Scorpions

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

Her daim winamp playlisttem de muhafaza ettigim bir grup Scorpions.

* Holiday
* Send Me An Angel
* Still Loving You
* Wind of Change

rulexx!

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

daha dün sabaha kadar dinledim.her müzik dinleyicisin arşivinde kesinlikle bulunmalı scorpions.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Love_MetaL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Love_MetaL »

scorpions severim bnce son derece kaliteli bi grup...belki binlerce kez dinledim ama hala still loving you cok etkiler.tabi bi de wind of change vardır ki eskileri hatırlatır..(puuf cok yaslanmıs gibi hissettim :P)
.....it's only after you've lost everything, that you're free to do anything....

Hot_ice
Üye
Üye

Mesaj gönderen Hot_ice »

abi bu grup adamı harbiden ağlatacak şarkılara saHİP.ben lisedeyken dinnemeye başladım şu ana kadar hiçbir parçalarından sıkılmadm.damar parçalara sahipler.özellikle lonely nights benm psikopat parçam.

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

ben dinlediimzaman ağliyom valla gitarları gibi

SamotH
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen SamotH »

dinlemeyen varsa big city nights ı tavsiye ederim...ritmler çok özgün ve bir o kadar da güzel...
ben bir hıyarım,her deliğe uyarım.

Savasci
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Savasci »

şu anda annem başımda ve de scorpions başlıını görünce kendini tutamadı açtırttı hmn :lol: :lol: :lol:

en sevdii şarkı still loving you imiş ööle dio (pöff.. <.< ).ben dinlemediim için yorumda bulunamıcam :lol: :lol:

Love_MetaL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Love_MetaL »

annen i$i biliomu$ ne diim :D
.....it's only after you've lost everything, that you're free to do anything....

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

Bnce de :wink:

inoxes
Üye
Üye

Mesaj gönderen inoxes »

1984 yilinin ‘Rock You Like a Hurricane’ ve 1990’in ‘Wind of Change’ hitleriyle taninan Alman rock grubu Scorpions, 22 milyon plak ve albüm satarak Avrupa’nin en basarili rock gruplarindan oldu. 1969’da solist Rudolf Schenker tarafindan kurulan grubun çekirdek kadrosunda, gitarci Karl-Heinz Follmer, basçi Lothar Heimberg ve davulcu Wolfgang Dziony yer aliyor.1971’de Schenker’in kardesi Michael gitarci olarak gruba dahil oldu ve yakin arkadasi Klaus Meine da gruba solist olarak katildi. Grup 1972’de, bir Alman filmi olan “Das Kalte Paradies”in de film müzikleri olan “Lonesome Crow” albümünü kaydetti. 1973’te gruptan ayrilan Michael’in yerine Uli Jon Roth gruba dahil oldu. Grup Uli’yle 1974 “Fly to the Rainbow”, 1975 “In Trance”, 1976 “Virgin Killer” ve 1977 “Taken by Force” albümlerine imzasini atti. “Taken by Force”un çikmasinin ardindan Roth gruptan ayrildi ve Electric Sun adli grubu kurdu. Roth’un gruptan ayrilmasindan sonra grup 1978 yilinda “Tokyo Tapes” ikili konser albümünü piyasaya sürdü. Diger bir Schenker grubu olan UFO’dan, alkol problemleri nedeniyle ayrilan Michael Schenker, 1979’da Scorpions’a tekrar katildi. Schenker’li grup ayni sene “Lovedrive” albümünü piyasaya sürdü ve bu albümün arkasindan ilk Amerika turnesini gerçeklestirdi. Albümün seksüel içerikli kapagi Amerika basimlarinda sansürlendi. Bu arada kisisel problemlerini gruba tasimaktan çekinmeyen Michael, uyusturucu ve alkol bagimliligindan dolayi, turneleri kaçirdi ve yerini geçici sure için Matthias Jabs’e birakti. Kendini fazlasiyla ihmal eden Michael, sonunda gruptan ikinci kere ayrildi.
Klaus Meine, Rudolf Scmhenker, Matthias Jabs, basta Francis Bucholz ve davulda Herman Rarebell’le yeni kadrosunu olusturan Scorpions 80’de “Animal Magnetism” albümünü yapti ve arkasindan bu albümün dünya turnesine çikti. “Animal Magnetism” sasirtici sekilde Amerika’da altin album ödülü aldi. Bu arada Meine’in sesini kaybetmesi grubun yeni albüm çalismalarini yavaslatti. Bu gelismenin üzerine birçogu dogal olarak Meine’in gruptan atildigini düsündü, kisa süre sonra Meine’in yerine metal sarkicisi Don Dokken gruba dahil oldu. 1982’de Meine’in gruba yeniden gelmesiyle “Blackout” albümü kaydedildi. Albümdeki ‘No One Like You’ grubun hit parçasi haline geldi. Uluslararasi bir basari olan “Blackout” Amerika’da milyonlarca kopya satti. Bu albümün sonrasinda çikan “Love At First Sting” grubu efsanelestiren çalismalardan biri oldu. 1984 yilinda çikan albümde yer alan ‘Rock You Like a Hurricane’ MTV listelerinde uzun süre yerini zirvede korudu ve gruba platin album ödülü kazandirdi. Grup parladigi bu dönemlerde çiktigi turnelerde en yüksek performansini sergiledi.
1985 yilinda “Worl Wide Live” konser albümün çikmasindan sonra, grup iki sene müzige ara Verdi. 88’de onuncu stüdyo albümünü yapmak için çalismalara baslayan Alman rock grubu, “Savage Amusement” albümünü piyasaya sürdü ve hit parça ‘Rhythm of Love’ gruba önemli ölçüde basari kazandirdi. 1990’da piyasaya sürülen “Crazy World” grubun tarihinde en çok sattigi albüm olarak bilinir. ‘Wind of Change’ Amerika listelerinde uzun süre yerini üst siralarda korudu. 1993 albümü “Face The Heat” grubun 90’li yillardaki patlamalarinin durak noktasiydi. Hayranlarini hayal kirikligina ugratan bu album altin albüm ödülü bile alamadi. Grub 95’te “Live Bites” konser albümünü piyasaya sürdükten sonra, Mercury label’iyla 97’de grubun ‘greatest hits’ toplama albümü olan “Deadly Sting: The Mercury Years” albümü piyasaya sürüldü. Grup 1999 yilinda “Eye to Eye” adli pop-tekno melodili eksperimental bir albüm piyasaya sürdü. Grup en son Berlin Philharmonic Orkestrasiy’la çaldigi klasiklerini “Moment of Glory” adli albümde topladi ve 2000 yilinda da bu albümü piyasaya sürdü.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

davulcuları haluk levent'e calınca gozumden dustu :)
sleeping with the earth my dying bride

queenseleN
Üye
Üye

Mesaj gönderen queenseleN »

Hmm..Efsane gruplardan biri...iiler bence

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

jonnathan yazdı:davulcuları haluk levent'e calınca gozumden dustu :)

gercek olmamasini diliyorum :fie

Scorpions unda buldum butun albumlerini.ohh:).hurricane galiba en sevdiim sarkilari.konser performanslarida gercekten cok guzel..
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
diss3lf
Üye
Üye

Mesaj gönderen diss3lf »

I'm still loving youuuuu...Çooooooook güzel bir şarkı...Bir Klasik... :-D
[and sometimes you close your eyes and see the place where you used to live...when you were young...]

Kullanıcı avatarı
betul
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen betul »

jonnathan yazdı:davulcuları haluk levent'e calınca gozumden dustu :)
buda farklı bir bakıs acısı tabi..((:..Still Loving You klasik artık zaten..
Rüya ile gercegin arafında..Hep iyinin,askın tarafında..

just_an_angel
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen just_an_angel »

no one like you :002

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

tek kelimeyle mucizevi bi grup.. salya sümük ağlatma potansiyelleri çok yüksek.. şarkılarını ayıramıcam ama bunalım dönemimde bana en çok destek çıkan *still loving you* olmuştu.. :-D.. hatta şunada bi bakın.. http://crass.on.ru/flash/bbird.html... :-D
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
dipnot
Üye
Üye

Mesaj gönderen dipnot »

still loving you 1 numara üstüne tanımam az mı dinledim :(
öyle öküz gibi bakarsan tren durmaz!!

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

living for tomorrow :002
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
angel_of_the_hell
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen angel_of_the_hell »

dvdlerini buldum!!.. alcam.. :D
***Derdin varsa $arap olayım...*** Düğün, ni$an, sünnet ve bilumum kutlamalar için itinayla albüm yapılır.. ula$mak isteyenler bana ula$cak bi yol bulsunlar.. =)
{Minno$um.. Pamuktun, bulut oldun..}

Kullanıcı avatarı
MuHoS
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen MuHoS »

still loving you ii gider şimdi bayadırr dinlemiodummmmm
Nerden Bilirdim HaYatın Önce SınAv Yapıp SoNra Ders Verdiğni...

Kullanıcı avatarı
houseofholy
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen houseofholy »

ben de şimdi white dove u dinliyorum.

and now you're tellin' me.
you've seen it all before.
i know that's right but still..
it breaks my heart.

klibi de çok güzelmiş, ilk defa izliyorum.
herşey onun içinde, o herşeyin dışında..

Kullanıcı avatarı
SodomyAndLust
Üye
Üye

Mesaj gönderen SodomyAndLust »

dier şarkıları da güzel olsa her zaman tek gecerim still loving u

dead_or_alive
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen dead_or_alive »

ihere I am will you send me an angel..:(

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

Aa!! Unutulmuş bir scorpions başlığı.. hemen tozunu attırmam lazım.. Dinlenesi bir başka albüme imzalarını atmışlar,tavsiye ediorum kesnlikle..

"Humanity - Hour 1" track listing:

01. Hour I
02. The Game Of Life
03. We Were Born To Fly
04. The Future Never Dies
05. You're Lovin' Me To Death
06. 321
07. Love Will Keep Us Alive
08. Your Last Song
09. Love Is War
10. Rise Again
11. The Cross
12. Humanity

Love will keep us alive bnm favori parçam hala etkisnden cıkabilmiş değilim..