Natural Born Killers (Katil Doğanlar) -1994

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Natural Born Killers (Katil Doğanlar) -1994

Mesaj gönderen houseofholy »

Resim

Orjinal Adı Natural Born Killers
Yönetmen Oliver Stone
Senaryo Quentin Tarantino
Oyuncular Woody Harrelson
Juliette Lewis
Robert Downey Jr.
Tommy Lee Jones

Senaryosu Quentin Tarantino'ya ait olan ve Oliver Stone'un yönetmenlik dehasını gösterdiği film tam anlamıyla bir başyapıt. Bu filmin başarısı bence oyunculardan ve senaryodan çok yönetmenin hayalgücüne ve zekasına dayanıyor. filmin kurgusu, çekimleri ve renk seçimi harika.
filmin konusuna gelince:

Mickey ve Mallory birbirlerini seven ama 'doğuştan katil' olan iki aşık. Yaşadıklarını öldürerek hissedebiliyorlar belki de. Ancak 90'ların giderek çığrından çıkan medyası da onları kahraman gibi göstermekten geri kalmıyor. Böylece iki doğuştan katil yolculukları sırasında arkalarında onlarca ölü bırakarak yollarına devam ediyorlar. Yakalandıklarındaysa medya yine kurtarıcıları olarak çıkıyor karşılarına…

http://www.sinema.com/film/3379/katil-doganlar

filmin afişini yüklemeyi beceremedim. bu işten anlayan biri yüklerse çok sevinirim.
En son houseofholy tarafından 16 Tem 2007 13:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

aboo.. hiç duymamıştım.. ama çok merak ettim.. inşallah bulabilirim.. ya peki bunlar kromozomlarındaki hatadan dolayımı böle olmuşlar??.. yoksa seçilmiş kişilermi??.. :D
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

aslında katil ruhlu olan erkek yani Mickey.. Mallory ise ailevi sorunlardan dolayı problemli bir kız ve içindeki katili Mickey ortaya çıkarıyor. aslında şartlar oluşursa her insanın içindeki katil ortaya çıkabilir gibi bir çıkarım yapabiliriz sanırım..

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

o zmn şartların oluşmasını 86581456293569236 gözle bekliyorum!!.. nıhahahahahaa!!.. yrn gider bakarım bi.. umarım bulabilirim.. anneminde çok hoşuna gitceinden eminim!!
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

angel_of_the_hell yazdı:o zmn şartların oluşmasını 86581456293569236 gözle bekliyorum!!.. nıhahahahahaa!!.. yrn gider bakarım bi.. umarım bulabilirim.. anneminde çok hoşuna gitceinden eminim!!
annenle izleme bence, izleyince neden böyle söylediğimi anlarsın.. zaten izlenmemiş filmleri anlatma gibi pis bir huyum var, dayanamayıp anlatıcam şimdi tüm filmi.. :-D

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

+18 mi şekerim??.. :001

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

angel_of_the_hell yazdı:+18 mi şekerim??.. :001
evet, filmde cinsellik ve şiddet ön planda ama şiddet daha ağır basıyor. ayrıca oldukça mizahi tarafları da var.

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

o zaman anneme izletmeyim!!.. :tamam

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

filmin olumlu eleştiriler almasındaki en büyük etkenlerden biri ; filmde, medyaya yapılan gönderme oldu.Tüm TV programlarının Mickey ve Malory diye 2katili baştacı yapmaları yani..= ' Onları ünlü yapan medyaydı '..diye de bi sloganı var. Diğer etkense şiddetin yanında duygusallık ve "aşk"ı da işlemesi..
Filmde gazeteci rolünde robert downey var ,seviyorum ben o adamı.her rol yakışıyor ama hala hakkettiği kadar üne kavuşamadı.Robert downey den daha ünlü olupta ondan daha kötü olan, poh pohlanan sinema oyuncularu yok deİL:.

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yUxKP3kV4bY[/youtube]

Juliette in yorumuyla born bad filmin en can alıcı sahnelerinden.tabi çok sağlam sahneler var.

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

izlediğim en güzel filmlerden biridir.. tarantino'un zekasına hayran olduğum film
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

mavisakal_kan yazdı:izlediğim en güzel filmlerden biridir.. tarantino'un zekasına hayran olduğum film
evet Tarantino senaryo bakımından harika bir iş çıkarmış ama bence o filmi mükemmel yapan Oliver Stone un hayalgücü, yaratıcılığı ve dehası. senaryo çok güzeldi ama konudan çok çekimleri beğendim ben.. Oliver Stone nun diğer bir filmi U Turn de de benzer bir tarz vardı. aslında her iki filmi de ustalıkla çakilmiş birer kara mizah örneği. bu filmi sevdiyseniz U Turn ü de seversiniz..

Kullanıcı avatarı
vehayat
Üye
Üye

Mesaj gönderen vehayat »

farklý bir film kesinlikle.. konusu, senaryosu, çekim teknikleri ve renkleriyle o dönem çekilen hatta bugün bile çekilen bir sürü filmden farklý, izlenilesi bir film..
"zaman geçer büyürüz sertleþir dünya"

Kullanıcı avatarı
azothoth
Üye
Üye

Mesaj gönderen azothoth »

bir klasik bu film bence ayrıca çok gaz, yani izledikten sonra insanın ciddi anlamda şiddet duyguları kabarıyor ya da ben de öyle oldu :oops:

Kullanıcı avatarı
Daffodil
Üye
Üye

Mesaj gönderen Daffodil »

Kült film kategorisine giren bir film. Ben beğenmiştim baya izlediğim zaman. :002