P.O.D

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
Kanatsiz_Melek
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi

P.O.D

Mesaj gönderen Kanatsiz_Melek »

Grubun adı : P.O.D. (-Açılımı- Payable On Death 'Ölümü ödeyebilme') anlamına geliyor.Yaptıkları müzik Nu-Metal ,Rap-Metal, Heavy-Metal, Alternative Rock olarak adlandırılıyor.Amerika'nın GÜNEYİNDE San Ysidro şehrinde(Southtown) 1992 yılında kuruldular.
Grubu eski gitarist Marcos ve baterist Wuw kurdu.Marcos rap müzik yapan kuzeni Sonny'yi vokal yapması için çağırdı.1993 de gitarist Traa gruba dahil oldu.Grup ilk albüm çalışmasını 1994 yılında Snuff The Punk'la yaptı.Bu albüm Rescue Records'la yapılmıştı.1996 yılında yine Rescue Records'la Brown albümü çıktı.Bu albümdeki Sabbath isimli şarkının acemice de olsa bir videosu var.Daha sonra 1997 yılında bir canlı performans albümü yapıldı ve P.O.D. Live ortaya çıktı.Bu Rescue Records'la yapılan son albümdü.1998 yılında Tooth and Nail Records ile The Warriors EP denemesi çıktı.Bu EP başta Brown albümünün aynısı gibi gözükse de gruba asıl ünü kazandıracak Southtown şarkısının ilk hali bu EP deydi.1999 yılında Atlantic Records ve Howard Benson'la anlaşılarak The Fundamental Elements Of Southtown albümü yapıldı.Bu albüm P.O.D.'nin ilk profesyonel albümü sayılırdı.Bu albümdeki Southtown ve Rock The Party ile P.O.D. üne kavuştu.2001 yılında Adam Sandler'ın komedi filmi için çok tutulan School Of Hard Knocks isimli şarkıyı yaptılar.Yine 2001 yılında çok beklenen Satellite albümü gereken ilgiyi fazlasıyla gördü.Alive ve Youth Of The Nation gibi hit parçalar P.O.D. nin popüler olmasını sağladı.2001 yılında grubun kurucusu Marcos Curiel'in gruptan ayrılmasıyla grup nerdeyse tamamen Wuw'la Sonny'ye kaldı.Living Sacrafice grubunun gitaristi Jason Truby'nin gruba dahil olmasından sonra Matrix Reloaded filminin soundtrack parçası olan Sleeping Awake'le
geri dönen P.O.D. 2003 yılının Kasım ayında yine Atlantic Records ve Howard Benson'la birlikte kendi adlarını taşıyan Payable On Death albümünü çıkardı.Albüm çıkmadan hit olan Will You şarkısı ve Change The World şarkılarına klip çekildi.

Arıca 09/08/2004 - The Passion Of The Christ filminin Soundtrack albümünde P.O.D. 'nin " Truly Amazing " isimli şarkısı bulunuyor.. Albüm 31 Ağustos'ta satışa çıkacak..

Payable On Death(2003)
------------------------------
1. Wildfire
2. Will You
3. Change The World
4. Execute the Sounds
5. Find My Way
6. Revolution
7. The Reasons
8. Freedom Fighters
9. Waiting on Today
10. I and Identify
11. Asthma
12. Eternal

[/url]
Kurbanlar... Hepimiz değilmiyiz!....(Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!)

ArMaGeDoN
Üye
Üye

Mesaj gönderen ArMaGeDoN »

P.O.D çok güzel bi müzik yapıyo..
Özellikle Youth of the Nation ve Change The World şarkıları çok mükemmel... :002
Rostov Kasabı

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

P.O.D. Satellite albümünü yıllardır cd player da döndürür döndürür dinlerim...
En son albümleride çok iyi.Özellikle Excute the sounds'un bi raggae havası varya o çok hoşuma gidiyor..Tabiki diğer şarkılarıda çok güzel..Bu zamana kadar pod un kötü şarkısına rastlamadım..
Üstelik matrix: revolution'un soundtrack i olan Sleeping Awake de çok güzel bir çalışma..
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

ilk boom şarkısıyla duymuştum.. klibini izlemiştim biyerde klibide iiydi değişik ve güzeldi.. öle öle derken o zamandan beri dinlerim pod'u.. son albümüde süper

Sorj
Üye
Üye

Mesaj gönderen Sorj »

bu herifler HArd cure O_o Hard core yapıyorlar değilmi? ;) dinleyelim ozaman. Bi şarkıısnı dinlemiştim Youth lu bişeydi.. Klibi vardı yanlış hatırlamıyorsam MTV de izlemiştim hoş bi şarkıydı.

vermilion
[Siteden Uzaklaştırıldı]
[Siteden Uzaklaştırıldı]

Mesaj gönderen vermilion »

Sorj yazdı:bu herifler HArd cure O_o Hard core yapıyorlar değilmi? ;) dinleyelim ozaman. Bi şarkıısnı dinlemiştim Youth lu bişeydi.. Klibi vardı yanlış hatırlamıyorsam MTV de izlemiştim hoş bi şarkıydı.
ya bunlar aslında god core yapıo yani din ile metali birleştiriolar bu arada god core dan da haberiniz olmuş olsun :P

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Evet sözleri genellikle dini içerikli olduğu için ''Dini Bütün Metal'' diye bilinir underground ortamda. :-D .

Sorj: youth ile başlayan şarkının adı da Youth of the nation'dur ve en popüler şarkısıdır diyebiliriz..
When you're pushed, killing's as easy as breathing

Kullanıcı avatarı
Kanatsiz_Melek
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi

KoRn_eR yazdı:Evet sözleri genellikle dini içerikli olduğu için ''Dini Bütün Metal'' diye bilinir underground ortamda. :-D .

Sorj: youth ile başlayan şarkının adı da Youth of the nation'dur ve en popüler şarkısıdır diyebiliriz..

ve benimde ençok sevdiğim ikinci şarkısıdır ..birincisi ise school of heard knocks doğru yazmışımdır umarım klibide çok hoş ...

20/06/2004 - Payable On Death albümü platin aldı
P.O.D. 'nin son albümü olan Payable On Death albümü 1.000.000 satışın üstüne geçtiği için platin aldı.. :002 :002 :002
Kurbanlar... Hepimiz değilmiyiz!....(Kim,O Kim Deme...Benim,Ben...Öyle Bir Ben ki, Baştan Sona Sen...!)

queenseleN
Üye
Üye

Mesaj gönderen queenseleN »

ilk kez duyuyorum bunlari...Indirim bi kac sarkilarini soradan yorum yaparim :-)

Kullanıcı avatarı
Kanatsiz_Melek
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi

queenseleN yazdı:ilk kez duyuyorum bunlari...Indirim bi kac sarkilarini soradan yorum yaparim :-)

bekleriz :006

ArMaGeDoN
Üye
Üye

BU grupta ki bateristte mükemmel :002
Rostov Kasabı

Kullanıcı avatarı
Kanatsiz_Melek
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi

Resim

ArMaGeDoN
Üye
Üye

Kanatsiz_Melek yazdı:Resim
P.O.D'un başka wallpaper larını bulabileceğimiz site var mı? Eğer bildiğin siteleri söylersen sevinirim.. :002
Rostov Kasabı

Kullanıcı avatarı
Kanatsiz_Melek
Site ve Forum Yöneticisi
Site ve Forum Yöneticisi

evet var hemde türk sitesi http://payableondeath.sitemynet.com/

röportajlar haberler klip şarkı indirme kısacası pod ile ilgili herşeyi bulabilirsiniz

Resim

ArMaGeDoN
Üye
Üye

Kanatsiz_Melek yazdı:evet var hemde türk sitesi http://payableondeath.sitemynet.com/

röportajlar haberler klip şarkı indirme kısacası pod ile ilgili herşeyi bulabilirsiniz

Resim
çok teşekkür ettim :006
Rostov Kasabı

_blindside
Üye
Üye

Mesaj gönderen _blindside »

Alive güzeldi. çok dinlerdim eskiden

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

başarılı grup matrx soundtrck fln da baya hoş olmuşş :002 boom satellite albmüü grçktnn başarılıı n dielimm :-D :002
The burden is mine... alone

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Son albümündeki eternal parçasına dikkat diyorum.Tamamen müzikal bir çalışma.2 akustik gitar bir elektro gitar(süper tonu) ile yapılmış bir çalışma.Hele en sonlarına doğru elektronun coştuğu yer beni bitiriyor..
Çok sağlam bir grup gerçekten p.o.d... :002

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

yaw bgn yeni bi kliplerini izledim... ama ne kdr yeni bilmiom... :oops: .. *goodbye for now*... her zmnki gbi çok beendim... klipde baya huzurlu bi klip... imana gelmişler sanki... :-D
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Yeni albümü çıktı pod un.Testify adı..Real Player dan dinlediğim kadarıyla yine pod kalitesinde güzel bi albüm. :002

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

:016 link mink var mı ya sen de

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Real Video Download

Bunu indir sonra saten bütün albümü dinleyebilirsin.Hatta istediğin bütün grupların şarkılarını dinleyebilirsin..Tabi bi kısımlarını..
Eğer araştırırsan bazen full dosyalarını yayınlıyolar ordan rahatlıklı dinlersin-izlersin.. 8)

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen in_ven »

KoRn_eR yazdı:Real Video Download

Bunu indir sonra saten bütün albümü dinleyebilirsin.Hatta istediğin bütün grupların şarkılarını dinleyebilirsin..Tabi bi kısımlarını..
Eğer araştırırsan bazen full dosyalarını yayınlıyolar ordan rahatlıklı dinlersin-izlersin.. 8)
çok saoll eyv :002 :015

Kullanıcı avatarı
tolga_deniz
Üye
Üye

Mesaj gönderen tolga_deniz »

will you tek geçerim en sevdiğim parçası
imza yazılmaz çizilir!

Kullanıcı avatarı
in_ven
Müdavim Üye