Johnny Depp

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Johnny Depp

Mesaj gönderen houseofholy »

Johnny Depp

Doğum: 9 Haziran 1963 Kentucky, Amerika

Gerçek Adı: John Christopher Depp

Eğitim: 16 yaşında bir rock gitaristi olmak için okulu bıraktı.

Önceki İşleri: Johnny Depp'in grubu The Kids, Florida gece kluplerinde gecede 25 dolara çalıyordu. Depp'in yaşı küçük olduğu için klüplere arka kapılardan alınıyordu. Daha sonra Iggy Pop'un ön grubu olarak sahne aldıklarında rüyaları gerçek oldu. Fakat Hollywood'dan ayrılmak zorunda kalınca dağıldılar ve Depp bir satıcılık işine girdi.

İlişkiler: Lori Anne Allison ile 1983-1985 arasında evli kaldı. Nişanlılar: Sherilynn Fenn, Jennifer Grey, Winona Ryder. Kızarkadaşı: Kate Moss. Çocuklarının annesi: Vanessa Paradis.

Dövme: Nişanlısı Winona Ryder için yaptırdığı "Winona Forever" adlı dövme ayrıldıktan sonra ameliyatla "Wino Forever" haline getirildi. Annesinin adına yaptırdığı "Betty Sue" .

Kanuni Sorunlar: 1993: Aktör River Phoenix, Depp'in gece klübü The Viper Room'da uyuşturucuya bağlı kalp yetmezliğinden öldü. 1994: Manhattan'da bir otel odasını dağıtmaktan tutuklandı. 1999: Londra'da bir restoran görevlisiyle kavga etmekten tutuklandı.

Arkadaş: Nicolas Cage, çok sevdiği Johnny Depp'i kendi menejerine tanıştırdı. Böylece Depp ilk rolünü "A Nightmare on Elm Street" filminde almış oldu.

Büyük Çıkışı: 21 Jump Street dizisindeki rolü. Oysa Depp dizide hiç oynamak istememişti. Menejeri dizinin sadece birkaç hafta süreceğini söyleyerek onu ikna etti. Dizi üç yıl sürdü!.

Müzik: Halen "P" adlı bir grubu var ve gitar çalıyor.

Gelecek Filmi: The Man Who Cried

Biliyor musunuz?: Johnny hayatındaki önemli olayları kolunda kesikler oluşturarak işaretliyor.

Filmografi

Neverland (2003)
Pirates of the Caribbean, The (2003)
Once Upon a Time in Mexico (2003)
Lost In La Mancha (2002)
From Hell (2001)
Blow — 2001
Chocolat — 2000
Before Night Falls — 2000
Man Who Cried, The — 2000
Sleepy Hollow — 1999
The Astronaut's Wife — 1999
Fear and Loathing in Las Vegas — 1998
Donnie Brasco — 1997
Dead Man — 1996
Don Juan DeMarco — 1995
Nick of Time — 1995
Ed Wood — 1994
Arizona Dream — 1993
Benny & Joon — 1993
What's Eating Gilbert Grape — 1993
American Dreamers — 1991
Freddy's Dead: The Final Nightmare — 1991
Edward Scissorhands — 1990
Cry-Baby — 1990
Platoon — 1986
Private Resort — 1985
A Nightmare on Elm Street — 1984

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

johnny depp'in oynadığı filmlerin birçoğunu seyrettim.en iyi filminin Arizona Dream olduğunu düşünüyorum. bir ara 9. kapı, cehennemden gelen ve başsız süvari gibi filmlerde benzer karakterler oynarak kendini tekrar etti. yine de izlenmeye değecek filmlerdi.. karayip korsanlarında ise rolüne çok yakıştığını düşünüyorum. ama bence ona en çok fantastik-korku filmleri uygun.bu arada izlemeyenler için siyah beyaz iki filmini -dead man ve ed wood- tavsiye ederim...

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

tabi arizona dream in film müzikleri harika... iggy pop ve goran bregovic çok alakasız tipler ama mükemmel uymuşlar.. death ve TV screen albümdeki en iyi parçalar bence...

malayki_koma
Üye
Üye

Mesaj gönderen malayki_koma »

severim kendisini :P

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

houseofholy yazdı:tabi arizona dream in film müzikleri harika... iggy pop ve goran bregovic çok alakasız tipler ama mükemmel uymuşlar.. death ve TV screen albümdeki en iyi parçalar bence...
kesinlikle..
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
c.o.b
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen c.o.b »

kız olsam aşık olurdum kesin :-D
dont speak..

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

dead man...

üstüne tanımam.
betterman.

Kullanıcı avatarı
omarylmz
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen omarylmz »

blow da iyidir tavsiye ederim.
the dreams in which im dying are the best ive ever had

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

karismatik insan 8)
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

johnny depp in cogu filmlerinde aglamak zorunda kaliyorum! beni zorluyor bu adam ..of of :010
arizona dream gercekten cok iyi bir film.. from helli de sevmistim,

pirates of the carribean zaten cok eglenceli bir film..(ama 2. bolumune hic birsey anlamadim!

the astronauts wife da ..korktum ondan..ve o sari-kisa saclar asil korkuttu beni... :-D
charlies chocolate factory beni buyuledi :)
blow ve the secret window..ikisi de sizofrenilik le ilgili.. yani, blow aslinda tek sonunda..ama neyse.. blow .ah ah...

!!! hani blow un sonunda gercek adami gosteriyorlar ya, yemin kalbim durdu!!!
sleepy hollow u da 2. izleyisimde anladim...
donnie brasco yu fark etmeden izledim, ve al pacino felan fistan beni etkiledi, bende mafia ailesinden biri olmak istiyorum =)
edward scissor hands de.. ne kadar agladimi anlatamam ..=)

sonuc olarak, johnny deppin filmleri sevdigimi diyebilirim...

hollywooda da johnny deppin filmleri pek sukseli olmaz derlermis..bir aralari... pirates of carribean e kadar..ama bence filmleri cok hos..

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

çok hoş bi insan kendileri 8) filmlerinin çoğunu izlemsem de izlediklerimin hepsi güzeldi :D
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

daa adını bile bilmeden bu adamın hastası olmustum ..bi yerlerde görmüşümdür heraldew :D:D ya da oyunculuğunu yakışıklılığından da çok sevmişimdir ne bilm

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Karayip Korsanı artık 'Anadolu'da tatil yapacak

Geçen yılın en çok izlenen filmi 'Karayip Korsanları'nın başrol oyuncusu Johnny Depp, NATO müteahhidi Cengiz Yalçın'ın dillere destan yatı Anatolia'yı satın aldı. Hollywood starı Depp artık tatillerini Türk yatıyla yapacak.

Türkiye son yıllarda lüks yat imalatında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri haline geldi. Dünyanın en zengin, en ünlü kişilerinin yatları artık Türkiye'deki tersanelerde imal ediliyor. Geçen yıl Türkiye'den suya indirilen birçok lüks yat, dünyaca tanınmış sahipleriyle uluslararası sularda salınmaya başladı. Önceki gün yine dünyaca ünlü bir ismin Türkiye'den bir yat satın aldığını duydum. Türk yapımı yatı satın alan kişi Johnny Depp. Hani, 2006'da en çok izlenen film olan 'Karayip Korsanları'nın başrol oyuncusu Hollywood starı Johnny Depp var ya, işte o.

2000 YILINDA SUYA İNDİRİLMİŞTİ
Fakat Johnny Depp birçokları gibi Türkiye'de yeni bir yat imal ettirmek yerine ihtişamı dünyaya nam salmış olan Anatolia (Anadolu) adlı yatı satın almayı tercih etmiş. Faruk Yalçın'ın kardeşi Cengiz Yalçın'ın sahibi olduğu Anatolia, 2000 yılında suya indirilen, Atatürk'ün yatı Savarona'nın kardeşi olarak tanınan bir yat. Savarona'nın küçük bir kopyası olan 44 metrelik Anatolia; lüksü, ihtişamı ve iç döşemesiyle lüks yatlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Cengiz Yalçın'ın yaptırdığı yatın üretimini Mehmet Karabeyoğlu ve Tanju Kalaycıoğlu'nun ortak olduğu Turkuaz Yatçılık gerçekleştirmişti.

FOTOĞRAFINDAN BEĞENİP ALMIŞ
İçinde 17 lüks suitin yanı sıra sinema odası, Türk hamamı bile bulunan Savarona'dan esinlenerek tasarlanan Anatolia'da her türlü donanımı olan 5 kamara bulunuyor. Tasarımından üretimine kadar tamamen Türk emeğiyle yapılan Anatolia'yı Johnny Depp'in satın aldığını duyunca Cengiz Yalçın'a ulaşmaya çalıştım ama görüşemedim. Bunun üzerine yatı imal eden şirketin ortaklarından Mehmet Karabeyoğlu'nu aradım. O da Anatolia'yı Johnny Depp'in aldığını duymuş. Johnny Depp, yatı satın almak için İstanbul'a gelmemiş ama teknenin resmini görmüş, teknik özelliklerini istemiş, beğenmiş ve brokerlar aracılığıyla satın almış
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

kaynak?
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
Sadeceucnokta
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Sadeceucnokta »

jonnathan yazdı:kaynak?
Sanırım bu güzel bir tekne almış

Teknik Özellikleri
Boy: 43.60 metre
En: 7 metre
Motor: 2 adet 480 hp
Marka: Cat 3406

http://www.sabah.com.tr/2007/01/08/gny/ ... 8-200.html
Eskidendi, eskidendi, çok eskiden...

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

bi sinema sitesinde johnn deep için en karizmatik korsan diye yazmışlar :-D
O kadar mutluyum ki şimdi kusabilirim!!..

Kullanıcı avatarı
mi-do
Üye
Üye

Mesaj gönderen mi-do »

bi kanalda jhonny deep in bu kadar sevilmesinin bi tesadüf olduu yani oynadıı filmler ii olduu için bu kdaar tutulduuğu anlatıorlardı .. : ( ıyunculuğuyla ilgili bi gram bişe söLemediler yuhhh diorm : S

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

mi-do yazdı:bi kanalda jhonny deep in bu kadar sevilmesinin bi tesadüf olduu yani oynadıı filmler ii olduu için bu kdaar tutulduuğu anlatıorlardı .. : ( ıyunculuğuyla ilgili bi gram bişe söLemediler yuhhh diorm : S
j. depp'in oyuncu olması tesedüf aslında .. halada dewam eden rock grubunda bişeyler yapmak için para toplamak istior ve elm sokağı kabusunda oynuor sonra hiç istememesine rağmen bi dizide rol alıor sonra gerisi gelior işte :010 oynadığı filmlerin çoğu zaten kült filmlerdir ve yönetmenleri dünyanın en ii yönetmenleri arasındadır .. arizona dream 9. kapı favorilerim.. oynamaktan pişman olduğu 2film varmış biri ''bir zamanlar meksikada'' (popüler olduğu için film) diğerini söylemior ..
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

beniim sihirli karışımım:johhny depp+tim burton+danny elfman.. :D
buna ek olarak helena bonham carter de eklenir..iyi olur..
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

tim burton zaten johhny depp siz film yapmıyor.. bu ikili birlikte fantastik ve büyüleyici masallar yaratıyor..
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
misa
Üye
Üye

Mesaj gönderen misa »

johnny depp deyince aklıma tim burton geliyor...filmlerinin daimi oyuncusu :tamam
Önce çizene kadar öleceksin sonra ölene kadar çizeceksin... #buvons mon ami #

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Blow filmi favorimdir
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Resim

johnny depp in arada kalmış filmlerinden biri olan 2004 yapımı "Libertine" gerek konusu gerek kostümleri, makyajları ve oyunculuğuyla izlenmeye değer bir film.. bulursanız kaçırmayın
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

houseofholy yazdı:Resim

johnny depp in arada kalmış filmlerinden biri olan 2004 yapımı "Libertine" gerek konusu gerek kostümleri, makyajları ve oyunculuğuyla izlenmeye değer bir film.. bulursanız kaçırmayın
izlememiştim bunu, izlemek gerek tabi :)
betterman.