Göztepe

ve spor...
Kullanıcı avatarı
lp35
Üye
Üye

Göztepe

Mesaj gönderen lp35 »

Yıl 1969... Avrupa Fuar Şehirleri Kupasi'nda (şimdiki adiyla UEFA Kupası) Beograd'i yenen Göztepe'miz, Avrupa Kupaları'nda ilk kez bir Türk takımına Çeyrek Finalist ünvanını almayı başardı.

O zamanın gazeteleri haberi manşetlere taşımış "Zafer Bizim", "Göztepe'miz 4. turda", "Türk futbolunda altın sayfa açıldı" başlıkları atmıştı. Göztepe'mizin, Çeyrek Final'deki rakibi ise Hamburg'tu. Hamburg'un ısrarla ilk maçı Türkiye'de oynamak istemesi, bunun sarı-kırmızılı ekibimiz tarafından reddedilmesi ve Hamburg'un kupadan çekilmesiyle yari final oynama hakkı kazanan Göztepe'miz Türk futbol tarihine geçmiş oldu...

Ujpest Dozsa'ya Elendik
Fakat Yarı finalde Macar takımlarından Ujpest

Dozsa ile eşleşen Göz-Göz'ümüz, rakibi karşısında tutunamayarak 1-4 ve
4-0'lik yenilgilerle kupaya veda etti. Göztepe'miz 5 tur atlayarak 72 takım arasından yarı final hedefine ulaşır. Bu başarı hem de tamamı yerli futbolcularla gerçekleştirmiştir.

// basligin adi göztepe olarak degistirilmistir. - Trimpot

Kullanıcı avatarı
utkugk
Üye
Üye

Mesaj gönderen utkugk »

http://www.gozgoz.net/intro.htm

ben de şöyle bişey vereyim. göztepenin bu hallere düşmesinde emeği geçen herkese teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
Giuseppe
Üye
Üye

Mesaj gönderen Giuseppe »

göztepe türk futbolunda efsanedir....ama hep efsane kalacak.....türkiyenin gelmiş geçmiş en büyük kulübü galatasaray bunu kimse değiştiremez :-D
#Oyun bitince şah da ,piyon da aynı kutuya konur#

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

bir zamanlar 2 tane şimdi ise 1 tane bile takımı olmayan bir şehir izmir neden bu şehirde 80.000 kişilşik bir stadı var tarafatarı var ama takımı yok yazık demekki birlik yok birbirlerini öldüreceklerine bir takım cıkarsalar izmir daha da güzle olacak :006
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
lp35
Üye
Üye

Mesaj gönderen lp35 »

[quote="bloodline666"]bir zamanlar 2 tane şimdi ise 1 tane bile takımı olmayan bir şehir izmir neden bu şehirde 80.000 kişilşik bir stadı var tarafatarı var ama takımı yok yazık demekki birlik yok birbirlerini öldüreceklerine bir takım cıkarsalar izmir daha da güzle olacak :006[/quote

hatırlatayım türkiye seyirci rekoru izmirde göztepe dedir .bu stad da ondan vardır.istanbuldaki o pahalı kluplerin paralı taraftarların da deildir.göztepede her zamn birli vardır.biz o stadı 2.lig teyken bile dolduruyoduk.böle bi taraftarı süper lig teki takımların çoğu rüyalarında bile görümiyo.

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

lp35 yazdı:
bloodline666 yazdı:bir zamanlar 2 tane şimdi ise 1 tane bile takımı olmayan bir şehir izmir neden bu şehirde 80.000 kişilşik bir stadı var tarafatarı var ama takımı yok yazık demekki birlik yok birbirlerini öldüreceklerine bir takım cıkarsalar izmir daha da güzle olacak :006[/quote

hatırlatayım türkiye seyirci rekoru izmirde göztepe dedir .bu stad da ondan vardır.istanbuldaki o pahalı kluplerin paralı taraftarların da deildir.göztepede her zamn birli vardır.biz o stadı 2.lig teyken bile dolduruyoduk.böle bi taraftarı süper lig teki takımların çoğu rüyalarında bile görümiyo.
benim burada göztepeye falan bir laf atmıyorum bu böyle anlaşılsın bugün göztepenin başına gelen yarın başka bir izmir takımının başında gelebilir tamam taraftar ne güzel birazda aynı haysiyet idarecilerde olsa bu durumlara düşülmezdi bana göre
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

http://sozluk.sourtimes.org/(göztepe başlığı sayfa 5 entry 102)

"göztepe-karşıyaka" başlığındaki alıntıya bakabilirsiniz
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Bir efsanenin çöküşü...
When you're pushed, killing's as easy as breathing

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

en son 2 ligdeki son maçlarına gitmiştim böyle olacağı belliydi.taraftar çok yozlaşmıştı.

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Arkas göztepe'yi satın alacak diye bir söylenti var..

Eğer oyle bir sey olursa bence süperlig'e kısa zamanda döner.
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
duayen
Üye
Üye

Mesaj gönderen duayen »

GöZTePe (1925) --- 21 Nisan 2007, Amatördeyiz... 15 Sene Bekledik Bi 15 Sene Daha Bekleriz, Bize Koymaz. Alayına İsyan Olsun Göztepe'me Yemin Olsun!!!

Kullanıcı avatarı
lp35
Üye
Üye

Mesaj gönderen lp35 »

GÖZTEPEmizin amatöre düşmesinde emeği geçen herkesin allah b...... versin.
[senelerden 2025 adın geçmesede şampiyonlar liginde hatta kalsan kuytu bi köşede çocuğumda seninle olacak ŞANLI GÖZTEPE]

ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE GÖZTEPE

Kullanıcı avatarı
lp35
Üye
Üye

Mesaj gönderen lp35 »

Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yapılan açık artırmada Göztepe A.Ş.'yi satın alan Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş TMSF'den onay beklerken, gelecek ile ilgili önemli çalışmalar yapıyor.

Teknik Direktör Rıza Çalımbay'ı "Koordinatör" olarak göreve getiren İmam Altınbaş, Futbol Federasyonu ile görüşüp Süper Lig'de mücadele eden G.Birliği Oftaş'ı satın alarak adını Göztepe A.Ş. olarak değiştirme konusunda "olur" aldı.
Bütçe 65 milyon dolar
Başkent ekibi ile pazarlıklar yapan İmam Altınbaş'ın İlhan Cavcav'a 15 milyon dolar önerdiği öğrenilirken pazarlıkların sürdüğü açıklandı. İmam Altınbaş'ın Göztepe için şimdilik 65 milyon dolar bütçe ayırdığı, önceki gün Teknik Direktör Rıza Çalımbay ile sözleşme imzaladığı vurgulandı. Altınbaş'ın Oftaş'ın satın alınması halinde Çalımbay'ı takımın başına getireceği açıklandı.

Yıldızlarla görüşme
Altınbaş Holding'in Oftaş'ı satın alması halinde Galatasaraylı Ayhan, Trabzonsporlu Ersen Martin, G.Antepsporlu Özgür, Rizesporlu Kürşat, Sakaryasporlu Bora, Malatyasporlu Alper'i alacağı iddia edildi. Hatta bu futbolcularla şimdiden ön görüşmelerin yapıldığı da iddialar arasında. Altınbaş Holding'in satış onayını aldıktan sonra İzmir'e gelerek projelerini ve son gelişmeleri kamuoyuna bildireceği öğrenildi
kaynak www.goztepelist.org

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

ben parayla kazanılmış süperlig takımı göztepeyi istemem

Kullanıcı avatarı
monn
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen monn »

beter olsunlar diyecegim ama ayip kacacak, 3 sene once helikopterle stada inen takım simdi bırakın otobusu ayagına gıyecek ... bulamıyor. eee nerden nereye, ne olduklarını unutup baskalarının sırtına dayanarak bı yerlere gelmeye calıstılar

Kullanıcı avatarı
lp35
Üye
Üye

Mesaj gönderen lp35 »

monn yazdı:beter olsunlar diyecegim ama ayip kacacak, 3 sene once helikopterle stada inen takım simdi bırakın otobusu ayagına gıyecek ... bulamıyor. eee nerden nereye, ne olduklarını unutup baskalarının sırtına dayanarak bı yerlere gelmeye calıstılar
kimse kimsenin sırtına dayanmadı.asıl birileri göztepenin sırtına dayanmakla kalmadı yük oldu.süper ligte iyi bi yerde olan takımı gereksiz masraflar ve şirketleşme sonucunda amatür kümeye kadar düşürdüler ama GÖZTEPEmiz ait olduğu yere çok kısı sürede gelecektir.

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

Takım süper ligde başarılı bi performans gösterirken satın alıp sonra içini boşaltan asırlık şerefsizlerin sayesinde bu durumda göztepe.Evet göztepe ait olduğu yere gelecek ama akp nin zengin ettiği altınbaşın sayesinde gelecek ne gibi amaçları var bilemiyorum zaten g.antepli şirketin göztepeyi alma nedeni ne olabilir ki.. pis kokular var ortalıkta.

Kullanıcı avatarı
monn
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen monn »

lp35 yazdı:
monn yazdı:beter olsunlar diyecegim ama ayip kacacak, 3 sene once helikopterle stada inen takım simdi bırakın otobusu ayagına gıyecek ... bulamıyor. eee nerden nereye, ne olduklarını unutup baskalarının sırtına dayanarak bı yerlere gelmeye calıstılar
kimse kimsenin sırtına dayanmadı.asıl birileri göztepenin sırtına dayanmakla kalmadı yük oldu.süper ligte iyi bi yerde olan takımı gereksiz masraflar ve şirketleşme sonucunda amatür kümeye kadar düşürdüler ama GÖZTEPEmiz ait olduğu yere çok kısı sürede gelecektir.
yok daha neler goztepe zengin bi kulup muydu yillar once, adamlar geldiler aldilar bastilar parayi, super lige kadar cikardilar sonra paralari bitti ve cekildiler.gtepede super ligden amatore dusmeyi becerdi. simdi yine ayni senaryo, amatorden alinan bir takim ileriye dogru gidicek peki ya sonra AKILLANMADINIZ MI DAHA ?

Kullanıcı avatarı
lp35
Üye
Üye

Mesaj gönderen lp35 »

monn yazdı:
lp35 yazdı:
yok daha neler goztepe zengin bi kulup muydu yillar once, adamlar geldiler aldilar bastilar parayi, super lige kadar cikardilar sonra paralari bitti ve cekildiler.gtepede super ligden amatore dusmeyi becerdi. simdi yine ayni senaryo, amatorden alinan bir takim ileriye dogru gidicek peki ya sonra AKILLANMADINIZ MI DAHA ?

göztepe uefada yarı finale çıktığında zengin miydi???türkiye kupasında şampiyon olduğunda zenginmiydi?bizim paramız olmasa bile türkiyedeki çoğu klupten[kendine 3 büyük diyenlerde dahil]daha şanlı bi mazisi vardır.herkes yaptığı kadar konuşsun.bazı kendini izmirli olmadığını söleyenler GÖZTEPEYE çamur atarak kendilerini bişey sanıyolar.

Kullanıcı avatarı
theHeLL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen theHeLL »

lp35 yazdı:
monn yazdı:
lp35 yazdı: kimse kimsenin sırtına dayanmadı.asıl birileri göztepenin sırtına dayanmakla kalmadı yük oldu.süper ligte iyi bi yerde olan takımı gereksiz masraflar ve şirketleşme sonucunda amatür kümeye kadar düşürdüler ama GÖZTEPEmiz ait olduğu yere çok kısı sürede gelecektir.

göztepe uefada yarı finale çıktığında zengin miydi???türkiye kupasında şampiyon olduğunda zenginmiydi?bizim paramız olmasa bile türkiyedeki çoğu klupten[kendine 3 büyük diyenlerde dahil]daha şanlı bi mazisi vardır.herkes yaptığı kadar konuşsun.bazı kendini izmirli olmadığını söleyenler GÖZTEPEYE çamur atarak kendilerini bişey sanıyolar.
olayın asansörlükten arkı kalmadı artık akıllanın demek çok kolay gibi görünen ama bana göre olabildiğince başkalarına suç atmaktan başka bişeye yarmayan (kusura bakma ama)aptalca bi söz çünkü akıllanma nedir ki burda?bizler yönetici veya bi klubü satın alabilcek düzeyde insanlar değil kendi adıma bir GÖZTEPE fanatiğiyim(ve fanatiğiyiz) bize düşen de lafta kalmamak üzere takımın arkasında olmak sonuna kadar ve köpekler gibi iyi günde kötü günde maçlara gitmektir ister amatör olsun ister süper lig hiç farketmez yapbileceğimiz tek şey buyken bunu da yapmayan ve takıma bok atanlar utansın
"Eğer cennete o vakit istenmemişsem (doğum), ısrar etmeyeceğim.."

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

göztepe amatördeki ikinci maçını 3-0 aldı....

Kullanıcı avatarı
lp35
Üye
Üye

Mesaj gönderen lp35 »

bad-dua yazdı:göztepe amatördeki ikinci maçını 3-0 aldı....
önemli olan maçın 3-0 alınması değil zaten göztepemizin amatör kümede şampiyon olacağı belli ama önemli olan amatör kümede bile alsancak stadının açık tribününün tamamen dolması ve dışarda insanların kalmasıdır.bazı takımlar[karşıyaka,altay]1. ligte olmalarına rağmen hala 500 kişiye maç yapıyolar.Göztepeminiz büyüklüğü burdan bile anlaşlabilir :010

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

lp35 yazdı:
bad-dua yazdı:göztepe amatördeki ikinci maçını 3-0 aldı....
önemli olan maçın 3-0 alınması değil zaten göztepemizin amatör kümede şampiyon olacağı belli ama önemli olan amatör kümede bile alsancak stadının açık tribününün tamamen dolması ve dışarda insanların kalmasıdır.bazı takımlar[karşıyaka,altay]1. ligte olmalarına rağmen hala 500 kişiye maç yapıyolar.Göztepeminiz büyüklüğü burdan bile anlaşlabilir :010
Evet gazetede 4 500 küsür biletli seyirci yazıyodu...Açık tribün full doluydu zaten ama kapalıya niye taraftar almadılar anlamadım...gerçi vardı kapalıda taraftar ama bilet satışı yoktu sanırım arkadaş sadece açık satıyolar dedi açığa girdik.havada kapalıydı allahtan yağmur yağmadı.

nickaragu
Üye
Üye

Mesaj gönderen nickaragu »

en azından sizin selçuk yaşarın sırtına dayandıgınız kadar kimsenin sırtına dayanmamışızdır emin ol !!!

Kullanıcı avatarı
lp35
Üye
Üye

Mesaj gönderen lp35 »

ilk defa amatör ligten canlı yayınla maçı yayınlanan takım olarak GÖZTEPEmiz yine tarihe geçmiştir