Bisiklet

ve spor...
Kullanıcı avatarı
keremo83
Üye
Üye

Mesaj gönderen keremo83 »

Estağfurullah anca kendimiz aydınlatabilecek kadar var bizdede paylaşmak istedim mantık doğrudur biraz mekanik bilgisiyle problem çözülüyo zaten otomobillerdeki vites mantığıda aynıdır 4 le kalkış yapamazsın mekanik olarak müsade eder ancak motor yüke bindiği için nominal devire ulaşamaz ve stop eder insan içinde durum böyle hız kazandıkça vites büyütülür bööylece pedal tarafındaki dişli büyür tekerlek tarafındaki dişli küçülür böylece padalın 1 tam turunda tekerlek pedalın 2 veya 3 katı devirle döner buda hızımızı arttırır.Kalkış sırasında büyük vitesle kalkmamk bacak kaslarını gereksiz yere yorar o yüzden yavaşlarken vites küçültülürki kalkışta vites değiştirmek zinciride dişliyide bozar.

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

bir sehir icinde arabadan hizli, park sorunu yok, egzersiz artisi, ve keyif.. guzel havada mukemmel..=) ben zaten tek bisikletin uzerindeyim..ehliyete hic ihtiyac yok...:P

Kullanıcı avatarı
rinkushici
Üye
Üye

Mesaj gönderen rinkushici »

Bende bisiklete gönül verenlerdenim..hatta bu ocakta lisans çıkarıp dağ bisikleti sporuna başlıyorum..Şimdiden antremanlara başladım bile..

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

bisiklette çok başarısızım :oops:
bu yüzden paten candır derim :-D
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
RapunZelle
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen RapunZelle »

bisikletsiz bi hayat düşünemiyorum .. hem araç olarak hem spor yapmak için o kadar kulllanışlı ve çok amaçlı bi şey .. malesef ulkemizde oyle bisiklet yolları fln yok..allahtan antalya biraz uygun bunu için ...
"...Let me drown within this river, let me drown in this deep silence...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

24 yasimdayim hala bisiklet sürmesini bilmem : )
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

benim hiç bisikletim olmadı :İ
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
lauranthalasa
Üye
Üye

Mesaj gönderen lauranthalasa »

bisiklet=cocuklugumun en guzel anilari :) az kafa goz dagitmadik onlarin ustunde :) alicam bi gun bisikletimi cikicam yola seyyah olucam:) hic bisiklet kullanmamis olan var midir acaba hayati boyunca???

Kullanıcı avatarı
bloodline666
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bloodline666 »

yazın vazgeçilmezlerinden kiralayıp vuruyoruz yollara kendimizi:D
ben seni sevdim ya o bana yeter köpek sen beni bırakıp s...tir olup gittin yaaaaaa bende senin gibilerin taaaaaaaaa a.q.