Radiohead

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
loserhaswon
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen loserhaswon »

doacan yazdı:idioteque en güzelidir bende de.
kesinlikle..dinlediğim en iyi techno şarkı hem de bi rock grubundan...
Camdan bulutların altında duruyorum Yağmur yağarsa ölebilirim..

Kullanıcı avatarı
aLexTacy
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen aLexTacy »

r1g0r yazdı:radyokafa.com la aynı sene açılmışsınız
onlarınki mayıs'ta açıldı, benimki mart'ta. aslında benim site ocak ayında hazırdı ama radyo eksen içeriklerini kullanmam konusunda biraz bekletti yayınlamamı
ignore yazdı:çok sağlam grup bu sne çok istedm rockncoke a gelsinler ama olmadı bidaakine umarm
Geleceklerini öğrendiğim gün Radiohead sitemi kapatırım, ki Rock'n Coke gibi bir organizasyona en son davet edilecek gruptur Radihohead.
http://on.fb.me/AlternatifEksen http://twitter.com/AlternatifEksen > Indie, Alternative Rock, Brit Pop, Psychedelic Rock, Post-Rock, Art Rock, Post-Punk, Krautrock, New Wave, Ambient, Chill Out, Lounge, Downtempo, Electronica, Drum&Bass, Trip-Hop

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

loserhaswon yazdı:
doacan yazdı:idioteque en güzelidir bende de.
kesinlikle..dinlediğim en iyi techno şarkı hem de bi rock grubundan...
Johny Greenwood canlı performanslarında idioteque'in alt yapıları analog mixer'da yapıo, gözleri kaybediorum her seferinde. Alakasız bi takım sesler çıkarken bi anda o ritm çıkıo ortaya, "abi naaptın da oldu, hangi bi ara yaptın da oldu?" demekten alamıorum kendimi.

Bu arada Johny Greenwood, bi klasik müzik eseri yazmış ve BBC music magazinde esere bir sayfa ayrılmış. Valla BBC music magazinde bahsi geçen bi eser uydur kaydır bişey olamaz. Ne usta yorumculara yerinde olumsuz eleştriler yapıo o dergi, Johny bayağı esaslı bi iş çıkarmış olmalı...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
starLight_
Üye
Üye

Mesaj gönderen starLight_ »

aLexTacy yazdı:
ignore yazdı:çok sağlam grup bu sne çok istedm rockncoke a gelsinler ama olmadı bidaakine umarm
Geleceklerini öğrendiğim gün Radiohead sitemi kapatırım, ki Rock'n Coke gibi bir organizasyona en son davet edilecek gruptur Radihohead.
ha?
yok dimi öLe bişi.?imkansız dimi?anaağm!oLmaz!geLemezLer!geLmemeLiLer!ne aLakası var ya rad.Le rnc un?
öyLe bi ihtimaL biLe var mıydı gerçekten.? :|
><   skeLeton.?* (x

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Radiohead 2000'deki Kid A turnesine bir tek sponsor kabuletmemiş bi grup. O yıldan beri de tek tük kabulediolar. Kaldı ki "rock n' coke"... Ben de hiç sanmıorum. Öyle bişey olursa hakkaten üzülürüm.

Kullanıcı avatarı
Darkfuneral
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen Darkfuneral »

Radiohead'den Bir İlk

Dünyanın En Etkin Rock Gruplarından Radiohead, Müzik Dünyasında Bir İlke İmza Atarak, Yeni Albümünü Web Sitesinden Hayranlarının Ödemek İstedikleri Paraya Satacak.

Dünyanın en etkin rock gruplarından Radiohead, müzik dünyasında bir ilke imza atarak, yeni albümünü web sitesinden hayranlarının ödemek istedikleri paraya satacak.

İngiliz rock grubundan yapılan açıklamada, yedinci stüdyo albümü ''İn Rainbows''un ''Radiohead.com'' internet sitesinden 10 Ekim'den itibaren MP3 formatında indirilebileceği ve tüm dijital cihazlarda çalınabileceği belirtilerek, albüme ne kadar para ödeyeceklerini veya ne kadar ödemeyi tercih ettiklerini müzikseverlerin belirleyecekleri kaydedildi.

Radiohead'in ''gönülden kopana satılacak'' dijital albümü ile 80 dolara satılacak 2 vinyl albüm, yeni albümün CD versiyonu ile yeni şarkılardan oluşan 2. bir CD ve grubun fotoğraflarından oluşan özel bir baskıyı hayranları web sitesinden bugünden itibaren ısmarlayabilirler.

Kaynak : Sondakika.com
All mankind loves a lover.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Yani bu radiohead'in albümü çıkardığı anlamına gelo di mi?

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Güzel bi işe imza atmışlar.Tebrik ederim.Diğer gruplardanda görsek bu uygulamayı keşke.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
demakrotive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen demakrotive »

albümün cd formatı 2008 başında raflarda olacakmış..
radiohead bir plak şirketiyle anlaşamadığından olsa gerek kendi web sitesinden yayımlıyor albümünü..
o değil de 4.5 sene aradan sonra yeni bir albüm gayet heyecan verici..
şıp şıp şıp şıp şıp şıp... (damlaya,damlaya damlaya damlaya damlaya..) okyanus oldum dum dum dum dum dum tak dum ta tak..

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

Bu haftasounu Mtv sağolsun bol bol Radiohead dinleyip,kliplerini izledik :010

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

213 yazdı:Güzel bi işe imza atmışlar.Tebrik ederim.Diğer gruplardanda görsek bu uygulamayı keşke.
Radiohead şimdiye kadar bi çok konuda diğer gruplara örnek teşkil edecek işlere imza attı. Bu bir ilk değil. :)

Kullanıcı avatarı
lechuim
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen lechuim »

inrainbows

yeni album ve radiohead..tekrardan harika bi is cikartmislar .grup uyelerini teker teker tebrik etmek gerek ozelliklede tom yorke u ayricada tarhte bi ilke imza attilar.ilk defa bi albume gonlunuzden ne koparsa o kadar veriorsunuz... ayrıntı : www.inrainbows.com
im your passenger the deftones

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Ufff şu internete kredi kartı numarası verme muhabbetinden çok kıllanıorum ya. Bi de bizim networkde trojan var iki kez bulaştı zaten. YOksa bi saniye düşünmiyecem kafadan ısmarlıycam albümü yau.

Kullanıcı avatarı
Purple_Floyd
Üye
Üye

Mesaj gönderen Purple_Floyd »

Albüm oldukça başarılı fakat diğer albümlere göre sindirilmesi güç ve ağır olduğu söylenebilir.

OK Computer albümünden sonra en başarılı albümleri olduğunu söyleyen otoriteler var.Buda bize In Rainbows'un ne kadar iddialı bir albüm olduğunu göstermekte.

Kullanıcı avatarı
aLexTacy
Üye
Üye
İletişim:

Radiohead'in ilk 6 albümü olan Pablo Honey, The Bends, OK Computer, Kid A, Amnesiac Hail To The Thief, ve de live albüm I Might Be Wrong, 10 Aralık'ta Parlophone şirketince box-set olarak yeniden basılacak.
http://on.fb.me/AlternatifEksen http://twitter.com/AlternatifEksen > Indie, Alternative Rock, Brit Pop, Psychedelic Rock, Post-Rock, Art Rock, Post-Punk, Krautrock, New Wave, Ambient, Chill Out, Lounge, Downtempo, Electronica, Drum&Bass, Trip-Hop

Kullanıcı avatarı
ewrim
Üye
Üye

Mesaj gönderen ewrim »

dinlediğim ilk rock şarkıydı creep :-)

Kullanıcı avatarı
aLexTacy
Üye
Üye
İletişim:

Yeni albümden 2 video grubun www.youtube.com/radiohead sayfalarında yayınlandı

Jigsaw Into Place
[youtube]http://youtube.com/watch?v=GoLJJRIWCLU[/youtube]

Bodysnatchers
[youtube]http://youtube.com/watch?v=TZEpfICFkfQ[/youtube]

Kullanıcı avatarı
aLexTacy
Üye
Üye
İletişim:

ayrıca:

Radiohead'in The Smiths cover'ı:
[youtube]http://youtube.com/watch?v=LtmS2ePSSdU[/youtube]

Radiohead'in New Order şarkısı olan Ceramony cover'ı
[youtube]http://youtube.com/watch?v=6xliP7OdBtM[/youtube]

Radiohead ile plak şirketleri EMI'nin yolları ayrıldı. Ed O'Brian önümüzdeki hafta şirketle kontrat yenilemeyi düşündüklerini, ama EMI'nin yeni sahibi Guy Hands ile anlaşmanın imkansız olduğunu The Observor'a açıkladı. Bununla birlikte, EMI'nin değişken bir yapısı olduğu, daha önce hiç plak şirketi yönetmeyen birinin kurumun başına geçtiğini, yaptıkları anlaşmaya uyulmadığını belirtti.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Albüm hakkaten bi dinleyişte anlaşılcak bi albüm değil. Her zaman olduğu gibi ilk dinleyişimde Radiohead beni bi noktada yakaladı ve bu çalışmayı itinayla dinlemem konusunda beni ikna etti. İlk dinleyişimden bu yana müziğin içeriğinde çok çok fazla ve çok çok ince ayrıntı yakaladım ve yakalamaya da devam ediorum. İlerleyen günlerde "in rainbows" hakkında yazmaya devam edeceğim o yüzden...

Kullanıcı avatarı
YuuKo
Üye
Üye

Mesaj gönderen YuuKo »

In Rainbows hakkında,kesinlikle dinlenilmesi gereken bir albüm olduğu kanaatindeyim. Şimdilik beni en çok etkileyen şarkılar ; "All I Need","Reckoner","House of Cards" . Lakin bu şarkıların zamanla değişeceğini düşünüyorum. Daha çok dinlenilir bu albüm.
Confusion will be my epitaph.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Öncelikle albümde ilk dikkatimi çeken şey, Kid-A albümünden bu yana radiohead'in tarzında oturmuş olan elektronik öğelerin bu albümde belli ölçülerde azaltılmış olması. Mesela bu albümde ritm altyapıların tamamen elektronik ekipmanlarla kotarıldığı bir parça mevcut değil. Her parçada elektronik altyapının yanı sıra davul, akustik olarak belli ölçülerde kullanılmış. Radiohead'in gerek müziğindeki, gerekse sözlerindeki (tabii ki daha çok sözlerindeki) şüpheci, sorgulayan, karanlık yanı "işte bu radioead" dedirtecek kadar var, ancak müzikte minör rifflerin yerine majör rifflere de çoklukla yer verilmesi, dinlerken insanın kafasında daha canlı, parlak renkler oluşturmasını sağlamış. "in rainbows" adını bu açıdan albüme çok yakıştırdım ve radiohead'in bu konudaki canlandırma ve müziğe hakimiyetini bir kez daha takdir ettim. Albümdeki bütün parçalar benim bünyemde kendilerine yavaş yavaş özel yerler edinmeye başladılar. Bunun yanında beni en güzel yakalayan parçalar, "15 steps" ve "Jigsaw falling in to place" oldu.

Kullanıcı avatarı
simsiyah_85
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen simsiyah_85 »

but I'm a creep, I'm a weirdo.
what the hell am I doing here?
I don't belong here,
I don't belong here.

:(
hayat farkında mısın, anlıyor musun durumu? beni yendiğin an kaybettin sen bu oyunu!

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Şaka maka üstünden 15 sene geçti... Ben ilk iki albümü değil ama "OK. Computer"ın çıkışını hatırlıorum...

Kullanıcı avatarı
lauranthalasa
Üye
Üye

Mesaj gönderen lauranthalasa »

street spirit favorimmmm