Beşiktaş

ve spor...
Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

Rüştü ve Yozgatlı artık Kartal!..
Beşiktaşımızın F.Bahçe'li Rüştü Reçber ve Mehmet Yozgatlı ile anlaştı

Flaş! Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş'ta bugün sürpriz bir gelişme yaşandı ve Fenerbahçe'nin kalecisi Rüştü Reçber ile 3 yıllık anlaşma yapıldı. Beşiktaşlı yöneticilerle bugün masaya oturan Rüştü'nün anlaşmaya vardığı ve 3 yıllık sözleşme imzalayacağı öğrenildi.
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Neşet Yalçın, Colin Kazım Richards ile imzaladıkları sözleşmenin töreninden sonra gazetecilere Rüştü ile yeniden anlaştıkları yönünde açıklama yapmasına rağmen, bugün sürpriz bir gelişme yaşandı ve Rüştü, sabah saatlerinde ezeli rakipleri Beşiktaşlı yöneticilerle masaya oturdu.

Rüştü'nün, siyah-beyazlı yöneticilerle yaptığı görüşmede anlaşmaya vardığı ve 3 yıllık sözleşme imzalayacağı bildirildi.
Bu arada Rüştü'nün bugün veya yarın yazılı ya da basın toplantısı şeklinde bir açıklama yapması bekleniyor.

Bu arada Beşiktaş'ın ön protokol imzaladığı Mehmet Yozgatlı ile yarın 3 yıllık sözleşme imzalaması bekleniyor. Başkan Yıldırım Demirören döneminde Fenerbahçe'den bazı oyuncuları transfer eden Beşiktaş, kaleci Rüştü ile birlikte Mehmet Yozgatlı'yı da transfer ederek, bu sezon da ezeli rakibinden futbolcu alma geleneğini sürdürdü.

karakartal.com
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Napıyor bu yönetim anlamak mümkün değil. İnat transferi mi? Rüştü'nün ahı gitmiş vahı kalmış. Ayrıca takımda dört tane kaleci oldu.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

emin değilim ama yıllardır fenerbahçe oyuncularının koruduğu milli takımın kalesini.
kendi oyuncuları yapmak istiyolar galiba

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

fenerbahcede olmasaydı beşiktaş nasıl takım kurabilirdi merak ediyorum:))))
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

haklısın valla her sene her sene ne olacak.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Kulüpten Runje açıklaması

Beşiktaş, kaleci Vedran Runje'nin satılması için Fransa'nın Lens kulübü ile görüşmelere başladı.

Ankaraspor'dan kaleci Hakan Arıkan ile 3 yıllık sözleşme imzalayan ve ardından da dün Fenerbahçe'nin milli file bekçisi Rüştü'yle anlaşınca kaleci Vedran Runje'yi gönderme kararı alan Siyah-beyazlılar, gelişmeleri bir yazı ile İMKB'ye bildirdi.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'den İMKB'ye gönderilen yazıda, ''şirketimiz kalecisi Vedran Runje'nin transferi konusunda Fransa'nın Lens kulübü ile görüşmelere başlanmıştır'' denildi

karakartal.com
4 tane vardı 3e düşecek gibi yabancı kontenjanıda boşalacak valla bilmiyorum rüştünün mili takımda yediği golleri hatırlayınca keşke runje gitmese diyorum ama büyük bir ihtimalle gidecek gibi
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

İnanılmaz sözleşme !

--------------------------------------------------------------------------------

Beşiktaş'a transfer olan Rüştü, parasını alamazsa serbest kalabilecek.19 Haziran 2007 09:16Beşiktaş, Rüştü'nün kontratında inanılmaz maddelere imza koydu. Yıllık alacağı 1.5 milyon euronun yarısını bir hafta içinde ödeyecek olan Kartal, kalanı 10 taksitte verecek. Ay başında ödeme olmazsa serbest kalabilecek.

Kartal'ın yeni transferi Rüştü Reçber işini sağlama aldı. Milli file bekçisinin, Beşiktaş ile yaptığı sözleşmenin birçok maddesinin kendi lehine olduğu ortaya çıktı.

Rüştü'yü Fenerbahçe'den koparabilmek için iki katı bedel ödemeyi bile göze alan siyah - beyazlıların, futbolcunun sözleşme için istediği her maddeyi de kabul ettiği öğrenildi. Bir sezonda 1.5 milyon euro garanti para alacak ve üç sezon görev yapacak olan tecrübeli file bekçisinin, bu sezonki paranın yarısını bir hafta içinde istediği ortaya çıktı. 750 bin euroyu cebine koyacak olan Rüştü, kalan kısmı da 10 ay içinde eşit taksitlerde (75 bin euro) alacak.

Milli kaleci ayrıca diğer iki sezon için de işini garantiye aldı. Sözleşmeye göre ağustos aylarında 500'er bin euroyu cebine koyacak olan Rüştü'ye yine 10 taksitte ödeme yapılacak. Ayrıca taksitlerde herhangi bir gecikme olması durumunda, Rüştü bedelsiz olarak serbest kalabilecek.

Toplantı gergin geçecek
Sözleşmenin kabul edilemez olduğunu belirten bazı yöneticilerin, yarınki yönetim kurulu toplantısında sert tepki göstereceği öğrenildi. Bu idarecilerin yönetimden kopma noktasına gelebileceği vurgulandı.

Beşiktaş A.Ş., Rüştü ve Mehmet Yozgatlı'nın transferini Borsa'ya bildirdi. Mehmet, 840 bin YTL garanti para ve 11 bin 200 YTL maç başı ücret alacak.

Milliyet

ne zan akıllanacaklar bunlar ya yok böyle bir yönetim valla

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

Beşiktaş'ın rakipleri belli oldu...

Şampiyonlar Ligi'nde 1. ve 2. ön eleme turlarının kuraları bugün İsviçre'nin Nyon kentinde çekildi.
Ligde 2. ön eleme turunda mücadele edecek olan Beşiktaş, Moldova'nın Sheriff ve Andorra'nın Rangers takımları arasında yapılacak maçın galibiyle karşılaşacak.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

rakipler belli oldu demek hayırlı olsun umarım bir sakatlık olmadan bu turu geçeriz

black_34
Üye
Üye

Mesaj gönderen black_34 »

barış akarsu bile söylemiş hatırlarsınız...beşiktaşlı olunmazz beşiktaşlı doğulur!!! 8) bir kanı siyah beyaz akanda burdann!!selamlar :006

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Nobre gidiyor mu?

Beşiktaş’ın, Nobre’yi Brezilya kulübü Gremio’ya satacağı iddia edildi. Özel bir spor internet sitesinde yer alan habere göre, golcü oyuncuyla daha önce anlaşan Gremio’nun siyah-beyazlı kulüple de her konuda uzlaştığı ve bu transferin büyük oranda bittiği belirtildi. Brezilya kulübünün şimdi anlaşmanın onaylandığına ve Nobre’nin artık serbest olduğuna dair İstanbul’dan gelecek faksı beklediği ifade edildi.

Kaynak: Türkiye

artık nobrenin işi bitti türkiyede sanırsam geçen sozon tam olarak bir varlıkta gösterememişti zaten nobreye zaten bu hazırlık dönemindeki maçlarda ertuğrul sağlam şansta vermedi tam olarak herhalde bu haber doğru bekleyeceğiz

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Hazırlık döneminde Ertuğrul'un forma verme gibi bir şansı olamaz çünkü Nobre sakat diye biliyorum. Hatta Şampiyonlar Ligi ön eleme maçları ve ilk haftalara yetişemeyeceği için forvet bakıyorlar...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

zaten Nobre yi Tümer e nispet olsun diye aldılar, şimdi de ellerinde kaldı.. bundan sonra işe yaramaz o zaten, kadro da bulamaz..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Bence Nobre Türk vatandaşı için kalmasında sakınca yok ama hak ettiğinden çok para alıyor o ayrı konu.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Türk vatandaşı da olsa sene sonunda Anadolu kulüplerinden birine gideceğine kesin gözüyle bakıyorum, belki de sezon sonuna bile kalmaz, ara transferlerde yollarlar..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Bize 'Sheriff' sökmez

Avrupa Kupaları'nda ilk maçına çıkan Beşiktaşımız Şampiyonlar Ligi 2.Ön Eleme Turunda Moldova ekibi Sheriff ile İnönü Stadı'nda karşı karşıya geldi. Şampiyonlar Ligi'nde grup maçlarına kalmak için ilk engelini aşmak zorunda olan Beşiktaşımız, Sherrif Tiraspol'u 1-0 yenerek rövanş maçı öncesi avantaj yakaladı. Beşiktaşımıza Sheriff karşısında hayat veren gol, 73.dakikada İbrahim Toroman'dan geldi.
HASRET SON BULDU

Beşiktaş, Moldova'nın FC Sheriff Tiraspol takımı ile yaptığı Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk maçıyla, tam 74 gün sonra BJK İnönü Stadı'nda taraftarlarının karşısına çıktı. BJK İnönü Stadı'nda en son Turkcell Süper Lig 33. hafta maçında 19 Mayıs 2007'de Ankaraspor ile karşılaşan ve 2-1 galip gelen siyah-beyazlılar, FC Sheriff Tiraspol maçıyla İstanbul'da taraftarıyla 74 gün sonra hasret giderdi.

Tribünlerde yer alan siyah-beyazlı taraftarlar, uzun bir aradan sonra takımlarını izleme şansını buldu. Bu arada kapalı ve numaralı tribünler tamamıyla dolarken, açık tribünlerde kimi boşluklar göze çarptı. Karşılaşmayı 25 bine yakın siyah-beyazlı sporsever izledi.

İBRAHİM KAŞ VE SERDAR ÖZKAN İLK 11'DE

Beşiktaşımızın yeni transferleri Rüştü, Cisse ve Tello, bu gece ilk 11'de sahaya çıkarken, ilk kez bir resmi maçta siyah-beyazlı formayı giydiler. Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, sürpriz bir kararla genç oyuncular İbrahim Kaş ve Serdar Özkan'a ilk 11'de şans verdi. Koray'ı yedek soyunduran Sağlam, bu futbolcunun yerine savunmanın göbeğinde İbrahim Toraman ile birlikte İbrahim Kaş'ı oynatırken, yeni transferlerden Mehmet Yozgatlı da yedek soyundu.

FORVETTE BOBO-DELGADO İKİLİSİ

Nobre'nin sakatlığında FC Sheriff Tiraspol maçında forvette Bobo'nun yanında Delgado forma giydi. Cisse ön liberodo, Tello orta alanın solunda oynarken, Ricardinho da orta sahanın göbeğinde görev aldı. Öte yandan yedek kulübesinde ise kaleci Hakan, Ali Tandoğan, Aydın, Baki, Batuhan, Koray ve Mehmet Yozgatlı bulunuyor. Sakatlıkları bulunan Nobre, Burak, Gökhan Zan ve Mehmet Sedef kadroda yer almadı.

TUTUK BAŞLADIK...

İlk yarıda oldukça tutuk bir futbol sergileyen Kara Kartal pozisyona girmekten zorlandı. Gerek Ricardinho'nun gerekse Delgado'nun ilk yarıda yeterince sorumluluk almaması hucüm organizasyonlarımızın aksamasına yol açtı.İlk yarının son dakikalarında Sheriff kalesinde kurduğumuz yoğun baskı sonuç vermedi ve ilk yarı golsüz eşitlikle sona erdi.

TOROMAN'IN ALTIN KAFASI

İkinci yarıya Delgado - Batuhan değişikliğiyle başlayan Ertuğrul Sağlam, ilk yarıda aksayan hucüm bölgesine bu değişiklikle destek vermek istedi. Batuhan'ın oyuna girmesiyle hareketlenen Beşiktaşımız, ilk yarının aksine daha pozitif bir futbol sergiledi ancak galibiyeti getirecek gol bir türlü Sheriff Tiraspol ağlarını havalandıramadı. Karşılaşmanın son 15 dakikasında Cisse - Koray değişikliğine giden Ertuğrul Sağlam, bu değişiklikle orta saha ile forvet arasındaki köprüyü daha da etkinleştirmek istedi. Koray'ın oyuna girmesinin ardından orta sahada daha canlı, daha hareketli, daha agresif bir futbol sergileyen Kara Kartal, aradığı golü 73.dakikada İbrahim Toraman'ın altın kafasından buldu.

Golden sonra da baskısını iyice artıran Beşiktaşımız, farkı arttırmak için Sheriff kalesine adeta abluka altına aldı. İlk yarıdaki taktiğin aksine ikinci yarıda oyunu kanatlara yayarak Bobo'nun hava hakimiyetinden yararlanmak istedik ama olmadı. Karşılaşmanın kalan dakikalarında başka gol olmayınca Beşiktaşımız, Sheriff Tirasol karşısından 1-0 galibiyetle ayrılarak Moldova'da oynanacak rövanş öncesi avantajlı bir skor elde etti.

MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)

9. dakikada ceza sahası sağ çarprazında topla buluşan Serdar Özkan'ın sert şutunda top defanstan döndü.
20. dakikada kazanılan serbest vuruşu kullanan Delgado'nun vuruşunda top az farkla üstten auta çıktı.
43. dakikada Serdar Kurtuluş'un sağ kanattan ceza sahasına ortasında Bobo'nun kafa vuruşunda kale önünde boşta kalan topu defans uzaklaştırdı.

MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI)

53. dakikada ceza sahasına yapılan ortada Kuchuk'un gelişine vuruşunda kaleci Rüştü, topu kontrol etti.
56. dakikada Serdar Kurtuluş'un ceza sahasına ortasında kaleci Pascenco, Batuhan'dan önce topu yumrukla uzaklaştırdı. Kısa düşen topa ceza sahası sol çarprazda Tello'nun kafa vuruşu üstten auta gitti.
62. dakikada Balima'nın sağ kanattan ceza sahasına yerden ortasında topu kontrol eden Kuchuk'un dönerek vuruşunda top az farkla yandan auta çıktı.
63. dakikada Balima'nın ceza sahası dışından sert şutunda meşin yuvarlak yandan auta gitti.
73. dakikada Tello'nun sol kanattan ceza sahasına ortasında Batuhan, müsait pozisyonda topu vuramadı. Defansa çarpan top kornere çıktı.
74. dakikada Ricardinho'nun sağdan kullandığı kornerde ön direkte İbrahim Toraman'ın kafa vuruşunda meşin yuvarlak ağlarla buluştu. 1-0
78. dakikada ceza sahasında topla buluşan Kuchuk, Beşiktaşlı iki futbolcudan sıyrıldıktan sonra sert vurdu. Kaleci Rüştü, topu kornere çeldi.
86. dakikada İbrahim Üzülmez'in sol kanattan ceza sahasına ortasında defansın kafasından seken topu ceza sahası sağ çarprazında kontrol eden Serdar Özkan, müsait pozisyonda kaleye vurmak yerine çalımı tercih edince topla birlikte auta çıktı.
90+1'de Serdar Özkan'ın ceza sahası dışından sert şutunda kaleci Pascenco, topu son anda kornere çeldi.

STAT: BJK İnönü
HAKEMLER: Peter Sippel,Walter Hofmann,Peter Henes (Almanya)
BEŞİKTAŞ: Rüştü,Serdar Kurtuluş,İbrahim Toraman,İbrahim Kaş,İbrahim Üzülmez,Serdar Özkan,Cisse (Koray dk. 69 ), Ricardinho (Mehmet Yozgatlı dk. 86 ), Tello,Delgado (Batuhan dk. 46 ), Bobo
YEDEKLER: Hakan, Ali Tandoğan, Aydın, Baki
TEKNİK DİREKTÖR: Ertuğrul Sağlam
FC SHERIFF TIRASPOL: Pascenco,Gnanou,Pereira,Tarkhnishvili,Corneencov (Demalde dk. 44 ), Balima,Arbanas,Rovamba,Constancia (Kajkut dk. 76 ), Mamah,Kuchuk
YEDEKLER: Melenciuc, Chinwo, Gorodetchi, Suvorov, Bulgaru
TEKNİK DİREKTÖR: L. Koutchouk
GOL: İbrahim Toraman (dk. 74)
SARI KARTLAR: Tello, İbrahim Kaş (Beşiktaş), Demalde, Pereira (FC Sheriff Tiraspol)

Kaynak: Karakartal.com ve İHA

maçı izleyemedim ama 1-0 yinede iyi gibi valla ortada daha rahat oynayabileceğimizden eminim turuda geçeceğimizden

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Beşiktaş'ta, futbol takımı menajerliğine Ali Gültiken'in yerine Sinan Engin getirildi. Sinan Engin'in menajerliğe getirilmesi İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na da (İMKB) bildirildi. 03 Ağustos 2007

Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Sinan Engin'in, futbol takımı genel menajerliği görevine getirildiği açıklandı.

Açıklamada, ''Kulübümüze daha önceki yıllarda futbolcu ve menajer olarak başarılı hizmetlerde bulunan Sayın Sinan Engin, bugün itibariyle futbol takımımızda genel menajerlik görevine başlamış olup, kendisine başarılı çalışmalar dileriz'' denildi.

Sinan Engin'in menajerliğe getirilmesi İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na da (İMKB) bildirildi.

kaynak idoforum

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bir sitede buldum arkadaşlar bu projeyi nasıl bakın bakalım

YouTube - Besiktas Kartal Stadyumu

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

fenerli olareak beğendim fikri. Ayrı bir hava katar stada. Ama benim bildiğim inönü stadyumu imara kapalı tarihi yapılara yakınlığından dolayı. Yada büyütülmesi de olabilir emin değilim.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

'SÜPER' olmadı
Süper Kupa maçında Beşiktaş, Köln'ün Rhein Energie Stadı'nda F.Bahçe'ye 2-1 yenildi

Geçen sezonun Turkcell Süper Lig şampiyonu Fenerbahçe ile Fortis Türkiye Kupası sahibi takımımız Beşiktaş, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 2. kez düzenlenen Süper Kupa maçında Köln kentinde karşı karşıya geldi. İlk yarısı 1-1 eşitlik ile sonuçlanan maçta 86. dakikada Kezman'ı tutamadık. Sahadan 2-1'lik mağlubiyetle ayrıldık. İyi mücadele ettik ama sonunu getiremedik. Köln'ün Rhein Energie Stadı'nda oynanan maçın ilk yarısı karşılıklı ataklara sahne oldu. İlk bölümde topu kontrolünde tutan taraf Fenerbahçe olurken, kontrataklarla pozisyon üreten taraf Beşiktaş, İbrahim Akın ve Delgado ile tehlikeler yaratırken, Fenerbahçe de Roberto Carlos ile gole çok yaklaştı.

İLK YARIDA KARŞILIKLI GOLLER
Karşılaşmada ilk gol 14. dakikada Fenerbahçe adına Deivid'den gelirken, Beşiktaş 20. dakikada Bobo'nun şık golüyle eşitliği sağladı. İki takım gollerden sonra da ataklarını sürdürmesine karşın yakaladıkları pozisyonları değerlendiremeyince ilk yarı 1-1 berabere tamamlandı.

İKİNCİ YARIYA İYİ BAŞLADIK AMA...
İlk yarının aksine ikinci yarıya daha iyi başlayan Beşiktaşımız 55.dakikada Delgado ile gole çok yaklaştı ama top üst direkten dışarı çıktı. Roberto Carlos - Uğur Boral şirketinde ise Uğur Boral sol kanatta ilk yarı zaman zaman etkili olsa da ikinci yarı bu formu düşünce Zico tarafından oyun kenarına alındı, oyuna Ali Bilgin girdi. Beşiktaş'ta Sheriff mücadelesinde vasatı aşamayan Cisse, F.Bahçe derbisinde olumlu bir futbol sergiledi. İkinci devrenin ortasında ise oyun tekrar dengelendi. Galibiyet golü için Fenerbahçe kalesine yüklendiğimiz dakikalarda savunmamızın bir anlık dalgınlığını iyi değerlendiren Kezman Fenerbahçe'yi 2-1 öne geçiren golü attı. Kalan dakikalarda beraberlik golü için Fenerbahçe kalesini abluka altına alan Kara Kartal aradığı golü bulamadı ve karşılaşma Fenerbahçe'nin 2-1'lik üstünlüğü ile sona erdi.

Öte yandan karşılaşmanın 90. dakikasında İbrahim Üzülmez yerde yatan Kezman'a centilmenlik dışı hareket yaptığı gerekçesiyle hakem Fırat Aydınus tarafından kırmızı kart gösterilerek oyuna dışına alındı.

MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)
7. dakikada Roberto Carlos'un sol çaprazdan kullandığı serbest vuruşta top, barajdan döndü. Dönen topu, Siyah-beyazlı futbolcular uzaklaştırdı.
12.dakikada Beşiktaş'ın atağında Delgado'nun ceza sahası dışından sert şutunda top üst direkten döndü.
13. dakikada Uğur Boral'ın soldan ceza sahasına gönderdiği topa ceza sahası içinde Roberto Carlos, müsait pozisyonda düzgün vuramayınca meşin yuvarlak yandan auta çıktı.
14. dakikada Kezman'ın pasıyla ceza sahası içinde topla buluşan Alex, pasını Deivid'e verdi. Brezilyalı futbolcu, düzgün bir vuruşla topu ağlara gönderdi. 1-0
20. dakikada Edu'dan kaptığı topla sağ kanattan hareketlenen Mehmet Yozgatlı'nın ortasında, ceza sahası içinde Bobo, vole bir vuruşla topu filelerle buluşturdu. 1-1
24. dakikada Bobo'nun sağdan ortasında, önce ön direkte Delgado, ardından arka direkte İbrahim Akın topa vuramadı.
26. dakikada Beşiktaş'ın atağında Cisse'nin ceza sahası dışından sert şutunda top, az farkla dışarı çıktı.
41. dakikada Uğur Boral'ın soldan ceza sahasına gönderdiği topa sağ çaprazdan Deivid, yerden sert vurdu. Kaleci Hakan Arıkan, yatarak topa sahip oldu.

MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI)
49. dakikada Beşiktaş'ın ceza yayı üzerinde kazandığı serbest vuruşu Delgado kullandı. Roberto Carlos, barajı ihlal ettiği gerekçesiyle sarı kart gördü. Tekrar kullanılan serbest vuruşta Tello'nun vuruşunda baraja çarpan top kornere çıktı.
54. dakikada Tello'nun soldan ortasında arka direkte Delgado kafayla vurdu. Top az farkmla yandan auta çıktı.
71. dakikada Aurelio'nun sağdan ortasında arka direkte Ali Bilgin kafayla vurdu. Kaleci Hakan Arıkan, topu kornere çeldi.
76. dakikada Tello'nun sağ çaprazdan kullandığı serbest vuruşta köşeye giden topu Serdar Kulbilge son anda çıkardı. Dönen topu, Cisse tamamladı, kaleci Serdar yatarak topa sahip oldu.
86. dakikada Deniz'in ara pasıyla sağdan ceza sahasına giren Kezman, plase bir vuruşla topu ağlara gönderdi. 2-1
90. dakikada Kezman'a topsuz alanda müdahalede bulunan İbrahim Üzülmez, kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

STAT: Rhein Energie
HAKEMLER: Fırat Aydınus, Emre Eyisoy, Bahattin Duran
FENERBAHÇE: Serdar Kulbilge, Önder, Can Arat, Edu, Roberto Carlos, Deivid, Aurelio, Deniz, Uğur (Ali Bilgin dk. 64), Alex (Colin Kazım dk. 79), Kezman (Selçuk dk. 90+2)
YEDEKLER: Volkan, Vederson, Selçuk, Gürhan, Gökhan Gönül
TEKNİK DİREKTÖR: Arthur Zico
BEŞİKTAŞ: Hakan Arıkan, Serdar Kurtuluş, İbrahim Kaş, İbrahim Toraman, İbrahim Üzülmez, Mehmet Yozgatlı (Serdar Özkan dk. 62), Cisse, Koray (Can Erdem dk. 87), İbrahim Akın (Tello dk. 46), Delgado, Bobo
YEDEKLER: Rüştü, Baki, Ali Tandoğan, Fahri
TEKNİK DİREKTÖR: Ertuğrul Sağlam
GOLLER: Deivid (dk. 14), Bobo (dk. 20), Kezman (dk. 86)
KIRMIZI KART: İbrahim Üzülmez (dk. 89)
SARI KARTLAR: Edu, Deivid, Roberto Carlos, Kezman (Fenerbahçe), İbrahim Üzülmez, Koray, İbrahim Toraman, Bobo (Beşiktaş)

Kaynak: Karakartal.com ve İHA

yazık oldu 2. yarıda özellikle iyi oynayan bir takım vardı ama işte futbolun adaletsizliği var olsun biz elimizden geleni yaptık kazanan fener oldu onlarıda kutluyorum ama güzel olmayan birşey var oda maçın son dakikalarında olan o çirkin hareketler olmaması lazımdı
birde gençlerimiz valla harika hepsi serdar özkan 2.yarıda girdi ama atmosferi bu kadar yüksek bir maçta oynamak çok zor güzel bir takım olacağımızdan eminim

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

fzyaso yazdı:fenerli olareak beğendim fikri. Ayrı bir hava katar stada. Ama benim bildiğim inönü stadyumu imara kapalı tarihi yapılara yakınlığından dolayı. Yada büyütülmesi de olabilir emin değilim.
ya hakkaten öyle birşey var ama sadece statın orada görüntü kirliliğini oluşturuyor olması bence cok saçma ille yapılar mı bu kirliliği oluşturan stata bunu yüklemek cok yanlış ve saçma

Kullanıcı avatarı
_hasonowic_
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen _hasonowic_ »

dünkü maçta beşiktaş bana göre çok iyi oynadı..
gol pozizyonuda buldu atamadı..
bana göre fenerden de iyi oynadı..
fenerliler yine herzamanki çirkefliklerini gösterdiler..
adam gibi değilde karı gibi oynayıp başka yollardan maç kazanma derdindeler..

bizde gençler gümbür gümgür geliyo valla..
o yediğimiz ikinci golde imrahim kaşın hatası var ama bu bence hiç bişiy
o adamın oynamış olması önemli olan ve genel oalrakda iyiydi zaten..
dahada iyi olacaktırr..
takımda bakalım bu sene neler olucak..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

_hasonowic_ yazdı:dünkü maçta beşiktaş bana göre çok iyi oynadı..
gol pozizyonuda buldu atamadı..
bana göre fenerden de iyi oynadı..
fenerliler yine herzamanki çirkefliklerini gösterdiler..
adam gibi değilde karı gibi oynayıp başka yollardan maç kazanma derdindeler..

bizde gençler gümbür gümgür geliyo valla..
o yediğimiz ikinci golde imrahim kaşın hatası var ama bu bence hiç bişiy
o adamın oynamış olması önemli olan ve genel oalrakda iyiydi zaten..
dahada iyi olacaktırr..
takımda bakalım bu sene neler olucak..

valla fenerin çirkefliklerine birşey diyemem onunla ilgili birşey diyemem ama gençler hakkaında söylediklerine katılmamak elde değil hakkaten müthiş bir özveriyle oynuyorlar gençlerimiz aman nazar değmesin diyorum umarım bu şekillerini bozmazlar devam ederler

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Sıradaki gelsin!
1-0'ın rövanşında deplasmanda Sheriff karşısına çıkan Kara Kartal rakibini rahat geçti ve bir üst tura adını yazdırdı
Sheriff 0 - 3 Beşiktaş

Beşiktaşımız, UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu rövanş maçında Moldova ekibi Sheriff Tiraspol'ü deplasmanda 3-0 yenerek bir üst tura yükseldi. Geçen hafta İnönü'de 1-0 yendiğimiz Sheriff'i deplasmanda devirerek 3. ön eleme turunda Zürih'in rakibi olduk. Özerk bir bölge olan Tiraspol'de oynanan maçın gollerini 57 ve 69. dakikalarda Brezilyalı futbolcumuz Bobo ve 90. dakikada Koray Avcı kaydetti.
Ertuğrul hoca, Süper Kupa maçında sahaya sürdüğü 11'den farklı olarak yaptığı bir değişiklikle maça başladı. İbrahim Akın'ın yerine Tello ile maça başlayan Beşiktaşımız ilk dakikalarda tutuk bir görüntü çizdi. Ev sahibi takım biraz daaa etkili olsa da maç genelde orta saha mücadelesi şeklindeydi. 22. dakikada Şilili futbolcumuz Tello gördüğü sarı kartla Zürih deplasmanında cezalı duruma düştü. Maçın 24. dakikasında Sheriff'ten Mamah, İbrahim Üzülmez'e çift dalınca kırmızı kart gördü ve oyun dışı kaldı. Rakip bir kişi eksik kalmasına rağmen Kara Kartal istediği pozisyonları bir türlü bulamadı. İlk yarının bitimine 5 dakika kala İbrahim Kaş da gördüğü sarı kartla cezalı duruma düşen bir diğer oyuncumuz oldu. İlk yarıda başka pozisyon olmadı ve taraflar soyunma odasına eşitlikle gitti.

İkinci yarıya hızlı başlayan Kara Kartal ilk yarıya oranla çok daha etkiliydi. İlk oyuncu değişikliği hakkını kullanan Ertuğrul Sağlam, İbrahim Kaş'ı çıkarıp Baki'yi oyuna sürdü. 10 kişi olan rakibinin üstüne giden Beşiktaş 57. dakikada, Delgado'nun ortasında Bobo'nun kafa golüyle 1-0 öne geçti. Bu golle rahatlayan Kartal hücum futbolunu sürdürdü. Maçın 66. dakikasında Koray Avcı sarı kart gören bir diğer isim oldu. 67. dakikada ikinci oyuncu değişikliği hakkını kullanan Ertuğrul Sağlam, Delgado'yu çıkarıp Rico'yu oyuna aldı. 69. dakikada Bobo ile 2. golünü de bulan Siyah-beyazlılar 2 farklı üstünlüğü yakaladı. İyice rahatlayan Kartal, bu dakikadan sonra oyunu rölantiye aldı. 75. dakikada son oyuncu değişikliği hakkını kullanan Beşiktaşımız'da, gecenin yıldızı Bobo oyundan çıktı ve Mert Nobre oyuna dahil oldu. Maçın son golünü 90. dakikada gelişen bir atakta Koray Avcı kaydetti ve geceyi son noktayı koydu.

Beşiktaşımız, 14 Ağustos'ta İsviçre'de Zürih deplasmanına çıkacak.

karakartal .com

valla izleyemedim maçı yine d-smart verince maçı bizde maçı izleyemedik ilk maçta olduğu gibi ama maçı almışık valla harika oldu eğer burada da yenilseydik hem takım için hemde ertuğrul hoca için kötü olacaktı ama aldık maçı hemde rahat bir şekilde bundan sonra zürih deplasmanı var oradan da iyi bir skorla şampiyonlarligine gideceğimizden şüphem yok
bu arada 2 gol atan boboyuda beşiktaş kaçırmamalı bu maçtan sonra oturulup konuşulacaktı kendisiyle umarım bu admaı salmazlar beşiktaşta devam eder gerçekten süper bir golcü istediği paranın verilmesi lazım bu adama

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

D-spor özetini verdi. İlk golde Delgado güzel, ikinci goldeyse Tello muhteşem ortalamış. Üçüncü goldeyse Koray güzel vurmuş. Evet Bobo formda ama yetmez. Acilen çok kaliteli bir forvet alınmalı bu takıma.