Bisiklet

ve spor...
ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Bisiklet

Mesaj gönderen ysseulb »

bisiklet sporuyla ilgilenen yok mu hiç millet :010

eğer varsa bu başlık altında buluşalım :010 :002

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

spor olarak değil ama bi yere giderken hep bisikletimi kullanırım =) keşke caddelere de bisiklet yolu yapsalarda bizide adamdan saysalar=) oda bi ulaşm aracı sonçta (az kişi olblr öyle kullanan ama olsn)

Kullanıcı avatarı
dev!l_O_
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dev!l_O_ »

bi de bosatnal ısahilindeki bisiklet yolundan yürüyen insalara sesleniyorum çekiln yoldannnnnnnnnnnnnn!!!!!!sora bi tarafına eçi,rince bisikleti sen suçlumuşun gibi oluyo!kardeşm yürüyş yoluda yapmş adam ordan yürü!insanlarmz işte!..

Kullanıcı avatarı
pop_korn
Üye
Üye

Mesaj gönderen pop_korn »

süper bişib ya bn şahsen çok zewk alıorm ama pk sık kullanamıorm tabi :(

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen yalnizgezen »

son bı senedır bısıklet bınmıom ozledım yaa :( :(
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka
sığınacak yerim yok yurdum yok
tüm kitapların arasında kurutulup saklanan
anılarla dolu bir yerdeyim....

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

4 sene yarış bisikleti kullandım..site içi yarış turnuvası düzenlenirdi silivride paso 1. olurdum..taa ki son hız giderken bisikletin freni patlayıp duvara çarpana kadar..bisiklet 5 metre havaya ben 5 metre geriye uçana kadar.. :010
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

valla sadece küçükken biniyordum artıkın büyüdüm sanırım eskiden cok güzeldi belki bir spor için değilde gezinmek için falan kullanıyordum işte böyle :010
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

bisiklet çok ayrı bir tutku...bende bu yaz pek binemedim geçirdiğim ciddi kazadan dolayı ama asla soğumaya niyetim yok...gezmeye ve yarışlara devam...

chamreun
Üye
Üye

Mesaj gönderen chamreun »

ameliyat oldm içn bayadır süremym bde küçükkene lastiğğim arasına petşişe koyup motor sesi çıkarrdm......

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

benim geçirdiğim kazadan sonra az önce öğrendim ki bir genç bisikletçi (Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Bisiklet Takımı sporcusu Betül Çoşan) daha kazada hayatını kaybetmiş...nedir bu anlayamıyorum...daha kaç kişinin daha canı yanıcak...ben kazayı bisiklet yolunda giderken geçirdim (orda olmaması ve gazlamaması gereken bir iş makinası ve kamyon arasında kalarak) ve ciddi bir tehlike atlattım...bu kızcağıza da servis minibüsü çarpmış...ne zaman bisikletçileri benimsemeye, saygı duymaya başlıcaz çok merak ediyorum...gerçi sadece bisikletçiler deil..neyse sinirlerim bozuldu...insan hayatı bukadar ucuz işte bu memlekette!

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

ysseulb yazdı:benim geçirdiğim kazadan sonra az önce öğrendim ki bir genç bisikletçi (Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Bisiklet Takımı sporcusu Betül Çoşan) daha kazada hayatını kaybetmiş...nedir bu anlayamıyorum...daha kaç kişinin daha canı yanıcak...ben kazayı bisiklet yolunda giderken geçirdim (orda olmaması ve gazlamaması gereken bir iş makinası ve kamyon arasında kalarak) ve ciddi bir tehlike atlattım...bu kızcağıza da servis minibüsü çarpmış...ne zaman bisikletçileri benimsemeye, saygı duymaya başlıcaz çok merak ediyorum...gerçi sadece bisikletçiler deil..neyse sinirlerim bozuldu...insan hayatı bukadar ucuz işte bu memlekette!
bu memelekette evet ucuz bu kadar insan hayatı kural diye birşey yokki bu ilkede olsa bile uyan yok ki yazık işte gençeçik hayatını kaybetmiş futbol hadi baskette olsun bunlara değer veriliyor bizim burada ama yok işte başka branş sorsan millete verecek cevabı yok adamların ben türkiyede şöyle bir bisikletle ilgili yarış veya uygulama görmedim anca avrupada bunalrı izliyebiliyorum o kadar başka birşey yok ne televizyonlarda ne gfazetelede nede başka biryerde en küçük bir haber yok yazık en azından bizimö vergilerimizle yayın hayatını sürdüren bir trt varki bu da sadece ilşte birisi medyada ya bu trt ne yapıyor dediğinde birşeyler vermeye calışıyor oda sedece göstermelik
ntvde 90 dakikayı izleyen varsa bgunlar dile geliyor her programda ismine bakın aldanmayın bence he türden konuşuluyor buda harika bir olay bu forun,mda hınçal uluçu sevmeyen cok kişi vardır ama orada bunların üstüne basa basa söylüyor buda cok iyi oluyor onun sayesinde avrupadaki bircok organisyonu izledim trtde de ama şimdi yine aynı tas aynı hamam bütün herkesin bu olayalra duyarlı olması lazım duyarsız kalmayalım arkadaşalar
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

dev!l_O_ yazdı:bi de bosatnal ısahilindeki bisiklet yolundan yürüyen insalara sesleniyorum çekiln yoldannnnnnnnnnnnnn!!!!!!sora bi tarafına eçi,rince bisikleti sen suçlumuşun gibi oluyo!kardeşm yürüyş yoluda yapmş adam ordan yürü!insanlarmz işte!..
+10000 =)

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

walla spor olarak sadece yazları ilgilenebiliyorum.. çnkü ankarada çıkıp turlayabilceğim biyer olmadığı için bisiklet yazlıkda duruyo.. ama bu sene arkadaşlarında bisiklet kiralamasıyla ööle bi bisiklet günü yaptıkki anlatamam!!.. :016 8 kişiydik.. sabahın köründe kalktık.. gittik ayvalık tostumuzu yedik.. ondan snra bisikletçiye gidip 7 tane kiraladık ama.. bisikletler ööle vasattıki hepsinin elden geçip sürülebilme noktasına getirilmesi 1buçuk 2 saati buldu.. neyse ondan snra dağa vurduk kendimizi.. tam en gaza geldiğimiz andıki.. bi arkadaşın zinciri koptu.. baya bi usta-çırak ilişkisi içinde asker abilerden alet edinerek olayı hallettik.. tabe bu sırada bi baktıkki tam bi koyda kalmışız.. ee denize girmeden olmaz dedikk.. denize girdik ama bi arkadaş ayağını kesti.. bu sefer onla uuraştık.. neyse.. sonra yine brz daha gittik.. bi arkadaşın daha zinciri attı.. hadi onuda yaptık.. sonra bi arkadaşın freni tutmadı.. onu yaptık.. sonra yine tutmadı.. yine tutmadı.. en sonunda yapamamaya başladık.. ve bu arada biz 2 gruba ayrılmıştık ve bnmde içnde olduğum (kuzenim, chom, ferroli ve ben..) grup olarak tamamen yanlış yöne gidiyomuşuz meğerse.. sırtımızda tshirtlermizin izi çıktığını ve susuz kaldığımızı farkettiğimizde dank etti.. :wacko buarada kuzenimle bnm bisikletler sağlam kalmıştı sadece.. diğer 2 arkadaşı bisikletler kullanıyodu!!.. tabe değiş tokuş yapıyoruz fln.. freni tutmayan bisiklete bindiğim zmn durabilmek için ayağımı sürttüğüm için converslerimin önü baya bi törpülendi..dümdüz oldu.. :( neyse işte ööle değiş tokuş yapaa yapaa sonunda bisikletçiye geri dönebildik.. ondan snra kıçımızın üstüne oturamamaya ve de bisiklet kelimesini duymaya tahammül edememeye başladık.. mesela biri "deniz bisikletine binelim.." diyoduu.. hepimiz "hayıııııırr!!..." ama ondan sonra "o zmn yunuslara binelim.." deniliodu.. o zmn "tamaaaaaamm..." oluyoduk.. işte bööle.. ama severim bisikleti herşeye raamen.. acısıda geçti nede olsa.. :-D
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

angel_of_the_hell yazdı:walla spor olarak sadece yazları ilgilenebiliyorum.. çnkü ankarada çıkıp turlayabilceğim biyer olmadığı için bisiklet yazlıkda duruyo.. ama bu sene arkadaşlarında bisiklet kiralamasıyla ööle bi bisiklet günü yaptıkki anlatamam!!.. :016 8 kişiydik.. sabahın köründe kalktık.. gittik ayvalık tostumuzu yedik.. ondan snra bisikletçiye gidip 7 tane kiraladık ama.. bisikletler ööle vasattıki hepsinin elden geçip sürülebilme noktasına getirilmesi 1buçuk 2 saati buldu.. neyse ondan snra dağa vurduk kendimizi.. tam en gaza geldiğimiz andıki.. bi arkadaşın zinciri koptu.. baya bi usta-çırak ilişkisi içinde asker abilerden alet edinerek olayı hallettik.. tabe bu sırada bi baktıkki tam bi koyda kalmışız.. ee denize girmeden olmaz dedikk.. denize girdik ama bi arkadaş ayağını kesti.. bu sefer onla uuraştık.. neyse.. sonra yine brz daha gittik.. bi arkadaşın daha zinciri attı.. hadi onuda yaptık.. sonra bi arkadaşın freni tutmadı.. onu yaptık.. sonra yine tutmadı.. yine tutmadı.. en sonunda yapamamaya başladık.. ve bu arada biz 2 gruba ayrılmıştık ve bnmde içnde olduğum (kuzenim, chom, ferroli ve ben..) grup olarak tamamen yanlış yöne gidiyomuşuz meğerse.. sırtımızda tshirtlermizin izi çıktığını ve susuz kaldığımızı farkettiğimizde dank etti.. :wacko buarada kuzenimle bnm bisikletler sağlam kalmıştı sadece.. diğer 2 arkadaşı bisikletler kullanıyodu!!.. tabe değiş tokuş yapıyoruz fln.. freni tutmayan bisiklete bindiğim zmn durabilmek için ayağımı sürttüğüm için converslerimin önü baya bi törpülendi..dümdüz oldu.. :( neyse işte ööle değiş tokuş yapaa yapaa sonunda bisikletçiye geri dönebildik.. ondan snra kıçımızın üstüne oturamamaya ve de bisiklet kelimesini duymaya tahammül edememeye başladık.. mesela biri "deniz bisikletine binelim.." diyoduu.. hepimiz "hayıııııırr!!..." ama ondan sonra "o zmn yunuslara binelim.." deniliodu.. o zmn "tamaaaaaamm..." oluyoduk.. işte bööle.. ama severim bisikleti herşeye raamen.. acısıda geçti nede olsa.. :-D
iyiymiş =)))) öyle baiisklet sevgisi bitmez bak ben ölümden döndüm hala vazgeçmedim=)))
http://ysseulb.deviantart.com/
http://ballroomdancer.azbuz.com

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

Kullanıcı avatarı
Papi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Papi »

spor olarak değilde ulaşım aracı olarak kullanıyordum.bayadır el sürdüğüm yok..
büyüdük mü yani?büyüyünce her şeyin farklı olacağını biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum.mesala beni hep seveceksin sanıyordum.

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Mesaj gönderen keremo83 »

valla ben takla atma aracı olarak kullanıyodum fren dayandıramıyodum alete lastik olayına hiç girmeyelim zaten çocukken ayakkabı dayanmıyodu fren yapmaktan :-D

Kullanıcı avatarı
nodoubt_16
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen nodoubt_16 »

spor olarak sürdüren arkilerim var dikkat ve hız önemli
Korkma Hadi Konuş Anlat Niye Sustun En Son Sen Tutuştun Nefretle Beni Bekle Karanlığım Uyanmadan Beni Uyut...

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

dev!l_O_ yazdı:bi de bosatnal ısahilindeki bisiklet yolundan yürüyen insalara sesleniyorum çekiln yoldannnnnnnnnnnnnn!!!!!!sora bi tarafına eçi,rince bisikleti sen suçlumuşun gibi oluyo!kardeşm yürüyş yoluda yapmş adam ordan yürü!insanlarmz işte!..
Bir de paten pistinde denesene çok eğlenceli oluyo tavsiye ederim :P
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Eskiden Bianchi BMX'im vardı.Harika birşeydi.Yapmadığım atraksiyon yoktu.10'lu merdivenlere çıkıp, 20'li merdivenlerden iner, kaldırımlardan zıplar, yokuş aşağı en zor yokuşlarda ellerimi bırakarak inerdim.O günleri özlerim hep.Şimdi 18 vitesli bisikletleri sevmiyorum.Hantal, ağır şeyler.Yok efenim; kalkarken birle kalkıcaksın, hızlandığında arttıracaksın vitesi falan filan, ne bu tır mı sürüyoruz?...BMX güzeldi, basitti sürmesi, zordu sürmesi.Çingeneler çalmıştı yazık oldu ya .

ysseulb
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ysseulb »

KoRn_eR yazdı:Eskiden Bianchi BMX'im vardı.Harika birşeydi.Yapmadığım atraksiyon yoktu.10'lu merdivenlere çıkıp, 20'li merdivenlerden iner, kaldırımlardan zıplar, yokuş aşağı en zor yokuşlarda ellerimi bırakarak inerdim.O günleri özlerim hep.Şimdi 18 vitesli bisikletleri sevmiyorum.Hantal, ağır şeyler.Yok efenim; kalkarken birle kalkıcaksın, hızlandığında arttıracaksın vitesi falan filan, ne bu tır mı sürüyoruz?...BMX güzeldi, basitti sürmesi, zordu sürmesi.Çingeneler çalmıştı yazık oldu ya .
valla o vites kullanımı konusunda kafra mı buldular acaba seninle yaw...yok öyle bişi çünkü =) tamamiyle alakasız bişi o dediklerin bisiklet kullanımı için...
http://ysseulb.deviantart.com/
http://ballroomdancer.azbuz.com

WhAt iF YoU SLepT? aNd WhAt iF, iN YouR SLeeP, YoU DReaMeD?aNd WhAt iF, iN YouR DReaM, YoU WenT To HeAVeN aNd THeRe PLuCKeD a STrANgE aNd BeaUTiFuL FLoWeR? aNd WhAt iF, WHeN YoU AWoKe, YoU

Kullanıcı avatarı
issirganotununissirmiyani
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen issirganotununissirmiyani »

haha harbiden bisikletle birlemi kalkıyyordun sen :-D
issirganotununissirmiyani ''değişim başladı anı yaşa'' vodafone gibi oldu behh

Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Mesaj gönderen keremo83 »

Bisikletin daha hızlı ivme kazanabilmesi için sıralı olarak vites yükseltme mantığı doğrudur arkadaşlar vites değişimlerinde aktarma oranları değişeceğnden kullanıcıya daha az güç harcatır daha az yorucu olur 18. viteste kalkış yapmak hem zincire hem vites rulmanına yük bindirir saygılar :-D

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

ysseulb yazdı:
KoRn_eR yazdı:Eskiden Bianchi BMX'im vardı.Harika birşeydi.Yapmadığım atraksiyon yoktu.10'lu merdivenlere çıkıp, 20'li merdivenlerden iner, kaldırımlardan zıplar, yokuş aşağı en zor yokuşlarda ellerimi bırakarak inerdim.O günleri özlerim hep.Şimdi 18 vitesli bisikletleri sevmiyorum.Hantal, ağır şeyler.Yok efenim; kalkarken birle kalkıcaksın, hızlandığında arttıracaksın vitesi falan filan, ne bu tır mı sürüyoruz?...BMX güzeldi, basitti sürmesi, zordu sürmesi.Çingeneler çalmıştı yazık oldu ya .
valla o vites kullanımı konusunda kafra mı buldular acaba seninle yaw...yok öyle bişi çünkü =) tamamiyle alakasız bişi o dediklerin bisiklet kullanımı için...
Anlat bakalım neymiş öğrenelim, alakasızmış benim dediklerim, anlatta aydınlanalım.
issirganotununissirmiyani yazdı:haha harbiden bisikletle birlemi kalkıyyordun sen :-D
18 le kalkıyodun herhalde 8)

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

keremo83 yazdı:Bisikletin daha hızlı ivme kazanabilmesi için sıralı olarak vites yükseltme mantığı doğrudur arkadaşlar vites değişimlerinde aktarma oranları değişeceğnden kullanıcıya daha az güç harcatır daha az yorucu olur 18. viteste kalkış yapmak hem zincire hem vites rulmanına yük bindirir saygılar :-D
Saten bunu yapmazsan sorun vardır demek.Buna yol verme denir.Elektrik veya benzinle çalışan bütün güçlü motorlara bu mantıkla yol verilir.Bisiklette bu motorların çalışma prensiplerinin en basit halidir aslında.