yine de genel olarak bakıldığında amatör bir film havasındaydı. ayrıca izlediğimizde hikayede açıklar bulmuştuk ama şu an neydi nasıldı hatırlamıyorum. bu da filmden soğumamıza yol açmıştı.
betterman.

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

abi filmde açık bulunsa veya olsa ne olucak?bunu anlamıyorum ya abi filmde biton açık bulduk iğrenç filmmiş diyolar sonra açık olsun hatta film açıklardan oluşsun ne olucak?filmi ya seversin ya sevmezsin bunu açıklar veya kamera arkası belirlemez ki..ayrıca eğer bu film amatörceyse veya amatör bi hava barındırıyosa kusura bakmasın kimse butterfly effect direk amatör bi film ozaman..mümkünse karşılaştırmaları biraz daha mantıklı yapalım eleştiriye karşı değilim mantıklı ve akıllıca olduğu sürece..

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

açık olması senaryonun iyi olmadığına işarettir benim gözümde. benim-ki dikkatli bir izleyici değilimdir- bile bulabildiğim açıklar varsa pek akıllıca değildir senaryo. amatörce olmasına gelince, butterfly effect'in düpedüz bir amatör film olması kötü birşey değil. ben filmin amatör olmasına karşı değilim. senaryo amatörce olmadıktan sonra. brody'nin oyunculuğu oldukça etkileyiciydi mesela. keira da iyiydi. izlemeyenler izlesin, hoşlarına gidecektir, benim beğenmediğim noktalar vardı, onu söyledim.
elimden geldiğince mantık ve akıl çerçevesinde davranmaya çalışırım ama tek tasam da bu değildir.
betterman.

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

ama dostum senaryoun bilerek açıldığını nerden bilebileceksin?bide bu yönden bakmak lazım ayrıca senin bulabildiğin veya ahmetin bulabildiği açık filmin senaryosunda tek kelime veya puan düşüşe yola çmaz bana göre çünkü izleyiciye kalmıştır bunu yorumlamak mesela prestij de böyle bi filmdi jacket de böyle oyunculukları beğendiğine sevindim..az da olsa en sonunda ortak bi yol bulduk sanırım =)

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

filmi izledikten sonra benim de kafama takılan birkaç ayrıntı olmuştu ama filmin genel havasını bozacak bir sorun olmadığını düşünüyorum hatta beklediğimden daha iyiydi.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
matiere
Üye
Üye

Mesaj gönderen matiere »

benceler senceler burada toy kokusu alıyorum.dvd yi alın.doğru bir zamanda filmi tekrar seyredin.rahatlayamıosan iki tek at öle başla filme, soğukluk olmasın ,
ra

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

biz daha film izleme konusunda çok toyuz. film nasıl izlenir öğrettiğin için sağol.. benim bildiğim, yorumlar genelde bence diyerek yapılır. senin anladığın doğrudur diğerlerininki yanlıştır diye birşey yok.. sinemada zaten doğru diye birşey yoktur. yönetmen filmini yapar, beğeniye sunar. herkes kendine hitap eden bir nokta bulur veya bulamaz. şükür hepimizin kafası çalışıyor henüz..

Kullanıcı avatarı
matiere
Üye
Üye

Mesaj gönderen matiere »

öemi yok canım dha çok şeyler öğetmemiz lazımm.sizde zamanı gelecek öğreteceiniz şeyler olcek =))
ra

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

o zmn örtmen.. onun ööretceği şeyleri ööret ööret bitmicek.. dimi örtmenim??.. :D
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

angel_of_the_hell yazdı:o zmn örtmen.. onun ööretceği şeyleri ööret ööret bitmicek.. dimi örtmenim??.. :D
evet canım, hepimiz bu hayatta daimi birer öğrenciyiz.. neyseki böyle usta öğreticiler var da yolumuzu şaşırmıyoruz.. nyse ya gene dağıtmayalım konuyu. sonra biri çıkar b.kunu çıkardınız forumun der..

Kullanıcı avatarı
matiere
Üye
Üye

Mesaj gönderen matiere »

efettt
yaff nie bu kadar kısdıki arkadaş hem ona yönelik bişi de yazmadımm
ders 1. herkez kendi sorunuyla ilgilensinn
ders 2. burnumuzu kapıya kıstırmamaya çalışalım
ders 3. hep sevimli olalım ve gülümseyelimm. =))=))

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

matiere yazdı:efettt
yaff nie bu kadar kısdıki arkadaş hem ona yönelik bişi de yazmadımm
ders 1. herkez kendi sorunuyla ilgilensinn
ders 2. burnumuzu kapıya kıstırmamaya çalışalım
ders 3. hep sevimli olalım ve gülümseyelimm. =))=))
arkadaşım tamam, sorun yok, geyik yapıyoruz sadece..

Kullanıcı avatarı
matiere
Üye
Üye

Mesaj gönderen matiere »

aa bende :))) kafam dumanlı kusura bakma yaff geç algılıyorumm.
ra

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

gençler konu resmen bok olmuş..bende ilk geldiğimde dedim ulan şu filme de yeni bişey yazmışlar ya helal size be diye açtım konuyu ama aklıma bile gelmicek muhabbetler dönmüş meğersem..dostum bak kafam dumanlı yok iki tek atın yok szi toysunuz bu laflarla ne peynir gemisi yürür ne de sen başkalarına bişeyler anlatabilirsn doğru dürüst(veya anlayabilirsin)..dumanını uçur öyle gel bidahaki sefere

Kullanıcı avatarı
matiere
Üye
Üye

Mesaj gönderen matiere »

tamam canımmm hadi sen işine bak bakalımm burada insan lar eğleniyoo babacımm tamm :/
ra

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

matiere yazdı:tamam canımmm hadi sen işine bak bakalımm burada insan lar eğleniyoo babacımm tamm :/
Burası lunapark değil. Daha sakin...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
matiere
Üye
Üye

Mesaj gönderen matiere »

tabikiii filmin moduna girip yazıoz buradaa :)))) ;)
ra

Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

film güzeldi benim aklımda takılan biyer kalmamıştı...konu güzeldi...
herşeyiyle izlenmesi gereken bir film kesinlikle...!
Önce çizene kadar öleceksin sonra ölene kadar çizeceksin... #buvons mon ami #

Kullanıcı avatarı
VeNuSgRaCe
Üye
Üye

Mesaj gönderen VeNuSgRaCe »

çok uzun zamandır istememe rağmen geçen ay izleyebildim filmi.. Keira Knightley'nin oynadığı filmleri genelde izlemeye çalışıyorum çünkü özellikle dönem filmlerinde kendisini çok başarılı buluyorum. The Jacket'de de karakteri çok iyi yansıttığını düşünüyorum. Adrien Brody'yi çok fazla beğenmememe rağmen, bu filmde hiç rahatsız etmedi beni. kendisinden görsel açıdan hoşlanmadığım bir gerçek ama Keira varken daha fazla görselliğe luzum görmemiş olmaları da doğal :-)

beklediğim etkiyi buldum filmde açıkcası. temposu düşmeyen, insanı sorgulamaya iten bir film. Adrien Brody'nin, Keira'nın küçüklük haliyle olan diyaloğunu özellikle çok sevdim..