The Dark Knight

Sinema filmleri, yönetmenler, oyuncular...
Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

The Dark Knight

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Resim

Batman begins in devam filmi.Şu anda film imdb de 70bin oya gelmiş ve top 250 listesinde 9.5 ortalamayla 1.liğe yükselmiştir.25 temmuzda ülkemizde gösterime giriyor.
http://www.imdb.com/title/tt0468569/
En son KoRn_eR tarafından 30 Tem 2008 15:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

christopher nolanın geçenlerde galası yapılan batman serisinin devam filmi..
shawshank redemption gibi bir filmi imdb de 0,4 puan farkla geriye atmıştır gelsin de biz de görelim..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
VeNuSgRaCe
Üye
Üye

Mesaj gönderen VeNuSgRaCe »

geçen hafta izledim filmi. büyük beklentilerle gittim tabii, eski Batman serilerinin büyük bir hayranı olaraktan.. Yani tabii ki, bir Tim Burton Batman'i kadar muhteşem bir olay beklemiyordum. Yalnız, hafife alınmaması gerekir Christopher Nolan serisini de.. Her ne kadar Christian Bale'in boyunu kısa, ses tonunu ise gerizekalı bulsam da, Batman'in artık Michael Keaton olmadığının farkındaydım. Christian Bale, sesi haricinde başarılı bir Batman olmuş bence. Film tabii ki özel olarak ses ve görüntü efektlerinin sınırlarını zorlama çabasında. Hoş bir Batman filminin de böyle olması gerekir zaten. Abartılı değil yerinde olmuş efektler bence.

Filmin her şeyini bir tarafa bırakıp, burda saatlerce Heath Ledger'ın muhteşem performansından bahsedebilirim. Bir tarafta Jack Nicholson'ın Joker'ı bir tarafta Heath Ledger'ın.. Makyaj olarak Jack Nicholson zamanı Joker daha güzeldi elbet ama Heath Ledger resmen döktürmüş. Muhteşem bir Joker'dı ve her saniyesinden keyif aldım. Dark Knight sırf Heath Ledger'ı son kez izlemek için bile katlanılabilecek bir film.

Onun dışında taptığım Gary Oldman, dedektif Gordon, Michael Caine Alfred (uşak), Morgan Freeman Lucius Fox (teknolojik aletlerden sorumlu Wayne şirketler grubu müdürü) ve Aaron Eckhart da Two-Face'i canlandırıyor. Yani eski kahramanların hepsi yeniden karşımızda sadece oyuncu değişiklikleri var. Maggie Gyllenhaal'da tabii ki iki kişi tarafından paylaşılamayan hatun rolünde karşımızda.. Bence filmin en yetersiz oyuncusu da Gyllenhaal'dı..

Neyse herkes izledikten sonra sahneler üzerine de yorum yapmak isterim. Spoiler içermemesi için şimdilik susuyorum :010

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

tek kelime ile harika bir film ve aldığı puanıda sonuna kadar hak ediyor... hatta Tim Burton'ın Batman filminden bile iyi... Nolan daha 38 yaşında bir yönetmen ve çektiği filmlere baktığımzda adından daha çok söz ettiricek (akıl defteri.. prestij.. batman begins.. insomnia ve the dark knight) ...
ledger'a gelince gerçekten döktürmüş .. duruşu ile mimikleri ile replikleri ile çok karizmatik .. hastahaneden hemşire kıyafetleri ile çıkışı vardır ki akıllara zarar....sıradan 'süper kahraman' filmlerinin çok daha önünde olan bir film
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

güzeldi gerçekten. Christopher Nolan Gotham City ortamını güzel yansıtamasada sevdim.bence tek önemli eksiği o.Jokerse kesinlikle mükemmeldi.Heath Ledger ölmemeliydi.etkileyici bi performansla efsaneleşti.. burda şimdi Jack Nicholson joker i mi Heath Ledger ın joker i mi karşılaştırmasını yapmak istemiyorum burda o yüzden o konuda bi fikrim olsada susucam :D
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
VeNuSgRaCe
Üye
Üye

Mesaj gönderen VeNuSgRaCe »

Evet Gotham'ın görselliğinde problem var bence de. Yani öylesine belliydi ki gerçek mekan çekimlerinin nereler olduğu.. Gökdelenlerin dış planını bile değiştirmeye tenezzül etmemişler. O karanlık atmosfer yaratılamamış. Onun dışında ben hep Batman'i muhteşem malikaneleriyle severdim. 21. yüzyıl uyarlaması diye adamı gökdelene tıkıvermişler. Açık odalar falan...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Geçen gün bayağı uzun yazmıştım buraya gönderemeden elektrikler kesildi.(Sevgiler tedaş a)
Neyse..bu zamana kadar izlediğim en iyi süper kahraman, en iyi 2.batman filmi -begins i daha çok beğenmiştim-.Rahmetli ledger döktürmüş de döktürmüş.Batman 2.planda kalmış biraz ama bir önceki filminin devam filmi olmasını göz önünde alırsak yeterliydi..Gotham city de o tat yoktu evet belki ama nolan'ın takdiridir diyor kapıyorum konuyu..Filmi izlerken malikaneyi arar oldum, keşke inşaasını gösterselerdi biraz diye bekledim ama joker'in hardcore aksiyonlarından fırsat kalmadı onu çekmeye sanırım :D

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

filmi izlenebilir kılan tek karakter jokerdi bence ayrıca filmin sonu harikaydı
Thousand of cars and a million guitars, Screaming with power in the air, Weve found the place where the decibels race, This army of rock will be there

http://www.myspace.com/firewind DİNLE!!!

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

filmi çok beğendim ama açıkçası acaba nasıldır diye endişeyle gittim. izlemeden önce Jack Nicholson'dan sonra başka bi jokere kapalıyım demiştim ve VeNuSgRaCe kuzucumla da konuşurken Jack in yerini kimse alamaz gibi bi laf etmiştim. tabi sonrasında kapak oldu bana resmen. muhteşem bi oyunculuktu, adama hayran kaldım desem yeridir. düşünüyorum da başka kimse bu kadar iyi canlandıramazdı sanırım o karakteri.
bide ben de yenilik olayına bi el atmak istiyorum. cidden buram buram teknoloji kokuyo biraz geri plandsa kalsaydı diyorum o lüx ve gotik bi hava esseydi az da olsa.
neyse nihayetinde beğendim, Ledger kendini efsane haline getirmiş oldu böylelikle...
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Filmi izleyenler şunu izlesin ;

http://www.youtube.com/watch?v=w2yv8aT0UFc

Böyle gülmedim ben ya :-D

Kullanıcı avatarı
Luthienn