The Answer

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

The Answer

Mesaj gönderen shidow »

Cormac Neeson - Vokal, Paul Mahon - Gitar, Michael Waters - Bass ve James Heatley - Davul'dan oluşan İngiliz grubu masstival başlığında da bahsettiğim gibi festivalde çıkacak gruplar açıklanmadan kısa bi süre önce keşfettim. Grupta ilk dikkati çeken başta LedZeppelin olmak üzere, DeepPurple, AC/DC, Black Sabath ve hatta Rolling Stones gibi efsane grupların etkilerinin bariz bi şekilde dikkat çekio olması. LedZeppelin'in efsane gitaristi Jimmy Page de bu gruba hayran olduğunu dile getirmiş. Yani abimler gayet su katılmamış cayır cayır rock yapıolar.
Masstival'deki performansları da beni ayiryetten büyüledi. İlk parçadan gayet hareketli başlayan grup açıldıkça açıldı çoştukça coştu ve bence seyirciler de buna kayıtsız kalamadı. Kendi adıma ben Tv başında zıpladım durdum. Ders niteliğinde bi performanstı bence. Feyzalınması gereken cinsten.

http://www.myspace.com/theanswerrock
http://www.theanswer.ie/

Bu sitelerden daha fazla bilgi edinebilirsiniz...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen jonnathan »

Vokallari hiperaktif gibi... Çok güzel müzik yapıyorlar, soloları pek bir leziz.
sleeping with the earth my dying bride

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Pek ilgi çekmedi galiba bu abiler burda...

Kullanıcı avatarı
fzyaso
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen fzyaso »

açıkçası fazla dinlemedim ama dream tv de mastival tanıtımlarında şaklıarını dinledim. Yorum yapacak kadar bilgim yok ama güzeldi şarkıları.

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen veronique »

shidow yazdı:Pek ilgi çekmedi galiba bu abiler burda...
tam aksine bence cok cok ilgi cekti bu grup.. Ben eve gelince hemen rise albumunu indirdimmesela.. bi kac kisiyle dah abu grup hakkında konustum.. Harika bi performanstı :)

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Nerde "old school rocker"lar? Şimdiye bu başlığın bence dolup taşması lazımdı. Sen ben istisna kaldık Veronique...

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

shidow yazdı:Nerde "old school rocker"lar? Şimdiye bu başlığın bence dolup taşması lazımdı. Sen ben istisna kaldık Veronique...
canlı izlemekle tvden izlemek aynı etkiyi yaratmaz bence.. Bi de sitenin yas ortalaması da bu muzigin cok tanınmamasına sebep oluyor da olabilir.. yaslandık artık hafiten kabul etmek gerek :P

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

veronique yazdı:
shidow yazdı:Nerde "old school rocker"lar? Şimdiye bu başlığın bence dolup taşması lazımdı. Sen ben istisna kaldık Veronique...
canlı izlemekle tvden izlemek aynı etkiyi yaratmaz bence.. Bi de sitenin yas ortalaması da bu muzigin cok tanınmamasına sebep oluyor da olabilir.. yaslandık artık hafiten kabul etmek gerek :P
Hadi canım sende daha neler.Sen de yaşlandıysan :) Şaka bi yana, yazık genç arkadaşlar kendilerini çok kapıyolar bazı şeylere demek ki. Halbuki ben bu tarz ve eski grupların çok temel bilinmesi öğrenilmesi gereken isimler olduğunu düşünüorum. Hem rock müziği anlamak adına hem de genel birikim sahibi olmak adına...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Yıl sonuna doğru büyük ihtimalle yeniden gelecekler ülkemize...

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

İşalla kaçırmam bu sefer. Kaçtır ne isimler kaçırıorum bu gidişle vijdan azabından ölecem...Yakalarsam bi daha ki sefere bu abileri, o beni biraz rahatlatır...

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

İçimden bi ses bu grubu bi araştır dinle dio :D eh dinlicem bende soora yorum yapaım..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

The Invisible yazdı:İçimden bi ses bu grubu bi araştır dinle dio :D eh dinlicem bende soora yorum yapaım..
Başlığı açarken abilerin "myspace"ini "web" sitesini, herşeyi verdim...Fazla bi araştırmaya gerek yok. Yukarıdan bi iki kayıda ulaşır fikir sahibi olursunuz. Beğenirseniz albüm edinmeye bakarsınız...Bu kadar basit :)

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Arastirma asamasindayim grubu.Yorumlarimi dinledikten sonra çizittiririm buraya:)
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Ohaaaaaa!
Kafayi duvarlara vurdum.Bu devirde hardrock-blues rock icra eden grup çikarmi diyordum içimden.Bu elemanlar çikmis ortaligi dagitmis,tas gibi ROCK yapmis,Türkiye'ye gelmis,kopartmis ve ben uyuyorum..Kesinlikle dinlenmesi gerek bir grup.Vokal bomba gibi,riffler ve sololar harika.Hersey yerli yerinde..Sanirsam 1 albümleri var.O da RISE.
Göze ilk çarpan parçalar: Hepsi! :010
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Yukarda linki verildigi üzre The Answer; masstival festivalinde resmen dagitmis durumda.Canli performanslari harika olmali? Hatta harika.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Ben boşuna yırtınmıorum kaç gündür burda kardeşim. Bi bildiğimiz var ki konuşuoruz...

Kullanıcı avatarı
The Invisible
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen The Invisible »

Fazla duyulmuş bir grup değildi sanırsam ben burda gördüm iyiki de görmüşüm gayet sağlam bi müzik yapıolar,albumu edindim dinliorum bolca ...

jonnathan
Moderatör
Moderatör
İletişim:

Aerosmith'in altında çalmışlıkları bile var...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Shidow yirtinmada hakli çikti.Tesekkürler burdan O'na:)

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Ben teşekkürederim.. İyi müziği her zaman paylaşmak isterim. Yırtınmam ondan. The Answer hakkaten iyi müzik yapıo ve bi çok kişiye her anlamda bi çok şey katacağını düşünüorum...

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Kesinlikle haklisin.Çok iyi müzik yapiyorlar ve bu grubun dünyada ses getirecegi $üphesiz.

Kullanıcı avatarı
speed_of_pain
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen speed_of_pain »

cok guzel bırgrup canlı performansları seyırcı ıle ıltısımlerı yaydıkları enerjı olaganustu. umarım tekrar gelırler ve tekrar ızlerım bende
nefret ettim kendimden acının hızını bıraktıgı ızlerı yoketmek ıstedım defalarca neden dıye sordum kendime NEDEN... neden hala mutluluk maskesı takmıs bır depresıf ım

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Hangi parçalari çaldilar konserde bilen var mi?

Kullanıcı avatarı
veronique
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

speed_of_pain yazdı:cok guzel bırgrup canlı performansları seyırcı ıle ıltısımlerı yaydıkları enerjı olaganustu. umarım tekrar gelırler ve tekrar ızlerım bende
aralık icerisinde tekrar gelecekleri gibi bi dedikodu var ama organizsyonu kim yapar, nerde cıkarlar hic bi fikri yok kimsenin :)