Radiohead

Yabancı Müzik Grupları
casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

MaxtraDamuS yazdı:Radiohead insansın yaşamında çağ atlatan bir grup..Gruptan öte insan dinledikçe içinde kayboluyor ve Dini haline geliyor..Thom yorke'un büyüleyici sesiyle bu dinin peygamberi olabiliyor...Başka yaşamlara, içindeki sesin derinliklerine götürebiliyor..İyi ki böyle bir grup gelmiş dünyaya...Eğer ölürsem onları bi daha dinleyemiyeceğim diye çok üzüleceğim..

Ve Radiohead'in hayran kitlesinin dünya genelindeki insanlara göre çok farklı olduğuna inanıyorum..Bu insanlar çoğu konuda bazı kabukları aşmış, diğerleri gibi normal mutlu, huzurlu yaşayamazlar..Buruk Sevinç diye buna denir sanırım :)
+1

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

grungy yazdı:
Lily yazdı:nie şimdi bööle bi yalan sööliyim amacı nedir...? hey allaaam...ama söölediine katılıorum,radiohead 5,6 şarkıyla sevilecek grup diil...de sen diil miydin " the bends albümünden sonra gözümden düştü" diyen...yoksa karıştırıo muyum??
yaa ben takiliyorum bosver sen :P the bends degil yaa ok computer dan soraa demis olmam lazim.
olabilir doorudur... biliorum takıldığını... :lol:
and we all went to heaven in a little row boat

Love_MetaL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Love_MetaL »

grungy yazdı:
Lily yazdı:ben de rüyamda street spirit eşiliğinde intihar etmiştim bi keresinde...
yalan solemeeee. ayrica radiohead olee sadece 5, 6 sarkiyla sevilecek grup degil. adamlarin butun sarkilari mukemmel. gerci ben kid a yi pek begenmedim ama. adamlar super yaw butun albumleri farkli.
eft kesinlikle haklısın bnce bütün albümler ve bütün sarkılar tekrar tekrar dinlenebilcek kdr harika...
.....it's only after you've lost everything, that you're free to do anything....

Kullanıcı avatarı
MaxtraDamuS
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MaxtraDamuS »

Radiohead zaten O.K computer'dan sonra kendini aşıp değişim içine girdi..Çoğu insan sevmiyor zaten o albümden sonraki albümlerini..Ama aslında Radiohead'in hissettirdiklerini alamayanlar söylüyor sanırım...Bi grup Rock müzik yapıyor die illa bas, solo vs.. çalması mı gerekiyor..Adamlar artık rock müziği aşıp kendi türlerinde bir müzik yaptı ve buna boyut getirdi..Bence Gerçekten radiohead'e inanan bir insan Kid A yada amnesiac albümlerindeki Ruhu'da alabilir...Örneğin; İdioteque, Morning bell, Morning Bell Amnesiac :wink:

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

MaxtraDamuS yazdı:Radiohead zaten O.K computer'dan sonra kendini aşıp değişim içine girdi..Çoğu insan sevmiyor zaten o albümden sonraki albümlerini..Ama aslında Radiohead'in hissettirdiklerini alamayanlar söylüyor sanırım...Bi grup Rock müzik yapıyor die illa bas, solo vs.. çalması mı gerekiyor
yan flut de caliyorum. demek ki rock muzigin sadece bass, gitar ve davuldan olusacagi sacmaligina inanmiyorum... bana biraz yapay geliyor.

Kullanıcı avatarı
MaxtraDamuS
Üye
Üye
İletişim:

grungy yazdı:
MaxtraDamuS yazdı:Radiohead zaten O.K computer'dan sonra kendini aşıp değişim içine girdi..Çoğu insan sevmiyor zaten o albümden sonraki albümlerini..Ama aslında Radiohead'in hissettirdiklerini alamayanlar söylüyor sanırım...Bi grup Rock müzik yapıyor die illa bas, solo vs.. çalması mı gerekiyor
yan flut de caliyorum. demek ki rock muzigin sadece bass, gitar ve davuldan olusacagi sacmaligina inanmiyorum... bana biraz yapay geliyor.
Bana da..Hemde oldukça yapay...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Radiohead dünyada hiçbi grubun yapmadığı bişeyi yaptı, Ok. Computer gibi gitar ziyafeti ve ticari açıdan tavan yapmış manyak bi albümden sonra o albümle uzaktan yakından alakası olmayan içinde neredeyse gitarın g'si olmayan bi albüm olan Kid A'yi çıkardılar.. Bence bu ciddi saygı duyulacak bi cesaret ve samimiyet örneği. Ben o yüzden Kid A öncesi ve sonrası diye ayırıorum. Ama iki hali de çok güzel bence. Ve Maxtradamuz'un dediği gibi insan bu gruptan sonra farklı bakmaya başlıo dünya'ya. Ve gerçekten müzik yapan bi grup bence.rock müziğin bass gitar ve davuldan oluşması yapay mı gelio? Bakınız national anthem'e mesela. Daha ne örnekler var sizi tatmin edecek. Dinleyin kardeşim kulağınız müzik duysun. Bakalım amcamlar çalışıolar bi yıldır yeni albüm çıkacak mı? Henüz bi haber yok ama..

Bu arada Grungy sen şu "Ok. Computer'dan sonrasını sevmem" dedikten sonra dinledin de mi değişti görüşlerin yoksa o zamanlar da seviodun da bize gıcık olsun diye mi dedin bunları?
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

ollie
Üye
Üye

Mesaj gönderen ollie »

en sevdiğim şarkıları just o kadar...bide klibinde yerde yatan eleman klibin sonlarına doğru bir şeyler diodu bi dönem baya geyik unsuru olmuştu.tahminimce azcık şu kulunçları bi ezi ver felan diyodur ha orası işte eheh..
5 Mayıs 2004 — mor ve ötesi’nin son albümünü;
"Yeni Dünya’ya yalan yanlış bir cevap, üsturuplu ama yersiz kaos, samimiyetsiz isyan,
karşılığını amaçsızca arayan ezik bir çığlık" ifadeleriyle tanımlayabiliriz.

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

muhahahhaaa... :lol: gökten huriler incek demiştir...

Kullanıcı avatarı
fade_out
Üye
Üye

Mesaj gönderen fade_out »

creep,fade out,karma police,exit music,let down,idioteque,knives out,
a punch up at a wedding.... vs...
tüm albümler çok iyi..
ayrıca black star da en sevdiğim şarkısıdır..
you broke another mirror
you are turning into something you are not.

Kullanıcı avatarı
kidB
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen kidB »

O.K. computer basta olmak üzere tüm albümler mükemmel ötesi. dünyanin en iyi grubu seçilen bir grup. ve YORK DÜNYANIN EN IYI VOKALI
P.J. HARVEYLE düetlerini dinleyince insan kendinden geçer...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Radiohead başkadır. Rock'ın ötesidir. Sadece dinleyin demez, biraz da kafa patlatın der. Düşünün der.
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

bak çok güzel söyledin. Doğru...bence son zmnlardaki en iyi grup.En yenilikçi grup.VE kendini en az tekrar eden (hiçe yakın) grup...

Kullanıcı avatarı
MaxtraDamuS
Üye
Üye
İletişim:

shidow yazdı:Radiohead başkadır. Rock'ın ötesidir. Sadece dinleyin demez, biraz da kafa patlatın der. Düşünün der.
işte budur...adamlar gerçekten rock ötesi ve sıradışı bir müzik yapıyorlar..Müzik yani..anlatabilsem keşke..yaşanıyor gerçekten :)

bu arada bi site yaptım ama şu an yarı buçuk.. www.radioheadturkey.com

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

MaxtraDamuS yazdı: bu arada bi site yaptım ama şu an yarı buçuk.. www.radioheadturkey.com
Ben bizzat gezdim gördüm. tasarım çok güzel. birde giriş introsu çok hoşuma gitti. tebrikler.

Kullanıcı avatarı
MaxtraDamuS
Üye
Üye
İletişim:

tşk ederim abi.. beğendiysen ne mutlu bana :)

Kullanıcı avatarı
morvedelisi
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen morvedelisi »

radiohead..akan suları bilşe dururur .. :roll:

kid_a_came_back
Üye
Üye

Mesaj gönderen kid_a_came_back »

dünyanın dağılmamış en iyi rock grubu....
kid_a geri öndü millet!!!!

Kullanıcı avatarı
BoNeDrOp
Üye
Üye

Mesaj gönderen BoNeDrOp »

grubu pek dinlemem...
beyond the north waves...

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

www.radioheadturkey.com.
gerçekten güzel bi site olmuş tebrkler ama videolar bölümündeki şarkılar
benim bilgisayara mı inmiyor yoksa bir sorun mu var orda???
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

bnde site acılmadı bile :?

Kullanıcı avatarı
procran
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen procran »

olene kadar dinlemekten sıkılmayacağımın garantisini verdiğim ilk ve tek grup.o street spirit nasıl bi şarkıdır yaaa :?:

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

procran yazdı:olene kadar dinlemekten sıkılmayacağımın garantisini verdiğim ilk ve tek grup.o street spirit nasıl bi şarkıdır yaaa :?:
o sarkı degıl zaten mubarek baska bırsey...

kid_a_came_back
Üye
Üye

Mesaj gönderen kid_a_came_back »

idioteque dinlerken....nası analtayım ya nasıl hissettiğimi?....
peki ya let down?
fade out?
pyramid song?
fake platic trees?
kid a?
........

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

her parcadan ayrı tat aldıım grup.