Sokak Futbolu

ve spor...
r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Sokak Futbolu

Mesaj gönderen r1g0r »

Biraz da bunu konuşalım, çoğu erkek oynamıştır. misal sokak maçları, alman kale, japon kale, 9 aylık, şampiyon, gol atan kaleye vs...

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

315 sokağın üst taraflarındakilere gıcıktık biz.Her seferinde yeniyodu adamlar.Boş bir arsa vardır oralarda kozlarımızı paylaşırdık.

Kendi sokağımızda da çok çekişmeli maçlar olurdu.Mesela şöyle birşey vardı.Bir araba geçti diyelim tam maç sırasında, herkes kıpırdamadan olduğu yerde kalırdı, araba maç bölgesinden çıktığı anda ''Yalla bismillah, hürraa'' nidalarıyla maça devam edilirdi.

Maçlar genelde akşam saatlerinde, güneşin etkisini yitirdiği ama ışığın kaybolmadığı sıralarda yapılırsa daha makbüldü.Maçların yapılmadığı saatlerde de genelde 52, 14, tek kale maç türü , futbol yeteneklerini geliştrici oyunlar oynanır, akşam büyük maça hazırlık yapılırdı.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

bir keresinde hiç unutmam alman kale oynarken tüp arabası çarpmıştı bana cin çarpmışa dönmüştüm.. :010

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

kesinlikle futboldan en fazla keyif aldığım zamanlardı sokak futbolu oynadığım zamanlar. ilk evimizde pek merakım yoktu top oynamaya ama bir sonraki mahalle bana bu merakı kazandırmıştı. apartman maçları olurdu, ilk başlarda pek becerikli değildim açıkçası, genelde ortalarda seçilen olurdum. ama belli bir süre sonra, artık bünye de serpilmeye başlayınca ( :P) futbolun güzelliklerini toprak sahalara taşımaya başladık. 2 taşın bir kale yaptığı bir ortamdı sokak futbolu. kaleden kaleye gol olmazdı bazen, kalenin üst direği kalede olan kişinin zıplayarak uzanabileceği en yüksek seviyedeydi. eğer yer darlığından dolayı apartmanın bir tarafını kale direği yaptıysanız, duvara çarpıp kaleye giren toplar gol sayılmazdı. basitti sokak futbolu, mantığı basitti. zordu sokak futbolu, emek isterdi, yürek isterdi :)
betterman.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Kalenin sadece taşlardan oluşması ve taşların dikey uzunluklarının 5-10 cm aralığında olmasından dolayı, kale direklerinin(taşların) üstlerinden şut geçtiğinde çok kavga çıkardı.Çünkü; orda bir direk var ama gözükmüyo, onu dikey olarak hayal ediceksiniz, sanki direk varmış gibi.Top geçtikten sonra ya direktir, ya dışardadır yada içerdedir.Çok sakattır bu durum kesin hararetli tartışmalar çıkar.Takımlar anlaşamazlar ve rakip takım penaltı atışı kullanır.Eğer penaltı gol olursa: ''aaa bak demekki gerçekten golmüş ilahi adalet'' denir, eğer gol olmazsa: ''hah işte ben size dediydim dışarda diye'' denir ve böylece tatsızlık tatlılığa bağlanır.
When you're pushed, killing's as easy as breathing

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

abim okuldan gelip çantayı attımmı maça giderdi bilmem mi :wacko

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

dead_or_alive yazdı:abim okuldan gelip çantayı attımmı maça giderdi bilmem mi :wacko
oo bi de o var tabi :) ne güzel olurdu :)
betterman.

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Bide üst baş değiştirmekde yok yalnız.Direk üstünde ne varsa dalardın maça.Ne iştahmış, ne açlık duygusuymuş o topa aman allahım.

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

KoRn_eR yazdı:Bide üst baş değiştirmekde yok yalnız.Direk üstünde ne varsa dalardın maça.Ne iştahmış, ne açlık duygusuymuş o topa aman allahım.
güzelliği oradaydı zaten :) yırtılan pantolonlar daha bi güzel kılardı maçı :)
betterman.

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

okocha'ya özenip kırmızı ayakkabı almıştım

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

layne yazdı:
KoRn_eR yazdı:Bide üst baş değiştirmekde yok yalnız.Direk üstünde ne varsa dalardın maça.Ne iştahmış, ne açlık duygusuymuş o topa aman allahım.
ayakkabıı :-D

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

dead_or_alive yazdı:
layne yazdı:
ayakkabıı :-D
ahaha yeni ayakkabılar hunharca toprak sahada eskitilir, 1haftada parçalanan ayakkabı için binbir yalan söylenirdi aileye :D
betterman.

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

9 naylık oynardı biz
süper olurdu
bir de bi kız olarak bunu oynamak ayrı bir ilginç
bi de bi top sektirirdim ki ben diyeyim 60 sen de 90
o biçim yani
:-D

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

shadow_girl yazdı:9 naylık oynardı biz
süper olurdu
bir de bi kız olarak bunu oynamak ayrı bir ilginç
bi de bi top sektirirdim ki ben diyeyim 60 sen de 90
o biçim yani
:-D
heeyyyt bee :001 :tease

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

bir kere hiç unutmam mahalle maçı yapardık alt mahalleyle o maç da ronaldo'ya özenip kaleciye topuk pası atıyım derken topu kendi kaleme soktum..sonrası malum bigüzel şamarlandık mahalleli abilerimiz tarafından :010
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

wolfali yazdı:bir kere hiç unutmam mahalle maçı yapardık alt mahalleyle o maç da ronaldo'ya özenip kaleciye topuk pası atıyım derken topu kendi kaleme soktum..sonrası malum bigüzel şamarlandık mahalleli abilerimiz tarafından :010
normalde bu gibi durumlarda başarılı olunması lazım ama senin şansın yokmuş işte :-D :lol demekki sadece filmlerde oluormuşş

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

alman kale oynarken sektirmeden kaleye gönüllü geçerdim ve herkes 18'den geriye doğru dönerken ben 20'den geri gitmeye başlardım. zaten kalaye geçer geçmez gol yemeden biri topu avuta atıp kaleye geçerdi, hep karlı çıkmıştım alman kalelerden, baba olurdum hep.

bir oyun biterken oyunculara anne, çocuk, büyük çocuk, ız çocuğu, amca, enişte, yenge ve birinci bitirene de baba gibi unvanlar verilirdi.

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Re: Sokak Futbolu

Mesaj gönderen in_ven »

r1g0r yazdı:Biraz da bunu konuşalım, çoğu erkek oynamıştır. misal sokak maçları, alman kale, japon kale, 9 aylık, şampiyon, gol atan kaleye vs...
çoğu kız da oynamıstır :-D
alman kale ve dokuz aylık ahuaha hic saydırmazdım en fazla 8e kadar :010 ne zevkli günlerid beaa :013
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

in_ven yazdı:
r1g0r yazdı:Biraz da bunu konuşalım, çoğu erkek oynamıştır. misal sokak maçları, alman kale, japon kale, 9 aylık, şampiyon, gol atan kaleye vs...
alman kale ve dokuz aylık ahuaha hic saydırmazdım en fazla 8e kadar :010 ne zevkli günlerid beaa :013
ilk zamanlar bende hiç beceremezdim. sonra erkekleri kıskandım başladım çalışmaya evde baya bişeyler kırmıştım :-D

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

shadow_girl yazdı:
in_ven yazdı:
alman kale ve dokuz aylık ahuaha hic saydırmazdım en fazla 8e kadar :010 ne zevkli günlerid beaa
ilk zamanlar bende hiç beceremezdim. sonra erkekleri kıskandım başladım çalışmaya evde baya bişeyler kırmıştım :-D
ilk okulda sınıfta en çok saydıran bir kızdı. aynı kız beni şut çekerek yere de yıkmıştı. :oops: :-D
betterman.

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

puan vermece vardı, kaleye birileri geçer, bir kişi de şut çeker, yapılan kurtarışlara göre kaleciye puan verilirdi.
hiç unutmam yıl 1996 (yaz mevsimi), mahalledeki kızlardan teki geldi, ben de geçmek istiyorum kaleye dedi, eyvallah tabi dedik. anam kız mini etek giymiş, yerden yuvarlıyoruz topu, eğilip tutuyo hemen, tabi o anda bizde eğiliyoruz. bizim yaşlar da 9-8 arası değişiyo, o zamanlarda aklımız nerlerdeymiş...

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

ahh ahh 7-8 sene öncesinde sarımsaklıdaki tek eğlencemiz deniz sefasından sonra saat 22.00ye kadar yaptığımız mahalle maçlarıydı.. 2 takımdada birer kız vardı.. kuzenim gol kralı bende kraliçesi olurdum... kıhkhıhkhıhıhıkhkhh.. şimdi olay kumsala taşındı.. akşamlarıda digiturk olan cafelerde maç izlemeye.. :015
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
hssktr
Üye
Üye

Mesaj gönderen hssktr »

heytt be güsel günlerdi...gerçi benm içn çok eski sayılmas ama (yaş 17) ... genelde meybuzuna maçlar yapardık :D ... mesela o maçlarda elden gol olmaz diye bi kuralda wardır... çocklk işte:D ahh ah :010