Grateful Dead

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
burakaltr
Üye
Üye
İletişim:

Grateful Dead

Mesaj gönderen burakaltr »

Amerikan grup, 1965'te kuruldu. Isimlerini eski bir Misir skrolundan aldilar. Jerry Garcia (guitar), Bob Weir (guitar), Phil Lesh (bass), Pigpen Mc Kernan (organ), Bill Kreutzmann ve Mickey Hart (drums) -(Mickey bir deadhead di( fanatik) grupla turlarken kesfedildi ve gruba eklendi). Jerry Garcia in 1995'te olumunden sonra grup dagildi. "What a strange trip it's been" by poet Robert Hunter describes the psychedelic adventures the band's been through its life-span. San Francisco'da psychedelia en buyuk rock trendiyken, grup folk rock, country rock, RnR, blues rock and psychedelic yapti. Robert Hunter gruba 1965'ten sonra sarki sozlerini yazmak uzere katildi. Hemen hemen butun sarkilarinda Garcia'nin muzigi ve Robert Hunter'in sozleri vardir.

Canli performanslarinda hata yapmiyorlardi. Improvisational olarak mukemmeldiler. Her hippi gibi eroine duskunlerdi. Garcia'nin olumu de asiri dozda eroindendi.

Garcia 'nin olumuyle dagilan grup diger elemanlarinin kurdugu The Other Ones grubuyla 'Long Strange Trip' lerine devam ediyorlar.

Epitaph
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Epitaph »

ilginç bir gruptu.alacakaranlık kuşağının müziklerinide yapıyorlardı.whisky in the jar gelir aklıma daha çok grateful dead denince...

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

bende o parçalarını biliyorum..güzeldi ama,aslında birkaç parçasını daha duydum ama isimleri aklımda değil güzeldi

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Karakterli,yapılı ve müziğe inanmış bir gruptur..
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

bi arkadas pcde 3-4 parçalarini dinlemistim saglam müzikleri var
Thousand of cars and a million guitars, Screaming with power in the air, Weve found the place where the decibels race, This army of rock will be there

http://www.myspace.com/firewind DİNLE!!!

MeTeoRa_
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MeTeoRa_ »

benim bildiğim bu elemanların 5 yaşına kadar ayık oldukları ondan sonra konserlerinde bile ayakta zor duruyolardı :lol:
Techno Trance Elele Genel Greve..!!

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

MeTeoRa_ yazdı:benim bildiğim bu elemanların 5 yaşına kadar ayık oldukları ondan sonra konserlerinde bile ayakta zor duruyolardı :lol:

Hehe evet.. Zaten gençleri uyuşturucuya özendirdikleri için bi çok kez mahkemelik olmuş amcalar..
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

70 lerden en sevdigim rocknroll gruplari creedence, wishbone ash ve grateful dead