Metallica

Yabancı Müzik Grupları
213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Load ile saçmalamaya başlayan Metallica St.Anger ile çileden çıkartmıştı beni.Death Magnetic Metallica'ya yakışan bir albüm olmuş.Broken,Beat,Scarred parçası favorim oldu.Unforgiven |||' den pek fazla bişey beklemeyin derim.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
mavisakal_kan
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mavisakal_kan »

aynen unforgiven III hayalkırıklığı olsada (albümü dinlemeden önce en çok merak ettiğim şarkıydı herkes gibi) güzel bir albüm olmuş albümde ki favorim 'all nightmare long' çok sıkı bir parça olmuş
Benim için dua et!.. çünkü ben lanetlenmiş bir ruhum..daha önce lanetlenmemiş bir ruh!!

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Eski günlein hatırına ilk fırsatta albümün tümünü dinlemeyi planlıorum.

Metallica duyduğum kadarıyla bu albümde black albümden bu yana çalıştıkları ünlü produktor Bob Rock'la çalışmamışlar. Black allbüm heavy metal müziği daha geniş kitlelere dinletmek ve o dönem içerisinde metal müzik çevrelerine taze kan ve ömür vermesi açısından önemli ve kült bir albüm olmuştu. Bütün bunların yanında çoğu koyu metallica fanı da sonun başlangıcı olarak bu albümü göstermekteler. "St. anger"a gelindiğinde hakkaten metallica tarihinin belki de en büyük haya kırıklığını yaratmıştı. Eğer Bob Rock'la çalışmayı bıraktıkları doğru bir bilgiyse Rock'ın metallica üzerindeki etkisi sadece bir albümlük olmuş diyebiliriz.

Yine de benim görüşüm Bob Rock'ın metallica öncesindeki çalışmalarıyla da (Mötley Crue) kendini kanıtlamış, özel bir müzik adamı olduğu ve birlikte çalıştıkları süre zarfında metallica'nın ondan çok şey öğrendiği yönünde. Yine de metallica'nın müzikal grafiğindeki hareketler düşündürücü. Paradoksal bir durum...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Uzun ve epey uzun zamandır Metallicadan çok sağlam bir albüm dinledik ama o parçaların uzunlukları nedir öyle.Gören progressive metal yaptılar sanacak.Riffler çok sağlam,vokal düzenlemeleri süper ama sololar iğrenç.Birde parçaları 8 dakikaya falan çıkarmışlar.İnsan farklı birşeyler bekliyor ama nakarat devam edip duruyor.Olumsuzlukları çıkarırsak Metallica çok sağlam bir albüme imza atmış.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..