Trabzonspor

ve spor...
213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Trabzonspor'dan sonra liseli yıllarımda "tutku" derecesinde bağlandığım ikinci marka Pink Floyd oldu. Tek kelime İngilizce bilmeden, söyledikleri her şarkının güftecisiymişim gibi hissettim, işin garibi Türkçelerini öğrendiğimde çok da yanılmadığımı gördüm, şaştım, sevindim, ağladım kimi…

Önceki akşam yine bir konser kaydı izlemek için bilgisayarın başına oturduğumda, en çarpıcı, ama gerçek anlamıyla çarpmaktan söz ediyorum, hani alıp duvara çalan cinsten bir PF şarkısıyla buluştum yeniden. Kuzey uyuyalı çok olmamıştı, sesi ve kendimi kontrol etmeliydim.

İçinizde pek çoklarının hayatlarında tek bir PF parçası dinlemediğine emin, ve kaybettikleriniz için de üzgünüm.

Mesela "comfortably numb"u dinlememiş olmanın ne demek olduğunu bir kez olsun dinlemeden anlamanız imkansızdır. Tüm rock tarihinin zirvesi olan Shine On You Crazy Diamond,'ı, Wish You Were Here, Hey You, Another Brick in the Wall gibi olağanüstü besteleri hayatınızın sevinç ve hüzün sofrasına koyamadıysanız, henüz, kendinize çok yazık etmişsiniz demektir. PF, İngiliz alt sınıfının Hasan Tunç'u, Volkan Konak'ı ve Neşet Ertaş'ıdır. Yani hayatın bizatihi kendisidirler.

Bana göre PF'nin en "dokunaklı" sesi ve gitar virtüözü David Gilmour'ı dinlerken, gözlerim nemli, birden aklıma "şimdiye kadar nasıl düşünemedim" dedirten bir cümle düştü..Ve bu yazı bunu paylaşmak için yazıldı.

Tüm müzik tarihinin aşılamayacak tek grubu olarak tarihe kaydını düşen Pink Floyd nasıl ki sadece bir müzik grubu değilse; Trabzonspor da , taşıdığı anlam, verdiği mücadele ve kendini oluşturan değerler açısından asla sadece bir futbol takımı değildir!

Biraz daha yumuşatalım;

Trabzonspor dünya futbolunun Pink Floyd'u dur!

Kaynak:6t1s.com
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

bu arada yusufun işide bitmiş sanırım değil mi hayırlı olsun trabzonda böyle bir açlığı vardı
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Allah'a yakın Trabzon'a uzak dursun Yusuf..
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

son zamanlarda gördüğüm en hayırsız transfer olacaktı trabzonspora ama bu hayırsızlık beşiktaşa nasipmiş
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Aynen katılıyorum sana.Bank Asya liginden bi adam alalım.10 katı daha iyi ve hayırlı olur.Bence bizim ortasahaya takviye lazım değil.Sol açık lazım sadece.Forvetlerimiz çok iyi ama beceriksiz bi sezon geçiriyorlar.Bize karşı hemen hemen her takım kapalı defans oynuyor.O bloğu delmek kolay iş değil.Yönetime güveniyorum.Eksik gördükleri mevkiilere takviye yaparlar.Yapmazlarsada fazla kaybımız olmaz bence.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

antepten tabata var esasındna oda güzel olur ama ne dersin ?

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Alın göğsünüzdeki çakma yıldızları!.Bizim Ruhumuz, Yüregimiz, İnancımız ve alın teri ile kazanılmş TEK YILDIZ´IMIZ YETER!
7inci darbeye hazırmısınız ey "büyük"ler : ) 2 kuş ve pisicik : )

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

213 yazdı:Alın göğsünüzdeki çakma yıldızları!.Bizim Ruhumuz, Yüregimiz, İnancımız ve alın teri ile kazanılmş TEK YILDIZ´IMIZ YETER!
7inci darbeye hazırmısınız ey "büyük"ler : ) 2 kuş ve pisicik : )

o posizyonlar kaçırıyorsan darbe falan olmaz

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Olacak arkadaşım olacak.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bu hafta gerçekten süper bir maç olacağı düşüncesindeyim inşallah saha ve hava şartlarıda iyi olursa bir aksilik olmaz

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

İstanbuldaki arkadaşlarımı seferber ettim.Bi aksilik olmazsa (olursa eğer cevahir iş merkezi biletix şubesini yıkarım başlarına) biletim yarın hazır.Bence güzel maç olacak ama gerginliklerde olacak kesinlikle.Beşiktaşın şiddetle puana ihtiyacı var.Yoksa şampiyonluk yarışında büyük darbe yerler.Bizimde amacımız kesin ve kesin olarak 3 puan.Beraberlik olursada darbe yemiş olucaz ama yenemezsekte yenilmemeliyiz.İki takımada başarılar : )

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Avrupa yakasından BJK maçına gelecek taraftarlarımız ve taraftar gruplarımız ; 15 Şubat Pazar günü saat 16:00'da İstiklal Caddesi Gs Lise'si önünde toplanıyoruz.Yeni bir gelişme olursa haberdar ederim.Haydee maçaa

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Beşiktaş maçında rezalettik.Sezonun en kötü maçını çıkardık ama defans bloğumuz ve panter kalecimiz sağolsun maçı birnevi kurtardı.Bu maçtan alınacak çok ders var.Trabzonun bu sene ilk defa maçı geride kabul ettiğini gördüm.Şaşırdım açıkçası.Hatta Mustafa Denizli'nin bile gözleri fırladı.Neyse klasiktir;önümüzdeki maçlara bakıcaz : ) Cumartesi günü horoz keselim 2-3 tane.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

trabzonun yedek klübesi çok zayıf bence kuvvetlendirilmeli çünkü bakıyorsunuz bu hafta 3 tane eksik olmassa olmazlardan adamlarda bakalım denizli maçı ne olacak

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

bir gün herkes trabzonspor'lu olmasın !!!
bırakın o şeref bize kalsın !!!

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

bloodline666 yazdı:trabzonun yedek klübesi çok zayıf bence kuvvetlendirilmeli çünkü bakıyorsunuz bu hafta 3 tane eksik olmassa olmazlardan adamlarda bakalım denizli maçı ne olacak
Yedek klübesini sayayım sana arkadaşım;

Tolga(A milli,Volkan Demirel'in alternatifi),Onur(Ümit milli takımın vazgeçilmezi),Ceyhun (A milli oldu),Isaac (Nijerya milli takım kaptanı),Giray(İstanbul takımları peşinden koştu ama Trabzon'u seçti),Serkan Balcı(A milli),Barış(Gökdeniz'in veliahtı,61 numara),Faty Papy(Afrika kıtasının ilk 10'unda),Göksu(Paf takımda 16 maçta 16 gol,orta saha),Alanzinho(Norveç liginde 2 kere yılın orta saha oyuncusu seçildi).

Sonuç olarak yedek klübemiz çok sağlam ama Ersun Yanal'ın değerlendirmesine göre hareket ediliyor doğal olarak.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Eze eze 8inci kez Türkiye Kupası'nı müzemize götürdük.Kazım Koyuncu'ya ve hiçbir deplasmanda takımımızı yalnız bırakmayan manyak taraftarlarımıza armağan ve daim olsun olsun.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Kadıköy'de de güzel işler başarmanız dileğiyle...
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Fenerbahçe'yi tam olarka 3 kupadan ettiniz. Galatasaray yerine arık Trabzonspor var sanırım

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

bloodline666 yazdı:Fenerbahçe'yi tam olarka 3 kupadan ettiniz. Galatasaray yerine arık Trabzonspor var sanırım
galatasaray "yerine"mi?! ne zaman birbiri yerinde değiller ki.. hepsi bir. hepsine birbirine kitli.. o yüzden biri kaybettimi hepsi kaybetmiş sayılıyo.. nası şampiyonluğu hepsi birden kutluyosa..
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}