Metallica

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen frantic_kenan »

MertallicA yazdı:Bana metal müziği sevdiren kişlerdir kendileri, ama Metallica'yı ben hala
Cliff'li kadrosuyla hatırlamak istiyorum yada en azından And Justice For All... a kadar bu albümden sonra bi değişim oldu, artık St.Anger gibi yapıcaklarsa hiç yapmasınlar (ki aslında oda fena olmamış) konser versinler ve sadece eski şarkılardan çalsınlar.Ama herşeye rağmen ekmek su + Metallica derim :002
yaptıkları her albümün arkasındayım.. insanlar eleştiriyorlar çünkü tarzları farklı albümlerin. sürekli aynı şeyi bekliyorlar. halbuki bana göre çıkardıkları albümler kendi tarzlarında 1 numara ve herbiri ayrı ayrı diğer gruplara göre çok çok üst seviyede bence..
This is the voice of silence no more...

Kullanıcı avatarı
Ghost_Murder
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Ghost_Murder »

Yasal Metallica Master Of Puppets cover album Kerrang A.B.D de piyasada...

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Metallica için ne söylesek azdır o mükemmel ötesi bi grup bence... biri bana cıkıp ta metal dinliyorum fakat metallica dinlemedim ya da sewmiyorum derse cok pis doverim o derece :-D :-D :P
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
Ghost_Murder
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Vampiria yazdı:Metallica için ne söylesek azdır o mükemmel ötesi bi grup bence... biri bana cıkıp ta metal dinliyorum fakat metallica dinlemedim ya da sewmiyorum derse cok pis doverim o derece :-D :-D :P
hehe güzel yaklaşım eyw...

metal dünyasının en büyüğü ...

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

herzaman saygıyı hakeden bi grup.. black album'den sonra fanları tarafından para için tarzlarından ödün verdikleri düşünülsede bence o albümleri bile saygıyı hakediyor
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
Ghost_Murder
Müdavim Üye
Müdavim Üye

mavisakal_kan yazdı:herzaman saygıyı hakeden bi grup.. black album'den sonra fanları tarafından para için tarzlarından ödün verdikleri düşünülsede bence o albümleri bile saygıyı hakediyor
fazlasıylaaaa tarza dikkat ederseniz o albümlerde olgunlu albümleridir load ve reload buram buramda heavy kokar...

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Ghost_Murder yazdı:
mavisakal_kan yazdı:herzaman saygıyı hakeden bi grup.. black album'den sonra fanları tarafından para için tarzlarından ödün verdikleri düşünülsede bence o albümleri bile saygıyı hakediyor
fazlasıylaaaa tarza dikkat ederseniz o albümlerde olgunlu albümleridir load ve reload buram buramda heavy kokar...
bana sorarsanız tarzını değiştirerek müzik yapmalarına kızmak , (eğer yaptıkları kaliteliyse) annenize "neden ıspanak değil de makarna yaptın allah belanı senin" demekle aynı doğrultuda bence.. ki bana sorarsanız load ve reload albümleri hatta son albüm bile kendi piyasalarına göre buram buram kalite kokuyor.

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

carthagerome yazdı:cliff ile biten bir efsane , başka bir şey demiyeceğim.
bence de..
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
soundevil
Üye
Üye

Mesaj gönderen soundevil »

frantic_kenan yazdı:bana sorarsanýz tarzýný deðiþtirerek müzik yapmalarýna kýzmak , (eðer yaptýklarý kaliteliyse) annenize "neden ýspanak deðil de makarna yaptýn allah belaný senin" demekle ayný doðrultuda bence.. ki bana sorarsanýz load ve reload albümleri hatta son albüm bile kendi piyasalarýna göre buram buram kalite kokuyor.
katýlýyorum.. bu konuda katýlabileceðim birine ilk defa rastlýyorum... St.Anger albümünü bir iki þarký hariç çok beðendim.. herkes Black Album deki gibi bir þeyler beklediði için deðiþikliðe gidilmesini istemiyor bence...
I was going up the stairs, i met a man who wasn't there.. He wasn't there again today.. I wish; i wish he go away

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

soundevil yazdı:
frantic_kenan yazdı:bana sorarsanız tarzını değiştirerek müzik yapmalarına kızmak , (eğer yaptıkları kaliteliyse) annenize "neden ıspanak değil de makarna yaptın allah belanı senin" demekle aynı doğrultuda bence.. ki bana sorarsanız load ve reload albümleri hatta son albüm bile kendi piyasalarına göre buram buram kalite kokuyor.
katılıyorum.. bu konuda katılabileceğim birine ilk defa rastlıyorum... St.Anger albümünü bir iki şarkı hariç çok beğendim.. herkes Black Album deki gibi bir şeyler beklediği için değişikliğe gidilmesini istemiyor bence...
bakalım yenisi nasıl olcak :-D

Kullanıcı avatarı
metalworld
Üye
Üye
İletişim:

Metal ve Metallica !

Mesaj gönderen metalworld »

Gerçek Metallica !

Arkadaþlar bu makaleyi yazma gereði duydum, çünkü gerçekten metallica yý çok farklý tanýyanlar ve ondan farklý þeyler bekleyenler var sanýrým.

1) Arkadaþlar ilk olarak lütfen þunu anlayalým.Metallica Trash Metal'in ilk albümü olan Kill'em All u çýkardýlar.Ve Ride The Lightningle heavy ye doðru geçtiler.Yani Metallica bir MetaL grubudur.Heavy Metal'i benimsemiþlerdir.Bunu kanýtlayan birsürü söz sarfetmiþlerdir, sayýsýz yeminler etmiþlerdir.Yani hardcore, pop, ya da Nu-metal grubu deðildir.Kesinlikle Heavy Metaldir.

2) Metallica nýn heavy metal olmayan þarkýlarýný benimseyen arkadaþlarýmýz, metallica ****(heavy türüne ait olmayan eserler) þarkýlarýna benziyen þarkýlar yapsýn demesin.Çünkü yanlýþ grubu seçmiþ olur.Metallica ilk 4 albümüyle gerçek, asýl, öz Metallica'dýr.Bunu kendisi söylemiþtir.Kirk Türkiye'ye geldiðindeki bir röportajýnda röportajýnda "En sevdiðim Albüm Master of Puppets ve en sevdiðim þarký da M.o.P dur" demiþtir.Yani Metallica'dan kesinlikle Some Kind of Monster , ya da Low Man's Lyric, Loverman gibi þarkýlar beklemeyin.Ha güzel olabilir.Ama grubu Metallica deðil.

3) Bakýn, genç arkadaþlarýmýz bilmez Metallica'nýn geçmiþini sanýrým.Metallica ilk çýktýðýnda söverdi, makyajlýlara, iki de bir "oh baby" diyen özenti metal gruplarýna.Metallica onlar gibi olmamaya yemin etmiþtir Ride The Lightning zamanýnda.Ama ne zaman Lars'ýn önsezileri ortaya çýktý, deðiþimde kaçýnýlmaz oldu.

4)Kesin ve kesin MTV ye karþý çýkan her defasýnda onu aþaðýlayan ve James'in "Fuck MTV, asla klip çekmeyeceðiz!" sözüne sahip olan Metallica, Bu yoldan vazgeçer ve klip çeker.Ve Patlak bundan sonra baþlar.Grubum kurucusu Lars olduðu için söz geçiremezler tabi Lars'a. Ve günümüze Load Reload gibi içinde hoþ þarkýlar bulunan albümleriyle damgasýný bulurlar.Bakýnýz hoþ diyorum, çünkü gerçekten güzel þarkýlar, kuþkusuz.Fakat Metallica fanlarýna bu albümler için yeminler etmedi.

5) "Metallica mükemmel gruptur.Load, Reload süperdir." ya da "Vay be Some Kind of Monster, iþte köklere dönüþ bu olsa gerek" diyorsanýz allaþkýna bi geçmiþi araþtýrýn.Çünkü sorunuzun cevabý orada olacaktýr.

6)Ve son olarak ******* olarak karþýmýza çýktýlar.Yapýmcý Bob Rock 'un basý eline almasýyla bu albüm tamamlandý, ama ne tammalamak.Albümün iyi karþýlanmadýðýný grup elemanlarý da biliyordu.******* turu konserlerinde Son albümlerinden iki þarký çalýp 50 tane eski ( özellikle ilk 4 albümden ) parçalarýný çalýyorlardý.Esasýnda Metallica da herþeyin farkýnda ama ok birkere yayýndan çýktý.Rob gruba katýlýnca "Metallica - Köklere Dönüþ " adý altýnda bir manþet aldý baþýný gitti müzik dergilerinde.Acaba ne kadar doðru bunu çýkacak albnümde göreceðiz. ( ******* da Rob Trujillo bas gitarda deðildir.)

Lütfen Metallica'nýn geçmiþini biryerlerden edinin okuyun.Ýsteyen arkadaþlara gönderebilirim.Uzun ama anlamak isteyen arkadaþlara daima yardýmcý olurum.Metallica doðru tanýyalým sevgili arkadaþlar.Kesinlikle günümüzdeki gruplarla kýyaslamayalým.Çoðu arkadaþýmýz doðmadan öldü Cliff Burton babamýz.Onun kalitesini anlamak, Metallicanýn geçmiþini, özünü anlamak demektir.Gerçekleri arayalým.

-------------------------

Metallica çok ünlü oldu, çünkü fazlasýyla emek verdi.Ama nedense bunu kötüye kullandýlar.Bende Metallicacýyým bende metalciyim ayaklarýnda herkez.Ya böyle bir saçmalýk olur mu.Insanlar "sýrf baþkalarý yapýyorlar diye" ona yöneliyorlar.Onu anlamak lazým.Þimdi bir adam Metallica süper ya.One ve ****** þarkýlarý mükemmek diyorsa o adam kafasýný kuma gömsün daha iyi.Çünkü o iki þarký "Metal-pop" gibi birleþmez ikilidir.Ama millet sýrf metallica yaptý diye " Ooooo süper " diyor.Bu mudur anlayýþ?Bugün dinleyip yaprýn küfür eden kiþilerden olmayýnýz sevgili arkadaþlar.Gene diyorum gene diyorum Metallica ilk4 le var oldu.Sonra Metallica deðil.Bunu kendileri söylüyor.Eminim " One - ****** " diyenler eminemde dinler, Hande yenerde, likin parkda, [Tartýþýlmasý Yasak Grup]'da bilmem ne de.Tarzýnýzý bulun ona göre davranýn.Trash'sa trash'a yönelin , heavy ise heavy, death ise death, rap ise rap, pop ise pop.Özentilik yapmayýn, kendiniz olun, kiþiliðinizle önplana çýkýn.

Yazan: MetaLMania
Kaynak: MetaLMania® Forum
Rock On With Heavy Metal !

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Re: Metal ve Metallica !

metalworld yazdı:Gerçek Metallica !

Arkadaşlar bu makaleyi yazma gereği duydum, çünkü gerçekten metallica yı çok farklı tanıyanlar ve ondan farklı şeyler bekleyenler var sanırım.

1) Arkadaşlar ilk olarak lütfen şunu anlayalım.Metallica Trash Metal'in ilk albümü olan Kill'em All u çıkardılar.Ve Ride The Lightningle heavy ye doğru geçtiler.Yani Metallica bir MetaL grubudur.Heavy Metal'i benimsemişlerdir.Bunu kanıtlayan birsürü söz sarfetmişlerdir, sayısız yeminler etmişlerdir.Yani hardcore, pop, ya da Nu-metal grubu değildir.Kesinlikle Heavy Metaldir.

2) Metallica nın heavy metal olmayan şarkılarını benimseyen arkadaşlarımız, metallica ****(heavy türüne ait olmayan eserler) şarkılarına benziyen şarkılar yapsın demesin.Çünkü yanlış grubu seçmiş olur.Metallica ilk 4 albümüyle gerçek, asıl, öz Metallica'dır.Bunu kendisi söylemiştir.Kirk Türkiye'ye geldiğindeki bir röportajında röportajında "En sevdiğim Albüm Master of Puppets ve en sevdiğim şarkı da M.o.P dur" demiştir.Yani Metallica'dan kesinlikle Some Kind of Monster , ya da Low Man's Lyric, Loverman gibi şarkılar beklemeyin.Ha güzel olabilir.Ama grubu Metallica değil.

3) Bakın, genç arkadaşlarımız bilmez Metallica'nın geçmişini sanırım.Metallica ilk çıktığında söverdi, makyajlılara, iki de bir "oh baby" diyen özenti metal gruplarına.Metallica onlar gibi olmamaya yemin etmiştir Ride The Lightning zamanında.Ama ne zaman Lars'ın önsezileri ortaya çıktı, değişimde kaçınılmaz oldu.

4)Kesin ve kesin MTV ye karşı çıkan her defasında onu aşağılayan ve James'in "Fuck MTV, asla klip çekmeyeceğiz!" sözüne sahip olan Metallica, Bu yoldan vazgeçer ve klip çeker.Ve Patlak bundan sonra başlar.Grubum kurucusu Lars olduğu için söz geçiremezler tabi Lars'a. Ve günümüze Load Reload gibi içinde hoş şarkılar bulunan albümleriyle damgasını bulurlar.Bakınız hoş diyorum, çünkü gerçekten güzel şarkılar, kuşkusuz.Fakat Metallica fanlarına bu albümler için yeminler etmedi.

5) "Metallica mükemmel gruptur.Load, Reload süperdir." ya da "Vay be Some Kind of Monster, işte köklere dönüş bu olsa gerek" diyorsanız allaşkına bi geçmişi araştırın.Çünkü sorunuzun cevabı orada olacaktır.

6)Ve son olarak ******* olarak karşımıza çıktılar.Yapımcı Bob Rock 'un bası eline almasıyla bu albüm tamamlandı, ama ne tammalamak.Albümün iyi karşılanmadığını grup elemanları da biliyordu.******* turu konserlerinde Son albümlerinden iki şarkı çalıp 50 tane eski ( özellikle ilk 4 albümden ) parçalarını çalıyorlardı.Esasında Metallica da herşeyin farkında ama ok birkere yayından çıktı.Rob gruba katılınca "Metallica - Köklere Dönüş " adı altında bir manşet aldı başını gitti müzik dergilerinde.Acaba ne kadar doğru bunu çıkacak albnümde göreceğiz. ( ******* da Rob Trujillo bas gitarda değildir.)

Lütfen Metallica'nın geçmişini biryerlerden edinin okuyun.İsteyen arkadaşlara gönderebilirim.Uzun ama anlamak isteyen arkadaşlara daima yardımcı olurum.Metallica doğru tanıyalım sevgili arkadaşlar.Kesinlikle günümüzdeki gruplarla kıyaslamayalım.Çoğu arkadaşımız doğmadan öldü Cliff Burton babamız.Onun kalitesini anlamak, Metallicanın geçmişini, özünü anlamak demektir.Gerçekleri arayalım.

-------------------------

Metallica çok ünlü oldu, çünkü fazlasıyla emek verdi.Ama nedense bunu kötüye kullandılar.Bende Metallicacıyım bende metalciyim ayaklarında herkez.Ya böyle bir saçmalık olur mu.Insanlar "sırf başkaları yapıyorlar diye" ona yöneliyorlar.Onu anlamak lazım.Şimdi bir adam Metallica süper ya.One ve ****** şarkıları mükemmek diyorsa o adam kafasını kuma gömsün daha iyi.Çünkü o iki şarkı "Metal-pop" gibi birleşmez ikilidir.Ama millet sırf metallica yaptı diye " Ooooo süper " diyor.Bu mudur anlayış?Bugün dinleyip yaprın küfür eden kişilerden olmayınız sevgili arkadaşlar.Gene diyorum gene diyorum Metallica ilk4 le var oldu.Sonra Metallica değil.Bunu kendileri söylüyor.Eminim " One - ****** " diyenler eminemde dinler, Hande yenerde, likin parkda, [Tartışılması Yasak Grup]'da bilmem ne de.Tarzınızı bulun ona göre davranın.Trash'sa trash'a yönelin , heavy ise heavy, death ise death, rap ise rap, pop ise pop.Özentilik yapmayın, kendiniz olun, kişiliğinizle önplana çıkın.

Yazan: MetaLMania
Kaynak: MetaLMania® Forum

bence biraz fazla sabit fikirli davranıyorsun.. ayrıca insanlar istediklerini dinlemekte ve övmekte özgürdürler, şimdi load reload seven adam değil mi yani senin dediğine göre? ben metallica nın her döneminden her şarkıyı da zevkle dinlerim , hepsi de ayrı güzeldir , hepsinin de arkasındayım , hatta son albüm de çok güzeldir , gidip blues da dinlerim , pink floyd da , beethoven da dinlerim , linkin park da. At gözlüğünü takıp aynı yöne mi bakalım sürekli. metallica ömrünün sonuna kadar abansın o zaman cııcırırcırıc diye. monotonluktan öteye gitmez. her gün sinirli olabilir misin? elbette hayır. ya da her gün mutlu? her gün aynı yemeği zevkle yiyebilir misin? Her an aynı şeyi dinleyip sıkılmadan durabilir misin? trash se trash , heavy se heavy .. pekala , megadeth neden ezik ezik duruyor kenarda, her dakka da öööörrrrrğh carcarcarrcar diye çalınmazki ... benim fikrim bunlar tabi

Kullanıcı avatarı
metalworld
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen metalworld »

Ben Heavy Metalci camiasýndan bahsediyorum zaten. Her müziði dinleyen insanlardan deðil.Tabiki hre insan istediðini dinlemekte özgür.Amka kalkýpta ben "heavy metalciyim" demesi hande yener dinleyipte rapçiyim demeye benzer.
Rock On With Heavy Metal !

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

bu yazıyı girdiim tüm sitelerde görcem sanırın sayende :)
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
metanet
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen metanet »

Ýzmir'de Metallica Day 19 mayýs cuma 13.30
Sahne alacak gruplar:

2603
Akonitin
Deep Larnyx
Phondeep
Raký'n Fish
Ucube
afiþ....
Resim

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Geçen akşam MTV Almanya Rock Am Ring'i yayınladı.Akşam sahneye Metallica çıktı.Sahne, organizasyon ve seyirci mükemmeldi.Metallica da öyle.
Master Of Puppets albümünün çıkış tarihinden 20 yıl geçmesinden dolayı özel olarak bu MOP albümünün şarkılarının hepsiini çaldılar.Ayrıca Orion çalmaları beni şok ve hasta etti.Çünkü harika çaldılar.Özellikle Rob un performansına hasta kaldım.(Helal olsun koçum beeaa) :002

Dip Not: Mtv de bence çok güzel bir iş çıkardı.Konseri baştan sona 1 sn bile reklam veya herhangi bir şekilde ara vermeden gösterdiler.Gerçekten onlara da sonsuz teşekkürler burdan :-D

keine_Lust
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen keine_Lust »

yıllardır dınnemekten bıkmadıgım ve hala severek dınnedıgım en ıyı heavy gruplardan bıtanesı ve ayrıca bır yerı var bende umarım yenı albumlerıyle karsımızda olurlar :002 :010

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

James le Kirk in yakın zamanda yeni albümle ilgili verdikleri açıklamaları dinledim, Kirk 15 şarkı yaptık şimdilik ama daha erken falan diyor acayip de meraklandım şimdi :\

kirk in konuşması :
http://www.youtube.com/watch?v=pFXAhocE ... %20hammett

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

nothing else matters bitirmiş olayı :015
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
rsms_ceren
Üye
Üye

Mesaj gönderen rsms_ceren »

METALLICA SAKIN DAĞILMA............İNSANLAR SONRA GERİ POP'A DÖNERLER :002 BİZİM GİBİ GENÇLİKLERİ SENSİZ BIRAKMA............ :003 :002

İCH LİEBE DİCH METALLICAA..............
Ilik bir rüzgar esti buradan, nereden estigini bilemedim nereye gidiyorsun dedim özlenen heryere dedi aklima sen geldin cünki özlenen sendin. birtanem Ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin.

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

Kill'em all'dan sonrası değisiklik olmuş ya biraz..ama bu metallica'nın efsane olduğu gerçegini değistirmiyo:)

Kullanıcı avatarı
E-This
Üye
Üye

Mesaj gönderen E-This »

yenı sarıkyı dınleyen varmı
?

Kullanıcı avatarı
frantic_kenan
Müdavim Üye
Müdavim Üye

E-This yazdı:yenı sarıkyı dınleyen varmı
?
hangi şarkı ? çabuk de kudururum şimdi

ters999
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ters999 »

ben dinledim...st. anger albümünden cok farklı bi albüm beklemiyo bizi gibi görünüyo....