Balalayka(2000)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Balalayka(2000)

Mesaj gönderen dead_or_alive »

Yönetmen : Ali Özgentürk
Senaryo : Işıl Özgentürk
Yapım : 2000, Türkiye
Tür : Dram
Oyuncular
Yekaterina Rednikova, Ercan Yazgan, Nadezha Gorelova, Necdet Yakın, Atılay Uluışık

Puslu bir Batum sabahında yaşlı bir otobüs İstanbul’a doğru çeşitli duraklardan Rus kadın yolcuları toplayarak yola çıkar. Bu kadın dolu otobüsün üç Türk erkek yolcusu vardır: Babalarının vasiyetini yerine getirmek için yıllar sonra bir araya gelen üç kardeş. Hayata babasının gözlükleriyle bakan Necati Bey (Uğur Yücel), açık denizlerin maceraperest gemicisi Hasan (Cem Davran) ve yıllardır görmedikleri Almanya’dan gelen küçük kardeşleri Mehmet (Ozan Güven). Bu farklı karakterler ve hayatlar aynı yolculukta buluşurlar. Otobüsün içinde yepyeni bir dünya oluşur. Aşka ve yaşamın özüne doğru yol alan bu insanlar için yeni sorular, arzular ve aşklar söz konusudur artık.

Sonra hayatın sert yüzleşmesi ile karşı karşıya kalır, yaşarken cennet ve cehennemi görüp öğrenirler...

Detay =)
Yönetmenliğini Ali Özgentürk'ün yaptığı " Balalayka "nın başrollerinde Uğur Yücel, Cem Davran, Yekaterina Rednikova ve Ozan Güven yer almış. Senaryosunu Işıl Özgentürk'ün yazdığı filmde görüntü yönetmenliğini Mirsat Heroviç üstlenmiş. Filmin müziklerini Aşkın Arsunan bestelemiş.

Asya film ile TMC film ortaklığında çekilen "Balalayka"nın bütçesi bir buçuk milyon doları aşmış bulunmakta.
------------

filmde aslında uğur yücel in yerine kemal sunal oynıcakmıştı ama olan olaylar, ölümü üzerine böLe

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

hiç sevemediğim bi filimdi bu
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

simsiyah_85 yazdı:hiç sevemediğim bi filimdi bu
eet bence de pek övülecek bi tarafı yoktu, yad a ben ööle sanıorum, bilmiorumm