Opeth

Yabancı Müzik Grupları
SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SamotH »

mylethe yazdı:benim parantez içinde opeth yazmam en uzun şarkıyı opeth'in yaptığını sanmam veya belirtmek istememden kaynaklanmıyor,şu an hangi başlık altında olduğumuzu belirtmek ve o cümlede geçen "grup" sözcüğünü açıklamaktı.şimdi sen gelmiş iki günlük metal bilginle neler yazıyorsun.seni tanımıyorum,belki benden 1000 kat daha iyi biliyorsundur metal alemini ama sana bu sıfatı yakıştırmamın nedeni orda ne yazdığı üzerine kafa yormadığından ve şaçma sapan ayrıntılara takman(ız)dandır.aslında böyle triplere hiç cevap vermem ama madem dream theater dersi verdin bana birkaç sey de ben söyleyeyim sana:senin 50 dakika dediğin şey dream theater'ın scenes from a memory'sidir büyük ihtimalle.o albüm konsepttir tamam,şarkılar da kesintisizdir.ama her konsept ve arlaıksız albümü tek şarkı olarak kabul edersek,işimiz var.scenes from a memory bir albümdür ve 50 dakika değil 70 küsür dakikadır.ille beni ass etmeye çalısıyorsan bari a change of seasons'ı verseydin,black rose immortal'dan uzun tek şarkısı odur dream theater'ın(23:10).konu opeth ya da dream theater da değil:

1.manowar - achilles, agony and ecstasy in eight parts - 28:38
2.the gathering - how to measure a planet - 28:33
3.edge of sanity - crimson - 41:00 (ne güzeldir ki 30. dakikaya doğru mikael akerfeldt sahneye çıkıyor o harika sesisyle).

...ve daha birçokları...

başka örnek ister misin?bak,ben de biliyormuşum black rose immortal'dan uzun rock şarkıları.artık bir dahaki sefere daha dikkatli okursun yazılanları,bir hata yaparsam da özelden mesaj atarsın,düzeltiriz hatamızı.

arkadaşlar lütfen saçma tespitlerinizle ve boş muhabbetle bari bu başlığı harcamayın.sadece müziğe önem verin.şarkıların veya grubun kendisiyle ilgili tespitlerinizi ve fikirlerinizi sonuna kadar destekliyorum.bu arada konuyu böldüğüm için şimdiden özür diliyorum ve bu başlığın bölünmemesi için böyle şeyleri bir daha yazmayacağım,bu da sondu.umarım beni zorlamazsınız ve sadece opeth hakkında konuşuruz.
yegen,saçma tespit yaptığım falan yok,herkes adabını bilsin lütfen...bi başlık açtıysan ona sahip çıkmanın yolu böyle değildir,biz de en az senin kadar bu müziğin taraftarıyız,maksat benimle sidik yarıştırmaksa buyur gel kap iki tane bidon kim önce doldurursa o kazansın.Böyle yeni yetmelik yapmak yakışmaz senin gibilere... bi dahakine sen dikkatli olursan ne demek istediğimi daha iyi anlarsın :wink:
ben bir hıyarım,her deliğe uyarım.

mylethe
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mylethe »

bilindiği üzere babalar son albümleri için firma arayışında..kayıtlara 2005 baharında başlamayı umuyorlar.

mikael yıllara önceki bir röportajında,iki uzun şarkıdan oluşan bir black metal albümü projesisinden bahsetmişti.eğer bu albüm o olursa morningrise'ın karanlık kardeşini bekleyebiliriz.kim bilir,albümün adı da nightfall olabilir :twisted:
A.

Epitaph
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Epitaph »

damnation en başarılı albümlerinden bence..umarım devamı gelir bu şekilde..

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

şu sıralar sabah akşam opeth dinliyorum...
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

orchid nasıl sizce peki?

mylethe
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mylethe »

orchid çok ilginç bir albüm...nasıl anlatabilirim ki?

işin asıl ilginç kısmı ise daha önce demo bile çıkarmamış bir grubun direk ortama daldığı bir debut albümdür..daha ilk albümleriyle nasıl böyle bir şahesere imza atabilmişler hala anlamamışımdır.

şarkılar olağanüstü karmaşıktır.favorim olan in mist she was standing'in bazı bölümlerinde 4 (yazıyla dört) gitar aynı notaların farklı akor yürüyüşlerini çalarlar! insanın tikiler gibi "oha falan oldum yane" diyesi geliyor.

ne yazık ki orchid'deki tarzlarını sadece morningrise'da devam ettirmeyi tercih etmişlerdir.sonraki albümleri de kendi türlerinde birer başyapıttır ama ben tüm zamanların en büyük grubu olarak gördüğüm opeth'i daima bu iki albümle hatırlayacağım. :cry:
A.

MayheM
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MayheM »

Bu adamların hayatlarındaki en büyük hataları "Deliverance" olmuştur heralde bütün albümleri mükemmel iken bu albüm çıkıntı oldu...
OWLSCOUT.COM ( MayheM ) Out of Control

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

morningrise ve blackwater park ı buldum.. niye daha önce bulmamışım diye düşünüyorum 8)
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

Kullanıcı avatarı
black_curse
Üye
Üye

Mesaj gönderen black_curse »

bana göre ilk albumu daha iyiydi :wink:

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

to bid you farewell a takmıştım geçenlerde..en yakın zamanda da morningrise,orchid albümlerini iice dinlemeyi düşünüyorum. :022
in the hopes of creating a horrible zombie..

techmaster
Üye
Üye

Mesaj gönderen techmaster »

kimi doom demiş kimi black ama hiç biride değil hakiki isveç death metali.
morningrise ve blackwater park şaheser özellikle nectar, forest of october, bleak parçalarının hastasıyımdır...
ama müziklerine progresif öğeler kattıkça eski tadı vermez oldular...
master of technologywww.cuemot.org

Kullanıcı avatarı
kozmik_peri
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen kozmik_peri »

my arm your hearse da ilk parca prologue yani giriş.. ondan sonra her parcanın sonunda bir sonrakinin ritmi giriyo.. en son parca yani epilogue ile bitiş yapılıyo ve parcanın sonunda prologue diyip döngüye devam ediliyo.. cok yaratıcı bence :001
Istemedim uyanmayı bu soğuk uykudan. Cevapları aradim soruları sormadan. Düşürdüğün gölgeleri, düştuğün yerleri… kazıyorsan aklıma normal mi sence?

SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SamotH »

tarzı kesin olarak progressive doom dur başka bir tanımlama olanaksız...isveç death demiş birisi o da komik... ben başyapıt,yok başyapıt da değil yani ne bileyim apayrı bir olay diyebileceğim bir şarkı dinledim bu adamlardan: Black Rose Immortal...

SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SamotH »

yegen ben içerdiği öğeleri demiyorum PROGRESSIVE DOOM diyorum anlam karmaşasına gerek yok...

SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SamotH »

Valmont666 yazdı:
SamotH yazdı:yegen ben içerdiği öğeleri demiyorum PROGRESSIVE DOOM diyorum anlam karmaşasına gerek yok...
suyu bulandıran sensin goçum ahkam babalığı yapma :P opeth'in yaptığı müzik Death/Progressive dir. biraz röportajlarını oku grubun..adamlarda kendi yaptığı müzik nedir bilmiyolar demek istersen de cevap verebilirsin.
bak güzelim,ben yaptıkları müziğin içerdiği öğeleri demiyorum,lyriclere bakarsan black metal öğeleriyle dolu! bana opeth i anlatma ... tarz diyorum sana...

SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SamotH »

daha fazla kızdıracaksan beni g.t etmek için her türlü savunurum merak etme sen... 8 senelik bir dağarcığa güvenmemek olmaz... 8)

mylethe
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mylethe »

Yeni albüm "Ghost Reveries" ağustos sonu/eylül başı gibi çıkıyor.

Şarkı listesi:

1.Ghost of Perdition
2.The Baying of the Hounds
3.Beneath the Mire
4.Atonement
5.Reverie/Harlequin forest
6.Hours of Wealth
7.The Grand Conjuration
8.Isolation Years

Şarkı isimlerine bakılırsa,yine konsept (yuppi!) bir Opeth albümü olacak galiba.Bu arada bu albümden sonra gruba (aslında daha önce,konserlerde de çalmış olan) spiritual beggars'dan per wiberg klavyeci olarak gelmiştir.

Ayrıca,Mikael'in "şu ana dek yaptığımız en iyi albüm budur" dediği albümün "The Grand Conjuration" adlı parçasını şu adresten indirebilirsiniz(Lakin şu an baktığımda bu link ve internetteki diğer linkler çalışmıyor.Herhalde şarkı tek bir kaynaktan dağıtılıyor ve o kaynakta da bir sorun var).

http://www.bira.gen.tr/bira.asp?ID=3745

Şarkı hakkında yapabileceğim tek yorum:İlginç!!!!
A.

Linde
Üye
Üye

Mesaj gönderen Linde »

Mikael süper yaa :roll:

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Re: Opeth

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

mylethe yazdı:nasıl olmaz bu başlık burada.... :evil:
war işte en son sayfanın en altından ckarılması gereken bi opeth
http://www.rocktr.com/modules.php?name= ... pic&t=1066
:023

şu sıralar fazlaca dinlediiim fazla güzel grup.
in the hopes of creating a horrible zombie..

lp_fefurkan
Üye
Üye

Mesaj gönderen lp_fefurkan »

İzmire geliolarmış galiba tam emin diilim arkadaşım söledi!!!

Kullanıcı avatarı
willow_rosenberg
Üye
Üye

Mesaj gönderen willow_rosenberg »

29 mart çarşamba yeni melekte konser var. hafta içi olduğu için büyük ihtimal gidemiceğim konserdir ayrıca.
bana arkadaşlarım kısaca "bi saniye gider misin özel bişey konuşucaz" derler.

lp_fefurkan
Üye
Üye

Mesaj gönderen lp_fefurkan »

Şimdi ghost of perdition dinliyorum :002 walla son zamanlarda dinlediim en iyi albümlerden biri!!!ya inşallah annemler izin weriri de konsere de giderim izmire :003

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

nie daha önce yazmadımmmm :007 :023
black rose ımmortal :002
The burden is mine... alone

laciwert
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen laciwert »

son albüm ghost reveries le yine death ee doğruu bi adım atmışlar çok değişken bi gurup anlamak zor ama dinlerim pek sevmesemde takip ediorum...
Your Song Of Eternity Has Lost Its Meaning

Kullanıcı avatarı
balgam
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen balgam »

opeth-harvest şarkısı vazgeçilmezimdri!!
"Angelo rotto//psykhe"::Ho affrontato quando lo avete lasciato...