Muse

Yabancı Müzik Grupları
nextmelody
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen nextmelody »

dinlemesemde bazi sarkilarini cok seviyorum muse sevdigim bisi.

ollie
Üye
Üye

Mesaj gönderen ollie »

her eve lazım.. 8)

grungy
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen grungy »

olm ben gecen bliss le muscle museum cekmistim yaa senin cd den.. gene sildim lan. :P hoslanmiyorum abi..

ollie
Üye
Üye

Mesaj gönderen ollie »

bak görürsün bir gün herkeş muse dinleyecek..

drhacker
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen drhacker »

ollie yazdı:bak görürsün bir gün herkeş muse dinleyecek..

-1 evet güzel müzik yapıyorlar ama
niye?
herkes müslüman olsun
herkes fbli olsun
herkes türk olsun
herkes muse dinlesin
herkes siyah giysin
herkes uzatmim daha.......

bizi biz yapan farklılıklarımızdır koruyalım!!!
Usluyum İşte Uslu... :)

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Bu senenin başında arkadaş korsan cd sini almış(absolition galiba).hışımla geldi;"abi adamlar koparmış diye" Showbiz den pek bi farkı yok.biraz daha kıvrak yapmışlar sanki :D 1 kaç parça dışında rezalet bi grup :D tabi zevk meselesi.Sen koca gün death,doom,speed dinle.bide muse dinle.Açarmı açmaz tabi...
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Metalciysen eğer beşli aralığından fazlasını almaz kafan. Hele muse kullandığı barok'tan romantizm'e varan armoni anlayışı aşırı komplike gelir. Boşver kardeş bulaşma sen..
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Güzel arkadaşım. Ağırlık olarak metal ve türevlerini dinlediim doğru.Ritm ve tarama olayı hastası olduumda doğru.Ama bu muse dan ve müzikten yada romantizmden anlamadığım anlamına mı gelir?Ben bu olayı Radiohead,Anathema,Dream Theater,Tiamat tarzı gruplarda buluorum.herkes hayatın bi kulbundan tutar yani
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

sadece anormal buldugum ve ılgınc geldgı ıcın belırtme geregı duydum hadı anathema neyse de dıerlerıyle ne alakadır radıohaed

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

213 yazdı:Güzel arkadaşım. Ağırlık olarak metal ve türevlerini dinlediim doğru.Ritm ve tarama olayı hastası olduumda doğru.Ama bu muse dan ve müzikten yada romantizmden anlamadığım anlamına mı gelir?Ben bu olayı Radiohead,Anathema,Dream Theater,Tiamat tarzı gruplarda buluorum.herkes hayatın bi kulbundan tutar yani
sen oradaki romantizm lafından ne anladın???
and we all went to heaven in a little row boat

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

muse un icra ettiği ve insanlara sunmak istediği fikir,kompozisyon,felsefe anlayışı.
Neyse biz kör cahiliz.Müziği sadece eğlence amçlı yada "AAA herif şurda manyak solo atmış" şeklinde yüzeysel olarak dinliyoruz.içimizde hisstemiyoruz.bize sunduklarını tüketip hemen kusuyoruz.

ollie
Üye
Üye

Mesaj gönderen ollie »

söylediklerin,düşündüklerin,hissettiklerin ne olursa olsun sevmediğin bir grup hakkında atıp tutma milyonlarca muse fanının bir bildiği vardır elbet.
5 Mayıs 2004 — mor ve ötesi’nin son albümünü;
"Yeni Dünya’ya yalan yanlış bir cevap, üsturuplu ama yersiz kaos, samimiyetsiz isyan,
karşılığını amaçsızca arayan ezik bir çığlık" ifadeleriyle tanımlayabiliriz.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

atıp tuttuğum yok.kişisel görüşümü yazdım.aslında severim elemanları ama ruh halime göre bendeki fikirleri değişiyo yani.

the_heartless
Üye
Üye

Mesaj gönderen the_heartless »

yaw matt'i tip olarak velvet revolver'ın solistine pek benzetiom akraba falan mı yoosa lem bunlar :wink:
ezilenlerin şiddeti meşrudur!

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Bu işin eğitimini alan biri olarak elimden geldiğince müzisyen olmaya çalışıorum. Ve yıllardır edindiğim birikimim müziğin her şeyi anlatabileceğini öğretti bana. Bu açıdan bi müziğin aşktan ya da siyasetten bahsetmesi onu harcamayı gerektirecek bi husus değil bence.
Ha bu arada yeri gelmişken ukalalığımı da yapiyim: Romantizm özellikle 19. yüzyılda sanatın her alanında görülen bi akımdır. Bireysellik en önemli özelliğidir. İnsanın iç dünyası, duygular ve doğa başlıca esin kaynaklarıdır. Romantizm müzikte de bu gibi özelliklerin yanı sıra özgün armoni anlayışıyla da kendini gösterir. O açıdan romantizm denince insanın aklına hep aşk gelio ama bu yanlış bi tutum. Muse'un müziği bu dönemden armonik alıntıları da bünyesinde barındırıo. Romantizm derken ben onu kastetmiştim..

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

ne kadar eğitim alırsan almış ol.bana senin kafan almaz babında cümleler sarfetme.beni tanımıosun ve müziğe ne açıdan baktığımıda bilmiyosun.bizimde kendimize göre sağlam bir birikimimiz var(ukalalık 2 :D

glam
Üye
Üye

Mesaj gönderen glam »

müzik olayına, işin iyi yapılıp yapılmadığına,beğenip beğenmeme olayına girersek;kendi açımdan şunu söylemek istiyorum,müziğe yeni başladığımda ve onun devamı yıllarda kendimi geliştirirken mükemmeli arayıp durdum ve thrash death dinlemekten kendimi alamadım,adamların mükemmeliğine özendim,v.s.
ama şimdilerde artık parçanın zorluğuna kolaylığına bakmıyorum,beni etkilemesi,başka yerlere götürmesi,eğlendirmesi,hüzünlendirmesi artık benim için daha önemli...hayatta muse gibi gruplara ihtiyacım olduğunu anladım artık birçok grup dinliyorum ve böyle mutluyum kendi seçimimi yaptım...
not:oh beee rahatladım :)
ben niye bunları anlattım ya? :o
i am always mine!

_Eternity_
Üye
Üye

Mesaj gönderen _Eternity_ »

bazi istisnalar olsa da muse'un 1-2 sarkisini dinleyip begenmeyip "abi ben bu grubu sevmiyorum yaa" diyenlerin sayisi oldukca fazla ve bu beni sinir ediyor.

melodiler,piyanonun uyumu,klavyeler,gitar efektleri vs oldukca yerli yerinde.bence kendilerine has bir tarzlari var ve önyargiyla yaklasilmamasi gereken bir grup.

showbiz,origin of symmetry,absolution albümlerini dinledim.ilk dinleyiste vurdular beni melodileriyle.matt belamy oldukca zeki bir insan ve söylediklerinden,sözlerinden,melodilerden bunlari anlayabiliyorsunuz kolayca.bu 3 albümde tabii ki birbirlerini tekrarlayan(az da olsa andiran)sarkilar var ama olsun o kadar,kimse mükemmel degildir...

sonuc olarak muse bu,rasmus degil...
we were sperm...

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

mükemmeliyet insan doğasında olmayan bişeydir.Zaten mükemmle olsaydı sıkıcı olurdu bence...

Kullanıcı avatarı
seLLerkiLL
Üye
Üye

Mesaj gönderen seLLerkiLL »

shidow yazdı:İlginç Muse'u sevipte radiohead'i sevmeyenini de ilk defa görüorum..

meseLa bende öyLeyim.bak bir tane daha görmüş oLdun...
Present yourself, press your clothes,

casey
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen casey »

bluejeanin verdigi o eklenti muse kıtapcıgını okuduktan sonraa... :roll:

yınede begenebılıyorum bn bu grubu... ama herkes okumalı resmen dumurlar arası geciş yaptım

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Glam yerimde konuşmuşun iyi oldu bunları anlattığın. Eternity sen de çok güzel demişin de şu son rasmus lafını anlamadım. Rasmus kendini tekrarlamayn bi grup mu demek istiosun yoksa tam tersi mi?

Ben diyim muse'u seven radiohead'de de sevecek bişeyler bulur.

Kullanıcı avatarı
Lily
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Lily »

o rasmus dandik...kıytırık...muse ööle diil yani anlamında...hani rasmus çok gündemde ya,onu örnek vermiş heralde... :)

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Bana da öyle geldi .Ama ben hala emin olamıorum..

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

Bendeki absolution cdsindeki butterflies & hurricanes parçasında gitar yok sadece bass, klavyeler, davul ve yaylı orkestrası.. Klipteki versiyonda gitar da var. Oldukça güzel olmuş bence.. Ama aklıma takılan soru şu: Lily bana zaten gitar olduğunu söyledi, acaba bendeki cd farklı mı? yoksa cddeki versiyonunda zaten gitar yok mu?