Nightwish

Yabancı Müzik Grupları
hell_queen
Üye
Üye

Mesaj gönderen hell_queen »

evanescense'yi onların arasına katmayın bence amy lee nin seni kötü çünkü güzel söyleyemiyor..
Müzik Tanrının Sesidir

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

angelssmile yazdı:Evanescense metal müzik yapmıyor. Nightwish power metal yapmakta, within temptation senfonik ve gothic metal tarzında daha çok. 3 ünün tek ortak yönü hatun vokallerinin olması. Kendi içlerinde tekdüze olabilirler ama 3'ünün de aynı olduğunu söyleyemeyiz sanırım. Aralarındaki en güzel ses Within Temptation'ın vokalinde. Nightwish ise Tarja'nın saçma sapan hallerinin gölgesinde kalıyordu belki ama şimdi çok iyi bir ekip oldular. Tuomas Holopainen de insan değil ayrıca :D
ben dışardan gördüğümü söylüyorum. bence üçü de aynı gibi. senfonik kısmı üçünde de var. inceden gelen bir female vokal. birkaç cümle mırıldandımı hooppp birden bütün tellere bütün üflemeli çalgılara var güçleriyle basıyorlar. genelde şarkıların nakarat bölümleri için sesin tavan yaptığı bu tip doruk noktaları kullanılıyor. bence bu sığlıktır. zaten üçünün de giyim tarzları aynı. barok mu olayım gotik mi olayım telaşı içindeler. hoş gerçi 17-18 yaşlarında severidim ama çok zaman oldu bunların sığlıklarını anlayalı.

Kullanıcı avatarı
angelssmile
Üye
Üye

Mesaj gönderen angelssmile »

Edmond yazdı:
angelssmile yazdı:Evanescense metal müzik yapmıyor. Nightwish power metal yapmakta, within temptation senfonik ve gothic metal tarzında daha çok. 3 ünün tek ortak yönü hatun vokallerinin olması. Kendi içlerinde tekdüze olabilirler ama 3'ünün de aynı olduğunu söyleyemeyiz sanırım. Aralarındaki en güzel ses Within Temptation'ın vokalinde. Nightwish ise Tarja'nın saçma sapan hallerinin gölgesinde kalıyordu belki ama şimdi çok iyi bir ekip oldular. Tuomas Holopainen de insan değil ayrıca :D
ben dışardan gördüğümü söylüyorum. bence üçü de aynı gibi. senfonik kısmı üçünde de var. inceden gelen bir female vokal. birkaç cümle mırıldandımı hooppp birden bütün tellere bütün üflemeli çalgılara var güçleriyle basıyorlar. genelde şarkıların nakarat bölümleri için sesin tavan yaptığı bu tip doruk noktaları kullanılıyor. bence bu sığlıktır. zaten üçünün de giyim tarzları aynı. barok mu olayım gotik mi olayım telaşı içindeler. hoş gerçi 17-18 yaşlarında severidim ama çok zaman oldu bunların sığlıklarını anlayalı.
Dışardan görünenlere bakarak yorum yapacaksak her başlığa girip birşeyler yazalım. Okuyan insanlarda boşa okumuş olsun kimseye o yazılanların bi yararı olmasın o zaman di mi? ben de 17-18 yaşındayken evanescense dinlerdim. ama diğerlerini anlayabilmek için biraz daha ciddi bir metal dinleyicisi olmak gerekiyor. yüzlerce birbirine benzeyen grup varken neden sadece hatun vokal olanları seçtiğini çözemedim zaten. Ama aralarındaki farkı görmek istiyorsan daha ciddi dinlemeliydin dışardan gördüklerini anlatman biraz tahmin yürütmek gibi olmuş sanki.
۞I dont belong anywhere!!!۞ • DeviantArt • MySpace •  last.fm

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

angelssmile yazdı:
Edmond yazdı:
Dışardan görünenlere bakarak yorum yapacaksak her başlığa girip birşeyler yazalım. Okuyan insanlarda boşa okumuş olsun kimseye o yazılanların bi yararı olmasın o zaman di mi? ben de 17-18 yaşındayken evanescense dinlerdim. ama diğerlerini anlayabilmek için biraz daha ciddi bir metal dinleyicisi olmak gerekiyor. yüzlerce birbirine benzeyen grup varken neden sadece hatun vokal olanları seçtiğini çözemedim zaten. Ama aralarındaki farkı görmek istiyorsan daha ciddi dinlemeliydin dışardan gördüklerini anlatman biraz tahmin yürütmek gibi olmuş sanki.
dışarıdan derken onların taraftarı olmadan objektif bir bakış açısından bahsediyordum. ben ciddi bir metal dinleyicisiyim. tabi sadece metal dinleyicisi değilim. hepsini oturur dinlerim. konu bu değil. sonuçta söyleyene değil söylediğine bakmalı. bayan vokalleri çok severim. hatta uzun zamandır da özellikle bayan vokalleri dinlerim. yeni olarak Yeah Yeah Yeahs,imogen heap, howling bells, metric, Tegan and Sara, cocorosie, Blonde Redhead eskilerden de sayamayacağım kadar çok bayan vokalli grubu takip ederim. bayan vokalli grupların bir yükselişi olduğunu düşünüyorum ama bu gotik esintili gruplar da aslında temelde bir numara yok gibi geliyor. gösteriş ve show amaçlı. sanatsal bir şeyler çıkaramıyorum çünkü üretici değil taklit edici bir tarzları var. dinleyicilerinin de yaşlarının verdiği tecrubesizlikten ötürü dinledikleri kanaatindeyim. tabi onlara bir lafım yok. ben de o yaşta o tarz şeylere meraklıydım. ama biraz büyüyünce hem aradaki farkı duyabiliyor hem de olduğun noktada kalmamayı daha hızlı bir şekilde tercih edebiliyorsun.

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

within temptation'ı ben de severim, kendi içinde baya tekrar ettiğini düşünüyorum ama olsun. nightwish ise o üçlüden çok daha önde(ydi) bana göre. bi ara gothic metal patlaması yaşandı sizin de söylediğiniz gibi, o ara 12 yaşında olan da 28 yaşında olan da gothic meraklısı oldu itiraf etse de etmese de. ama nightwish.. nasıl desem daha farklıydı bence. şu yeni yaşlı vokalden önce tabii. :) keşke tarja dönse.
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

Kullanıcı avatarı
YuuKo
Üye
Üye

Mesaj gönderen YuuKo »

Tarja gitti Nightwish bitti . Budur kanımca.
Confusion will be my epitaph.