John Petrucci

Yabancı Müzik Grupları
213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

John Petrucci

Mesaj gönderen 213 »

Dream Theater'in usta gitaristi ve dünyanin sayili gitar vitüözlerinden biridir.Sayisiz yan projelerde yer almasina ragmen bir adet solo albümü mevcuttur.Harika bir albümdür.(Suspended Animation)
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

bad-dua
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen bad-dua »

G3 live in tokyo da steve vai ve joe satriani ile beraber çalmıştır albümüde çıkmıştır bu konserin. arşiv albümlerimden biridir. korsan arşivi :)

selenn
Üye
Üye

Mesaj gönderen selenn »

Solo albümünden sarki dinledigimi hatirlamiyorum, ama Dream Theater de attigi sololar ile, nekadar muthesem bir gitarist oldugunu millete kanitliyor...

Kullanıcı avatarı
denizulger
Üye
Üye

Mesaj gönderen denizulger »

Sadece teknik olarak değil yaratıcılık olarak ta olayı yarmış bir gitaristtir. Uf çok teknik çok nota var dream theater ıygh diyenlere tokat gibi cevaplar hazırlamıştır abimiz. Hollow Years dinedikten sonra insanlar günah çıkarmaya başlarlar. Petrucci'nin en büyük işleri tamamen kendi bestelediği parçalardan biri olan Endless Sacrifice'tur örneğin.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

denizulger yazdı:Sadece teknik olarak değil yaratıcılık olarak ta olayı yarmış bir gitaristtir. Uf çok teknik çok nota var dream theater ıygh diyenlere tokat gibi cevaplar hazırlamıştır abimiz. Hollow Years dinedikten sonra insanlar günah çıkarmaya başlarlar. Petrucci'nin en büyük işleri tamamen kendi bestelediği parçalardan biri olan Endless Sacrifice'tur örneğin.
Aynen katılıyorum.Güzel söylemişsin.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Hypga
Üye
Üye

Mesaj gönderen Hypga »

Eğitim videoları da epey iyi. En çok 220 bpm'de çalıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Aşmış insan.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Hypga yazdı:Eğitim videoları da epey iyi. En çok 220 bpm'de çalıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Aşmış insan.
Zaten 220 metronomdan daha yukarı çıkması besteyi baya bi allak bullak eder.yakışmaz.