Trabzonspor

ve spor...
213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Çok $anssizdik.Olmicak bir gol yedik.90 dk tek kale oynamamiza ragmen yok direktir yok kalecidir bir türlü 2. golü bulamadik.Sinirden tv'nin kumandasini firlattim duvara.Böyle giderse bozuk kumanda koleksiyonu yapicam.Çok yazik oldu.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Türk futbol tarihine adını '4.büyük' olarak yazdıran Trabzonspor'umuzun 40 yıllık tarihinin kısaca özeti...

Kuruluşunun 40. yıl dönümünü 2 Ağustosta düzenlenecek etkinliklerle kutlayacak olan Trabzonspor, yaşadığı başarılarla, yetiştirdiği futbolcularla, bünyesinden çıkan teknik direktörler ve yöneticileriyle Türk futboluna renk kattı.

İdmanocağı, İdmangücü, Karadeniz Gücü ve Martıspor'un birleşmesiyle 2 Ağustos 1967 yılında kurulan bordo-mavili kulüp, 1973-74 sezonunda ikinci ligi ilk sırada tamamlayarak birinci lige çıkma hakkı elde etti. 1974-75 sezonunda ligdeki ilk yılını geçiren bordo-mavililer, 1975-76 sezonunda şampiyonluk elde ederek kuruluşundan 10 yıllık bir süre geçmeden lig şampiyonluğu yaşadı.
İstanbul'un şampiyonluk yaşayan kulüplerinden en son kurulan Fenerbahçe'den 60 yıl sonra kuruluşu gerçekleşen Karadeniz kulübü, 40 yıllık süre içerisinde 6 kez lig şampiyonluğu elde ederek şampiyonluğu İstanbul dışına taşıdı. Bordo-mavililer, 7'şer kez Türkiye Kupası ve Cumhurbaşkanlığı, 5 kez de Başbakanlık kupasını müzesine götürdü.

AVRUPA BAŞARILARI

Trabzonspor, Avrupa Kupaları'nda da güçlü takımlar karşısında galibiyetler aldı. Bordo-mavili takım, İspanya'nın FC Barcelona, İtalya'nın İnter, İngiltere'nin Liverpool ve Aston Villa, Fransa'nın Olympigue Lyon gibi takımlarını yenmeyi başardı. Karadeniz ekibi, Avrupa'da 40 yıllık tarihinde 80 karşılaşmaya çıktı. Bordo-mavililer, bu maçlarda 31 galibiyet, 31 mağlubiyet ve 18 beraberlik aldı.

GOL KRALLARI

Trabzonspor'da, 3 futbolcu ligde gol kralı olmayı başardı. Karadeniz ekibinde 1976-77 sezonunda Necmi Perekli 18 gol, 2004-2005 sezonunda Fatih Tekke 31 golle ligde gol kralı oldular. Bordo-mavili takımda Gürcü oyuncu Şota ise 1995-96 sezonunda 25 gol ile gol kralı olmuştu.

ANADOLUNUN ŞAMPİYON HOCASI ÖZYAZICI

Trabzonspor'un efsanevi teknik direktörü Ahmet Suat Özyazıcı, 1'i ikinci lig olmak üzere bordo-mavili ekiple 5 şampiyonluk yaşayarak, Fatih Terim ile birlikte ligde en fazla şampiyonluk elde eden teknik direktör unvanını elde etti. İlk olarak 1973-74 sezonunda ikinci ligde Trabzonspor'u şampiyon yaparak birinci lige çıkaran Özyazıcı, daha sonra bordo-mavili takıma 1975-76, 1976-77, 1979-80 ve 1983-84 sezonlarında olmak üzere 4 lig şampiyonluğu daha yaşattı.

SÜMER, HER ALANDA

Trabzonspor'da futbolcu, teknik direktör ve kulüp başkanlığı yapan Özkan Sümer, Türkiye'de bu üç görevi yapma şansını yaşamış oldu. Sümer'in teknik direktörlük yaptığı 1978-79 sezonu ile 1980-81 sezonunda Trabzonspor, şampiyonluk elde etti. Trabzonspor, böylece 6 şampiyonluğunu da yerli teknik direktörlerle elde etmiş oldu.

GÜNEŞ İLE DÜNYA ÜÇÜNCÜLÜĞÜ

Trabzonspor'un kalesini uzun süre başarıyla koruyan Şenol Güneş, teknik direktörlük yaparak da Türk futboluna hizmet etti. Şenol Güneş'in milli takımlar teknik direktörlüğü yaptığı dönemde, Türkiye, 2002 Dünya Kupası'nda üçüncülüğü elde ederek milli takımlar düzeyindeki en büyük başarısını yaşadı.

TÜRK FUTBOLUNUN REKOR TRANSFERİ

Trabzonsporlu Fatih Tekke'nin Rusya'nın Zenit Petersburg takıma transferi Türk futbol tarihinin rekor transfer ücreti olarak gerçekleşti.
Bordo-mavili kulüp, Fatih Tekke'nin satışından 7.4 milyon avro gibi rekor ücret aldı.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Profesyonel disiplin kurulu 5 maç seyircisiz oynama ve 31.000 ytl para cezası verdi TS'a.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Pazar gecesi Avni Aker'de oynanan maçı sabote eden taraftar kisvesi altındaki kişiler hakkında zaten gerekli işlem yapılıyor.

Biz, o gece olanları manipüle ederek kendi dümen suyuna çevirmeye kalkışlanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.

Sevgili Petkoviç ve Sedat'ı hariç tutarak, maçı provake eden, tüm Sivassporlu futbolcular hakkında, başta da Yasir, Balili, Mehmet Yıldız ve özellikle de Musa olmak üzere Federasyonun ilgili kurullarına suç duyurusunda bulunuyoruz. Sahaya inen taraftar kisvesi altındaki kişilere aynı şekilde cevap vermeye çalışarak bir tür linç uygulayan Sivassporlu futbolculara YAZIKLAR OLSUN diyoruz.

Sahadaki olayları, bir basit galibiyet hesabıyla Arap - İsrail savaşı şekline dönüştüren Sivasspor'un Başkanı Odyakmaz ve hocası Uygun'un şehrimize ve futbolcularımıza yönelik abuk subuk mesajları nedeniyle, şehrimizin imajına verdikleri zarar sebebiyle haklarında işlem yapılabilmesi için suç duyurusunda bulunuyoruz.

Bu zavallı açıklamaları yapan, zavallıların söylediklerine, maçı daha izlemeden yorum yapmaya meraklı basın kuruluşlarının mensupları hakkında da Türkiye'nin ilgili hukuk kuruluşlarına ve kendi meslek kuruluşlarına suç duyurusunda bulunuyoruz.

EY YÜREKTEN BAĞLI, SAMİMİ TRABZONSPOR TARAFTARI,

SEN SEN OL, SAKİN OL!

ÖFKEYLE KALKANIN ZARARLA OTURAN OLDUĞUNU DA GÖR!

Bordo - Mavi sevdamızın şimdi her zamankinden fazla sana ihtiyacı var!

Olayı Arap - İsrail Savaşı gibi göstermeye çalışıp, çirkin 3 puan hesapları yapan, hergün gazetelerde sözüm ona insanlık dersi veren o iki kişinin "yalanlarına" çanak tutup da mal bulmuş mağribi gibi bu konuyu incelemeden atlayan bazı zekası kıt, anlayışı dar kişilere sesleniyoruz:

Trabzonspor'u alaşağı edeceğiz diye bu kez öyle bir iş yaptınız ki, saha içinde yaşanan üzücü olayları ırkçılığa bağlayarak bu konuda tertemiz bir sicile sahip ülkemizi de Trabzonspor'la birlikte aşağı çekmeye başladınız! Ayağınızı denk alın!

Ne Trabzonspor, ne Trabzon, ne de Türkiye sahipsiz değil!.

Kaynak:
www.bordomavi.net

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Ve ceza inanilmaz bir sekilde agir.Ayni hakem GS-FB macini yönetmisti gecen sezon.Macta olaylar cikinca solugu soyunma odasinda almisti ve sonra tekrar oynatmisti müsabakayi.Oysa Trabzonpor - Sivasspor macinin bitimine 30 saniye kala maci iptal etmisti.Esitlik nerede? Klüp baskanimiz ve Trabzon valisi bile güvence vermisken , gerekirse stadi bosalticaklarini demelerine ragmen maci oynatmadi.
Maalesef hala amatör kafali olarak futbol hayatlarini devam ettiren ve yangina körükle gidip,sahaya giren beyinsiz insanlara kramponlarla dalan Sivassporlu'6-7 oyuncuya vede sahada güvenlik güçleri varken çimlere inen Sivas baskanina yaziklar olsun.Daha profesyonel olmalarina çok var...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

baştan bu olayların olmamasını istiyoruz ama bu maçın bence GS-FB maçınla bir alakası yok tamam bir takım olaylar oldu ama sahaya seyirci inme olayı yok ki sahaya yabancı madde atma olayını bu olayla bir tutmuyor federasyon ya trabzonlu seyircilerden birisinin elinde bir alet olup birisinin bir tarafına saplasaydı allah korusun o zaman ne olacaktı illa böyle mi olması lazım illa bizim beşiktaş maçında olan bıçaklama olayında olanlar gibi mi olması gerekir bence az bile beşliktaş maçında bıçaklanan taraftar olayında da verilen beşiktaşa 5 maçlık cezada azdı bu da az bu tür şiddet oalylarının cezalarının arttırılması lazım ki bir daha olmasın ama heryerde bu tür cezalar aynı uydulansın yoksa çifte standarttan başka birşey olmaz
ayrıca bu tür olaylarda bence federasyonunda baştan bu olaylar hakkaında yasaları bildirmesi lazım ki bu tür olaylar yapılmasın şimdi bir tarafta sivasspor bence sonuna kadar haklı en doğal hakkı kendisini savunmakla ayrıca trabzonda haklı ceza cok diyor bir yanda sivasspor bir yanda trabzon 2 arada bir derede kaldı bence federasyon ki maçın sonuçu daha acıklanması bu da verilen bu cezaya göre verilecek bence bakalım gündem bu cezaya ne diyor buna göre maçın sonuçuda verilecek
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

5 maç büyük bir ceza ama fazla değil kesinlikle. bu maçın 30 saniye kala durdurulması birşeylerin doğru yönde gittiğine işarettir. yanlış olan galatasaray - fenerbahçe maçının devam ettirilmesidir. aynı hakeme o dönem yaptığı o hatadan dolayı büyük tepki gelmişti. dolayısıyla trabzon'da maçı devam ettirmesi pek olası değildi.

sevindiğim türk futbolunda artık cezalar can yakıyor. üzüldüğüm ise son dönemde bu cezaları alan takımların galatasaray ve trabzonspor olması. bugünden sonra bu olaylara hep böyle ceza verilsin. 1 maçın 4te bir hasılatı bile etmeyen komik para cezaları geride bırakılsın. neyse, trabzon'a geçmiş olsun diyorum.

ama şu filistin-israil meselesi harbiden oldukça trajikomik bir iddia idi.
betterman.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Yaşanan olayların savunulacak hiçbir tarafı yok. Sen taraftarsın, provoke olmayacaksın. Bırakacaksın cezayı Futbol Federasyonu verecek. Ha TFF düzgün bir kuruluş mu tartışırım ama neden ne olursa olsun sahaya atlamanın elle tutulur bir yanı yok. Seyircisiz maç bence çok keyifsiz ama cezaların gittikçe ağırlaşması yerinde.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

evet başka bir ceza olması lazım bence seyirxisiz maç hakkaten cok kötü oluyor ayrıca bu rakip içinde bir avantaj değil onlar içinde kötü oluyor hakkaten
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Dün Ç.Rizespor'u 5-1 skorla geçtik ama maç seyircisiz olduğu için seyir zevki zayıftı.
Sevindiğim bir nokta; Trabzonspor'un geride kalan 2 maçta da Sivas maçına odaklı kalmayıp,güzel futbol ortaya koyarak galibiyet almalarıdır.

Kullanıcı avatarı
trabrock
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen trabrock »

sivas maçı tekrar daha önceki örneklere göre çıkan karar normal
YalnızLığı aNLa

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Ben karar hükmen mağlubiyet olmalıydı. Bizim futbol izleyicimiz başka türlü akıllanmaz.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

zaten verilen 5 maça göre olayın nereye varılacağı hesaplandı bana göre trabzonlular ' ne bu ya bu kadar da olurmu ' diyince o zaman maçıda trabzonun yararı için nasıl bir karar verilir diye ortam hazırlandı ve karar verildi bir kere bu karar cok yanlış nasıl 5 maç ya ilk yarıda tamamen kapatacaktın sahayı bak bakalım bri daha yapılıyor mu böyle olaylar ama nerede federasyonda o yürek ne zaman trabzon hakkında bir haber yatınlansa kanallarda trabzon başkanı' işte bu zamana kadar hep arkasında durduk federasyonun bundaa sonra cekiliriz' diye demeçler veriyor böyle bir oaly zaten bir başakan yakışmaz herkes kendini haksız olsada haklı cıkartmak istiyor ama bu olaylarda herkes haklı olabilir ama yrabzonspor sonuna kadar haksız türk futbolu çin tam bir rezalet bence federasyon hemen istifasını versin nereye giderse gitsin yoksa bu olaylar sürecek daha büyük olaylara neden olmadan gitsinler

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Beraberlikler zinciri bozulmadı.Bu akşam ne Kasımpaşada ne Trabzonsporda istek vardır.Koca maçta 2-3 gol pozisyonu oldu.Kalkıp olimpiyat stadına gidicektim.İyi oldu gitmediğim.Acilen toparlanmamız lazım.
Sivas olaylarına gelince; Federasyon Trabzonspor'a hükmen mağlubiyet kararını vermek üzere.Bazıları kınasını hazırlasın.Malum bölgesinide açsın.Yazık.

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

trabzon ersun yanal la anlaşmış, hayırlı olsun.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

valla artık trabzonun düzelmesini istiyorum aslında bu sene fena da gitmiyordu son oynadıkları maçlarda mağlubiyet yüzü görmemişlerdi ama beşiktaş maçı sanırım bardağı taşıran son damla oldu artık ersun yanal birşeyler yapsında trabzonda ayağa kalksın onuda bu zirve yolunda görmek istiyoruz

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ya bu trabzon neden diğer takımlara da fenerbahçeye oynadığı gibi oynamıyor ya anlamıyorum hüseyinin hatalarını görmezden gelirsek hakkaten bu takım birşeyler yapacak gibi gözüküyor ama her zaman bu şekilde daima atak yapan daima golü düşünen bir trabzon gibi oynamıyor bu da üzüyor milleti ayrıca yattara da her zaman oynayan bir adam değil buda düşündürücü hakkaten bir maç oynuyor bir maç yatıyor ne yapmaya çalışıyor ilginç sattırmak mı istiyor kendisini yada hakkaten formsuz mu bu adam ama kim ne derse desin bu takımı götüren gökdeniz karadeniz böyle bir adam yokya her an birşeyler yapacakmış gibi oynuyor her takımda böyle bir adamın olması lazım geçen haftada maçı aldırmıştı trabzona ama bu hafta olmadı ne yaptıysa hüseyin çimşir engel oldu ona fren gibi o adam bu takım için yazık diğerlerinin emeklerine o adamdan futblcu olmaz

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Bu sene dibe vurduk resmen.Ceyhun'la Celalettin'in takımdan atılmasıda ayrı bir olay.Neyse Ersun'un vardır bi bildiği demek lazım.Paf takımla çıksınlar maçlara bundan sonra.Direk ilk 11de oynayan oyunculardan daha iyi olacakları kesin.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Takımımız toparlanmaya başladı.Bugünkü Bursa maçında özellikle ilk yarıda oynadığı etkili futbolla maçtan 2-1 galip ayrılmayı bildi.Son saniyede yediğimiz gol moralimi bozdu açıkçası.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Gecen hafta özellikle ikinci yarida etkili oynamamiza ragmen Besiktas'a 3-0 yenildik.Tebrik ederiz.Ayrica Baris Memis'in yedigi kirmizi karttan dogan cezayi yapilan savunmada geri aldik.Gerçekten haksiz bir kirmizi kartti.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

213 yazdı:Gecen hafta özellikle ikinci yarida etkili oynamamiza ragmen Besiktas'a 3-0 yenildik.Tebrik ederiz.Ayrica Baris Memis'in yedigi kirmizi karttan dogan cezayi yapilan savunmada geri aldik.Gerçekten haksiz bir kirmizi kartti.
gerçekten de berbat ötesi bir karttı. barış'ın o yüz ifadesi herşeyin özeti aslında.

bu haftaki trabzonspor-kayserispor karşılaşmasının iyi bir mücadeleye sahne olabileceğini düşünüyorum. bakalım nasıl geçecek...
betterman.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Kayseri'yi 2-1 le geçtik,Ankara'ya 1-0 ile takildik.
Zaten yapilan açiklamada; kalan maçlara sadece prestij amaçli çikilacagi belirtildi.Ümidimiz gelecek sezonda.Gökdeniz'ide rekor ötesi bi fiyatla sattik.Gene yapilan açiklamalarda gelecek sezon; 4 tane yabanci,4 yerli,4 te gelecek vaadeden futbolcu alinacagi belirtildi.
Bu arada Gökdeniz Rubin Kazan formasi altinda,Fatik Tekke'nin takimi Zenit ile yapilan maçta 1 asist 2 gol atarak maçin yildizi oldu.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Sezon baslamadan transfer sampiyonu Trabzonspor oldu.Amaç; bu sene hem zirveye oynayacak bir takim olusturmak ve gelecege yatirim yapmak,Sanirsam 19 adet futbolcu alindi.Yapilan transferlerde göze çarpan en önemli isimler Gökhan Ünal,Arjantinli Colman,Hirvat Cale,Selçuk,Giray,Sami,Ceyhun ve Senegal Milli Takim Kalecisi Sylva.Ayrica oyun kurucu bir yildiz futbolcu daha alinacakmis.Hadi hayirlisi...Önümüzdeki sezondan ümitliyim.
istanbul saltanatini 6 kez yiktik, gene yikacagiz!
ve rahmetli Kazim Koyuncu'nun bir sözü; Trabzonspor; istanbul hegomanyasina bir baskaldiristir !

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

bu sene teknik direktörün bütün istediklerini aldı trabzonspor umarım bu sene iş yapar

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Galatasaray'dan ayrilan basarili defans oyuncusu Rigobert Song'u da renklerimize bagladik.Pek çok otorite Trabzonspor'a sans vermesede sampiyonlugun en büyük adaylarindan biride biziz..Neden olmasin 7inci sampiyonluk.Karadeniz Firtinasi bu sefer çok sert esecek