System Of a Down

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
UnknownArtist
Üye
Üye

hangi

Mesaj gönderen UnknownArtist »

şu şarkı sözlerinden birkaç örnek verir misin ben de öğreneyim..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Re: hangi

Mesaj gönderen jonnathan »

UnknownArtist yazdı:şu şarkı sözlerinden birkaç örnek verir misin ben de öğreneyim..
www.anti-soad.org a gir gereken acıklamayı goreceksin...
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
Ghost_Murder
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Re: hangi

Mesaj gönderen Ghost_Murder »

jonnathan yazdı:
UnknownArtist yazdı:şu şarkı sözlerinden birkaç örnek verir misin ben de öğreneyim..
www.anti-soad.org a gir gereken acıklamayı goreceksin...
:015

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

unknown artist adlı arkadas demıskı o klıbı onlar cekmedı baskalarının parmagı var tamam ona eywallah pekı sorarım sana sarkıyıdamı klıbı cekenler soyluyo ??hala onları savunmaya calısıyosunuz sıze yazık asıl.. :x
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
UnknownArtist
Üye
Üye

soad

Sonuçta bu adamların böyle bir tepkisi olması gayet doğal. Burada sidik yarışına girmenin veya onlar da öldürdü biz de öldürdük olayına girmenin anlamı da yok. Çünkü iki taraftan da korkunç kayıplar oldu. Burada asıl önemli mesele bizim artık geçmiş acıları unutabilecek bir pozisyonda olmamız ama onların olamamaları. Çünkü Türkler bu topraklarda varlıklarına devam ediyorlar, ama onlar da 3000 yıllık ata topraklarından oldular, sürüldüler. Bu çok büyük bir travma bence. Ve bunun acısı öyle 100 yıl sürse de bitmez. ayrıca kadın, çoluk, çocuk, yaşlı osmanlı vatandaşlarının devlet eliyle evlerinden çıkarılmaları ve dayanamayacakları şartlarda yola çıkartılmaları, ne yiyeceklerinin ne güvenliklerinin sağlanmaması masum olanlarda derin bir kırgınlık yaratmıştır. Bu insanlar sadece yaşadıklarını unutamıyor, gurbette olunca daha da etkili oluyor. Bu Türk Devletine karşı bir kırgınlık olarak süregelmiştir, ben birçok bireysel tanıklıklar okudum, bazı vakalarda büyük ihmaller ve gözyummalar, bazılarında ise planlı katliamlar var, bunlar bugün bilimadamlarınca da dile getiriliyor ve yapılan katliamları dedem de anlatıyor kimse yadsımıyor ki. Yani o zaman Anadoludan bunları silme fikrine sahip insanlar da var ve bu bir sır değil, bunların başında İttihat ve terakki liderlerinin olduğu da söyleniyor ve Atatürk bunları ağır bir dille eleştiriyor, size bunun hakkında yazıyı gönderebilirim. Bu sorumluların birçoğunun zaten katliam yapmaktan dolayı suçları sabit bulunmuş ve idam edilmişlerdir, şimdi bu insanlara o kadar kızmanın böyle bir cengaverane refleksle ortaya atılmanın, vay işte yine herkes bize düşman edebiyatı yapmaya gerek yoktur bence. herkes kendi acısını yaşar ve yansıtır, onlarda bu acıdan beslendikleri için sanatları güzel zaten, dinlemek veya dinlememek sizin elinizde. Türkiye Devleti'nin kendilerine karşı yapılan haksızlıkları tanımamasından dolayı gösteri yapabilir bu insanlar, benim söylemek istediğim ırkçı bir tutum içinde olduklarını sanmıyorum, çünkü barışsever olduklarını biliyorum. Bu insanları kazanmak için bir adım atılması gerektiğini de biliyorum o yüzden itidalli olmakta fayda var, aşırı tepki gösterilmesi yanlış olur...

Kullanıcı avatarı
Ghost_Murder
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Re: soad

Mesaj gönderen Ghost_Murder »

UnknownArtist yazdı:Sonuçta bu adamların böyle bir tepkisi olması gayet doğal. Burada sidik yarışına girmenin veya onlar da öldürdü biz de öldürdük olayına girmenin anlamı da yok. Çünkü iki taraftan da korkunç kayıplar oldu. Burada asıl önemli mesele bizim artık geçmiş acıları unutabilecek bir pozisyonda olmamız ama onların olamamaları. Çünkü Türkler bu topraklarda varlıklarına devam ediyorlar, ama onlar da 3000 yıllık ata topraklarından oldular, sürüldüler. Bu çok büyük bir travma bence. Ve bunun acısı öyle 100 yıl sürse de bitmez. ayrıca kadın, çoluk, çocuk, yaşlı osmanlı vatandaşlarının devlet eliyle evlerinden çıkarılmaları ve dayanamayacakları şartlarda yola çıkartılmaları, ne yiyeceklerinin ne güvenliklerinin sağlanmaması masum olanlarda derin bir kırgınlık yaratmıştır. Bu insanlar sadece yaşadıklarını unutamıyor, gurbette olunca daha da etkili oluyor. Bu Türk Devletine karşı bir kırgınlık olarak süregelmiştir, ben birçok bireysel tanıklıklar okudum, bazı vakalarda büyük ihmaller ve gözyummalar, bazılarında ise planlı katliamlar var, bunlar bugün bilimadamlarınca da dile getiriliyor ve yapılan katliamları dedem de anlatıyor kimse yadsımıyor ki. Yani o zaman Anadoludan bunları silme fikrine sahip insanlar da var ve bu bir sır değil, bunların başında İttihat ve terakki liderlerinin olduğu da söyleniyor ve Atatürk bunları ağır bir dille eleştiriyor, size bunun hakkında yazıyı gönderebilirim. Bu sorumluların birçoğunun zaten katliam yapmaktan dolayı suçları sabit bulunmuş ve idam edilmişlerdir, şimdi bu insanlara o kadar kızmanın böyle bir cengaverane refleksle ortaya atılmanın, vay işte yine herkes bize düşman edebiyatı yapmaya gerek yoktur bence. herkes kendi acısını yaşar ve yansıtır, onlarda bu acıdan beslendikleri için sanatları güzel zaten, dinlemek veya dinlememek sizin elinizde. Türkiye Devleti'nin kendilerine karşı yapılan haksızlıkları tanımamasından dolayı gösteri yapabilir bu insanlar, benim söylemek istediğim ırkçı bir tutum içinde olduklarını sanmıyorum, çünkü barışsever olduklarını biliyorum. Bu insanları kazanmak için bir adım atılması gerektiğini de biliyorum o yüzden itidalli olmakta fayda var, aşırı tepki gösterilmesi yanlış olur...
:023

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

UnknownArtist yazdı:Sonuçta bu adamların böyle bir tepkisi olması gayet doğal. Burada sidik yarışına girmenin veya onlar da öldürdü biz de öldürdük olayına girmenin anlamı da yok. Çünkü iki taraftan da korkunç kayıplar oldu. Burada asıl önemli mesele bizim artık geçmiş acıları unutabilecek bir pozisyonda olmamız ama onların olamamaları. Çünkü Türkler bu topraklarda varlıklarına devam ediyorlar, ama onlar da 3000 yıllık ata topraklarından oldular, sürüldüler. Bu çok büyük bir travma bence. Ve bunun acısı öyle 100 yıl sürse de bitmez. ayrıca kadın, çoluk, çocuk, yaşlı osmanlı vatandaşlarının devlet eliyle evlerinden çıkarılmaları ve dayanamayacakları şartlarda yola çıkartılmaları, ne yiyeceklerinin ne güvenliklerinin sağlanmaması masum olanlarda derin bir kırgınlık yaratmıştır. Bu insanlar sadece yaşadıklarını unutamıyor, gurbette olunca daha da etkili oluyor. Bu Türk Devletine karşı bir kırgınlık olarak süregelmiştir, ben birçok bireysel tanıklıklar okudum, bazı vakalarda büyük ihmaller ve gözyummalar, bazılarında ise planlı katliamlar var, bunlar bugün bilimadamlarınca da dile getiriliyor ve yapılan katliamları dedem de anlatıyor kimse yadsımıyor ki. Yani o zaman Anadoludan bunları silme fikrine sahip insanlar da var ve bu bir sır değil, bunların başında İttihat ve terakki liderlerinin olduğu da söyleniyor ve Atatürk bunları ağır bir dille eleştiriyor, size bunun hakkında yazıyı gönderebilirim. Bu sorumluların birçoğunun zaten katliam yapmaktan dolayı suçları sabit bulunmuş ve idam edilmişlerdir, şimdi bu insanlara o kadar kızmanın böyle bir cengaverane refleksle ortaya atılmanın, vay işte yine herkes bize düşman edebiyatı yapmaya gerek yoktur bence. herkes kendi acısını yaşar ve yansıtır, onlarda bu acıdan beslendikleri için sanatları güzel zaten, dinlemek veya dinlememek sizin elinizde. Türkiye Devleti'nin kendilerine karşı yapılan haksızlıkları tanımamasından dolayı gösteri yapabilir bu insanlar, benim söylemek istediğim ırkçı bir tutum içinde olduklarını sanmıyorum, çünkü barışsever olduklarını biliyorum. Bu insanları kazanmak için bir adım atılması gerektiğini de biliyorum o yüzden itidalli olmakta fayda var, aşırı tepki gösterilmesi yanlış olur...
bazı düşüncelerine katılıorum :wink:
bu olayın bu kadar öne sürülmesinin nedeni reklam amaçlı gibi gelio ki zaten soad barış için şarkılar yazan savaş karşıtı klipler çeken bi topluluk bu olayı ciddiye alıp ta gurur yapmıorum halen de dinlemeye devam ediorum...
şuanda türkiyede yaşayan bisürü ermeni vatandaşı var ve benim tanıdığım insanlarda var gerçekten bu dialoglar saçma insanların abartması halen bunları tartışmak komik çünkü burda ülekemizde yaşıyolar her ne olduysa geçmişte kaldı kin tutmanın anlamı yok...
bizler savaşa karş insanlarız(bunu kanıtladık gerizekalı bush için yapılan anketlerde) ve halen neden...?

bu arada küçük bi not soad'ın bi türk müzisyenle yaptığı bonus şarkı da mevcut...
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Size hos gozuken adamların Buyuk Ermenistan hayallerine ulasmakta kullandıgı 4T planından tanıtma olanıdır...

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

jonnathan yazdı:Size hos gozuken adamların Buyuk Ermenistan hayallerine ulasmakta kullandıgı 4T planından tanıtma olanıdır...
ya aslında bunu daha öncede söledim burda ama tekrar dicem önemli olan müzisyenin kaşı gözü görüşü değilki ortada bi müzik var ve ben buna bakıorum banane adamların düşüncelerinden?

ben umursamıyorum ve dinliorum, umursayanlar da dinlemiyoo zaten
bu tamamen tercih meselesi, benim tercihim de bu
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

simsiyah_85 yazdı:
jonnathan yazdı:Size hos gozuken adamların Buyuk Ermenistan hayallerine ulasmakta kullandıgı 4T planından tanıtma olanıdır...
ya aslında bunu daha öncede söledim burda ama tekrar dicem önemli olan müzisyenin kaşı gözü görüşü değilki ortada bi müzik var ve ben buna bakıorum banane adamların düşüncelerinden?

inanılmaz birşey.. sokakta yürürken sana küfür eden adama saygı duyar mısın?

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

simsiyah_85 yazdı:

zaten sana saygısızlık yapanda adamın kası gozu degil muzigin ta kendisi...

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

iyi de ben saygı duymaktan bahsetmedim ki?
umursamadığımdan bahsettim...

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

simsiyah_85 yazdı:iyi de ben saygı duymaktan bahsetmedim ki?
adamlara soyuna sopuna sövüyo sen bunu umursamıyosun.. uygulama olması mı gerekiyo illa ?

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

r1g0r yazdı:
adamlara soyuna sopuna sövüyo sen bunu umursamıyosun.. uygulama olması mı gerekiyo illa ?
insanlar bazen herangi konu üstünde aynı şeyleri düşünmeyebilir fikir ayrılıkları olabilir. benim bu konuyu umursamam sana nasıl saçma geliosa seninde bu kadar gurur yapman bana saçma gelebilir bu normal bişeydir

asıl bizim başımızdakiler bizim soyumuzu sopumuzu sövenler ve emin ol ki soad.dan cok daha tehlikeliler...

soadın yaptığınıda desteklediğim falan yok nie bunu anlamıosunuz? umursamamak şu demek değilmidir ki evet ortada bi hata bi yanlışlık var ama umursamıorum bundan ne anlıosunuz ki herneyse yaaa umarım benim demek istediklerimi anlayanlar da vardır...

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

simsiyah_85 yazdı:
r1g0r yazdı:
insanlar bazen herangi konu üstünde aynı şeyleri düşünmeyebilir fikir ayrılıkları olabilir. benim bu konuyu umursamam sana nasıl saçma geliosa seninde bu kadar gurur yapman bana saçma gelebilir bu normal bişeydir

asıl bizim başımızdakiler bizim soyumuzu sopumuzu sövenler ve emin ol ki soad.dan cok daha tehlikeliler...

soadın yaptığınıda desteklediğim falan yok nie bunu anlamıosunuz? umursamamak şu demek değilmidir ki evet ortada bi hata bi yanlışlık var ama umursamıorum bundan ne anlıosunuz ki herneyse yaaa umarım benim demek istediklerimi anlayanlar da vardır...
tamam yaa... kaptalım bu konuyu.. istifa ediyorum ben de.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

simsiyah_85 yazdı:
r1g0r yazdı:

yok sadece bize sokakta biri gelip kufretse onun yuzune ne kadar guzel sesin var,ne kadar melodik soyluyorsun dediklerini umursamıyorum demeyiz onu anlatmaya calıstık,olmadı,sana yolunda basarılar...

Kullanıcı avatarı
v00d00
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen v00d00 »

ya arkadaşım! burda diyosun ki iki taraftan da önemli kayıplar oldu vs...o öldürdü bu öldürdü diye kavga etmeye sidik yarıştırmaya gerek yok falan diye janjanlı laflarla konuşmuşsun ama burda önemli olan ne kadar kayıp verdiğimiz değil..insanlar burda onları(yada onların insanları bizi)suçlarken "biz de öldürdük ama onlar daha çok öldürdü" diyerek soykırım iddasında bulunmuyorlar...bu çocukların "ben sana 1 kere vurdum ama sen bana 3 kez!!ödeşecez gel" diye kavga etmelerine benzemiyor...
burda önemli olan niyet..insanlar birbirini öldürür doğrudur.savaş çıkar kesersin insanları ama burda o ırka kast etmezsin.bu bi savunmadır yani.sen öldürmezsen o öldürecektir.bi konuda anlaşamamışsındır.burda da sivil kesmez asker öldürürsün.ama soykırım farklı anlayamıyo musunuz bunu?ya farklı düşünmüş olmak için böyle yapmayın...yani entellektüellik demek objektif bakmaktır olaya.ama siz abartıp karşı tarafa geçiyosunuz objektif gözüktüğünüzü zannedip.ya şimdi bana laf ediceksiniz veya benim hakkımda faşist veya milliyetçi diyeceksiniz..hayır ben milliyetçi diilim.ayrıca millet kavramının da ortadan kalkmasını savunan bi insanım.zaten ermenileri suçlamıyorm hiç bi şekilde.o zaman yapılmış bişi için de tazminat falan istememiz gerektiğini de düşünmüyorum.ama ben devletimin küçük düşmesine izin vermem.onlardan hiç bir şekilde özür dilenmesi gibi bişi söz konusu olamaz,buna şiddetle karşı çıkarım.bunu türk olduğum için değil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğum için yaparım..neyse konudan sapmayım..
o yıllarda, o zamanın ermenileri, dış kuvvetlerin baskılarıyla ve kışkırtmalarıyla(kışkırtmanın yanında toprak vaatleri,o zamanın ermenilerinin lider vasıflı insanlarının iktidar hırsları,kendi yönettikleri bi ülke istekleri de çok etkili olmuştur)türk köylerini basıp insanları öldürmüşler...ama bunu canice yapmışlar..bunu tüm dünya biliyor(aynı fransızların cezayirde yaptıkları katliamı bildikleri gibi)
osmanlı devleti; o sıra, o "hasta adam" haliyle -tüm eli silah tutanları askere alıyor- dünyanın en güçlü devletleriyle karşı karşıya olduğu bir savaşa giriyor...sonra ermeni sorunu patlak veriyor...binlerce ermeniyi,10 binlerce ermeniyi tutupta hapishaneye tıkacak hali yok...tamam hepsi suçlu değil...ama yapılabilecek başka bişiy yok...
ve sonuçta türkler de,ermeniler de, tüm insanlar intikam duygusuna sahiptirler...evlerine dönen asker gençler analarını,babalarını,karılarını,çocuklarını ölü bulunca yada hiç bulamayınca gözleri dönüyor...köylere saldırıp intikam almak istiyorlar...ve çatışmalar başlıyor..ama bakın türk köylerinde savaşacak kimse yokken ermeniler girip katlediyorlar insanları,ama ermeni köylerindeki gençler savaşa gitmediler..yani köylerindeler...türk köylülerle savaşıyorlar katledilme gibi bişiy yok.ayrıca!!!zihniyet farkına da dikkat çekmek isterim.yani ermeniler orda bir ülke kurmak isteğiyle,türkleri temizleyip devleti rahat kurmak için kesiyorlar insanlarımızı...ama türk köylülerinde ordan o ırkı temizleme gibi bir niyet yok...çatışmalar sona ersin diye osmanlı devleti ermenileri kafileler halinde sürüyor...
şimdi demişsin ki "hiç bi önlem olmadan vs... yollanmışlar o yüzden ermeniler kırgın"..ya bak adam zaten eli ayağı tutan askerlerini savaşa yollamış...kafileye bekçilik edecek askeri yok!!öyle bi lüksü yok ki devletin yok yani,nereye ermenilere koruma yapsın...ayrıca o kırgın ermenilerin de bi nevi hayatları kurtulmuş oluyordu.çünkü kendilerine katılmayanları öldüren,gözü dönmüş ermenilerle birlikte yaşıyorlardı...yani o yolda ölenlerin suçlusu osmanlı devleti değildir..
soykırım ı asla kabul edemeyiz..ben asla etmiycem, elimden geldiğince de ettirmiycem..
(cümle bozuklukları için kusura bakmayın)
everybody knows what the blues is all about ;
it's a pain you can't live with
it's a woman you can't live without...

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

kimsenin sidik yarıstırmaya ugrasmıyo sadece dıgerlerı gıbı yapılan haksızlıga karsı tepkımızı gosterıyoruz evrensellık gıbı kavramlarının ardına saklanıp propagandalarını yapmaya küfür etmeye devam edıyorlar ve hala onları savunucak bırseyler arıyorsunuz ve demışlerkı; onlar çok acı cektı ata topraklarından surulduler falan .onlar durup dururken surulmedıler herhalde masum sıvıllerı savasamayacak durumda ınsanları acımasız bır sekılde katlettıklerı ıcın surulduler ıngıltere ve rusya gıbı devletlerın pıyonu oldular yanı kendı salaklıklarının cezasını cektıler .evet yasın yanında kuru da yanar boyle durumlarda onların o durumdayken bıle hayatlarını kurtarmısız fakat onlar hala o anlamsız cihatlarının pesınde kosmaktan bıkmadılar...
En son Vampiria tarafından 07 Ağu 2006 19:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

http://groups.myspace.com/turkishgenocide

r1g0r
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen r1g0r »

hala soad dinlerim diyosanız yüreğiniz titrese bile hatta yanlışlıkla olsa bile yukarıdaki linklerden birine tıklayın.

Kullanıcı avatarı
fank
Üye
Üye

Mesaj gönderen fank »

bu kadar tartışıyo olmanız bile yanlış. bu adamlar Türk karşıtı bile değil çünkü o şuurda değiller, ne dedesini bilir ne dedesinin dedesini. adamlar ermeni derneklerinden para almak için çıkış günlerinden beri bu şekilde propoganda içerisindeler ve devam da edecekler, siz burada tartışsanız da tartışmasanız da. bizim tek yapmamız gereken, aramızda "ben müziği dinlerim arkadaş babama dedeme küfretmesine bakmam" diyerek kendini kandıran arkadaşları o yarı uyku halinden uyandırmak(şimdi Atilla İlhan ın sözüyle burada bana edebiyat yapma diyen falan olur diye söylüyorum, yarı uyku hali lafı Atilla İlhan'dan alıntı oldu burda). bu arkadaşlar öyle bir kitle ki birbirlerinden destek bulup böyle ortamlarda ısrarla o şuursuz haysiyetsiz(ağzıma denk gelen bir hakaret değil bu, sırf para için inanmadıkları, doğru olmadığını bildikleri halde bir milleti suçlamak haysiyetsizlerin yapacağı iştir) adamları koruyorlar savunuyorlar. biz bu arkadaşları uyandıralım, sonra bu grubun ve benzerlerinin şarkılarını konserlerini albümlerini boykot ederek, ve gerçekleri onlar gibi tüm dünyaya sistemli olarak duyurarak bu işin üstesinden geliriz.
sürç-ü lisan ettiysem affola.

Kullanıcı avatarı
UnknownArtist
Üye
Üye

şartlı refleks

Arkadaşlar adam bana küfür ediyor diyorsunuz. Kim size küfür ediyor kardeşim, sana küfür eden mi var. Bana küfür eden mi var. Ben 1975'de doğdum, çok şükür kimseyi öldürmedim, bu yapılanların sorumlusu ben değilim, talat Paşa'ya küfür ediyorlarsa bana ne. talat Paşa'ya ben de küfür ederim. Talat paşa ve zevatı alın işte bu ülkeyi bir emri vaki ile şahsi iktidar hırsalarını tatmin ve bir Turan imparatorluğu kurmak için dünya savaşına sokanlar değil mi??? Daha balkan savaşından trablusgarptan yeni çıkmış ülkenin fakir çocuklarını sarıkamışlarda, yemen çöllerinde, galiçyalarda ayağı çıplak helak edenler değil mi?? Evet ben de küfür ediyorum enver paşa, talat paşa, bahattin şakir, dr nazım, lanet olsun onlara. Ermeniler bu delilerin peşinden gelmek zorundalar mıydı, ben de olsam gelmezdim. Bütün kurumlaruyla kokuşmuş, çağın gerisinde kalmış osmanlıya sonuna kadar bağlı mı kalacaklardı? Arnavutlar, Yunanlılar, Bulgarlar, Romenler hakları olarak kendi devletlerini kurmuşken bu milletin devlet kurma peşine düşmeleri çok mu anormaldir?? Biraz da hikayeyi öteki tarafından okuyun. Bu adamlara yapılan baskılar ve katliamlar 1890larda Abdülhamid zamanında başlamıştır, Hamidiye alayları köyleri basıp katliamlara ve ağır baskılara girişmişlerdir. Kürt süvarileri malları mülkleri talan etmiştir. Ermeniler o zamandan silahlanmaya başlamışlardır. Bu insanlar doğuştan cani midirler ki bu kadar ağır katliamlara girişsinler? Bize canavar olarak tanıtılan bu insanların ne kadar barışçı ne kadar harika insanlar olduğunu biliyor muydunuz. Onlar da kadınlarının çocuklarını öldürülüşlerini gördüler, onlar da dağa çıktılar. Bu insanlarda özgürlük düşüncesi ozamanlarda yerleşti. Bu bağımsızlık duygusunu en iyi Türklerin anlaması lazım değil mi? İkiyüzlülüğe gerek yok. Kimse Türklerin tebası olmak zorunda değil hele de bizden daha köklü bir yerleşik kültürse! Bunların böyle ayaklanacağını bilen görevliler katliamlara çoktan girişmişlerdi ve Anadoluyu türkleştirme ve hıristiyan unsurları silme projesinin babası ittihat ve terakkinin teologlarından ziya gökalpin ve dr nazım ve bahattin şakirin planıdır. Yine de dağdaki çetecilere falan hiçbir şey olmadı. Köylerinde ve şehirlerde hiçbirşeyden habersiz ve masum kadın çoluk çocuk yaşlılar sonu belli olan(!) bir yolculuğa doğru sürüldüler. "madem öyle, biz de böyle yaparız" diye. Düşünün pkk yüzünden bütün şehirlerden bütün kürtlerin sürülmesi gibi. Ve buranın kadim halkı olan ermenileri bu topraklardan sürme hakkınız da yoktur. İttihat ve terakkinin planlarına göre hapishanelerdeki bütün adi suçlular katiller ve tecavüz suçlularının şimdinin MİT'i Teşkilat-ı Mahsusa'ya alınıp özel görevle kafilelerin geçeceği yollara gönderilmeleri ve burada koruyan askerlerin göz yummaları ya da ihmalleri sonucu tüm kafilelere tecavüz etmeleri öldürmeleri bilinmektedir. Güneye gönderilen kafileler Çerkez ve Kürtlerin eline teslim edilmektedir. Bunlar da burada temizlenmektedir. Tehcire çıkmadan önce sonlarının ne olduğunu bilenler çocuklarını ve kendilerini nehirlere atmışlardır. Türk aileler saklamıştır, benim ailem de bunlardan biridir. O yüzden SOAD benim dedeme küfretmiyor. Devlet intikam almaz, doğuda insanlar öldürülüyor diye aynısını tezgahlamaz. Ama eğer dedem katliamcı bir herif olsaydı ona önce ben küfrederdim. Karadenizde ermeniler teknelerle karadenizin ortasına atılmışlardır, karadenizde tam bir soykırım olmuştur.Dağdaki çeteler de aynen senin dediğin gibi bu trajediden sonra korkunç olaylara girişmişlerdir, çünkü tarihlere bakacak olursan; bu olaylar rus işgali sırasında yani 1916 dadır, yani tehcirden bir sene sonra. Bu korkunç cinayetler de intikam hissiyle yapılmıştır. Sonuçta biz ya da onlar yoktur. iyiler ve kötüler vardır ve hakkaniyet vardır. Adi politikacılar insanları piyon gibi harcayan şerefsizler vardır. Soad'ın klibinde bunlara küfür mü ediliyor? Ben küfrederim en başında! Yalnız Atatürk'de hata yapmışlar, çünkü Atatürk bu şerefsizlere "katiller" diye bağırmıştır!!! Sonuçta devlet bunu kendi vatandaşlarına yapmıştır ve bu belki askeri yönden gerekli denilse bile, son derece yanlıştır ve kabul edilmesi gerekir. Sonuçta kendinizi yüzde yüz haklı görseniz bile en azından kendinizi de onların yerine koyun demiştim ben. Çünkü insan olmanın gereği budur. Türkiyede şu anda bir yabancılaşma bir düşmanlaşma ve bir milliyetçilik dalgası hakim. Biz tarihimizle ve tabularımızla yüzleştikçe kimsenin Türkiye'yle bir derdi kalmaz merak etmeyin...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

konu ermeni sorununa donmeden hemen once mudahalemizi yapıp linkimizi veriyoruz: http://www.ermenisorunu.gen.tr

enine boyuna,kaynaklarını belirterek hazırlanmıs guzel bir site,her turlu sorunuzun cevabını bulabilirsiniz,tavsiye ederim...

Kullanıcı avatarı
3291
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 3291 »

bu kadar konuþarak bu konuya gelen msj sayýsýný yükseltmekten baþka biþey yapmýoruz..
adamlarýn ne mal olduklarý belli..
kimse sawunmaya kalkmasýn :023

Kullanıcı avatarı
_bittersweet_
Üye
Üye

Mesaj gönderen _bittersweet_ »

Osmanlı soykırım yapmadı sadece ayaklandıkları için onları başka bölgelere gönderdi soykırımı yoldaki eşkiyalar yaptı bunn la ilgili belgelerin hepsini Türkiye Cumhuriyeti sunmuştur ve aynı şeyi onlardanda talep etmştr ama nedense onlar bunu yapmadı