Beşiktaş

ve spor...
Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

inşallah beşiktaş da fenerbahçe gibi almanların balından çekmez.. :010

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SleeplessSoul »

Al sana saçma sapan bir penaltı..İnsanın poposuyla elini karıştıran bir adama FIFA ne akla hikmet kokart verirse..Alkışlıyorum Beşiktaş'ımı..Hücum organizasyonu olarak çok iyi olmasak da defans organizasyonu olarak iyiydik..

Sevinmek için sevmedik..
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

birde kendi ligimizdeki hakemlere laf soyleriz.gorun bakın ne hakemler var...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

penalti pozisyonunu benim gibi bir cok kiside yanlis algilamis. lakin sonradan hatami duzelttim.

orada yapilan elle oynama degil de (bu tamamen spikerin kiçindan uydurdugu bir seymis) rakip oyuncuyu elle cekmesinden dolayi penalti verilmis.

yine de ibne hakem diyecegim izninizle :)

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Benim Dikkat Ettiğm Olay Bizim Kaleci Penaltıyı Kurtardıktan Sonra Defans Oyuncularının Kılını Bile Kıpırdatmaması idi..ne bıcım profesyonelliktır bu ya.eger bıraz daha serı olsalardı en azından leverkusen ın oyuncuları kadar boyle bıtmezdı dıye dusunuyorum.
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

Vampiria yazdı:Benim Dikkat Ettiğm Olay Bizim Kaleci Penaltıyı Kurtardıktan Sonra Defans Oyuncularının Kılını Bile Kıpırdatmaması idi..ne bıcım profesyonelliktır bu ya.eger bıraz daha serı olsalardı en azından leverkusen ın oyuncuları kadar boyle bıtmezdı dıye dusunuyorum.
Serilikle alakası yok penaltıda kural ihlali var.adam penaltıyı kullanırken 2 leverkusenli zaten ceza sahasını yarılamış oluyor..Penaltı tekrarlatılmalıydı..
Satılık düşler sokağından geçiyorum,ellerimde hayallerim..Sıkıca kavramışım..Korkuyorum..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

BJK adına üzüldüm.
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

penaltı oyle bir penaltı ki yavaslatılmıs cekimden bile kimse anlamadı ama hakem oyle bir yerde duruyormus,oyle bir gormus ki hemen anlamıs bravo(!)

kural ihlaline gelince evet vurus yapılmadan sol taraftan oyuncular ceza sahasını ortalamıstı ama golun oldugu taraftan giren oldu mu gormedim.sonucta nerden girdigi onemli degil olan oldu.penaltının tekrarlanmama nedenide baki'nin yarılayan oyuncunun arkasından girmis olması olabilir.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

ya neden hep böyle oluyor anlamıyorum hep bize bu tür hakemler geliyor ceza sahası içerisinde değilde başka biryerde olsa o faul görmezden gelip vermeyip devam ettirirdi o oyunu ama yok artık bize karşımı bir şeyi var yoksa maçın sonuna gelinmesimi onu bu düdüğe yöneltti bilmiyorum ama hatalı bir düdük bizi uefadan etti üzülüyorum çünkü hakettiğimiz bir maçı adamlar aldı ayrıca söylemeyim söylemeyim diyorum ama dayanamıyorum ya adam gibi bir santrafor istiyorum bu takıma akşam ilk yarıda kaçırılanlar gol olsaydı oooooooooooo ilk yarıda bitirecektik işi bobo beyfendi daha ne istiyorsa boş kaleye bile atamadı akşam rico daha ne yapsın
ayrıca hemen hemen her avrupa ülkesinden artık ne derler o tür adamlara ama futbol adamı deyeyim ben uefada bulunur bizden de şenez erzik denilen bir adam var orada ya artık bıraksın oradan bu adam bize hiç bir katkısı yok bu birde uefa başkanlığına falan soyunmak istiyor ya bu hakem olayları hep bizim başımızı yakıyor hiç başka maçlarda ben bu tür maç vermeler göremiyorum hiç mi etkisi olamz bir adamın bu 1 değil 2 değil kaç kez oldu artık yeter dinoma bükreş maçında ..iktir boktan bir penaltı sonra akşam yaşananlar artık bazı şeyleri gösteriyorki bizi avrupada istemiyorlar ama bunu bizim şenez görmeyip halen bazı şeyleri yapacağını sanıyor ama yanılıyor artık yeter akşam maçı izleyen herkes gördüki beşiktaşımızı yediler bunun son bulmasını istiyoruz artık
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

jonnathan yazdı:penaltının tekrarlanmama nedenide baki'nin yarılayan oyuncunun arkasından girmis olması olabilir.
FIFA'nın bu konudaki kuralı açık ve kesindir.Penaltı kullanılırken ceza sahası içinde penaltıyı kullanan oyuncudan ve karşı takım kalecisinden başka futbolcu bulunuyorsa atışın sonucuna bakılmaksızın penaltı tekrar ettirilir.

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

SleeplessSoul yazdı:
jonnathan yazdı:penaltının tekrarlanmama nedenide baki'nin yarılayan oyuncunun arkasından girmis olması olabilir.
FIFA'nın bu konudaki kuralı açık ve kesindir.Penaltı kullanılırken ceza sahası içinde penaltıyı kullanan oyuncudan ve karşı takım kalecisinden başka futbolcu bulunuyorsa atışın sonucuna bakılmaksızın penaltı tekrar ettirilir.
o zaman soylenecek soz yok,cunku adamın girdigi cok acıktı,TV'de acıkca gosterdi zaten...

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

o kurala nadiren uyuluyor hatta bunu ahmet çakar da söylemişti bir programda. futbolda uyulmayan iki kural var, 1- kalecinin penaltı atışı yapılmadan kale çizgisini geçmesi 2- penaltı çekilirken ceza sahasına giren oyuncular

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

r1g0r yazdı:o kurala nadiren uyuluyor hatta bunu ahmet çakar da söylemişti bir programda. futbolda uyulmayan iki kural var, 1- kalecinin penaltı atışı yapılmadan kale çizgisini geçmesi 2- penaltı çekilirken ceza sahasına giren oyuncular
hatta kalecinin penaltı atılmadan çizgiyi geçmemesi kuralının uygulanmaması yüzünden juventus milan'a şampiyonlar ligi finalinde yenilmişti...
betterman.

Kullanıcı avatarı
SleeplessSoul
Üye
Üye
İletişim:

layne yazdı:
r1g0r yazdı:o kurala nadiren uyuluyor hatta bunu ahmet çakar da söylemişti bir programda. futbolda uyulmayan iki kural var, 1- kalecinin penaltı atışı yapılmadan kale çizgisini geçmesi 2- penaltı çekilirken ceza sahasına giren oyuncular
hatta kalecinin penaltı atılmadan çizgiyi geçmemesi kuralının uygulanmaması yüzünden juventus milan'a şampiyonlar ligi finalinde yenilmişti...
Doğru,daha penaltı atılırken kaleci ceza sahasını yarılmıştı..Penaltı atışında kalecinin çizgide durmamasının kuralının uygulanması biraz da penaltıyı atan oyuncuya bakıyor.Kaleci terketmişse çizgiyi son an bile olsa duracak hakeme kalecini çizgi ihlali ettiğini gösterecek.Zamanında benzer şekilde barajın bozulmasında Ertuğrul Sağlam serbest vuruşu kullanmamış.Barajı bozan adam 2.sarıdan atılmıştı..

Siyah8 - Bas Gitar
. www.Siyah8.com .

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

Trimpot yazdı: yine de ibne hakem diyecegim izninizle :)
sonuna kadar hakkımız demek..hatta o sözü yüksek sözle söylemek.. :010

fanatiğin manşeti zaten olayı açıklamış;''Hakem görünümlü Leverkusenli''

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Kartal'ın çay keyfi: 3-1
Fortis Türkiye Kupası (D) Grubu 3. hafta mücadelesinde, sahasında Çaykur Rizespor'u konuk eden Beşiktaş, karşılaşmadan 3-1 galip ayrıldı.
Bu sonuçla siyah-beyazlılar 2. maçında da galibiyetle ayrılırken, Karadeniz ekibi henüz 3 puanla tanışamadı.

Beşiktaş'ın sezon başında Fenerbahçe'den büyük ümitlerle transfer ettiği Nobre, siyah-beyazlı formayla 3. golüne imza attı. Maça çıkarken ligde ve UEFA Kupası'nda birer golü bulunan Brezilyalı oyuncu, en son 1 Ekim'de Erciyesspor filelerini havalandırmıştı.

14. dakikada koşu yoluna atılan topla ceza sahasına giren İbrahim Üzülmez, kaleciyle karşı karşıya pozisyonda plase vuruşla topu ağlara gönderdi: 1-0.

Beşiktaş goleri erken buldu. 18. dakikada Baki'nin kafayla altıpasa aşırttığı topa düzgün bir vuruş yapan Bobo, farkı ikiye çıkardı: 2-0

32. dakikada Ricardinho'nun şık pasına Nobre'nin bekletmeden vuruşu yandan auta gitti.

49. dakikada kalecinin üzerinden aşıran Nobre, tekrar topa hareketlendi. Ancak hakem Brezilyalı oyuncunun ayağını tehlikeli şekilde kaldırdığı gerekçesiyle çift vuruş verdi.

54. dakikada Cemil ceza sahasına girer girmez yerde kaldı. Rizesporlu futbolcular penaltı beklerken, hakem devam dedi.

60. dakikada soldan kullanılan köşe atışından kalabalık savunmanın arasından iyi yükselen Erhan Albayrak, kafayla topu filelerle buluşturdu: 2-1.

68. dakikada ceza sahası hafif sağ çaprazında topla buluşan Nobre, iki rakibini birden oyundan düşürdü. Brezilyalı oyuncu, plase bir vuruşla kalecinin yanından topu ağlara gönderdi: 3-1.

kartal haber
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Ağlamayana emzik yok misali, Fenerbahçe'ye verilen cezanın çifte standart olmadığını kanıtlamak için olsa gerek, Beşiktaş'a da yaşanan olaylardan bir ay sonra saha kapama cezası geldi. Komik...

Kullanıcı avatarı
kindmonster
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kindmonster »

Kupa perişanlığı: 3-0 21 Aralık 2006

Atilla TÜRKER

Sezonun en kötü futbolunu oynayan siyah beyazlılar, 7 dakika içinde yediği gollerle darmadağın oldu. Başkent ekibini 3 puana taşıyan golleri, 57’de Mehmet Çakır, 59’da Engin ve 64’te Draman attı.

BEŞİKTAŞ, çeyrek finali garantilemek için çıktığı G.Birliği karşısında 7 dakika içinde yediği gollerle bozguna uğradı: 3-0. Başkent temsilcisi karşısında kötü bir oyun sergileyen siyah beyazlılar, aldığı bu farklı yenilgiyle Fortis Türkiye Kupası’nda şansını tehlikeye attı.

Sezonun en kötü oyununu sergileyen Beşiktaş, her hattı ile döküldü. Özellikle savunma her zamanki gibiydi. Her maçta saç-baş yolduran savunma, dün de sık sık bireysel hata yaptı. En başta Baki. Koray ile iyi bir ikili olamayan Baki, rakip oyunculara önemli fırsatlar tanıdı. Savunmadaki diğer oyuncular da pek farklı değildi. Mehmet Çakır sadece ilk yarıda biraz dikkatli davransa, skor daha farklı olurdu.

İbrahim Akın, oyunda kaldığı sürede sadece yürüdü. Ali Tandoğan ve Serdar ise çok isteksizdi. Siyah beyazlıların gol yollarında da varlığı ile yokluğu belli olmadı. Önemli bir tek pozisyon bile yakalanamadı.

Mehmet Çakır çok çalıştı

Çok hırslı, disiplinli bir mücadele sergileyen G.Birliği’nde özellikle Mehmet Çakır çalışkanlığı ile ön plana çıktı. Savunma ise hiç aksamadı. Orta sahada da müthiş bir mücadele sergileyen kırmızı siyahlı ekip, bileğinin gücü ile farklı galibiyete ulaştı.

19. dakikada Mehmet Çakır’ın sert vuruşunda top az farkla auta çıktı. 34. dakikada Ricardinho’nun korner atışına İbrahim Toraman şık bir kafa vurdu, Gökhan inanılmaz bir refleksle topu çeldi.

36. dakikada Koray’ın hatası ile topla buluşan Mehmet Çakır, altıpas üzerinden topu auta yolladı.

Ve goller geliyor

57. dakikada Beşiktaş savunması yine büyük bir hata yaptı. Mehmet Nas, topu uygun durumda bulunan Mehmet Çakır’ın önüne yuvarladı. Çakır, bu kez affetmedi: 1-0.

59. dakikada Mehmet Çakır’ın pası ile buluşan Engin, plase bir vuruşla farkı ikiye çıkardı: 2-0.

64. dakikada G.Birliği ilginç bir gol attı. Altıpas içinden Okan’ın topukla yaptığı vuruşu Baki önledi. Dönen topa bu kez Draman vurdu, fileler havalandı: 3-0. Başka gol olmayınca G.Birliği sahadan 3 puanla ayrıldı.
İşsizlik başa bela,kahrolsun bankalar..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

valla maçı izleyemedim ama 3 tane yediğimize göre kötü oynamışız bizimkiler tatile biraz erken girmişler

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

kotu ne kelime, berbat!

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

jonnathan yazdı:kotu ne kelime, berbat!
bir maç harikalar yaratan bir takım bir bakıyorsun vasat bir görüntüde nereye kadar bakalım :007

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Beşiktaş, Efes Cup'ın açılış maçında güçlü rakibi W.Bremen'den fark yiyerek taraftarını üzdü.

Beşiktaş: 0 - Werder Bremen: 4

İkinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Beşiktaş, Efes Cup'ın açılış maçında Werder Bremen'e farklı mağlup oldu. Alman ekibi final maçında mücadele etme hakkı kazanırken, siyah-beyazlılar 3.lük maçına çıkacak.

Turkcell Süper Ligi'ne ara verildi ancak futbol heyecanı devam ediyor. Antalya'da düzenlenen Efes Cup 6 Futbol Turnuvas'nın açılış maçında, Beşiktaş, Almanya Birinci Ligi'nde (Bundesliga) averajla lider durumda bulunan Werder Bremen'e 4-0 mağlup oldu.

BEŞİKTAŞ 3.LÜK MAÇI OYNAYACAK

Werder Bremen'e farklı yenilen Beşiktaş, turnuvada 3.lük maçı yapacak. Siyah-beyazlılar, yarın yapılacak Galatasaray-Feyenoord maçında yenilen takımla 10 Ocak Çarşamba günü karşı karşıya gelecek.

14. dakikada Diego'nun soldan ortasında, ceza alanı içinde Mertesacker'in kafa vuruşunda, top üst direğe çarparak auta çıktı.

34. dakikada ceza sahası sol çaprazında kaleciyle karşı karşıya kalan Almeida'nın vuruşunda, uzak direğe çarpan top, auta gitti.

43. dakikada Diego'nun pasıyla ceza alanında toplan buluşan Klose'nin şutunda, kaleci Runje'den dönen topu Almeida altı pasta dokunarak ağlara gönderdi: 1-0

47. dakikada İbrahim Akın'dan kaptığı topla ceza sahasına giren Klose'nin vuruşunda, Baki'ye çarpan top Runje'yi yanılttı: 2-0

65. dakikada Klose'nin altıpasa yaptığı ortaya müsait durumdaki Diego'nun kafa vuruşunu Runje çizgi üzerinden çıkardı.

73. dakikada Diego'nun ön direğe ortasına Naldo'nun kafayı vuruşunda Runje'nin müdahalesi yeterli olmadı: 3-0

79. dakikada savunmanın arkasına atılan ara topuna yetişen Borowski'nin pasında Almeida, meşin yuvarlağı boş kaleye gönderdi: 4-0.

BEŞİKTAŞ: 0 - WERDER BREMEN: 4

Stat: WOW Football Center
Hakemler: Mustafa Öğretmenoğlu, Arif Çelik, Kemal Altınpınar
Beşiktaş: Runje, Ali Güneş, İbrahim Toraman, Baki, İbrahim Üzülmez, Gökhan Güleç, Fahri, Kleberson, İbrahim Akın, Ricardinho, Nobre
Werder Bremen: Wiese, Fritz (Dk. 77 Passanen), Mertesacker, Naldo, Schulz (Dk. 77 Wome), Jensen, Frings (Dk. 80 Vranjes), Diego (Dk. 82 Bischoff), Borowski, Almeida (Dk. 80 Schindler), Klose
Goller: Dk. 43 ve Dk. 79 Almeida, Dk. 47 Klose, Dk. 72 Naldo (Werder Bremen)

NOTLAR

BEŞİKTAŞ'I, TARAFTARLARI YALNIZ BIRAKMADI

WOW Futbol Center'da yapılan karşılaşmada tribünleri dolduran yaklaşık 2 bin siyah-beyazlı taraftar, hazırlık dönemi geçiren takımlarını, turnuvadaki ilk önemli sınavında destekledi. Taraftarlar maçın başında tribünlerde yaktıkları meşalelerle coşkulu bir atmosfer oluşturmaya çalıştı.

ALİ GÜNEŞ İLK 11'DE

Beşiktaş Teknik Direktörü Jean Tigana, Werder Bremen karşısında, takımda uzun süredir şans vermediği Ali Güneş'e ilk 11'de yer verdi.

Koray'ı kadroya almayan Tigana, bu futbolcunun yerinde İbrahim Toraman'a görev verirken, Ali Güneş'i de savunmanın sağında oynattı.

Tigana genç futbolcu Serdar Kurtuluş'un yerine orta alanda Fahri Tatan'a şans tanıdı. Nobre'yi Werder Bremen karşısında tek forvet oynatan Fransız çalıştırıcı, Bobo'nun yerine takımda görev verdiği Gökhan Güleç'i orta alanın sağında oynattı.

Beşiktaş'ta sakatlıktan yeni kurtulan Delgado kadroya alınmadı.

ARAÇLARA İZİN YOK

WOW Futbol Center'e gelen yolda önlem alan jandarma ekipleri, maç için servis yapan araçların dışındakilere geçit vermedi. Özel araçlarıyla gelen vatandaşların bazıları araçlarını otoparka bırakarak, sahaya giden yaklaşık 1 kilometrelik yolu yürüdüler.

Bu arada, Efes Pilsen Cup 6 için WOW Futbol Center'a yeni iki portatif tribün yapılarak seyirci kapasitesi 2 bin 500'e çıkarıldı.

kartal haber

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Beşiktaş: 2 - Ankaragücü: 1
Fortis Türkiye Kupası (D) Grubu son hafta maçında, Beşiktaş, Ankaragücü'nü 2-1 yenerek kupada çeyrek finale yükseldi.
Fortis Türkiye Kupası 5. ve son hafta maçında Beşiktaş kendi sahasında Ankaragücü'nü konuk etti ve karşılaşmadan 2-1 galip ayrıldı. 59. dakikada Bebbe Ankaragücü'nü 1-0 öne geçirdi. 62. dakikada Koray'ın düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı Ricardinho gole çevirdi ve Beşiktaş 1-1 eşitliği sağladı. Karşılaşmaya stadın elektiriklerinin kesilmesiyle bir süre ara verildi... 87. dakikada Delgado attığı şık golle Beşiktaş'ı 2-1 öne geçirdi. Ankaragücün'de Yasin Ricardınho'ya yaptığı hareket sonucu kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bıraktı. Karşılaşma Beşiktaş'ın 2-1 üstünlüğü ile sona erdi ve Beşiktaş çeyrek finale yükseldi.

kartal haber

valla maçı izleyemedim ama ne olursa olsun ömaçı almak cok harika bir de kupa karşılaşması olunca başka bir zevk bundan sonra daha iyiye umarım

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Beşiktaş bildiğiniz gibi, çok gol kaçırdı, saç baş yoldurdu, zorla kazandı...

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

jonnathan yazdı:Beşiktaş bildiğiniz gibi, çok gol kaçırdı, saç baş yoldurdu, zorla kazandı...
ama beşiktaş maçları izleyene keyif veriyor:)
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...