Pink Floyd

Yabancı Müzik Grupları
213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Geçen hafta bi dostumla ciddi söylüyorum 18 saat Pink Floyd dinledik.Tükettiğimiz alkol miktarı konusunda kesin bir kanıya hala varmış değiliz.Sonuç=Nirvanadayız : )
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Nerden baksan 4 senedir bu sitenin ortaminda yer aliyorum.Adamakilli Pink Floyd tartisamadik sitede.68 kusagi nerdesiniz?Nerde acidciler,otcular,saykodelik manyaklari?Nerde düzgün ve özgün PF dinleyicileri? : )
En son 213 tarafından 10 Haz 2008 17:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
ScarTissue
Üye
Üye

Mesaj gönderen ScarTissue »

euehueh sakin sakin burda pinkfloydçular;)))
Scar tissue that I wish you saw, Sarcastic mister know it all, Close your eyes and I'll kiss you 'cause, With the birds I'll share, With the birds I'll share, This lonely view

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Pink Floydçu deme ya: ) millet pink floyd satiyoruz sanacak burda : P

Kullanıcı avatarı
ScarTissue
Üye
Üye

ehuehuh tmm o zmn Pink Floyd dinleyicileri olarak burdayız =Pp
Scar tissue that I wish you saw, Sarcastic mister know it all, Close your eyes and I'll kiss you 'cause, With the birds I'll share, With the birds I'll share, This lonely view

Kullanıcı avatarı
soadturkey
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen soadturkey »

süper şarkıların sahibi olan bir grup
türkiye'nin en büyük system of a down fan sitesi

www.soadturkey.tr.gg

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

ScarTissue yazdı:ehuehuh tmm o zmn Pink Floyd dinleyicileri olarak burdayız =Pp
evet evet burdayız ! sonuna kadar pink floyd ve bence syd barrett (:
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

Kullanıcı avatarı
shadow_girl
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen shadow_girl »

geçenlerde arnold layne klibini izledim . çok eğlenceli bir klip.
bu arada bu arnold layne de az değilmiş hani =)

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Bu aralar gene division bell ve animals albümlerine takti kafam=) kuru kuruya dinlenilmemesi gereken efsane topluluk (anladiniz siz=) )

Kullanıcı avatarı
MoreThanMost
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen MoreThanMost »

kesinlikle.
ben aşırı syd barrettçıyım şahsen, piper ve early singles eksik olmaz. hatta röportajlarını çevirmekle uğraşıyorum şu sıralar. yeni aklıma geldi :)
Ölümden niye korkayım?
Hiçbir zaman karşılaşmayacağız.
Ben varken ölüm yoktur, o geldiğinde de ben olmayacağım.

Kullanıcı avatarı
VIDIUS
Üye
Üye

Mesaj gönderen VIDIUS »

Konser DVD'sini izledim geçenlerde, tek kelimeyle büyüleyiciydi performansları. Bu grubu dinlememiş olmak büyük kayıp bence..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

213 yazdı:Pink Floydçu deme ya: ) millet pink floyd satiyoruz sanacak burda : P
Floydian diyelim..Türkçe bir karşılığı yok ama zaten müzikte bi çok terimin türkçe karşılığı yok.

Sonuna kadar "Wish you were here" diyorum. Tabii ki sadece şarkı değil, bütün albüm olarak. Bunu daha önce de dediğime eminim tekrar diyorum :) Bundan 13 yıl kadar önce "Shine on.. pt.1"ı dinlediğimde tüylerim diken diken olmuştu. Onca yıldır bu parçayı eminim ki milyonlarca defa dinledim, asla üzerimdeki tesiri azalmadı. Anlatması zor...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

ben çok iyi anliyorum seni.insanin kafa derisi kasiniyo,tüyler diken diken bir hal aliyor : )

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Evet evet kesinlikle, böyle enseden doğru yavaş yavaş...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Aynen öyle valla : )

Kullanıcı avatarı
ScarTissue
Üye
Üye

Rick Wright'ı kaybettik :(( ne kadar sessiz sakin hep arka planlarda takılmışsa da bence onsuz bir pink floyd asla olmazdı!!!
great gig in the sky eşliğinde huzur içinde yat rick!!!

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Evet Richard Wright'ı kayebttik. Pinkfloyd benim hayatımı değiştiren bir grup. Rick Wright da bu bağlamda benim hayatımı değiştiren insanlardan biriydi. Hammond ve Rhodes gibi efsane klavyeleri onunla tanıdım, son derece ön yargıyla yaklaştığım syntheseizer'ları onunla sevdim. Çok özel bir müzisyendi.

Richard Wright Pinkfloyd'un kurulduğu tarihten (1965), yanlış hatırlamıosam 1981 yılına yani "The Wall" turnesinin sonuna kadar Pinkfloyd'la çalışmış. 1981 yılında (bu tarihten çok emin değilim) Roger Waters'la aralarındaki sürtüşmenin aşılamaz seviyeye gelmesi sonucu gruptan ayrılmıştır. Ta ki Roger Waters gruptan ayrılıp 1987 yılında David Gilmour onu gruba geri çağırana kadar. Bu tarihteki "A momentary lapse of the reason" ve 1994'te çıkan "The division bell" albümlerinde Rick Wright'ın adını ağırlıklı olarak görüyoruz. Hatta bir ayrıntı, "The division bell" albümündeki "Wearing the inside out" adlı parçada solo vokaller Wright'ın sesiyle kaydedilmiştir. Tabii ki beste de ona ait.

Onu seven ve saygı duyan herkesin başı sağolsun. Müzik dünyası için büyük bi kayıp...

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

uzun bi süre pink floyd şarkılarını dinlerken richard wright gelecek aklıma özellikle onun imzası olan şarkılar yaptığı müziğin hakkını veren bi adamdı kendisi gibi gidişide sessizce oldu
Thousand of cars and a million guitars, Screaming with power in the air, Weve found the place where the decibels race, This army of rock will be there

http://www.myspace.com/firewind DİNLE!!!

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Toprağı bol olsun.Müzik dünyası için acı bir kayıp : (

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Trabzonspor'dan sonra liseli yıllarımda "tutku" derecesinde bağlandığım ikinci marka Pink Floyd oldu. Tek kelime İngilizce bilmeden, söyledikleri her şarkının güftecisiymişim gibi hissettim, işin garibi Türkçelerini öğrendiğimde çok da yanılmadığımı gördüm, şaştım, sevindim, ağladım kimi…

Önceki akşam yine bir konser kaydı izlemek için bilgisayarın başına oturduğumda, en çarpıcı, ama gerçek anlamıyla çarpmaktan söz ediyorum, hani alıp duvara çalan cinsten bir PF şarkısıyla buluştum yeniden. Kuzey uyuyalı çok olmamıştı, sesi ve kendimi kontrol etmeliydim.

İçinizde pek çoklarının hayatlarında tek bir PF parçası dinlemediğine emin, ve kaybettikleriniz için de üzgünüm.

Mesela "comfortably numb"u dinlememiş olmanın ne demek olduğunu bir kez olsun dinlemeden anlamanız imkansızdır. Tüm rock tarihinin zirvesi olan Shine On You Crazy Diamond,'ı, Wish You Were Here, Hey You, Another Brick in the Wall gibi olağanüstü besteleri hayatınızın sevinç ve hüzün sofrasına koyamadıysanız, henüz, kendinize çok yazık etmişsiniz demektir. PF, İngiliz alt sınıfının Hasan Tunç'u, Volkan Konak'ı ve Neşet Ertaş'ıdır. Yani hayatın bizatihi kendisidirler.

Bana göre PF'nin en "dokunaklı" sesi ve gitar virtüözü David Gilmour'ı dinlerken, gözlerim nemli, birden aklıma "şimdiye kadar nasıl düşünemedim" dedirten bir cümle düştü..Ve bu yazı bunu paylaşmak için yazıldı.

Tüm müzik tarihinin aşılamayacak tek grubu olarak tarihe kaydını düşen Pink Floyd nasıl ki sadece bir müzik grubu değilse; Trabzonspor da , taşıdığı anlam, verdiği mücadele ve kendini oluşturan değerler açısından asla sadece bir futbol takımı değildir!

Biraz daha yumuşatalım;

Trabzonspor dünya futbolunun Pink Floyd'u dur!

Kaynak:6t1s.com

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Valla Pinkfloyd'la tanıştığımda 9-10 yaşlarındaydım. Aradan 13-14 yıl geçti o zamandan bu zamana dinlediğim bir çok grup hayatımda çok ta derin izler bırakmadan geçip gittiler. Arada PinkFloyd gibi büyük izler bırakan gruplar da oldu, ama bunlar da istisnai kalırlar. Ayrıca geçebilmeleri mümkün değildir. Neyse netekim üstteki mesajda adı geçen bütün şarkılarda ayrı ayrı romanlar oluşturabilecek kadar çok anım vardır ve bunların çoğu da şu an aklımdadır. Şimdi düşünürken bile yer yer içim cız ediyor, yer yer neşeleniyorum.

Geçtiğimiz Eylül ayında Rick Wright'ı kaybettiğimizde, hakkaten çok yakın bir akrabağamı kaybetmişim gibi üzülmüştüm. Saatlerce bişey söyleyememiş, boğazım düğümlenmiş, başka bişey düşünememiş ve öylece kalakalmıştım.

Bi müzisyen olarak, belki teorik bir birikim değil ama, gerek yaklaşımlar olsun gerekse hissediş olsun, çok şey öğrendim onlardan. Belkide bu noktada okulda öğrendiğimden çok fazlasını.

Onları tanrısallaştırmaktan kaçındım, hep insan olarak ele almaya çalıştım. Özenti olmaktan kaçtım, hep örnek almaya çalıştım. Hiçbir zaman pinkfloyd baskılı t-shirtüm olmadı. Almak istemedim. Eminim PinkFloyd elemanları da onlara benim gibi yaklaşan birinden böyle bir tutum beklerlerdi diye düşündüm.

İlginç bi ilişkim var anlayacağınız. Anlattığım gibi, zaman zaman ailemden biri gibi, zaman zaman dostum sırdaşım gibi, zaman zaman hocam yol göstericim gibi oldular. Şarkılarıyla ömrümün yarısından çoğuna eşlik ettiler, şahitlik yaptılar. Muhtemelen ömrümün geri kalanında da beni yalnız bırakmayacaklar.

Da hocam burda "trabzonspor dünya futbolunun PinkFloyd'udur" cümlesi bana ters geldi yau. Yani ne hissiyatını ne de fikrini küçümsediğimden değil de, bir müzisyen olarak bu tarz mukayese ve benzetmeler bana hep ters gelmiştir. Bi de bu kadar değerli bişey olunca bi bardak soğuk su çarpmışsın suratıma gibi oldu yani. Belki futbol'la hiç aram olmamasından da kaynaklanıyor bu durum. Mazur gör...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Hocam anlatmak istediğim ve yukarıda anlatılmak istenen yazı Pink Floyd'un müzikte,Trabzonspor'un futbolda nasıl bir devrim yaptığıdır.Haa ikisini birden niye karıştırdın birbirine diyebilirsin..Ama hem Trabzon taraftarı ve hemde Pink Floyd dinleyicisi olunca insan pek bir mutlu oluyor..Ve gururlanıyor tabi..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Başka tarz olara rock,blues,funk,thrash vs. gibi grupları dinleyenlere bi yönden eyvallah diycem bi yönden sövücem.Hani zevkler ve renkler tartışılmaz geyiği vardır ya; bu PINK FLOYD için sökmez..Pink Floyd'u yaratan unsurlar,etkilenimleri tabiki var ama herkes kabul etsin evrende tartışılmaz en can alıcı bestelerin sahibi Pink Floyd'dur.Aksini inkar edene girerim..

Kullanıcı avatarı
dyy2002
Üye
Üye

Mesaj gönderen dyy2002 »

her şarkısını severek dinlediğim nadir gruplardan...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

The Final Cut ile meşgulum bu aralar.