Vanilla Sky (2001)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
doacan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Vanilla Sky (2001)

Mesaj gönderen doacan »

"vanilla sky, 1997 yılında ispanya’da büyük ses getiren “abre los ojos” (aç gözünü) adlı yapımın amerikan versiyonu. vanilla sky'ın senaristleri arasında; özgün filmin senaristi ve yönetmeni olan, müziğini de yapan ispanyol yönetmen alejandro amenabar da var.
vanilla sky’a kaynaklık eden “abre los ojos”, yakışıklı ve çapkın bir adamın hayatının aşkını bulması ve onu en yakın arkadaşının elinden çalmasıyla başlayan garip olayları flashback halinde anlatan, romantizmi ve bilimkurguyu alışılmadık biçimde biraraya getiren bir filmdi. vanilla sky, amerika'da hasılat listesinin en tepesinde oldukça olumlu eleştiriler alıyor. amerika’da 14 aralıkta vizyona giren filmin yapımcılarından biri de tom cruise...
tom cruise ile evlenme planları yapan penélope cruz, 1997'de çekilen “abre los ojos” da aynı rolü oynamıştı."

Kaynak:http://www.beyoglusinemasi.com.tr/

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

varya ben bu filmi dogru durust anlamamistim..bana birisi anlatabilirse memnun olurum..

tom cruise kendisini dondurmustu demi?..bissuru zaman gectikten sonra uyandirildi... ve kendisi ruya mi ne gordu, penelope ile ask yasadigini.. ama ruya degil di sanki... ne bilim..yaaaaav ... :(

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

pek övülecek bi film değildi ama güzeldi ,hiç bişe hatırlamıorumm ki bi kaç sahne var aklımda kalan : ((((((((

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

bunu değil ispanyol versiyonunu izlemiştim. iyiydi hoştu ama birşeyler eksikti filmde.
betterman.

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

layne yazdı:bunu değil ispanyol versiyonunu izlemiştim. iyiydi hoştu ama birşeyler eksikti filmde.
ilkler hep en doorrusu gibi gelir insana belki de o yüzdendir..2 nin eksikliğinden değill

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

dead_or_alive yazdı:
layne yazdı:bunu değil ispanyol versiyonunu izlemiştim. iyiydi hoştu ama birşeyler eksikti filmde.
ilkler hep en doorrusu gibi gelir insana belki de o yüzdendir..2 nin eksikliğinden değill
ı ıh ispanyol versiyonunda birşeyler eksikti demek istemiştim. bunu izlemedim bile.
betterman.

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

layne yazdı:
dead_or_alive yazdı:
ı ıh ispanyol versiyonunda birşeyler eksikti demek istemiştim. bunu izlemedim bile.
kötü olmuşş önce bunu izleseydin yah neyse..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Ya bu filmin sonunda hiç yaşamadığım kadar çarpıcı yaşamıştım "nasıl yani ya?" hissini.Hakkaten beklemediğim bi şekilde bağlanıo. Hasta bi film...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

Valla hiç beğenmemiştim filmi, 2001de 9 yaşlarında olduğum için anlamamış olmam da mümkün tabii :)
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

Kullanıcı avatarı
Bosverenzi
Üye
Üye

Mesaj gönderen Bosverenzi »

Film budur.Replikleri ve müzikleri yeter.Oyunculuklardan falan hiç bahsetmiyorum.İzleyipte beğenmeyeni Amerikan Pastası 27 ve Korkunç Bir Film 65 paklar diye düşünüyorum :)
tekil hayatlarda bir gün devrim yapar ya..