Ratatouille (2007)

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Ratatouille (2007)

Mesaj gönderen Papi »

Walt Disney Pictures’ın çok keyifli yeni animasyon filminde ailesinin karşı çıkmasına rağmen ünlü bir aşçı/şef olma hayalleri kuran Remy adlı bir farenin öyküsü anlatılır. Oysa çöplerle beslenen bir fare için böyle bir mesleğin hiç uygun olmaması başlıbaşına bir problemdir. Kaderin cilvesi sonucu Paris kentinin altındaki kanalizasyon sistemine düşen küçük faremiz Remy, kendisini ünlü aşçı Auguste Gusteau’nun yarattığı lüks bir restoranın tam altında bulacaktır.

Paris’in en seçkin restoranlarından birisinin mutfağının davetsiz misafiri olmanın tehlikelerine rağmen Remy mutfağın çöplerini döken Linguini ile sıradışı bir dostluk kurmayı başarır. Remy’nin müthiş yeteneklerini keşfeden de Linguini olur. İkisi kafa kafaya verince Paris’in damak lezzeti dünyasının altını üstüne getirecek olağanüstü heyecanlı olaylar dizisine yol açarlar.

(e-kolay.net)

dün akşam izledim.müthiş bi film olmuş.mutlaka izleyin derim :D

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

hemmmmmmm evet trailersini görmüstüm sinemada.. ama sanirim izlemicem =).. ne bilim.. amaaaaan =)

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Fox tv de geçen gün hangi programdı bilmiyorum, 10-15 dakika filmden bölüm gösterdiler.Çok başarılı bir animasyon olmuş gerçekten.İzlemek istiyorum, dur bakalım.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

cnn-türkte kamera arkasını ve filmden baya bi sahne gösterdiler güzel bişeye benziyo paranın ilk geldiği zaman gidilesi bence=)
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

ice age gibi etkisini bırakabilecek bi animasyona benziyor.fragmanında bile bikaç yere gülmüştüm :)

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

Çok eğlencili bir hikayesi var. Animasyon sevenler kesin izlesin ve de yemek sevenler. (Aşçı olmak istiyorum) :S

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

dead_or_alive yazdı:ice age gibi etkisini bırakabilecek bi animasyona benziyor.fragmanında bile bikaç yere gülmüştüm :)
bence hayatta ice age kadar etmez =)

Kullanıcı avatarı
uplife
Üye
Üye

Mesaj gönderen uplife »

filmi izledikten sonra acıkabilirsiniz hatta canınız çorba isteyebilir..ayrıca eminim farelere daha başka bi gözle bakıcaksınız:D görsel açıdan diyecek bişey yok zaten çoğu sahnenin animasyon olduğuna inanamadım özellikle mutfak eşyaları çok gerçekçi görünüyordu..

Kullanıcı avatarı
ScarTissue
Üye
Üye

Mesaj gönderen ScarTissue »

çok güsel bi animasyon bn çok sevdm yaws filmi izledkten sonra insanın yemek yapası geliyor :D
Scar tissue that I wish you saw, Sarcastic mister know it all, Close your eyes and I'll kiss you 'cause, With the birds I'll share, With the birds I'll share, This lonely view

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

karpuz_agaci yazdı:
dead_or_alive yazdı:ice age gibi etkisini bırakabilecek bi animasyona benziyor.fragmanında bile bikaç yere gülmüştüm :)
bence hayatta ice age kadar etmez =)
'ice age'in bıraktığı etki gibi' yani nasıl etki bırakmış mı bırakamamış mı :-D ice age gibi-kadar deil, benzerlik karşılaştırma yok

Kullanıcı avatarı
elisirg
Üye
Üye

Mesaj gönderen elisirg »

Hayır benim anlamadığım neden tüm animasyon filmleri birbiri ile karşılaştırılır, bu film animasyon tekniklerinin üst düzeyde kullanıldığı bir film, ve de hikayesinde bir amaç yatıyor,insanın önyargılarından dem vuruluyor,her sinema filmini ötekile ile karşılaştırmak doğru değil bence...
kristalize

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

etrafimda herkes "cok sirin bi film" diyip duruyo...ve artik herkes öve öve bitiremedigi icin protest olarak artik izlemeyi düsünsem bile izlemem ..

freaky
Üye
Üye

Mesaj gönderen freaky »

Çok eğlenceliydi...
Rats and Vampires

Kullanıcı avatarı
kitten
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kitten »

eğlenceli ve konusuda çok güzeldi pek beğendim:)