Liquid Tension Experiment

Yabancı Müzik Grupları
213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Liquid Tension Experiment

Mesaj gönderen 213 »

Dream Theater davulcusu Mike Portnoy’un girişimleri sonucu kurulan grubun yaptığı müzik tam anlamıyla deneysel. Portnoy King Crimson bascısı Tony Levin, Jordan Rudess(o dönemde Dream Theater’de çalmıyordu) ve John Petrucci’den oluşan bir kadro oluşturur. Enstrümanlarına aşırı hakim ve müzik konusunda engin bilgiye sahip bu dörtlü stüdyoya girer ve çalışmaya başlar. Şarkılarının tümü enstrümantal olup çoğu stüdyo çalışmaları sırasındaki doğaçlamalardan oluşmuştur. 1998 yılında Liquid Tension Experiment isimli ilk albümünü çıkarır. Genel olarak porgressif müzik sevenlerin ilgisini çeken albüm. Müziksel açıdan herkesin takdirini kazanmıştır. Ardından kendi grup çalışmalarına ağırlık veren elemanlar yaklaşık bir yıl sonra tekrar bir araya gelir ve birinceide olduğu gibi yine aşırı teknik olan Liquid Tension Experiment 2’yi kaydedeler. Bu albümde ilk albüm gibi başarılı olur ve tarzının önemli albümleri arasında yerini alır. Grup şu anda askıya alınmış olup henüz yeni bir albüm belirtesi bulunmamaktadır.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
YuuKo
Üye
Üye

Mesaj gönderen YuuKo »

Acid Rain,Paradigm Shift,Biaxident ve türevi şarkılara sahip,sevdiğim gruplardan biri .Ama sanırsam bir hareket yok yeni çalışmalar adına .
Confusion will be my epitaph.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Evet yeni kayıtlar yok henüz şuanda.
Boşlukta kemiklerin kanattığı karanlık; Sürekli geceye bölünen saatlerin asıldığı yer. Kıyı boyunca çalınan sabah:Esrik tin.Sehpada unuttum başımı, us yitik..

Kullanıcı avatarı
deathster
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen deathster »

stick bass la beni tanıştıran ilk gurup ama uzun soluklu bi gurup değil yan fikirlerin birleşiminden oluşmuş bi gurup genede sağlam çalışmları var.
Thousand of cars and a million guitars, Screaming with power in the air, Weve found the place where the decibels race, This army of rock will be there

http://www.myspace.com/firewind DİNLE!!!

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

"chapman-stick" sadece bass değil gitar rejistirini de kapsayan bir enstruman.
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Çok gereksiz ayrıntı ama belirteyim dedim; 12 tane efes extra içip eşliğinde bu grubu dinlemek çok ayrı bir duygu.Hele Acid Rain varki tadından yenmez.

Kullanıcı avatarı
shidow
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen shidow »

12 efes extra içtikten sonra ne dinlersen dinle muhtenelen aynı etkiyi yaratacaktır. Ha Liquid Tension ha Ferdi Tayfur hehehehehehe...
Everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Acid'mi takılsam bu aralar ne:)extrada kafa yapmaz oldu

Kullanıcı avatarı
KoRn_eR
Moderatör
Moderatör

Mesaj gönderen KoRn_eR »

Acid rain bilirim bi tek o da yeter zaten
When you're pushed, killing's as easy as breathing

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Yetmez hoca.Yetinme : )

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Ya ben asiri bi sekilde teknik kulaga sahibim yada insanciklar müzikten anlamiyor.Liqued Tension Experiment bu yaa! Boru mu! progressive manyaklari nerdesiniz?

Hypga
Üye
Üye

Mesaj gönderen Hypga »

Sadece progressive dinleyicileri için değil, tüm müzik severlerin bakmakta fayda göreceği bir grup bu. Onca ritmi bir albüme nasıl sığdırıyorlar hayret. Tek şarkıyı parçalara bölsen, yeni albüm çıkarırsın. Teknikte laf edilemeyen grup. When the Water Breaks ve Acid Rain en sevdiğim şarkıları.

213
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen 213 »

Katiliyorum.Teknik konuda sidik yaristirilamayacak kadar ender ve nadir gruplardandir.