Pink Floyd

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
ScarTissue
Üye
Üye

Mesaj gönderen ScarTissue »

speed_of_pain yazdı:babama sonsuz tesekkur edıyorum pink floyd la tanısmamı sagladıgı ıcın..
+99999... bnde çok teşekkür ederim babacığıma! böyle bn küçücüktüm her hafta sonu evde son ses pink floyd çalardı :(
Scar tissue that I wish you saw, Sarcastic mister know it all, Close your eyes and I'll kiss you 'cause, With the birds I'll share, With the birds I'll share, This lonely view

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

"Another Brick in the Wall" şarkısını Mehmet Emin Resulzade A.l'de bi keresinde öğrenciler son ses çalmış. Şarkı sözlerini farkeden ingilizceci bunları disipline vermiş :) süper yaratıcı bi fikir bence :)
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

The Wall albümündeki kayıtta söyleyen çocuklar da o sene sınıfta kalmışlar...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

2005'te ki Hyde Park konserini ziledim. şarkıları hep dolu dolu gözlerle dinledim.
Comfortably Numb da bıraktım kendimi. gözlerimden yaşlar aktı. Şarkının sonunda birbirlerine sarılıp seyirciyi selamlamaları müthişti. Wish you were here de aklıma hemen Syd geldi. zamanı geri alıp orda olmak geldi içimden. Yotube tan izleyebilirsiniz bu görüntüleri. KoNseri ntv canlı vermiş amanında ama kaçırmışız işte. kaçıranlar varsa mutlaka izlemeli.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Valla ben NTV'de canlı vericek diye bekleyip izlemiştim o zaman. Roger Waters'la tekrar bi arada görünce onları bütün tüylerim diken diken olmuştu. Belki 10 yıldır görmek istediğim bi görüntüydü. Boğazım düğümlenmişti. Heralde HydePark'ta olsaydım o gün "comfortably numb" çalınırken anıra anıra ağlardım. Roger'la David birbirlerinin yüzüne bile bakmadılar aslında çalarken, ama o elektrik 20 yıl geçmesine rağmen aradan bitmemişti. Ben o parçaları ayrı ayrı Pinkfloyd'dan da, Roger Waters'ın grubundan da dinledim kaç kere. Hiçbiri beni o performans kadar etkilemedi. Orda o müziklerin gerçek yaratıcıları vardı.

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

arkadaşım benmle dalga geçti geçen kendisinn çilekeş dinlerken benim sagopa dinledğimi söyledi bende ona sen çilkeş dnlerken ben pink floyd dinliyodum dedim o kim ddedi:S:S:S:S

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Yazık ne diyim... Görkem (Çilekeş'in solisti) "Pinkfloyd, rock dinliorum diyen herkesin bilmesi, öğrenmesi, dinlemesi gereken bi grup" der. Bunu da söyle arkadaşına...

Kullanıcı avatarı
pardus
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen pardus »

tmm zaten ogün akşamı msn yoluyla bi kaç parça ilettim kendisine örendi sanırsam :-D

Kullanıcı avatarı
TheRock1907
Üye
Üye

Mesaj gönderen TheRock1907 »

ScarTissue yazdı:
speed_of_pain yazdı:babama sonsuz tesekkur edıyorum pink floyd la tanısmamı sagladıgı ıcın..
+99999... bnde çok teşekkür ederim babacığıma! böyle bn küçücüktüm her hafta sonu evde son ses pink floyd çalardı :(
aynen babam abime dinletmşti abimde bana dinletmşti..:D
gerçekten rock dinliyorum diyen herkesin bilmesi gerken bi grup bu rock müziğin babaları..

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Benim de babam lise yıllarında dinliyormuş valla yeni öğrendim :)
Ölümden niye korkayım?

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Ben babamdan bağımsız olarak dinlemeye başlamıştım. Babamın da dinlediğini sonradan öğrendim. Çok şaşırmıştım.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Ortaokulda ingilizce öğretmenim dinlememi önermişti reddetmiştim.O zamanlar full time hardrock thrash metal dinliyordum.Lisede kafama dank etti.Hayatımın grubu oldu çıktı.Hele Pulse konseri yokmu.Tadından yenmez.Sabaha bırakılmaz.Direk sabaha kadar dinlenir.David amcanın soloları bir ayin müziğini andırır.Sözler ise vahiy mayetinde.Pink Floyd için sabahlara kadar analiz yapsak işin içinden çıkamayız.Sanırım ot ve benzeri şeyler kullanıp bu harika müziği icra etmişler.Sağlam kafayla olacak iş değil bunlar.Resmen ruhaltıdır.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

hehehe ot çocuk oyuncağı onlara. Babalar gayet Acid takılmışlar zamanında en sağlamından. Pinkfloyd'da söz denince Roger Waters ağırlığını koyar zaten. Kendisi de bu konuda hiç alçak gönüllü değil "2. Dünya savaşından bu yana İngiltere'nin yetiştirdiği en iyi 5 söz yazarından biriyim" demiş amcam. Eh bence haksız da değil. Ben Pinkfloyd dinlemeye başladığımda 10 yaşındaydım, 12 yıldır bıkmadan dinliorum. Bundan sonra da bıkmam heralde...

layne
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen layne »

5 biraz cesur bir açıklama olmuş aslında :) ben garanti olsun diye 10 derdim :P
betterman.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

layne yazdı:5 biraz cesur bir açıklama olmuş aslında :) ben garanti olsun diye 10 derdim :P
Eh Roger Waters'dan bahsedioruz hocam. O cesur olmasın da kim olsun...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Mütevazilige pek bir gerek yok bu durumda : ) Sonuç ortada.
Bu arada Dream Theater'in Pink Floyd coverlarida gayet basarili ve güzeldir.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
whatsername
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen whatsername »

Bugün Pink Floyd'un ilk albümünün çıkışının 40. yılı.
Lasciate mi cantare

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

whatsername yazdı:Bugün Pink Floyd'un ilk albümünün çıkışının 40. yılı.
Albümleri babam yaşında :D Madem bir yıl dönümü, gidip bi orijinal albüm alayım bugünün şerefine :D
Ölümden niye korkayım?

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Vay be dile kolay 40 yıl. Helal olsun ne diyim... "Piper at the gates of dawn"ın hala Pinkfloyd'un en iyi albümü olduğunu düşünenler var. Ben Pinkfloyd'un müzikal çizgisinde haliyle bi başlangıç ve ipuçlarıyla dolu bi albüm olduğunu düşünmekle birlikte bu görüşe katılmıorum. Tüm bunların yanında albüm o günün koşulları içerisinde değerlendirildiğinde insanlar üzerinde bu etkiyi yaratması çok doğal. Kaldı ki bi noktada Pinkfloyd ondan daha cesur bi albüm de yapmadı heralde..

Kullanıcı avatarı
Purple_Floyd
Üye
Üye

Mesaj gönderen Purple_Floyd »

Tarih : 1 Mayıs 1988
Dark Side of the Moon albümü 725 haftanın(14 yıl) ardından sonunda Amerika listelerinden çıkar..

Kullanıcı avatarı
ScarTissue
Üye
Üye

40yıl sora tekrar raflarda The Piper at the Gates of Down =) yeni basımda syd barret'in kendi çizimleri ve notlarının bulunduğu defter cd boyutunda özüne sadık kalarak küçültülmüş şekilde yer alıyor! 3 cd den oluşan orjinal aldüm hem mono hem stereo versiyonlarıyla iki cdde bulunuyor.3.cd de yeni edit'ler, grubun 1967'de yayınladığı b-side'lardan bir derleme ve de tüm bunların yanında bir Pink Floyd 1967 fotoğraf yıllığı, içinde şarkı sözleri ve ayrıntılı kredilerle çok faydalı oluyor!!
kaynak Rolling Stone kasım2007 sayısı!!!
ohh miss =))
Scar tissue that I wish you saw, Sarcastic mister know it all, Close your eyes and I'll kiss you 'cause, With the birds I'll share, With the birds I'll share, This lonely view

Kullanıcı avatarı
ScarTissue
Üye
Üye

Unutmadan =) David Gilmour da dvd çıkarmış! Remember That Night Live At The Royal Albert Hall!! birçok müzisyende konserde Gillmour'a eşlik etmiş! David Bowie Comfortably numb'ta Roger waters'ın vokallerini söylemiş ayrıyetten de Arnold Layne'i seslendirmiş bn bu kısmını çok merak ettim =)

Kullanıcı avatarı
thg0nkr0d
Üye
Üye

Re: Pink Floyd

Mesaj gönderen thg0nkr0d »

shidow yazdı:
aahtea yazdı:1965 yılında ingiltere de kurulmuş,1967 de de ilk albümleri çıkmıştır..kendileri progressive rock grubur...adını da ünlü 2 caz müzisyeni olan pink anderson ve floyd council den esinlenmişlerdir...
ayrıca kaliteli ve çok başarılı...önemli bi grup...!!!
1965 yılında adları "screaming abdabs" idi. pink anderson ve floyd council jazzcı değil bluescudur. progressive'e kaçan parçaları olmakla beraber bence pinkfloyd bi progressive rock grubu değildir. Daha çok psychodelic derim ben. VE Consul'un da dediği gibi: bu işin babaları bunlar bence de..1996 yılında Gilmour da yine evsizlere kendi malikhanesini bağışlamış.Şu an orası düşkünler yurdu gibi kullanılıomuş ve 300'ü aşkın evsiz barınıomuş.. İlginç adamlar ya..
ortak olmayan doğrular=}kesinlikle progressive rock grubudur.. 1965te screaming abdabs dı isimleri... pink anderson ve floyd un bluescu alması dışında bişeye zaten yer verilmez...:) bu arada bu adamların yaptığı işleri takip edenler varsa sadece müzik grubu değil topluma müziğin yanında faydalı ama bir o kadar da beklenilmez adamlar olduğunu göreceksiniz

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

aslında acımıyor hiçbir yerim...
ama sen kaçırıyorsun dumanını ufukta kaybolan geminin
artık sadece dalgalarla boğuşarak kurtulabilirsin!
dudakların kıpırdasa da duyamıyorum ne dediğini...
çocukluğumda... bir bakış yakalamıştım ani,
gözümün ucuyla bir an için...
ama tekrar baktığımda o çoktan gitmişti!
ne olduğunu bile hatırlamıyorum oysa şimdi...
o çocuk büyüdü... kurduğu hayallerse yitip gitti...
halinden memnun bir uyuşuk oluverdi şimdi!

ekşi sözlükten aldığım comfortably numb ın bir bölümünün çevirisi.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Re: Pink Floyd

Mesaj gönderen shidow »

thg0nkr0d yazdı:
shidow yazdı:
aahtea yazdı:1965 yılında ingiltere de kurulmuş,1967 de de ilk albümleri çıkmıştır..kendileri progressive rock grubur...adını da ünlü 2 caz müzisyeni olan pink anderson ve floyd council den esinlenmişlerdir...
ayrıca kaliteli ve çok başarılı...önemli bi grup...!!!
1965 yılında adları "screaming abdabs" idi. pink anderson ve floyd council jazzcı değil bluescudur. progressive'e kaçan parçaları olmakla beraber bence pinkfloyd bi progressive rock grubu değildir. Daha çok psychodelic derim ben. VE Consul'un da dediği gibi: bu işin babaları bunlar bence de..1996 yılında Gilmour da yine evsizlere kendi malikhanesini bağışlamış.Şu an orası düşkünler yurdu gibi kullanılıomuş ve 300'ü aşkın evsiz barınıomuş.. İlginç adamlar ya..
ortak olmayan doğrular=}kesinlikle progressive rock grubudur.. 1965te screaming abdabs dı isimleri... pink anderson ve floyd un bluescu alması dışında bişeye zaten yer verilmez...:) bu arada bu adamların yaptığı işleri takip edenler varsa sadece müzik grubu değil topluma müziğin yanında faydalı ama bir o kadar da beklenilmez adamlar olduğunu göreceksiniz
Belki bir çok müzik otoritesi de benim aksime progressive-rock olarak tanımlayabilir pinkfloyd'un müziğini, ama ben inatla progressive olmadıklarını savunuorum :) Dediğin gibi ortak olmayan doğrular. Benim kafamdaki rogressive tanımına uymuo. Netekim benimle aynı görüşte olan eleştirmenler de azımsanmayacak kadar çok...