Metallica

Yabancı Müzik Grupları
MaNSoN
Üye
Üye

Mesaj gönderen MaNSoN »

şu anda sürünüyrlar Mtv eski müşşterileri olduğu için metallicaya yardım ediyor saygı duyarım ma düşünce düşüyor biri

tarz değiştirmekse en büyük örnek slayer adamlar yedire yedire 3 albümde tarz değiştirdiler bunlar direk lapindedi black albümde de aynı şeyi yaptılar ama toparladılar neden black albüm kaliteydi.

Bu son albümde beni cezbeden hiç bir b.k yok bundan sonrakilerde olucağını snmıyorum

Zor ama MetallicA bitti. :( :( :(

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

MaNSoN yazdı:şu anda sürünüyrlar Mtv eski müşşterileri olduğu için metallicaya yardım ediyor saygı duyarım ma düşünce düşüyor biri

tarz değiştirmekse en büyük örnek slayer adamlar yedire yedire 3 albümde tarz değiştirdiler bunlar direk lapindedi black albümde de aynı şeyi yaptılar ama toparladılar neden black albüm kaliteydi.

Bu son albümde beni cezbeden hiç bir b.k yok bundan sonrakilerde olucağını snmıyorum

ulan bebek grubu olmuş bunlar be.METALIKA SUCKS :evil: :evil:
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

çok kesin konuşuyorsunuz...deneyin sevmezseniz sevmeyin, loadları bende sevmedim ama bu onlara karşı saygımı sevgimi falan değiştirmedi..demek istediğim bazı kişiler yeni yaptıklarını sevmiyor diye daha önceki harika 4 albüme de saygı duymuyorlar ona çok kızıyorum..neyse

ayrıca metallica konserlerinde yine metallica

metallica
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen metallica »

metallica sadece loadlardan ıbaret deıldır arkadaslar emınım hıcbırınız metallıca nın hıcbır performansını ızlemedı cunku eger ızleseydınız boyle aptal saptal konusmazdınız

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

MaNSoN yazdı:şu anda sürünüyrlar Mtv eski müşşterileri olduğu için metallicaya yardım ediyor saygı duyarım ma düşünce düşüyor biri

bunu manson hayranı birinin söylemesi de ilginç gerçekten, en kötü denilen albümleri bile manson'dan çok daha iyi bence

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

metallica hicbi zaman bitmedi. bence hala iyi bi sekilde kariyerlerine devam ediolar. ve hala dinlerken zevk alıoruz.

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

metallicanın black sonrası albümlerini metal diye dinlerse insanlar tabiki sevmez, adamlar kendileri de dedi zaten load çıkarken..yeni yaptıkları müzik türünde en iyi olmayabilirler ama kaliteliler..
benle beraber çoğu gerçek metallica severlerin kızdığı ve üzüldüğü nokta ise o kadar müthiş albümleri yapma kapasitesi olan bir grubun müziğini değiştirmesi ve bazı asla yapmayacağız dedikleri şeyleri yapması
bodoslama girip ıyy bunlar bozdu denmesini sevmiyorum, niye diye sorunca da kalıyorlar öyle sebeplerini belirtirsin tamam
son albümlerinden some kind of monster şarkısının ses düzeninin değiştirlmiş halini dinledim çok güzeldi,son albümün ses düzeni biraz sıradışı albümü sevmemekle kendi açılarından haklı olabilir insanlar

guitargod
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen guitargod »

smD yazdı:metallica hicbi zaman bitmedi. bence hala iyi bi sekilde kariyerlerine devam ediolar. ve hala dinlerken zevk alıoruz.
İlginç ve fanatikçe bir yaklaşım...
Şu bir gerçektir ki; Metallica ARTIK KALİTELİ MÜZİK YAPMAMAKTADIR! Her ne kadar Metallica konserlerde aynı olsa da, bu grup için çoğu kişinin saygısı kalmamıştır. Yeniliği kovalamaları takdir edilir bir şey belki, ama yenilik diye işin kolayına kaçması ve basit müzik yapması ise affedilemez bir hatadır... Hem konserlerde hala aynı Metallica ise, neden böyle bir albüm yapmıştır? Yoksa burada menejeriyle ilgili bir iş mi vardır? Metallica artık albümlerinde istediği gibi müzik yapamamakta mıdır yoksa? Neden albümde olmadığı halde, St. Anger'ın parçalarına konserlede solo ekliyorlar? Artık anlayın arkadaşlar, Metallica o malum antlaşmaları imzaladıktan sonra, sınırlandı... Bu kadar basit... Bu saatten sonra hala: "Metallica değişmedi, hala seviyoruz, eski Metallica hala..." gibi şeyler demek fanatizmdir... Yanlıştır, lütfen arkadaşlar, gözünüzü açın da eski albümlerden sonra St. Anger'da kendini ne kadar geliştirmiş ya da ne kadar kolaya kaçmış diye? Bunu lütfen yapın, özellikle Metallica'ya tapan arkadaşlar...

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

guitargod yazdı:Yeniliği kovalamaları takdir edilir bir şey belki, ama yenilik diye işin kolayına kaçması ve basit müzik yapması ise affedilemez bir hatadır...
bence fanatik olan sensin. yazdiklarini okuyunca at gozlugu takmis heavy metalciler geldi gozumun onune. eger dediklerin dogru olsaydi, onlarca punkrock grubu, rock n roll grubu, hard rock grubu, surf rock grubu basit muzik yaptiklari icin affedilemez, dinlenmeleri bile sakincali sana gore... onemli olan thrash album yapmak degildir... 10 dakka giygiygiy solo atmak da degildir... twinlere abanmak hic degildir. onemli olan ruhtur ve ben metallica da bunu goruyorum. metallica hala cok kaliteli... coguna gore!!! sana cok koyduysa eski albumlerini tak cd calarina bak keyfine...

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

guitargod yazdı:Neden albümde olmadığı halde, St. Anger'ın parçalarına konserlede solo ekliyorlar?...
bu da cok gordugumuz bir enstatanedir. metallica ya has birsey degildir. sana gore menajerleri izin vermiyor olabilir. :komik: bugun yeni yeni meshur olan gruplar bile anlasmalarinda sarki sozlerine ve muzige kesinlikle karisilmayacagina dair anlasma imzalatiyorlar... metallica mi produktorlerin, plak sirketlerinin esiri olacak?.. parcada solo olmamasina ragmen konserde solo atan gitaristler, albumdeki solodan farkli solo atan gitaristler saymakla bitmez... bu onlarin iki yuzlulugunu degil, sahnedeki samimiyetini, gaza gelmelerini gosterir. daha cok konser videosu seyretmeni oneririm.

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

çok güzel açıklamış granci bende şunu ekliyorum
metallica konserlerde hâla metallica çünkü konserlerine gelecek asıl hayranları o metallicayı çok daha fazla seviyor benim gibi..bende loadları pek sevmedim ama sevmememin nedeni onların kalitesizliği değil benim sevdiğim müzik türüne pek uymaması
en fazla kızdığım nokta ise asla klip çekmeyiz dedikten sonra çekmeleri oldu ama bu da onları darağacına asacak birşey değil hastası olduğum iron maiden da klip çekiyor hemde alengirli alengirli
bu grup ilk çıktığı zaman ona bu müziğin büyüklerine laf atmadı,sokaktan gelip sahneye çıkıp çalmaya başladılar ki lars o zaman da varlıklıydı
metallica loadlardan önce de .ok gibi para kazanıyordu yani para için değiştirmedi müziğini
hatta yanlış hatırlamıyorsam james ve kirk biraz isteksizmiş bu kararı alırken
herşeyi bir yana bırakalım o harika 4 hatta 5 albüm için bile saygıyı hak eder bu grup

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

metallica yerlerde sürünüyo nerde o eski havasi simdiki halleri 5 para etmez

guitargod
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen guitargod »

grungy yazdı:
guitargod yazdı:Yeniliği kovalamaları takdir edilir bir şey belki, ama yenilik diye işin kolayına kaçması ve basit müzik yapması ise affedilemez bir hatadır...
bence fanatik olan sensin. yazdiklarini okuyunca at gozlugu takmis heavy metalciler geldi gozumun onune. eger dediklerin dogru olsaydi, onlarca punkrock grubu, rock n roll grubu, hard rock grubu, surf rock grubu basit muzik yaptiklari icin affedilemez, dinlenmeleri bile sakincali sana gore... onemli olan thrash album yapmak degildir... 10 dakka giygiygiy solo atmak da degildir... twinlere abanmak hic degildir. onemli olan ruhtur ve ben metallica da bunu goruyorum. metallica hala cok kaliteli... coguna gore!!! sana cok koyduysa eski albumlerini tak cd calarina bak keyfine...
Hayır tabi ki kaliteli değil, ayrıca albüm yapmak thrash yapmak değildir, haklısın. Ama... Çok daha iyisini yapabilecekken, neden basite kaçar bir grup? Bu tembellik değil midir, sorarım sana? Değişim, kendini geliştirmektir. Geliştirmesen bile en azından yapabileceğinin en iyisini yapmalısın... Bu böyledir... No Leaf Clover gibi bir parçayı yapabilen bir grup çok daha iyisini yapmalıdır... Metallica'da artık ruh kalmamıştır, bu kadar basit... Tabi hala dinleyip, sevebilirsin, o da senin müzik zevkindir. Ama daha saygılı olmanı ve konuşma tarzına biraz daha dikkat etmeni öneririm...

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

"at gozlugu takmak" bir hakaret degildir. bu bir deyimdir. sadece ileriyi gormeyi ifade eder. dedigim gibi yapilan isin kalitesini de dinleyici belirler... ok sana gore kalitesiz bence hala mukemmeller. eger basite kactiklarini dusunuyorsan, turk gruplari en basta olmak uzere en kalitesiz muzigi yapiyor sana gore heralde. cunku hicbiri no leaf clover gibi teknik bir parca yapmadilar degil mi?

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

Metallica'da ruh kalmadığı bir bakıma doğru..adamlar sıkıldı çünkü özellikle loadlar sonrası..mesela o tarihlerdeki konserler de sönük geçerdi, grup içinde de huzursuzluk vardı, Jason da bıktığı için başka projelere el atmak istedi ve bu büyük bir sorun oldu, sonra james'in rehabilitasyonu var..ama bu sırada S&M gibi güzel birşey de çıktı..
ama şimdi bir hareketlenme var gibi bana göre,st.anger çok değişik birşey oldu iyi mi kötü mü anlayamıyor insan ama benim oradan 3-4 tane sevdiğim şarkı var, mesela some kind of monster güzel şarkı ama ses düzeni gerçekten kötü mü desem değişik mi bende anlayamıyorum.. ama some kind of monsterın ses düzeni değiştirilmiş halini dinledim çok güzeldi...sonraki albümde herşey belli olur
birde bunun türk gruplarının kalitesiyle bir alakası yok, guitargod'un demek istediği bitmiş denilen bir zamanda bile öyle şarkı çıkartabiliyorlarsa neden albümleri bu şarkı gibi kaliteli değil diyor haklılık payı da var baya..

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

DeLi yazdı:birde bunun türk gruplarının kalitesiyle bir alakası yok, guitargod'un demek istediği bitmiş denilen bir zamanda bile öyle şarkı çıkartabiliyorlarsa neden albümleri bu şarkı gibi kaliteli değil diyor haklılık payı da var baya..
kalitenin olcusu nedir? no leaf clover mi yani? guitar god a gore oyle sanirim, o zaman ben bunu turk gruplari icin yorumlayabilirim...

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

grungy yazdı:
DeLi yazdı:birde bunun türk gruplarının kalitesiyle bir alakası yok, guitargod'un demek istediği bitmiş denilen bir zamanda bile öyle şarkı çıkartabiliyorlarsa neden albümleri bu şarkı gibi kaliteli değil diyor haklılık payı da var baya..
kalitenin olcusu nedir? no leaf clover mi yani? guitar god a gore oyle sanirim, o zaman ben bunu turk gruplari icin yorumlayabilirim...
üzme tatli canini o yapar böle seyler

DeLi
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen DeLi »

grungy yazdı:
ben türk gruplarını karıştırmıyorum metallica hakkında konuşuyorum onu bilemem...benim demek istediğim en kötü zamanında bile no leaf clover gibi kaliteli bir şarkıyı çıkarabilen bir grup eski efsane albümleri gibi birşey çıkarabilir bana göre

denuzist
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen denuzist »

st.anger
sözleri sertliği ingilizce anlıyana ve sound olarak en i sidir
artık adam 18 lik delikanlı değil
ve sizin isteğinize göre değil kendi istedikleri gibi album yapıyolar
istiyen istiyen almaz
bu işi çok biliyorsanız sizde böyle olun
konser olayına gelince
hangi gitarist beya grub albumdekini aynısı konserde çalmıştır
konserde doğaçlama olayı vardır solo lar doğaçlama ritimler esasdır
adam lar paraların içinde yüzüyo menejar o bu hikaye
metallica hariç hangi grubun metallica kadar hayranı var ve metallica kadar konserleri full geçiyo
demek ki bu kadar kişi boşuna sevmiyo
var bi şeyler ,ne dersiniz¿
Resim

metallica
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen metallica »

kardeşim her şeyi anlatmış..

Kullanıcı avatarı
ke-di
Üye
Üye

Mesaj gönderen ke-di »

Metallica...
Taparım...
Metallica'yla doğdum,büyüdüm...bir sürü denyo Metallica'yı Nothing Else...,Unforgiven...zannederken...Biz konserler veriyorduk...Cliff geldi...gitti...bir sürü şey oldu...Yangınlar çıktı...Kemikler kırıldı...
Çığır açıldı...Ve bir gün...Bir röportaj izledim...(Headbenager's Ball)
''Son albümden sonra bugüne kadar çok şey yaşadık...duygularımız,düşüncelerimiz değişti...NE HİSSETTİYSEK ONU YAPTIK''
ve ben bir kez daha saygı duydum...Herşey değişir...50 yaşına gelmiş bir insan hala çatır çatır Damage Inc. çalıyorsa...Saygıyla eğilirim...DOĞADAKİ ''LA'' SESİ DEĞİŞİYOR....SİZ NEDEN BAHSEDİYORSUNUZ.....
The winner is............METALLİCA....... :twisted:
En son ke-di tarafından 21 Kas 2004 23:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
DERİN 6 - VOKAL

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

ke-di yazdı:''Son albümden sonra bugüne kadar çok şey yaşadık...duygularımız,düşüncelerimiz değişti...NE HİSSETTİYSEK ONU YAPTIK''
ve ben bir kez daha saygı duydum...
The winner is............METALLİCA....... :twisted:
aninda msj sistemi: :P moruk sana sonuna kadar katiliyorum.

James_Hetfield
Üye
Üye

Mesaj gönderen James_Hetfield »

Ewet METALLICA ya sallamalar burdada devam ediomuş....

Nekadar zevkli dimi öle sallayıp durmak...

Yok efendim para için yapıolarmış yok bitmişler falan...Metallica nın bittiği falan yok...

ilk 5 albüme zaten kimse laf etmio edemezde..Ederlerse müzik anlayışlarını sorgulamaları lasım...gelelim ondan sonrasına Load ve Reload a da kimse kötü albüm demez heralde, sadece benim tarzım diil diebilirsiniz...

Alışmışınız kötülemeye load ve reload ı isim olarak almışınız ağzınıza sakız gibi çiğneyin dönüp durun aynı şeyleri söyleyin...Ama o albümlerin içinde çok başarılı şarkılar war bunu da unutmayın...Tamam bende ilk albümler kadar sewmem ama bu kadarda kötülemek sadece saçmalamak olur...

Garage albümüne bişi demiorum çok başarılı coverlar...İyiki yaspmışlar...

Gelelim St.Anger a bi çok kişi beğenmemiş falan filan...O albüm çok zor bi dönemin ardından piyasaya sürülmüş bi albümdür...Jamesin rehabilitasyona girmesi jasonun ayrılması falan filan gibi etkenler grubu olumsuz etkilemiştir...Haa bunlar bahane olur mu ? belki diil ama sölemek gerek...

St. anger Metallica yı kendine getirmiştir...Ve bundan soraki albüm çok başarılı olacak bundan hiç şüphem yok...MetallicA bitmiştir dienlere sadece gülüorum....

Konserlerede değinmeden edemicem...Bu konuşan arkadaşlar heralde hiç Metallica konseri seretmemişler galiba...VE Metallica bugün gelse ve sadece load, reload ve st.anger çalıcaz dese bu konuşan arkadaşların hepsi koşa koşa konsere giderler bundan da hiç şüphem yok..

Kendi çapınızda eğlenmeye devam edin MEtallicA ya laf atın farklı olursunuz belki karizma yaparsınız... :!:

Kullanıcı avatarı
BeTRaYeD_FooL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen BeTRaYeD_FooL »

denuzist yazdı:st.anger
istiyen istiyen almaz
konser olayına gelince
metallica hariç hangi grubun metallica kadar hayranı var ve metallica kadar konserleri full geçiyo
Alkış!!!!! Başka ne denir?! :twisted:
...The blood still runs but the wounds will heal and leave scars of remembrance...

Kullanıcı avatarı
BeTRaYeD_FooL
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen BeTRaYeD_FooL »

denuzist yazdı:st.anger
istiyen istiyen almaz
konser olayına gelince
Alkış!!!!! Başka ne denir?! :twisted:
...The blood still runs but the wounds will heal and leave scars of remembrance...