Skate Board Türkiye - Profil Oluþturma

ve spor...
Kullanıcı avatarı
skater
Üye
Üye
İletişim:

Skate Board Türkiye - Profil Oluþturma

Mesaj gönderen skater »

Yaklasik 18 yildir Türkiye sartlarinda kaykay sporunu yapmaktayiz. Bizim gibi bu isle ugrasan yaklasik 1000 kisi daha var Türkiye'de.. Sayimiz çok fazla degil tabiki... Amerika'da ve dünyanin baska yerlerinde ise bu spora gönül vermis yaklasik 1milyon kisi bulunmakta...

Yurtdisinda insanlar bu sporu meslek edinmis olup bu isten para kazanmaktadir. Dünyanin sayisiz yerinde kaykay için yapilmis özel skateparklar ve alanlar bulunmaktadir.Bazi yerlerde ise özellikle Amerika'nin çogu bölgesinde kaykay için ayrilmis alanlar disinda kaykay yapmak suç teskil etmekte olup sehir mobilyalarina (banklar, merdiven korkuluklari, otoparklardaki stopperlar, basamaklar, duvarlar vs.) zarar verilmesi gerekçesiyle yasaklanmistir ve yakalanan kisilere para cezalari uygulanmaktadir.

Bunlarin yanisira nasil ülkemizde çesitli futbol takimlari varsa dünyanin çogu yerinde de çesitli kaykay takimlari bulunmakta. Yine nasil futbol takimlari sahada maç yapiyorlarsa kaykay içinde ayni sey söz konusu.

Belli dönemlerde Türkiye hariç Dünya'nin her yerinde çesitli kaykay müsabakalari ve yarismalari yapilmakta ve bu yarismalara Dünya'nin her yerinden izleyici olarak birçok insan katilmaktadir bu da ister istemez bir turizm hareketine neden olmaktadir. Ülkeler için bu az da olsa bir ekonomik faaliyettir ve çogu ülke bunu desteklemektedir.

Bu spor ülkemizde futbol kadar talep görmese de ben ve birkaç arkadasim Türkiye'deki kaykay olusumu, gelisimi ve iyilestirme çalismalari adi altinda çesitli çalismalar yapmaktayiz. Bunlardan birkaç örnek verecek olursak; ben Ankara'da yasadigim için genellikle tüm kaykaycilar T.B.M.Meclisi'nin önündeki Milli Egemenlik Parki'nda bulusurlar. Biz de burada kaykayi gelistirmek, sevdirmek, bu spora gönül vermis insanlari birbirleriyle tanistirmak ve bulusturmak amaciyla bazi hafta sonlari kaykay yarismalari düzenliyoruz ve derece alanlara çesitli hediyeler veriyoruz.

Yeni baslayanlara teknik bilgiler ögretiyoruz, bunun yaninda da tabiki egleniyoruz ve güzel vakit geçiriyoruz. Aslinda küçük bir sosyal faaliyet üretiyoruz.

Bu amaçla kurmus oldugumuz bir web sitemiz de mevcut fakat suanda yenileme asamasinda oldugundan yakin zamanda hizmete girecek. www.skateturkiye.com (isim degisikligi www.skateboardturkiye.com olacak) ayrica yahoo groups http://groups.yahoo.com/group/skateturkey adresinde de bir forum kösemiz mevcut. Yine Türkiye'den bazi kaykayci arkadaslarin kurmus oldugu www.kaykayci.com sitesi de kaykay sporu için hizmet vermektedir.

Ülkemiz kaykay sporu için bulunmaz bir konum teskil ediyor mevsimleri nedeniyle. Neden dünyanin heryerinde yapilan bu yarisma organizasyonlari TURKIYE'de de yapilmasin ki? Hem bireysel yapilabilen eglenceli bir spor türüyle tanismis olur ülkemiz hem kaykay sporu adina biz bir seyler yapmis oluruz hem de turizm bakimindan ekstra bir gelir saglanmis olur. SKATEBOARDTÜRKIYE olarak bizim vizyonumuz bu sekildedir.

Yeni kurulacak olan www.skateboardturkiye.com sitesine Türkiye’de kaykay sporuyla ilgilenen kisilerin bilgilerini bir veri bankasi niteliginde islemek istiyoruz. Asagidaki formu bilgisayariniza indirdikten sonra eksiksiz ve dogru olarak doldurup 1 adet vesikalik profil fotografi ve 3 adet istediginiz normal fotografinizi da ekleyerek [email protected] adresine postalayabilirseniz seviniriz. Lütfen bu formu tanidiginiz tüm kaykayci arkadaslariniza gönderin.

Simdiden tesekkürler.
Saygilarimizla,

Onur AKIN (msn sabah 10:00-12:00 akþam 19:30-22:00)
Mansur ASRAR
Kemaleddin OZÇELIK
Özgür MÜLAZIMOGLU
Engin ESEN
skateboardturkiye
iletisim: [email protected]
GSM: +905054806419

AÞAÐIDAKÝ LÝNKÝ TIKLAYIP AÇILAN SAYFADAN FORMU ÝNDÝREBÝLÝRSÝNÝZ

http://www.geocities.com/skateboardturk ... rkiye.html

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen yalnizgezen »

simdi sen bu kadar seyı okumamımı beklıyon yaw :-D
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka
sığınacak yerim yok yurdum yok
tüm kitapların arasında kurutulup saklanan
anılarla dolu bir yerdeyim....

Kullanıcı avatarı
skater
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen skater »

sen býlýrsýn valla ýlgýn varsa kaykaya okursun yoksa okumazsýn bu kadar basýt :-D

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen yalnizgezen »

skater yazdı:sen bılırsın valla ılgın varsa kaykaya okursun yoksa okumazsın bu kadar basıt :-D

kaykayı cok severım ben ya ama bu kadar seyı okumak ıcımden gelmıyo acıkcası yanı kusra bakma :( :-D hadi saol katkıların ıcın :021
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka
sığınacak yerim yok yurdum yok
tüm kitapların arasında kurutulup saklanan
anılarla dolu bir yerdeyim....

Kullanıcı avatarı
PUNKY_SPuTniK
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen PUNKY_SPuTniK »

ben kayıyorum ama kendi çapımda yani zaten burda skate park falanda yok kendimizide geliştiremiyoruz..
daha dün annemizin cüzdanını çalarken okul duvarlarına grafity yaparken şimdi anarşist olduk sokakları doldurduk. sevinçliyiz hepimiz polislerden kurtulduk..!
www.mahlukat.com punk webzine

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

skate.binbir.net mi ne vardı? orada güzel videolar var. tabi türkiye şartlarında yapılmış. beşiktaş kadıköy iskelesinin orada kayan tüm sk8erlara selamlar..

Kullanıcı avatarı
skater
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen skater »

PUNKY_SPuTniK yazdı:ben kayýyorum ama kendi çapýmda yani zaten burda skate park falanda yok kendimizide geliþtiremiyoruz..
zaten bizim amacýmýz kaykay sporunu geliþtirmek,yaygýnlaþtýrmak.Eðer gerçekten ilgileniyorsan lütfen sitemize üye olmak için formu doldur.Böylece ilgilenmekle kalmayacak yeni kiþilerle tanýþacak ve kaykay yapmaktan gerekten zevk alacaksýn.

http://www.geocities.com/skateboardturk ... rkiye.html

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

ilham geldi birden ya
bende istiyorum :-D