Nirvana

Yabancı Müzik Grupları
Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

buarada Last Days ile ilgili bikaç şey buldum.ilgilenenlere,

burdan trailerını izleyebilirsiniz http://www.mk2.com/last_days

burdada birkaç fotoğraf var http://www.cinemovies.fr/fiche_photos.php?IDfilm=3808

buda filmin afişi
Resim
biraz küçük ama idare edin :-)

buarada kurt u michael pitt oynuyo..
in the hopes of creating a horrible zombie..

Kullanıcı avatarı
smG
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen smG »

“Daha çocukca şikayetleri olan, tükenmiş, deneyimli bir ahmağın ağzından konuşuyor olmak....
Bu, bayağı kolay anlaşılabilir bir not olmalı. Yıllar boyunca, diyelim ki, cemiyetimizin serbestliği ve benimsemesi ile ilgili ahlak,punk rock derslerinden alınan öğütlerin ne kadar doğru olduğunu kanıtlamıştır.
Çok uzun yıllardır okuyup yazmakla birlikte dinlemekten, yaratmaktan da aldığım kadar heyecan alamadım. Bunlar için kelimelerle anlatılamayacak bir suçluluk duyuyorum. Mesela, sahne arkasındayken ve ışıklar sönüp kalabalığın çılgın tezahüratı başladığında, beni hayran olduğum ve kıskandığım Freddy Mercury’ye olduğu gibi etkilemedi. Gerçek şu ki, sizi aptal yerine koyamam, hiçbirinizi. Bu basitçe, ne sizin ne de benim için adil değil. Aklıma gelen en kötü suç, insanlara karşı sahtekarlık yapıp %100 eğleniyormuşum gibi görünerek dolap çevirmek. Bazen sahneden çıkmadan önce, mesai makinesine kart zımbalayacak gibi oluyorum. Gücümün yettiğince buna değer vermek için herşeyi denedim ve deniyorum. Tanrım, inan bana deniyorum, ama bu yeterli olmuyor.Benim ve bizim birçok insanı etkilediğimiz ve eğlendirdiğimiz gerçeğine saygı duyuyorum. Elden kaybolduktan sonra kıymet veren biri, o narsistlerden biri olur. Ben çok hassasım.Bir zamanlar bir çocukken sahip olduğum hevesi yeniden kazanmak için biraz uyuşmaya ihtiyacım var. Son üç turumuzda şahsen tanıdıklarıma ve müziğimizin hayranı olan tüm insanlara daha çok değer verdim ama hala herkes için beslediğim asabiyet, suçluluk ve anlayışı aşamadım.
Hepimizin içinde iyilik var ve sanırım insanları çok fazla seviyorum. Öyle çok ki bu beni çok mutsuz hissettiriyor. Üzgün, küçük, hassas, değer vermeyen balık burcu, İsa oğlum! Neden tadını çıkarmıyorsunuz? Bilmiyorum! İhtiras ve anlayış yemini eden cazibeli bir karım var. Ve bana eski halimi çok fazla hatırlatan bir kızım...Sevgi ve neşe dolu, her gördüğü insanı öpüyor. Çünkü herkes çok iyidir ve ona kimse zarar vermez. Frances’in üzgün, kendine zarar veren, ölü bir ROCK’çı olduğumu düşünecek olmasına dayanamıyorum.
İyi yapıyorum, çok iyi. Ve minnetarım, ama yedi yaşından beri insanlara karşı genel bir nefret duydum....sırf insanlarla iyi geçinmek ve anlayış sahibi olmak çok kolay görünüyor diye....Anlayış! Sanırım sadece insanları çok sevdiğim ve onlara üzüldüğüm için. Geçen yıllar boyunca mektuplarınız ve ilginiz için alevler içindeki mide ağrısı cehenneminden hepinize teşekkür ediyorum. Ben çok kararsız, ümitsizim! Artık eski tutkum yok ve şunu hatırla, sönüp gitmektense yanmak daha iyidir. Barış, sevgi, anlayış...”
“Frances ve Courtney, sunağınızda olacağım.”
“Lütfen devam et Courtney.”
“Frances için”
“Hayatı çok daha mutlu olacağından.”
“Bensiz”
“SİZİ SEVİYORUM”
“SİZİ SEVİYORUM”

Kurt Cobain
"son mektup"

vampirsm
Üye
Üye

Mesaj gönderen vampirsm »

daa yeni yeni dinliorum ve süüüper buluorum en güsel sarkıda you know you're right ama smells like teen spirit :002 :002

queenseleN
Üye
Üye

Mesaj gönderen queenseleN »

Siteden bi üyemiz yollamisti bana bi kac parca...Love buzz ve smells like teen spirit harika sarkilar....Kurt cobain in durumu gercekten cok kötü(ymüs) :( Smells like teen spirit i dinlerken resmen beynim ucuyo..Bisey diyemiorum o sarkiya :-)

Kullanıcı avatarı
morcuburcu
Üye
Üye

Mesaj gönderen morcuburcu »

Efsane yaa.. anlat anlat bitmez.. unutulur mu, sevilmezmi bee :002

Kullanıcı avatarı
Nymphe_MeL
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Nymphe_MeL »

'Ask ve Olum:Kurt Cobain Cinayeti' kitabini okuyan var mi araniz da?okuyanlara soruyorum kurt un hala intihar ettigine mi inaniyosunuz? mantikli kanitlar var cinayet oldugunu gosteren ama ben arada kaldim sanirim...gerci kitabi henuz bitirmedim,yarisindayim ama..

bu arada bu kadar seven icinde filmle(last Days) ilgilenen biri yok galiba..ne diyim...
in the hopes of creating a horrible zombie..

A_SeX_PisToL
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen A_SeX_PisToL »

kurt cobain gibi bi adam bi daha dünyaya gelir mi bilinmez
bu adamın az nota bilmesinden ve yeteneksiz olduğundan falan söz ediyolar aslında dooru yani gitarı eline yeni alan kişiler bile nirvananın parçlarını kolayca çalabilirler ama ne biliyim bu onu ve nirvana şarkılarını sevmeme engel değil :)
bide cinayet meselesine gelince kitabı falan okumadım ama yorum yapmak gerekirse kurt cobainin son günlerinde defalarca intihara teşebbüs ettiği zaten bi gerçek ve acayip depresyonda olduğu ne biliyim intihar etmesine çokta şaşırmıyorum intihar etmeseydi bile sanırım nirvana ayrılma noktasına gelmişti yani yaşasaydı bile nirvana olmıycaktı
bide yazdığı ilk şiiri şuraya geçireyim 9 yaşında yazmış bi duvara
"annemden nefret ediyorum
babamdan nefret ediyorum
babam annemden nefret ediyor
annem babamdan nefret ediyor
senin çok üzgün hissetmeni istediği için böyle" ...

Kullanıcı avatarı
Trimpot
Site Sahibi
Site Sahibi
İletişim:

Mesaj gönderen Trimpot »

hi

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

Nymphe_MeL yazdı:'Ask ve Olum:Kurt Cobain Cinayeti' kitabini okuyan var mi araniz da?okuyanlara soruyorum kurt un hala intihar ettigine mi inaniyosunuz? mantikli kanitlar var cinayet oldugunu gosteren ama ben arada kaldim sanirim...gerci kitabi henuz bitirmedim,yarisindayim ama..

bu arada bu kadar seven icinde filmle(last Days) ilgilenen biri yok galiba..ne diyim...
ben kitabı bulamadım idefixe ten isticem ama cinayet bence sonuçta ne intihar derecesinde uyuşturucu almış nede intihar mektubu die bırakılan şey intihar mektubuna benzio,üstelik silahta parmak izi bile yokmuş :(
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

acoustica
Üye
Üye

Mesaj gönderen acoustica »

last days in turkcesi ne zaman çıkar bilgisi olan var mı
dur hele bi çıksın da ondan sonra türkçesini iste..
bide napcan dublaj ı
sonsuz düşler bıraktın ardından....

Kullanıcı avatarı
nirvana91
Üye
Üye

Mesaj gönderen nirvana91 »

siteye yeni üye oldum ve nirvana hakkında yazılanları okudum.
eleştirilerin çoğu iyi yönde benim yazacaklarım ise olumsuz anlamda yapılan eleştirilere;
bazı arkadaşlarımız nirvana nın kendini tekrarladığını yazmış. grunge müziği başlatan ve o dalda çığır aşan bi gruptan bahsediyoruz. bu akımı onlar başlattı sonuçta yapacakları iş diğerinin bi tekrarı olamaz. ilk albümündeki şarkıları bi bakınız bi de nevermind daki şarkılara bakın.
nevermind daki şarkılar daha duyu yüklü değil mi? smeels like teen spirits ile mtv de ödül aldılar. git gide gelişmiş olan bi gruptu.
bazıları dağıldığını yazmış. bi kere nirvananın dağıldığını belgeleyen bi kanıt yok. grup devam ediyo. demolardan oluşan bi albüm çıktı kasım 2005te. dağılsalardı bu demoları yayınlamazlardı.
kurt intihar etti yazılmış. aşk ve ölüm kitabını alıp okuyun derim.
lütfen bi de kurt cobain i anlatan bi kitap okuyun. okuduktan sonra ne bu olmusuzları yazmıycağınızdan eminim.

Kullanıcı avatarı
ex
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen ex »

bende klipleri var ne psikopat mış adam yav peeeh

Kullanıcı avatarı
vaga_bond
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen vaga_bond »

acoustica yazdı:
last days in turkcesi ne zaman çıkar bilgisi olan var mı
dur hele bi çıksın da ondan sonra türkçesini iste..
bide napcan dublaj ı
ya film türkiye de gösterime girmicekmiş.dublaj falan idare edicez artık
Ne hissettiysem, ne bildiysem
Hasta ve yorgunum tek başımayım.Orada olabilir misin, çünkü seni bekleyen kişiyim ben.
Yoksa sen de mi affedilmeyensin???

Kullanıcı avatarı
Ielenia
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen Ielenia »

kurt cobain...adamım ya!tek kelimeyle süper bi müzisyen.o şarkılar öldürüyor beni love buzz vs. hepsi çok güzel.süper ya dicek birşey bulamıyorum
Karanlık ölümün bir parçasıdır,bu yüzden dinlendiricidir.

Kullanıcı avatarı
Guillotine
Üye
Üye

Mesaj gönderen Guillotine »

efsanedir ya...ne denilebilinilirki kurt ve ekibi hakkýnda...hangimiz dinlerken nirvanaya ulaþmadýk ki sayelerinde...

Kullanıcı avatarı
__rocker__
Üye
Üye

Mesaj gönderen __rocker__ »

tek kelimeyle PERFECT... :002 :002 :002
popçu olup kýçýný sallayana kadar rockçý ol kafaný salla... inadýna rock inadýna heavy :)

Kullanıcı avatarı
wolfali
Müdavim Üye
Müdavim Üye
İletişim:

Mesaj gönderen wolfali »

__rocker__ yazdı:tek kelimeyle PERFECT... :002 :002 :002
nirvana için denilebilecek cümlelerden bi tanesi de bu galiba :010
nirvana bir efsane kurt ayrı bir efsane...
bu grup gerçekten harikaydı yaw bana we çoğuuu insana rock müziği sewdiren gruplardan biriydi asla küçümsenecek bir iş yapmadılar :023
Dünya döner,geçer zaman; hiçbirşey kalmaz ardında...

Kullanıcı avatarı
duskerem
Üye
Üye

...........

Mesaj gönderen duskerem »

.....................

fazla söze gerek yok...
Birinden hepsini tanı.....

Kullanıcı avatarı
si_keremcem
Üye
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen si_keremcem »

seviyorum...smells like teen spirit olayı bitirmiştir...
ben at siqtim kavun siqtim milangaza incir diktim çöp tenekesinde doğdum armut yedim cırcır oldum senden başka benden başka ondan başka bundan başka şundan başka biri oldum

Kullanıcı avatarı
courtney_hate
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen courtney_hate »

ya arkadaşlar bi bilginiz var mı Kurt ün röportajlarından yola çıkılarak hazırlanan bi belgesel bu sonbahar vizyona giricek dediler ne oldu o
umut doğurmak için, hayatla seviştim

Kullanıcı avatarı
Vampiria
Müdavim Üye
Müdavim Üye

Mesaj gönderen Vampiria »

Nirvana Süperdir ya :002 :002
Ben Kendi Kalbimin Vampiriyim Hiç Bitmeyen Kahkahaları Yüzünden Ayıplanan Gülmeyi Unutmuş Büyük Lanetlilerden Biri...

Kullanıcı avatarı
MartyMcFly
Üye
Üye

Mesaj gönderen MartyMcFly »

Resim

Nirvana, 90’lı yılları müzikle ilgilenerek geçirmiş olan hiç kimsenin burun kıvıramayacağı bir grup. Popüler müzik dünyasında yeni bir çığır açmayı başarmış az sayıda isimden biri olan Nirvana, “grunge”ın öncülerinden olmakla kalmayıp “alternatif rock” ve “indie” müziğin geniş kitlelerce duyulmasını sağlayarak kendinden sonra gelecek gruplara da önemli bir yol açtı. Smells Like Teen Spirit,Come As You Are, Heart Shaped Box, Lithium, Polly gibi şarkılarıyla dönem gençliğinin müzikal hafızasında asla silinmeyecek bir yer edindi; her albümü defalarca dinlendi ve dinlenmeye devam ediyor.

Neu Party & Fırat San Organizasyon, Kurt Cobain’in ölüm yıldönümünde İngiltere’nin en beğenilen Nirvana Tribute grubu olan Cobain’i ( http://www.cobainrock.com ) Türkiye’ye getiriyor! 5 Nisan Çarşamba Izmir Bios, 6 Nisan Perşembe Ankara If Performance Hall, 7 Nisan Cuma Istanbul Balans Music & Performance Hall, 8 Nisan Cumartesi Bursa Cacaron,9 Nisan Pazar Eskisehir 6 45 Cafe Bar’da Nirvana şarkılarıyla coşacaksınız!

90’lı yılların başında verilmiş bir Nirvana konserinde bulunmak bir hayal gibi görünse de, Cobain, Nirvana şarkılarını Nirvana’nın kullandığı ekipmanlarla, Nirvana’nın yaptığı düzenlemelerle ve tıpkı Nirvana gibi söyleyip size o yılların havasını solutmayı vadediyor. Kaçırmayın!

Neu Party & Firat SAN Presents: http://www.neuparty.com – http://www.firatsan.com

IZMIR:
BIOS - 5 Nisan Carsamba - 21:00
1453 Gazi Kadinlar Sk. No: 18 Alsancak / 15 ytl. (1 bira dahil)

ANKARA:
IF PERFORMANCE HALL - 6 Nisan Persembe – 21:30
Tunus Cd. No: 14 A Kavaklidere / Bilet: 15 YTL. (1 yerli icki dahil)

ISTANBUL:
BALANS MUSIC & PERFORMANCE HALL 7 Nisan Cuma - 23:00
Balo Sk. No: 22 Beyoglu / Bilet: 20 YTL.

BURSA:
CACARON - 8 Nisan Cumartesi – 22:00
Cakirhamam Temiz Cd. / Bilet: Tam: 20 YTL. – Ogrenci: 15 YTL. (1 bira dahil)

ESKISEHIR:
6 45 CAFE BAR – 9 Nisan Pazar – 21:30
Hosnudiye Mah. Vural Sok. No: 61
Tam: 15 YTL. – Ogrenci: 10 YTL. (1 Adet Foster’s dahil)

Kullanıcı avatarı
MartyMcFly
Üye
Üye

Mesaj gönderen MartyMcFly »

evet turne haftasına girdik, bari grubun birkaç fotosunu koyalım şööle :) ayrıca

grubun canlı performanslarını da izlemek isteyen arkadaşlar için www.cobainrock.com :)

Resim

Resim

Resim