Portishead

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
lechuim
Üye
Üye
İletişim:

Portishead

Mesaj gönderen lechuim »

duyan var mı bilmiyrum ama sound denince sölenebilcek sayılı gruplardandır kendileri....
im your passenger the deftones

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

walla ben bi ara çok severek dinliordum.Ama uzun zmndır dinlemiorım.Beth Gibbons saygıdeğer bi ablamızdır ama onu söölemem lazım.
and we all went to heaven in a little row boat

FucKer_
Üye
Üye

Mesaj gönderen FucKer_ »

Roads Çok ii Şarkı...
="I Fight For The Ones Who Can't Fight"=

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Ben çok severim..Gerçi pek rock değil ama bence burada adının anılmasında yanlış bişey yok.. Mourning air, sourtimes, roads bi sürü dehşet parçaları var.. Saygıdeğer bi grup hakkaten. Ama dağıldı galiba Beth Gibbons solo albüm falan çıkardı. 97'den beri yeni albüm çıkarmıolar..
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Kullanıcı avatarı
Curie
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Curie »

Elektronik müziğin en güzel hali diyebilirim onlar için.Kliplerinden,sözlerine tek kelimeyle mükemmeller;ilk gençlik yıllarını yaşamakta olan bendenizi only you ile romantik yapan mysterons ile çoşturan;give me a reason ile düşündüren;Cure ile birlikte benim için bu dünyanın en büyük müzisyenleri.

morning glory
Üye
Üye

Mesaj gönderen morning glory »

bu şarkıları bu değerli hatuna böle içli içli söleten adama kızmalı mıyız yoksa sırtını sıvazlamalı mıyız bilmiyorum ama triphop deyince massive attack ve tricky'den sora aklıma gelen isim...
En son morning glory tarafından 01 Ağu 2007 22:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
if I've seen farther than the others, it's because I was standing on the shoulders of giants...

Epitaph
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Epitaph »

morning glory yazdı:bu şarkıları bu değerli hatuna böle içli içli söleten adama kızmalı mıyız yoksa sırtını sıvazlamalı mıyız bilmiyorum ama triphop deyince massive attack ve tricky'den sora aklıma gelen isim... tartışmasız idolüm! beth = hüznün yüzü ...
çok fena çözmüş aşmış insan... bi sigara tribi vardır ki... sigara içmeyen insanın bile sigara içesi gelir... herhangi bi tek şarkısı bile portisheadi anlamaya yeterlidir!

aynen katılıyorum

Kullanıcı avatarı
morvedelisi
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen morvedelisi »

Portishead albümü gayet iyidir..

özellikle Cowboys.

Sepulchral
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Sepulchral »

uykusuz gecelerin yumuþacýk ninnisi.bir yandan tatlý sesiyle mýrýl mýrýl söylenir beth gibbons, bir yandan da "aðla" der. nicedir portishead dendiði an, konser kaydý gelir aklýma. beth teyzem oturur sahneye. bir elinde sigarasý öylece baðdaþ kurmuþ, "ciðerden" söyler þarkýsýný. konsermiþ, sahneymiþ... müthiþ bi görüntüdür.
o kadar doðal ve rahat ki eminim konseri izleyenlere "akþam oldu kafa çekiyoruz, güzel sesli bir arkadaþ da tuz basýyor, helak ediyor hepimizi, kahroluyoruz cümleten abi" dedirtiyordur.
Maybe life an illusion!

Kullanıcı avatarı
Edmond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Edmond »

triphop un en iyilerinden.mysterons dinlenilmeli ama fazla değil ruh halini değiştirir. :( :-D :( :-D :(

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

3 Mayıs'ta Odtü'yü portishead şarkılarıyla salladık. Repertuarda başka şarkılar da vardı tabii de en çok Portishead tuttu sanırsam...

Kullanıcı avatarı
neon
Üye
Üye

Mesaj gönderen neon »

FucKer_ yazdı:Roads Çok ii Şarkı...
öyledir... bi de my dying bride versiyonu vardır onun..
ve kimse, benden önce hiç kimse anlamamıştı bu yaşam günlerinin hangi sağır,çaresiz ölümlerden yapılmış olduğunu...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Hadi yau...Ben ıskalamışım onu..Neden hiç denk gelmedim acep?...

Kullanıcı avatarı
rose_stoned
Üye
Üye

Mesaj gönderen rose_stoned »

trip hop ın muhteşem grubu....

Kullanıcı avatarı
aLexTacy
Üye
Üye
İletişim:

Portishead TR

Mesaj gönderen aLexTacy »

Grubun 3. stüdyo albümlerinin kaydı bitti, bir öncekinin üstünden 9 yıl geçtikten sonra...

Grup için yaptığım siteye bakmak isteyenler için:

http://www.britrocktr.com/portishead

Grup hakkındaki ilk ve tek Türkçe içerik... :021
En son aLexTacy tarafından 12 Tem 2007 00:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
http://on.fb.me/AlternatifEksen http://twitter.com/AlternatifEksen > Indie, Alternative Rock, Brit Pop, Psychedelic Rock, Post-Rock, Art Rock, Post-Punk, Krautrock, New Wave, Ambient, Chill Out, Lounge, Downtempo, Electronica, Drum&Bass, Trip-Hop

Kullanıcı avatarı
ignore
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ignore »

çok ii bi grup ve solist hatun un sesi de harika massive attackle birsürü ortakk çalışması da var bu hatunun.devamını bekliyoruz.

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

sourtimes şarkıları çok iidi gerçi çoğu yerde nobody loves me die geçio :D başarılı bi gruptu devamını beklioruzz
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

Kullanıcı avatarı
ignore
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen ignore »

sourtimes şarkısı sourtimes.org un(ekşi) adını almasına neden olan şarkı aynı zamanda hatırlamışken.

Kullanıcı avatarı
rahibe_teresa
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen rahibe_teresa »

bende portishead, dummy ve roseland nyc live var diğerlerini dinlemedim ama bunlaırn 3ü de harika. vokalin sese bitiyorum zaten.
bi gün all mine ı dinliyorum mp3 ten metronun yüksel çıkışındayım yürüyen merdivenlerdne çıkıyorum bi yandan da şarkıyı söylemeye çalışıyorum. bi ara çok bağırmışım galiba arkadamdaki adam tiptip bakıp bişiler söledi kendi kendine :-D
\\ kimdi giden kimdi kalan giden mi suçluduR heR zaman.. //

Kullanıcı avatarı
aLexTacy
Üye
Üye
İletişim:

rahibe_teresa yazdı:bende portishead, dummy ve roseland nyc live var diğerlerini dinlemedim ama bunlaırn 3ü de harika. vokalin sese bitiyorum zaten.
bi gün all mine ı dinliyorum mp3 ten metronun yüksel çıkışındayım yürüyen merdivenlerdne çıkıyorum bi yandan da şarkıyı söylemeye çalışıyorum. bi ara çok bağırmışım galiba arkadamdaki adam tiptip bakıp bişiler söledi kendi kendine :-D
Görmek isterdim o halini :-D
http://on.fb.me/AlternatifEksen http://twitter.com/AlternatifEksen > Indie, Alternative Rock, Brit Pop, Psychedelic Rock, Post-Rock, Art Rock, Post-Punk, Krautrock, New Wave, Ambient, Chill Out, Lounge, Downtempo, Electronica, Drum&Bass, Trip-Hop

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

neon yazdı:
FucKer_ yazdı:Roads Çok ii Şarkı...
öyledir... bi de my dying bride versiyonu vardır onun..
ohaaa... my dying bride portishead mi coverlamıs bulmam lazım o şarkıyı!! iki versiyonunuda acayip merak ettim simdi yaaa

bikaç sarkısını biliyorum portisin..dinleme fırsatım olmadı pek acıkcası..sourtimes bir numaradır benim için.. zamanında fan club ımın sarkısı secerek büyük bi ironiye daha imza atmıştım :D öyle..
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Ne oldu hani 3. albüm geliodu? 1 yıldır ses soluk yok. Iskalamış olamam çıksa kesin haberim olurdu...

Bu arada massive attack'ın teardrop şarkısını albümdeki kayıtta Beth Gibbons söylüomuş. Yeni öğrendim, sesi benzetiodum ama o olabileceği aklıma gelmemişti. Çok şaşırdım...

Kullanıcı avatarı
karpuz_agaci
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen karpuz_agaci »

hü? ben bunlari ayrilmis biliyodum sanki öyle bisi mi vardi?

Kullanıcı avatarı
aLexTacy
Üye
Üye
İletişim:

shidow yazdı:Ne oldu hani 3. albüm geliodu? 1 yıldır ses soluk yok. Iskalamış olamam çıksa kesin haberim olurdu...

Bu arada massive attack'ın teardrop şarkısını albümdeki kayıtta Beth Gibbons söylüomuş. Yeni öğrendim, sesi benzetiodum ama o olabileceği aklıma gelmemişti. Çok şaşırdım...
eee, trip hop Bristol'ün bağrından çıkma ne de olsa, eküri bunlar

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Evet ya...Valla trip-hop yapan bi grup olarak bizim de bi Bristol'a uğramamız lazım.. İşalla bi gün o da olcak...