Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu(2006)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu(2006)

Mesaj gönderen dead_or_alive »

Yönetmen Dito Montiel
Senaryo Dito Montiel
Oyuncular Robert Downey Jr, Rosario Dawson, Shia LaBeouf, Chazz Palminteri, Dianne Wiest
Filmin Türü Drama, Psikolojik
Orijinal Adı A Guide to Recognizing Your Saints
Yapımcı Firma 0
Yapım Yılı 2006
Yapım Ülkesi ABD
Orijinal Dili İngilizce
Filmin Süresi 98 dakika

Resim

Modern zamanların “Mean Streets”i olan HAYATINDAKİ AZİZLERİ KEŞFETME KILAVUZU, New York’ta Astoria Queens’in sıcak, ter kokulu ve şiddet dolu caddelerinde yaşanan gerçek bir hayat hikayesi. Bu hikayede yaşananlar, sadece Dito Montiel’in hayatını değiştirmekle kalmayıp çevresindeki herkesin yaşamını etkiler.

1986 yılında New York’un fakir ve tehlikeli sokaklarında Dito (Robert Downey Jr.) arkadaşları Antonio (Channing Tatum), Giuseppe, Nerf ile gezinmektedir. Dito bu dördü arasındaki en büyüğü ve en kuvvetlisi olan, ayrıca da Dito’ya karşılıksız bir sevgi veren Antonio’ya saygı duyar. Dito’nun sert yönlerinin yanında tatlı da bir tarafı vardır, özellikle de akıllı kızarkadaşı Laurie’nin (Rosario Dawson) yanındayken. “Biçer-döverler” olarak adlandırılan serseri grubunun tahrikleri Antonio’nun saldırgan yönünü açığa çıkarırken, Dito da arada kalmış olur.Dito kendine özgü bir dil yaratmaktan hala çok uzaktır fakat İskoçya’dan yeni New York’a taşınan arkadaşı Mike, Dito’ya o ana kadar gördüğü şiddet dolu dünyanın dışında bir dünya gösterir. Mike şiir yazıyordur ve Dito’ya ; beraber California’ya gidip bir müzik grubu kurmayı teklif eder.

Hasta babasının, despot ruhlu arkadaşının ve tek koruyucusu Antonio’nun, adeta meydan savaşı yaşanan çevresinin ve gençliğin şehvet dolu baştan çıkarıcı arzularının arasında sıkışıp kalan Dito Montiel, oralardan çekip gitme ve bildiği, tanıdığı her şeyden uzaklaşma arzusunu zorlukla bastırabilmektedir. Bu durum zamanla Dito’yu hayatını değiştirecek seçimler yapmaya zorlayacaktır. Günahlarının bedeliniyse, ancak 15 yıl sonra Queens’e dönüp bir zamanlar yaşamını etkilemiş “azizler” ile yüzleştiğinde ödeyebilecek.

**Filmi geçenlerde Kanal1 verdi.Reklam aralarında bile kanalı değiştirmemiştim..: ) Robert Downey ' in oyunculuğuna hayranım

Kullanıcı avatarı
doacan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen doacan »

bende dvd sini aldım(gerçi şu ana kadar izleme imkanım olmadı)ama en kısa zamanda izleyeceğim

Kullanıcı avatarı
isimsiz_adam
Üye
Üye

Mesaj gönderen isimsiz_adam »

izledim ..güzel bi filmdi..tavsiye edilir..
... # ~ * [ _BillY_ ]* ~ # ...

www.bloodzilla.com

Kullanıcı avatarı
doacan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen doacan »

izledim çokta beğenmedim açıkcası............

Kullanıcı avatarı
Ned_Kelly
Üye
Üye

Mesaj gönderen Ned_Kelly »

iyi film..
bu sabah y....k var istanbulda...

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

bazı fiLmler vardır ..finali sizi tatmin etmese bile gerçekçiliğiyle etkilemeyi başarır,, bence bu da onlardan ;)