Fıkralar....

Genel konular
Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen yalnizgezen »

herhangi_biri yazdı:Adamın biri iş müracaatına gitmiş. Bir grubun önünde görüşmeye almışlar. "Şimdi sana bazı sorularımız olacak bakalım bilebilecek misin?" demişler; adam da "sorun" demiş. "Yolcu taşır, karayolunda gider, şoför kullanır bil bakalım bu nedir?" Adam düşünmüş ve "yolcu otobüsü" demiş. "Tamam doğru ama hangi marka, Mercedes var, Mitsubishi var di mi? Bilemedin ama sana bir şans daha vereceğiz" demişler. "Söyle bakalım havada yolcu taşır, pilot kullanır bu nedir?" Adam hemen cevaplamış "yolcu uçağı"; "Tamam ama" demişler "Boeing var, Airbus var di mi hangisi?" Bunu da bilemedin deyip iş görüşmesini bitirip adamı gönderirlerken, adam dönmüş demiş ki "Bir soru da ben sorabilir miyim?" "Tabi buyur sor bu en doğal hakkın" demişler. "Kadınların iki bacağı arasında bulunur, üremeye yarar nedir bu?" demiş. Hemen herkes o malum kelimeyi söylemiş; adam "tamam bildiniz ama ananınki var ebeninki var di mi hangisi?..."

terbıye lazım terbıye :023 :-D ama guzel :-D
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka
sığınacak yerim yok yurdum yok
tüm kitapların arasında kurutulup saklanan
anılarla dolu bir yerdeyim....

Kullanıcı avatarı
herhangi_biri
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen herhangi_biri »

Bir albay, bir er, bir yasli kadin ve bir de genc kiz trende ayni kompartmanda yolculuk etmektedir. Tren bir tunele girip kompartman karardigi zaman, MUCCK bir öpücük sesi ve ardindan ŞIIRRRRAAAK ! diye bir tokat sesi duyulur. Tünelden ciktıktan sonra yasli kadin "Aferin genc kiza Nasil yapistirdi tokadi" diye düsünmekte ve kafasini sallamaktadir.
Genc kiz da "Zevksiz herif bu morukta ne buldu ki , bi de öpmeye kalkti ama kadin da iyi yapistirdi " diye dusunmektedir. Albay ise "Ulan bizim esoglusu er, kizi öptü. Tokadi biz yedik" diye yanarken er de icinden soyle düsünmektedir:
Hehe. Aferin lan bana. elimi öpüp nasil yapistirdim tokadi albaya...
:-D
-_-MiDineTte-_- hiç bir yıldız yok gökyüzün de ulaşamayacagımız...

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Biyoloji dersinden yapılacak sınav için sınıftaki herkez acayip çalışmış, notlar fotokopiler havada uçuşmuş. Daha sonra sınavın yapılacağı gün gitmişler bir de bakmışlar, ortada kağıt kalem yok sadece sıra sıra mikroskoplar.
Hocada başlarında bekliyorken demiş ki, "Bu mikroskaplarda lam'da bir böceğin bacağı var, sınavınız bacağından böceği tanımak"
Tabi hemen itirazlar ama fayda etmemiş, hoca dediği dedik. Öğrenciler mikroskopların başına geçmiş. Ama bir şey yapamıyorlar. En sonunda biri dayanamamış, kapıyı çarpıp çıkmış.
Hoca arkasından seslenmiş "Kimsin ulan sen, kapıyı çarpıp çıkıyorsun?"
Kapı hafifçe aralanmış ve bir bacak uzanmış" Tanısana hadi lan tanısana kim olduğumu
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Temel askerligini yunan sinirinda yapiyormus.
Temel'in cani cok sikiliyormus.
Yunan'a bir islik calmis elleriyle "Havaci misin?" isareti yapmis, Yunan aldirmamis.
Bir islik calmis elleriyle "Karaci misin?" isareti yapmis, Yunan aldirmamis.
Bir islik daha calmis "Denizci misin?" anlaminda yuzme isareti yapmis, yunan aldirmamis.
Bir islik daha calmis. El haraketi yaparak "Topcu musun?" demis, yunan aldirmamis.
Bir islik daha calmis "Gozcu musun?" anlaminda durbun isareti yapmis, yunan aldirmamis.
Nöbetler degismis sira yine Temel'le Yunan'a gelmis.
Yunan'a hadi sinira git demisler yunan da:
- "Ben oraya gitmem. Orada bir deli turk askeri var, bana hava kararinca yuzerek gelip sana bir koyacam gozlerin firlayacak diyor.."
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Kadinin biri bir petshopa gider ve Bir papagan almak istiyorum der. Ahmet ismindeki petshop sahibi
- "Hanimefendi elimde bir tane papagan kaldi fakat bu papagan çok küfürbaz, almak istemezsiniz sanirim." Fakat bir papagan sahibi olmak isteyen kadin

- "Hayir ne olursa olsun almak istiyorum" der ve papagani alir. Evine geldiginde bir bakar ki gerçekten papagan kadini her eve geldiginde 'Hosgeldin or.spu' diyerek karsilar. Buna dayanamayan kadin papagani alir ve petshopa geri götürür.

- "Ahmet bey bu papağan gerçekten çok terbiyesiz. Her eve geldigimde beni hosgeldin or.spu diyerek selamliyor ve ben buna dayanamiyorum. Papagani geri getirdim ve parami geri istiyorum."

Fakat o anda paraya ihtiyaci olan Ahmet bey:

- "Hanimefendi merak etmeyin. Siz bunu bana birakin ben terbiye edeyim siz yarin gelin alin. Kadin inanmayarak da olsa tamam der ve gider. Ahmet papagani alir ve bir çaydanlik su kaynatir."

- "Ne diyeceksin lan kadin eve geldiginde?" diye sorar papagana
- "Hosgeldin or.spu diycem." der papagan.

Bunun üstüne papaganin kafasini kaynar suyun içine sokar ve tekrar sorar. Papagan yine ayny yaniti verir. Bir olur iki olur ve papagan dayanamaz
- "Hosgeldiniz hanimefendi diycem" der.

Ertesi gün kadin gelir ve Ahmet bey kadina papagani terbiye ettigini söyler. Kadin bunu kontrol etmek istedigini söyler ve papagana sorular sormaya baslar.

- "Ben eve geldigimde bana ne diyeceksin?"
- "Hosgeldiniz hanimefendi diycem" der papagan.

Kadin çok sasirir ama emin olmak için devam eder.

- "Peki yanimda bir kiz arkadasimi getirirsem ne diyeceksin?"
- "Hosgeldiniz hanimefendiler diycem"
- "Peki yanimda bir erkek arkadasimi getirirsem ne diyeceksin?"
- "Hosgeldiniz beyfendi diycem."
- "Peki yanimda 2 tane erkek arkadasimi getirirsem ne diyeceksin?"

- "Oglum Ahmet suyu kaynat bu kari harbi or.spu!!!"
:-D :-D :-D :-D :-D
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka

Kullanıcı avatarı
herhangi_biri
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

zuhahah bu sonuncusu züppermiş bea :-D :-D

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

ISTE ERKEKLERIN BIRER MELEK OLDUGUNUN KANITI. . . : ))

Bir gün ormancının biri dalları nehrin üzerine sarkan ağacın dallarını
keserken baltasını suya düşürür. "Aman tanrım" diye bağırdığında bir peri
belirir ve "Ne diye bağırıyorsun? " der. Ormancı baltasını suya
düşürdüğünü ve yaşamını sürdürebilmek için o baltaya ihtiyacı olduğunu
söyler. Peri suya dalar ve elinde bir altın balta ile tekrar belirir.
"Baltan bu muydu? " diye sorar. Ormancı "hayır" diye cevaplar. Peri suya
tekrar dalar ve bu sefer elinde gümüş bir balta ile tekrar belirir ve
yine sorar. "Baltan bu muydu? Ormancı yine "hayır" diye cevaplar. Peri
suya tekrar dalar ve bu sefer elinde demir bir balta ile tekrar belirir
ve yine sorar. "baltan bu muydu? " Ormancı "evet" der. Ormancının
dürüstlüğü perinin çok hoşuna gider ve baltaların üçünü de kendisine
verir. Ormancı
mutlu bir şekilde evine döner. Bir zaman sonra ormancı
esiyle birlikte nehir boyunca yürürken karisi suya düşer. Ormancı "aman
tanrım" diye bağırır. Peri yine belirir ve sorar. "ne diye bağırıyorsun?
" ormancı" karim suya düştü der. Peri suya dalar ve Jennifer Lopez le
birlikte geri döner. "Senin karin bu mu? " diye sorar. Ormancı "evet"
der. Peri sinirlenmiştir. "yalan söylüyorsun. Gerçek bu değil" der.
Ormancı "özür dilerim peri, ortada bir yanlış anlaşılma söz konusu. Eğer
Jennifer Lopez için hayır deseydim bu sefer Catherine Zeta-Jones ile geri
dönecektin, ona da hayır deseydim karımla dönecek ve her üçünü de bana
verecektin. Ben fakir bir adamım ve üç karimin sorumluluğunu
taşıyabilecek durumda değilim. Jennifer Lopez e evet dememin sebebi
budur. " Bu hikayeden alınacak ders :

Ne zaman bir erkek yalan söylüyorsa
bunun iyi ve saygın bir nedeni vardır ve bu başkalarının yararı içindir.
Kendileri için bir şey istiyorlarsa ekmek çarpsındır : ))
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen endoplazmikjan »

Burhan_abi yazdı:ISTE ERKEKLERIN BIRER MELEK OLDUGUNUN KANITI. . . : ))

Bir gün ormancýnýn biri dallarý nehrin üzerine sarkan aðacýn dallarýný
keserken baltasýný suya düþürür. "Aman tanrým" diye baðýrdýðýnda bir peri
belirir ve "Ne diye baðýrýyorsun? " der. Ormancý baltasýný suya
düþürdüðünü ve yaþamýný sürdürebilmek için o baltaya ihtiyacý olduðunu
söyler. Peri suya dalar ve elinde bir altýn balta ile tekrar belirir.
"Baltan bu muydu? " diye sorar. Ormancý "hayýr" diye cevaplar. Peri suya
tekrar dalar ve bu sefer elinde gümüþ bir balta ile tekrar belirir ve
yine sorar. "Baltan bu muydu? Ormancý yine "hayýr" diye cevaplar. Peri
suya tekrar dalar ve bu sefer elinde demir bir balta ile tekrar belirir
ve yine sorar. "baltan bu muydu? " Ormancý "evet" der. Ormancýnýn
dürüstlüðü perinin çok hoþuna gider ve baltalarýn üçünü de kendisine
verir. Ormancý
mutlu bir þekilde evine döner. Bir zaman sonra ormancý
esiyle birlikte nehir boyunca yürürken karisi suya düþer. Ormancý "aman
tanrým" diye baðýrýr. Peri yine belirir ve sorar. "ne diye baðýrýyorsun?
" ormancý" karim suya düþtü der. Peri suya dalar ve Jennifer Lopez le
birlikte geri döner. "Senin karin bu mu? " diye sorar. Ormancý "evet"
der. Peri sinirlenmiþtir. "yalan söylüyorsun. Gerçek bu deðil" der.
Ormancý "özür dilerim peri, ortada bir yanlýþ anlaþýlma söz konusu. Eðer
Jennifer Lopez için hayýr deseydim bu sefer Catherine Zeta-Jones ile geri
dönecektin, ona da hayýr deseydim karýmla dönecek ve her üçünü de bana
verecektin. Ben fakir bir adamým ve üç karimin sorumluluðunu
taþýyabilecek durumda deðilim. Jennifer Lopez e evet dememin sebebi
budur. " Bu hikayeden alýnacak ders :

Ne zaman bir erkek yalan söylüyorsa
bunun iyi ve saygýn bir nedeni vardýr ve bu baþkalarýnýn yararý içindir.
Kendileri için bir þey istiyorlarsa ekmek çarpsýndýr : ))
saçma ve anlamsýz...
® KendÝ ÜstümdE BiR DoðrU, KendisinE YönelmeM GerekeN BiR YasA TanýmýyoruM..

Kullanıcı avatarı
herhangi_biri
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Temel ile Dursun Amerikada itfaiye teskilatina girerler, yangin ihbari alinir. Cok katli bir binada k e reste yangin cikmistir. Itfaiyeci merdiveni calismaz ...

Temel yukari cikar. Dursun asagida kalir, Temel asagida bekleyen Dursunun kucagina cocuklari atmaya baslar. Temel atar, Dursun tutar, kaldirima koyar. Bir cocuk, iki cocuk, üc cocuk, derken besinci zenci cocuktur .. .

Temel birakir, Dursun yakalamak icin kollarini acmaz. Cocuk paat yerde. Bir zenci cocuk daha... Dursun yine tutmaz. Cocuk paat gene yerde.. Ücüncü zenci cocukta Dursun yukari bagirir :

- Yaniklari atma ! yaniklari atma ! :-D

Kullanıcı avatarı
endoplazmikjan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen endoplazmikjan »

herhangi_biri yazdı:Temel ile Dursun Amerikada itfaiye teskilatina girerler, yangin ihbari alinir. Cok katli bir binada k e reste yangin cikmistir. Itfaiyeci merdiveni calismaz ...

Temel yukari cikar. Dursun asagida kalir, Temel asagida bekleyen Dursunun kucagina cocuklari atmaya baslar. Temel atar, Dursun tutar, kaldirima koyar. Bir cocuk, iki cocuk, üc cocuk, derken besinci zenci cocuktur .. .

Temel birakir, Dursun yakalamak icin kollarini acmaz. Cocuk paat yerde. Bir zenci cocuk daha... Dursun yine tutmaz. Cocuk paat gene yerde.. Ücüncü zenci cocukta Dursun yukari bagirir :

- Yaniklari atma ! yaniklari atma ! :-D
eheheheeh biliodum bunu baya güsell :-D
® KendÝ ÜstümdE BiR DoðrU, KendisinE YönelmeM GerekeN BiR YasA TanýmýyoruM..

Kullanıcı avatarı
herhangi_biri
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Şapka satarak gecinen bir adamin yolu birgun bir ormana duşmuş... bi sure yurudukten sonra sicaktan ve yorgunluktan bunalmiş, bir agacin altina oturmuş, Şapkalarla dolu sepetini de yere koymuş, ve uykuya dalmiş... Birkac saat sonra adam tuhaf sesler duyarak uyanmiş.. bir de bakmiş ki yanindaki sepet bomboş,
Şapkalar gitmiş..!! Bir de kafasini kaldirip agaca bakmiş ki, agacin dallarinda bi suru maymun, her birinin kafasinda adamin şapkalari.... adam duşunmeye başlamiş: "Ben şimdi napicam, şapkalari bu maymunlardan nasil alicam...ı".. Duşunceli bi şekilde kafasini kaşirken bi bakmiş maymunlarda adamin taklidini yapiyolar kafalarini kaşiyolar... adam ellerini havaya kaldirmiş , maymunlar da aynisini yapmi$lar..derken adam napicagini bulmuş.. kendi başindaki şapkasini cikartip yere atmiş, tabi maymunlar da kafalarindaki şapkalari hemen yere atmişlar..adam boylece butun şapkalari toplayip sepetine koymuş... Aradan 50 yil gecmiş... artik adamin bir torunu varmiş, o da dedesi gibi şapka saticisi olmuş... gunlerden birgun onun da yolu ayni ormana duşmuş. hava yine cok sicakmiş ve genc adam bir agacin altina oturmuş, şapkalarla dolu sepetini yanina koymuş ve uykuya dalmiş.... bir saat sonra uyanmiş bir de bakmiş sepetin icinde şapkalar yokı!ı!.. derken tuhaf sesler duymuş bir de kafasini kaldirmiş ki agacin ustunde bi suru maymun, hepsinin kafasinda birer şapka.... adam duşunmuş: "Dedem yillar once bana bir hikaye anlatmişti... napicagimi cok iyi biliyorum...."Adam kafasini kaşimaya başlamış, maymunlar da aynisini yapmişlar... adam ellerini havaya kaldirmiş, maymunlar da ellerini kaldirmiş.... ve adam gulumseyerek kendi başindaki şapkayi cikarmiş
yere firlatmiş. o anda aymunlardan biri agactan inmiş , adamin yere
attigi şapkayi kapmiş, adama da bi tokat atmişve :
"Sadece senin mi deden var lan !..ıı"

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

herhangi_biri yazdı:Şapka satarak gecinen bir adamin yolu birgun bir ormana duşmuş... bi sure yurudukten sonra sicaktan ve yorgunluktan bunalmiş, bir agacin altina oturmuş, Şapkalarla dolu sepetini de yere koymuş, ve uykuya dalmiş... Birkac saat sonra adam tuhaf sesler duyarak uyanmiş.. bir de bakmiş ki yanindaki sepet bomboş,
Şapkalar gitmiş..!! Bir de kafasini kaldirip agaca bakmiş ki, agacin dallarinda bi suru maymun, her birinin kafasinda adamin şapkalari.... adam duşunmeye başlamiş: "Ben şimdi napicam, şapkalari bu maymunlardan nasil alicam...ı".. Duşunceli bi şekilde kafasini kaşirken bi bakmiş maymunlarda adamin taklidini yapiyolar kafalarini kaşiyolar... adam ellerini havaya kaldirmiş , maymunlar da aynisini yapmi$lar..derken adam napicagini bulmuş.. kendi başindaki şapkasini cikartip yere atmiş, tabi maymunlar da kafalarindaki şapkalari hemen yere atmişlar..adam boylece butun şapkalari toplayip sepetine koymuş... Aradan 50 yil gecmiş... artik adamin bir torunu varmiş, o da dedesi gibi şapka saticisi olmuş... gunlerden birgun onun da yolu ayni ormana duşmuş. hava yine cok sicakmiş ve genc adam bir agacin altina oturmuş, şapkalarla dolu sepetini yanina koymuş ve uykuya dalmiş.... bir saat sonra uyanmiş bir de bakmiş sepetin icinde şapkalar yokı!ı!.. derken tuhaf sesler duymuş bir de kafasini kaldirmiş ki agacin ustunde bi suru maymun, hepsinin kafasinda birer şapka.... adam duşunmuş: "Dedem yillar once bana bir hikaye anlatmişti... napicagimi cok iyi biliyorum...."Adam kafasini kaşimaya başlamış, maymunlar da aynisini yapmişlar... adam ellerini havaya kaldirmiş, maymunlar da ellerini kaldirmiş.... ve adam gulumseyerek kendi başindaki şapkayi cikarmiş
yere firlatmiş. o anda aymunlardan biri agactan inmiş , adamin yere
attigi şapkayi kapmiş, adama da bi tokat atmişve :
"Sadece senin mi deden var lan !..ıı"

:-D maymunlarda akıllı ola biliyo işte bazen :-D
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka

Kullanıcı avatarı
herhangi_biri
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

New York`da küçük bir çocuğu azgın bir köpeğin dişlerinden kurtaran ve
hayvanı boğan iri yarı delikanlının yanına koşan gazete muhabiri sormuş:
- Kahraman Amerikalı çocuğun hayatını kurtardı, diye yazabilir miyim?
- Ben Amerikalı değil Pakistanlıyım, demiş adam.
Ertesi gün New York Times`da manşet:
"Köktendinci Müslüman, Central Park`ta bir köpeği boğdu. FBIolayın El Kaide bağlantısını araştırıyor..."

Kullanıcı avatarı
Rintintin
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Rintintin »

Mustafa adında bi genç mısır da üni. okuyomuş.Daha sonra ailesinin yanına tatil için gitmiş (ülke dışına).Gtimeden önce de ark.ına "benim sınav notlarımı sonuçlanınca beni arayıp sölermisin.Belki tel.e babam çıkar o yüzden şifreli konuşalım.Hani olmaz ya 1 zayıfım olursa ebubekir'in musatafa'ya slmı war dersin.Hani gene hiç olmaz ama 2 zayıfım olursa ebubekir'le ali'nin mustafa'ya slmı var dersin.Çok imkansız ama 3 zayıfım olursa ebubekir,ali ve osman'ın mustafa'ya slmı war dersin" demiş.Daha sora sınavlar sonuçlanmış.Çocuğun ark.ı aramış tel.e babası çıkmış çocuk: "ben mustafa'nın ark.ıyım mustafa'ya sölersin ona ümmeti muhammedin slmı war" demiş :-D

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

temel amerikaya gelir ucaktan iner passaport olayi filan falan
immigration office alirlar bunu memur sorar :
- what's your name sir?
-temel
-surname?
-kaya
-sex?
temel gayet sakin cevaplar
- 3 times a week
memur sasirir ve olayi toparlamaya calisir...
- sir you understood me wrong..i mean male? or female?
temel yine hic beklemeden cevaplar
- doesn't matter
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
herhangi_biri
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Çok karizmatik ve yakisikli bir adam yaninda bir devekusuyla bara girmis, herkes saskin falan öööle adama bakiyolar, adam bara yanasmis...

- "Barmen bana bir viski, ona da büyük bir bardak su."

Barmen talepleri yerine getirmis, bir tek, iki tek, saatler ilerlemis, adam:

- "Hesap lütfen!" demis.

Barmen hesap pusulasini uzatmis, adam elini cebine atmis, parayi çikartmis, tam hesapla ayni. Ertesi gece adamimiz yine gelmis, yaninda tabii devekusu da var.

- "Barmen bana bir viski, ona da büyük bir bardak su."

Barmen istediklerini vermis, bir tek iki tek, saat geç olmus, adam hesabi istemis, barmen hesabi göstermis. Adamimiz elini cebine atmiº, çikartmis, tam hesap miktari. Barmen saskin ama nafile. Bikaç gece sonra adamimiz devekusuyla beraber geri gelmis. Barmenin içi içini yiyor. Adam:

- "Bana bir viski, ona da su ver."

Barmen emre amade, yerine getirmis, gece ilerlemis, adamimiz hesabi istemis, barmen bol küsüratli saçmasapan bir miktari hesap olarak adama vermis. Adam elini cebine atmis, çikartmis, yine tam hesap. Barmen oynatmak üzere. Dayanamamis:

- "Beyfendi bir süredir barimiza gelip gidiyorsunuz, kusura bakmayin ama birsey sormak istiyorum, yoksa kafayi yiycem. Her gece cebinizden çikan para hesapla kurusu kurusuna ayni oluyor. Bunu nasil basariyorsunuz?"

Adamimiz gülümsemis:

- "Bir gün karsima bir cin çikti, üç dilegimi sordu. ilk olarak; karizmatik ve yakisikli tipim olmasini istedim. ikinci dilegimde, ne almak istersem isteyim, elimi cebime attigimda parasi aynen cebimden çiksin istedim."

Barmen:

- "Peki kizmayin ama bu kus ne is?"

Adamimiz:

- "Onu hiç sorma, son dilegim; beni hiç birakmayacak uzun bacakli bir piliçti. Yanlis anladi şerreffsizz.

Kullanıcı avatarı
yalnizgezen
Müdavim Üye
Müdavim Üye

cok komık deıl belkı ama türklerin ne kadar akıllı oldunu gosteriyo :-D

Alman fizikçiler yerin 100 metre altinda bakir tel bulduklarini,bunun ise atalarinin bundan 1000 yil öncesinde telefon sebekelerinin oldugunu kanitladigini duyurdular.Bu olaydan 1 hafta sonra Amerikan gazetelerinde ilginç bir manset.Amerikan bilim adamlari yerin 200 metre altinda 2000 yil oncesine ait fiber optik hatlar bulduklarini, bunun ise, amerikan toplumunun Almanlardan 1000 yil öncesinde gelismis digital haberlesme sistemleri oldugunu söylediler.Bir hafta sonra Türk gazetelerinde yeni bir manset. Türk bilim adamlari yerin 500 metre altina kadar kazdiklarini ve hiçbirsey bulamadiklarini, bunun ise atalarinin 5000 yil öncesinde mobil telefon ve kablosuz iletisim sistemlerine sahip olduklari sonucuna vardilar....
ben bir mülteciyim
kendi yüreğimden başka

Kullanıcı avatarı
miri
Üye
Üye

Mesaj gönderen miri »

Fil Ödevi

Her milletten ögrencilere hayvanlarla ilgili ödev vermisler ve Filler üzerine
istediginiz sekilde bir seyler yazin demisler. Herkes birsey yazmis...
Fransizlar : Fillerde cinsel yasam,
Çinliler : Fil pisirmenin bin yolu,
Etiyoplalilar : Bir fille bin kisi nasil doyar,
Ingilizler : Safaride fil avlama teknikleri,
Almanlar : Filler ve fillerin Alman dil ve kültürüne etkileri,
Iranlilar : Disi filler çarsafa nasil sokulur,
Amerikalilar : Daha büyük ve görkemli filnasil yetistirilir,
Japonlar : Daha küçük ve daha ucuz fil nasil yetistirilir,
Yahudiler : Filler en pahali ve en karli nasil satilir,
Brezilyalilar : Fillerle karnavalda samba yapma metodlari,
Ve Türkler : Ne olacak bu fillerin hali...
...We don't have a choice... But we still have a voice....

Burhan_abi
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Burhan_abi »

Tarkan bir gün kız arkadaşı ile sevişiyormuş kurdu ise odanın ortasına oturmuş onları izliyor, o arada bizans ordusu saldırmaya başlıyor.
Tarkan;
- "Atıl kurt" diye seslenir.
Kurt;
- "Tabi *mına *oyim hep atıl hiç katıl yok!!!".
"Namazını kıl Ölüm gelmeden...!"

"Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden ibarettir.."

Kullanıcı avatarı
ground
Üye
Üye

Mesaj gönderen ground »

bugün öğrendiğim bir fıkrayı sizinle paylaşmayı bir borç bilirim :P

Ateist bir adam bir gün ormanda geziyor ve etrafındaki güzelliklere
bakıyormus. "-Evrim ne güzellikler yaratıyor!" diye düsünüp mest oluyormus. Birden arkasında kocaman bir ayı belirmis ve onu kovalamaya baslamıs. Adam bütün gücüyle kaçıyormus ama her arkasına bakıpta ayinin daha yaklasmıs oldugunu fark ediyormus. Dakikalarca süren bir kaçısın sonunda adamın ayagı yerdeki dala takılmıs, ayı adamın üzerine atlamıs, pençesini kaldırmıs. Tam vurmaya hazırlanırken adam "TANRIM!!!" diye bagırmıs........... Bir anda zaman durmus, ayı donmus, ormandaki nehir bile akmaz olmus. Bir anda orman kararmıs ve gökyüzünden bir ısık hüzmesi adamın üzerine parlamıs. Çok derinden gelen ilahi bir ses adama: "Yıllarca bana inanmadın, yaratılısı kozmik bir kazaya bagladın, sana bu durumda yardim etmemi mi istiyorsun? Seni sevgili bir kulum mu saymalıyım?"demis. Adam utanç içinde: "Biliyorum bunca yıldan sonra dindar biri olmayı istemem haksizlik, ama belki AYIYI dindar yapabilirsiniz." demis. Ses: "Peki." diye karsılık vermis ve ısık kaybolmus. Nehir tekrar akmaya baslamıs. Hersey eski haline dönmüs. ayı pençesini indirmis ve ardından iki pençesini de göge dogru çevirmis, ve konusmaya baslamıs: "Allahım , senin rızkınla orucumu açıyorum, hamd olsun verdigin nimetlere.. laugh
Hiç ölümü diledin mi?

Kullanıcı avatarı
orphanedland_x
Üye
Üye

Mesaj gönderen orphanedland_x »

bu gercek bi olaymış..bugün öörendm..

eskiden türklerin almanyaya calısmaya gittigi zamanlarda bi grup türk bi sirkette calısıolarmıs...tabi bu türklerin yanında deisik ülkelerden calısanlarda warmıs..
sirkette günün belli bi zamanında 5 dakka sigara molası weriliyomus..türkler hariç digerleri bu zamana uyuyolarmıs..ama türkler en az yarım saatte cıkıolarmıs sigara icilen tuwaletten..
sonunda sirket yöneticileri napalım ne edelim derken kapılara otomatik bi mekanizma yapmıslar bu mekanizmada tam 5 dk sonra tawandan su dökülüomus..ama türkler kafayı calıstırmıslar tam 4 dk 50 saniye sonra kapıyı acıp kapatıyolarmıs..bylece dakika bastan isliyomus :010
bu gercek olayda türklerin zekiligi gösterilio yani :010
komik diil ama ilginc bi olay...
6 Hafta önceki düşüncelerimi hala daha sürdürmemi bekliyorlar...Eğer öyle olursa kölesi olmaz mıyım düşüncemin...

Kullanıcı avatarı
orphanedland_x
Üye
Üye

Mesaj gönderen orphanedland_x »

ground süpermis hajım seninki ya :002
6 Hafta önceki düşüncelerimi hala daha sürdürmemi bekliyorlar...Eğer öyle olursa kölesi olmaz mıyım düşüncemin...

Kullanıcı avatarı
ground
Üye
Üye

Mesaj gönderen ground »

>>>> >> >>>>>>>>> >Ağır bir hasta hastanede. Tüm ailesi bekleme
>>>>odasında
>>>> >> >>>>>>>>> >>>doktorlardan haber bekliyor. Yorgun ve umutsuz
>>>> >>bakışlı
>>>> >> >>>>>>>>>bir doktor
>>>> >> >>>>>>>>> >>>çıkıyor: "Tek yaşam Şansı var oda beyin nakli.
>>>>Böyle
>>>> >>bir
>>>> >> >>>>>>>>>ameliyatı
>>>> >> >>>>>>>>> >>>ilk olarak deneyeceğiz, tabi masraflar hastanın
>>>>
>>>> >>ailesine
>>>> >>
>>>>>>>>>ait."
>>>> >> >>>>>>>>> >>>Aile, şaşkın, yorgun, çaresiz... Aralarından
>>>>biri
>>>> >>"Peki
>>>> >>
>>>> >> >>>>>>>>>ama fiyat
>>>> >> >>>>>>>>>
>>>> >> >>>>>>>>> >>>nedir diyor?" Değişir diyor cerrah. 5000 Euro
>>>>erkek
>>>> >> >>>>>>>>>beyni
>>>> >> >>>>>>>>> >>>kullanırsak, 200 Euro kadın beyni kullanırsak.
>>>>Uzun
>>>> >>bir
>>>> >> >>>>>>>>>sessizlik
>>>> >>
>>>>>>>>> >>>çöker. Beyler gülmemeye çalışırlar. Hanımlarla
>>>>göz
>>>> >>göze
>>>> >> >>>>>>>>>gelmekten
>>>> >>
>>>> >>>>>>>>> >>>kaçarlar. Ama aralarından biri merakini yenemez,
>>>> >>"Peki
>>>> >> >>>>>>>>>doktor bu