Maskeli Beşler Irak (2007)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
doacan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Maskeli Beşler Irak (2007)

Mesaj gönderen doacan »

habertürkdeki peker açıkalın röportajından:

-maskeli beşler irak filminin çekimleri de devam ediyor. filmde canlandırdığınız bahattin nispeten aklı başında bir karakter. siz filmi ve sinemanın içerisinde bulunduğu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

- maskeli beşler seri olarak düşünülen bir filmdi. aldığımız tepkiler serinin devam filmlerinin çekilmesi yönündeydi. bahattin, gayet aklı başında, tansiyon paranoyası olan bir karakter ve delilik dersen bence pek yok. sinemada maskeli beşler’i yapmaktan dolayı mutluyum ama sinema adına yorum yapmam gerekirse artık daha iyi işler çıkarılması gerektiğine ve türkiye’nin bir geçiş noktasında olduğuna inanıyorum. seyirciyi gişeye çekmek için artık iyi yapımcıların, iyi yönetmenlerin, iyi senaristlerin konuya el atması gerekiyor. cem yılmaz’ın hokkabaz’ı gayet eli yüzü düzgün, başarılı bir filmdir bence. artık sulu komedi yapmanın da gereği yok.

- aynı kadrolarla birkaç film çekilmesi sadece gişe stratejisi midir? çünkü insanlar aynı ekibi birkaç filmde görüyorlar bir sezonda.

- ve o insanlar o filme yoğun ilgi gösteriyorlar. talep varken, aynı kadro ile devam etmemek nankörlük olur. biz yapalım, insanlar seyretsin. bunu tartışmak, yeni yapılan bir filmi olumlu-olumsuz eleştirmek yersiz. mühim olan yapabilmek. türkiye’de insanlar genellikle olumsuz eleştiriyor. bu rekabet ortamının türk toplumuna ne kadar faydası vardır ya da yoktur bunu herkesin şapkasını önüne koyup bir düşünmesi gerekiyor....

kaynak:http://www.haberturk.com/...cat=150&dt=2006/11/10

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

ilk film süperdi bana göre özellikle kadroya bakıp da aldanma gibi bi olay olmadı oynayanlar ellerinden geleni yapmışlar sonuçta ve hakkını da vermişler yaptıkları işin bence bu film de ilk filmden kötü olmıcak ve başarıya ulaşacaktır
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

kadro tartışılmaz ..

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

kadrodan sanırım memet ali alabora eksik gişe için yapılmış bir film pek iç açıcı 2006 da sanırım 34 tane türk filmi vizyona girdi bakalım bu sene yine aynı bollukta bir sezon olacakı türk sinaması için
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

mehmet ali alabora dizisinden dolayı rol alamamış.ama gazete peker açıkalın'ın çok ön planda olduğu için (gaffur nedeni ile) oynamadığı yazıyordu
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
doacan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen doacan »

Maskeli Beşler: Irak

Yönetmen Murat Aslan
Senaryo Murat Aslan
Oyuncular Şafak Sezer, Peker Açıkalın, Cengiz Küçükayvaz, Melih Ekener, Atilla Sarıhan
Filmin Türü Komedi, Macera
Orijinal Adı Maskeli Beşler: Irak
Yapımcı Firma Arzu Film, Fida Film
Yapım Yılı 2006
Yapım Ülkesi Türkiye
Orijinal Dili
Filmin Süresi 0 dakika
Resmi Sitesi
Dağıtıcı Firma Özen Film
Vizyon Tarihi 12.01.2007

Sevimli ve sakar hırsızlar çetesi Maskeli Beşler yeni maceralarında Kuzey Irak'taki bir petrol tesisini ele geçirirler. Türkiye'ye giden petrol boru hattının kontrolünü ülkemize kazandırmak amacıyla başlayan bu masum eylem bir anda bölge yerel güçleri, Türkiye ve Amerika arasında uluslararası bir krize ve büyük bir komediye yol açar...

http://www.intersinema.com/maskeli-besler-irak-filmi/