Radiohead

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
seLLerkiLL
Üye
Üye

Mesaj gönderen seLLerkiLL »

aslında çok fazla dinlemesemde arşivimde vazgeçemediğim lucky,creep ve ideoteque şarkıları var.başarılılar.bide onlardan oasisin wonderwall şarkısının coverini duymuştum.güzel yapmışlar.
Present yourself, press your clothes,

kid_a_came_back
Üye
Üye

Mesaj gönderen kid_a_came_back »

RADİOHEAD DİNLEYEN BİR HÜCRELİNİN BÜZÜŞMESİ...

araç greç
pc
ses kartı: creative sound blaster live 5.0
ses sistemi : cambridge soudworks 4+1 (bass %50)
program : winamp 5.02 (shuffle on, repet on, crossfade on, shuffle ratio %100)
hijyenik cam kap
ayarlanabilir dönen plak sistemi
cımbız
bir grup tek hücreli (öglena ya da amip olabilir, kamçılı hayvan çok hareketli olması sebebiyle tercih nedeni değildir)
yeteri miktarda besin
mikroskop

itü gölet yurtları biyoloji labratuarlarında bir grup tek hücreliye 24 saat boyunca radiohead parçaları dinletilmiştir. tek hücrelilerin bulunduğu kap t=10 sn olan dönen bir plağın üzerine yerleştirilmiş, böylelikle her hücrenin her yönden eşit dağılımda rh dinlemesi sağlanmıştır. kapta yeteri miktarda besin ve nem bulunmaktadır. yani kap içinde tek hücrelilerin habitatı sağlanmıştır. 24 saat sonunda mikroskop altında yapılan incelemelerde radiohead dinleyen tek hücrelilerin büzüştükleri gözlemlenmiştir. ayrıca bu tek hücreliler toplanma ve grup oluşturma eğilimindedirler. ortamdaki nem miktarı artmış, besin miktarında azalma gözlenmemiştir.

eksisozlukten aldım.... ulan gülmekten sarhoş gibi oldum bea..

Kullanıcı avatarı
Bluer
Üye
Üye

Mesaj gönderen Bluer »

eehhe çok güzel ya :) ama bana kalýrsa bu deneyi her türlü canlýya yapsak benzer sonuçlar alýrýz. mesela benim kendi üzerimde yaptýðým deneylerden aldýðým sonuçlara bakarsak:

1.Bulletproof.. , Street spirit ve Pyramid song dinlerken terliksi arkadaþlarda yaptýðýmýz sonuca çok yakýn bir davranýþ
2.Idioteque, paranoid android , My iron lung dinlerken spazm geçirme durumu gözlemiþtim
ek olarak da benim göz bebeðim olan "I might be wrong" dinledikten sonra etrafa bir süre anlam veremeden baktýðým gözlenmiþtir

sonuç olarak rh önemli , yararlý ve saatlerce hakkýnda konuþulasý bir gruptur.. burda bitmez daha..

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

walla bende de bi büzüşme durumu gözenio ruhsal bakımdan.Boyut deiştiriorum.Kişilik deişimi gözlemleyebilirsiniz anında.Hayal dünyasında yaşayanlara gerçeğe çarpmak için önerilir.Ya da hayallerini kabusa cevirmek isteyenlerin...eğer bigün olur da -ki hiç sanmıorum- intihar etmeye kalkarsam kesinlikle fon müziğim street spirit olcak.
and we all went to heaven in a little row boat

Kullanıcı avatarı
CcCoMaLieSsS
Üye
Üye

Mesaj gönderen CcCoMaLieSsS »

1 2 sarksını begeniorum sadece,daha fazlası bayıyo sıkıo!! there there fena diil bu arada pazartesi yani yarın 10da dream tvde konserini vericek

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

katılmak mümkün değil.
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

CcCoMaLieSsS yazdı:1 2 sarksını begeniorum sadece,daha fazlası bayıyo sıkıo!! there there fena diil bu arada pazartesi yani yarın 10da dream tvde konserini vericek
Bi iki şarkısını seviosan ümit var demektir. Bu şekilde konuşupta sonradan hayranı olanını çok gördüm. Mesela bunlardan biride benim. 4 yıl önce ben de böyle düşünürdüm. Dinlemeye devam et bence çok şey bulacaksın. There there tek başına Radiohead'i anlatmaya yetmez.
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

Bazı gruplar vardr,ilk dinlleyişte bayılırsın ama hayranlığın aynı çizgide devam etmez,çünkü derinliği yoktur.Bazı Grup vardır,ilk dinlemeye başladığında kulağın yadırgar,hatta "bu ne yaa" diebilirsin ama dinledikçe dinleyesin gelir bi süre sonra ve her dinlediinde başka bişey çıkar.işte bence radiohead'in yaptığı müzik böyle bi müzik.

kid_a_came_back
Üye
Üye

Lily yazdı:Bazı gruplar vardr,ilk dinlleyişte bayılırsın ama hayranlığın aynı çizgide devam etmez,çünkü derinliği yoktur.Bazı Grup vardır,ilk dinlemeye başladığında kulağın yadırgar,hatta "bu ne yaa" diebilirsin ama dinledikçe dinleyesin gelir bi süre sonra ve her dinlediinde başka birşey çıkar.işte bence radiohead'in yaptığı müzik böyle bi müzik.
derinliği olmayan gruplara örnek olarak evansence'ı verebilirim kendi açımdan...bring me to life'ı duyunca koştum kasedi aldım sonra baydı bende başkasına verdim...bu güzel bi mesaj olmadı... niyeki?...
ferman moderatörün dağlar bizimdir...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Baştada dediğim gibi radiohead rock'ın da ötesinde salt müziği arayan, sadece dinleten değil düşündüren bi grup. Derinliğini dinlemeden, denemeden anlayamazsın.
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Lily yazdı:Bazı gruplar vardr,ilk dinlleyişte bayılırsın ama hayranlığın aynı çizgide devam etmez,çünkü derinliği yoktur.Bazı Grup vardır,ilk dinlemeye başladığında kulağın yadırgar,hatta "bu ne yaa" diebilirsin ama dinledikçe dinleyesin gelir bi süre sonra ve her dinlediinde başka birşey çıkar.işte bence radiohead'in yaptığı müzik böyle bi müzik.
bkz.evanescence.
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

shidow yazdı:Baştada dediğim gibi radiohead rock'ın da ötesinde salt müziği arayan, sadece dinleten değil düşündüren bi grup. Derinliğini dinlemeden, denemeden anlayamazsın.
reklam gibi oldu. 8)

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

forever radiohead.

kid_a_came_back
Üye
Üye

bulletproof yazdı:forever radiohead.

forever and ever...

Kullanıcı avatarı
LoSt_conTroL
Üye
Üye

Mesaj gönderen LoSt_conTroL »

onlar muhtesemlerrrr creep bitirio olayı:))

morveotesi
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen morveotesi »

www.radyokafa.com
radiohead türkçe web.
fanlarina duyurulur.
hayat berbat :: cunku havaya s1kilmi$ bir yumruktu ya$amak!

Kullanıcı avatarı
MaxtraDamuS
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MaxtraDamuS »

morveotesi yazdı:www.radyokafa.com
radiohead türkçe web.
fanlarina duyurulur.
:roll: :roll: :roll: :lol: :lol:

Kullanıcı avatarı
lpfn_ney
Üye
Üye
İletişim:

radiohead

Mesaj gönderen lpfn_ney »

walla ben climbing up to walls'a bitiyorum ama en ii albumleri olsa olsa ok computer herhalde. bi de The bends'in fade out'u beni bitiren sarkı. ne desem bos hepsi super :)

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Re: radiohead

lpfn_ney yazdı:valla ben climbing up to walls'a bitiyorum ama en iyi albumleri olsa olsa ok computer herhalde. bi de The bends'in fade out'u beni bitiren sarkı. ne desem bos hepsi super :)
ok computerde harika gitar sololar bulunmaklabirlikte bence zirveye ulaştığı nokta kid a dir ki bu albüde radiohead tamamen bi değişim içine girmiştir...
bu inanılmaz bi cesaret ve içtenlik isteyen bişey kolay değl...
o yüzden kendini hiçe yakın tekrar eden gruptur...
ve tüm albümleri de ayrı ayrı benim için mükemmeldir..

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

+1

tuuberk1
Üye
Üye

ok comp

Mesaj gönderen tuuberk1 »

bana göre en ii albümleri ok computer ama bulletprof bu yollarda cok saclar kestirdi diger albumleri de güzel olabilir

lp_fefurkan
Üye
Üye

Mesaj gönderen lp_fefurkan »

bence en iyi albümleri ok computer ama en sevdiğim şarkıları creep!
gerçekten çok iyi bi grup ve bulletproofun da dediği gibi kendini hiç tekrar etmemiş!!ya bu grup için yazılacak şeyler o kadar fazla ki yani sabaha kadar yazsam bitmez!!! :oops:

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

ne mutlu sana ki dinlediğin kadar yazmışsın :twisted:

kid_a_came_back
Üye
Üye

LoSt_conTroL yazdı:onlar muhtesemlerrrr creep bitirio olayı:))
bu olayla ilgili eksisozlukte bir başlık var:radiohead dinlerim en sevdiğim şarkı creep miydi neydi... baya dalga geçiyorlar...creep ilk ünlü olan şarkıları
ama çok da iyi değil...zaten pablo honey'in kapağında bebek resmi var onlar da biliyor yani...

kid_a_came_back
Üye
Üye

Re: radiohead

lpfn_ney yazdı:valla ben climbing up to walls'a bitiyorum ama en iyi albumleri olsa olsa ok computer herhalde. bi de The bends'in fade out'u beni bitiren sarkı. ne desem bos hepsi super :)

+ 0,5